Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2018., 09:34   #921
Meni sada žao što nisam kupila karte i za prvi dan. Trebalo je zapravo biti oba dana. Prva četiri albuma naprosto obožavam, ali sam se ipak odlučila za drugi dan zbog kompromisa (dragi zna više ove komercijalne novije stvari). I zato mi je taj drugi dan bio nekako krnji, falilo mi je starih stvari. Je da su odsvirali Trening za umiranje na bisu, i beskrajno im hvala za to :klap::klap:, i je da je bio Fur immer Punk, ali ipak premalo je to. Najbolja fora je bila kad je usred baš te pjesme Mile naredio da stanu sa svirkom, jer je jedan od onih likova što nose pive prolazio prvim redom uz samu pozornicu. Stvarno hrabrost ići usred pjesme Fur immer Punk u prvi red s pivama, a pogo samo što nije krenuo.

No, sve u svemu, odlična zabava, gosti su bili super, publika odlična, baš dobar subotnji izlazak.
tockica na i is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 17:18   #922
Meni je to prerasti bendove više označavalo onu fazu kad sve manje sušaš bendove koji imaju dominantno teen publiku pa pređeš na one "ozbiljnije". Recimo kad sam prešao s Blink 182 na Bad Religion i skužio da slična glazba može zvučat puno ozbiljnije i inteligentnije .

Na HP je stvarno trebalo otići oba dana da se dobije potpuni dojam (koji je vrlo dobar). Malo mi je čudno da je drugi dan bio naglasak na knjizi žalbe (koju su odsviral cijelu osim planete) a ne na šamaru gdje nije bilo mlohave ćune, frizerske par pitanja itd. Sa zadnja dva albuma su dosta dobro odabrali (ok, svijet glamura mi je grozan osim ajde fotoaparata i ezoterije). Zadnji album mi je puno bolji i mogli su još nešto s njega kad se već nisu htjeli vraćat na stare.
Nadam se da će u ubuduće imati na redovnim koncertima više starih pjesama, kad su ih očito sve uvježbali, zašto da ih ne sviraju
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 20:13   #923
Da,ni Frizersku ni Par pitanja nisu svirali.Ali i to mi je još nekako i razumljivo bilo,ali kako su Mlohavu i Prijatelje izostavili mi nije baš najjasnije.A sa Knjige žalbe bi radije da su Planetu umjesto Carstvo pasea što mi je najslabija pjesma tu,ali eto.Na Svijetu glamura mi je Premali grad najdraža,ali nisam nesto primjetio da se ona vrtila okolo kao Ezoterija ili Fotoaparat recimo pa je vjerojatno zato i izostavljena.Šteta.Na zadnjem albumu također ima nekoliko boljih od Messi i Mojoj majici koje su svirali,ali ni one se nisu bas vrtile pa pretpostavljam da je to bio glavni razlog što ih se nije sviralo.
Quote:
tockica na i kaže: Pogledaj post
...i je da je bio Fur immer Punk, ali ipak premalo je to. Najbolja fora je bila kad je usred baš te pjesme Mile naredio da stanu sa svirkom, jer je jedan od onih likova što nose pive prolazio prvim redom uz samu pozornicu. Stvarno hrabrost ići usred pjesme Fur immer Punk u prvi red s pivama, a pogo samo što nije krenuo.

No, sve u svemu, odlična zabava, gosti su bili super, publika odlična, baš dobar subotnji izlazak.
Netko je tu situaciju zabiljezio i na videu:
https://www.youtube.com/watch?v=6Wv-94BOClw
__________________
...Perché per noi niente è mai normale. Né sconfitta né vittoria. Che tanto è sempre la stessa storia...
Leeds United is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 19:59   #924
Quote:
Leeds United kaže: Pogledaj post
Šta znači prerasti bend?Promijeniti značajno glazbeni ukus?


Prvi dan je praktički bio savršen.Samo teži snobovi bi tu mogli nać neke zamjerke.Svirali su par stvari koje nikad ne bi očekivao da ću čut.Što se drugog dana tiče nije mi najjasnije zašto su izostavljeni Dobri prijatelji i Mlohava ćuna.Ali sve u svemu itekako se isplatilo otići ih poslušat oba dana.
Ak je tak, strašno teška snobčina ovdje!
Meni je prvi dan bio topla pišaka a ne Hladno pivo. I moj ženi također

Najiskrenije, ni šušta ni gušta...Mile ne može više otpjevati brže stvari, bend jednostavno nema više tu energiju koju očekujem, tražim, ne prenose je jbg..
Oduševljen sam bio upravo tom podjelom na dva koncerta, jer sam na Old schoolu očekivao nešto slično onom Evo vam Đinovski! iz KSET-a, al doživio sam Miletovo laprdanje i imbecilne najave pjesama... Upravo ono čeg se grozim i zbog čeg sam otišao doma na polovici svirke zadnjih dva puta. Jebote znam zašto vas slušam, znam o čem su pjesme, ne treba mi jebeni inspicijent da mi objasni o čem govore Marginalci.

Prvi koncert 1994 i otad ne znam koliko puta ( jedne godine 7 koncerata ) sam uživao u njihovoj svirci, ali ovo jednostavno više nije to!
Iako ću sigurno ponovno ići slušati ih prvom prilikom ( jer znam i da mogu, pred dvije godine sam doživio izvrstan koncet, prepun energije, vrhunsko stvaranje atmosfere ), ovaj koncert mi je bio za kurac.
Ako sam zbog tog snobčina, a nek sam. I ljudi kojima sam okružen su isto, jer su ga gotovo identično doživjeli. I sve to govorim iz pozicije aktivnog sudionika događaja, iz srca kruga za pogo, gdje sam svaki gig proveo, a ne kao neki Waldorf i Stalter, njorgavci sa tribine.

just my two cents
kinfaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 21:04   #925
Snobcino

Wtf dio druge veceri mi je bilo nagovaranje na potpisivanje Istanbulske konvencije. Daj odjebi, drzi se muzike i ne pametuj.
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 01:14   #926
Quote:
kinfaka kaže: Pogledaj post


Ak je tak, strašno teška snobčina ovdje!
Meni je prvi dan bio topla pišaka a ne Hladno pivo. I moj ženi također

Najiskrenije, ni šušta ni gušta...Mile ne može više otpjevati brže stvari, bend jednostavno nema više tu energiju koju očekujem, tražim, ne prenose je jbg..
Oduševljen sam bio upravo tom podjelom na dva koncerta, jer sam na Old schoolu očekivao nešto slično onom Evo vam Đinovski! iz KSET-a, al doživio sam Miletovo laprdanje i imbecilne najave pjesama... Upravo ono čeg se grozim i zbog čeg sam otišao doma na polovici svirke zadnjih dva puta. Jebote znam zašto vas slušam, znam o čem su pjesme, ne treba mi jebeni inspicijent da mi objasni o čem govore Marginalci.

Prvi koncert 1994 i otad ne znam koliko puta ( jedne godine 7 koncerata ) sam uživao u njihovoj svirci, ali ovo jednostavno više nije to!
Iako ću sigurno ponovno ići slušati ih prvom prilikom ( jer znam i da mogu, pred dvije godine sam doživio izvrstan koncet, prepun energije, vrhunsko stvaranje atmosfere ), ovaj koncert mi je bio za kurac.
Ako sam zbog tog snobčina, a nek sam. I ljudi kojima sam okružen su isto, jer su ga gotovo identično doživjeli. I sve to govorim iz pozicije aktivnog sudionika događaja, iz srca kruga za pogo, gdje sam svaki gig proveo, a ne kao neki Waldorf i Stalter, njorgavci sa tribine.

just my two cents
Bojim se da si imao nerealna očekivanja za ovakav tip koncerta.To je jedini problem.
__________________
...Perché per noi niente è mai normale. Né sconfitta né vittoria. Che tanto è sempre la stessa storia...
Leeds United is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2021., 17:12   #927
novi singl

DoktorNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2021., 18:54   #928
užas. bolje da ne snimaju više ništa
noo44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2021., 13:24   #929
mynameis... is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2022., 15:15   #930
mynameis... is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 14:24   #931
Prva od ovih novih stvari koja nije totalni užas.
Iako, bojim se da su im polako prošli ne samo najbolji dani nego i općenito dobri dani. Uživo su uvijek bili dobri, tu valjda nisu ishlapili, a novih pjesama je izgleda bolje da se ostave.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 22:03   #932
Nisu ni uzivo bas uvijek dobri, nazalost bio sam na njihovom jednom takvom koncertu, zvucali su kao uzasan tribute band.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2022., 14:11   #933
Ne znam, da se Ladno pivo prebaci u kategoriju 'zabavne glazbe'?

Nije mi smetalo kad su iz čistog punka prešli u mainstream rock vode, ali ovo što sad rade je konformizam... zabavnjaštvo...
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2022., 13:16   #934
kekin najavio da se raspada bend i da kreće u solo vode
mynameis... is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2022., 13:44   #935
Malo čudno pošto su nedavno izdalibsing štetočine a još prije nekoliko singlova kao najava za novi album
Sampras is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2022., 16:21   #936
Kaže da poslije ove turneje kojom slave 35 godina idu na "dužu pauzu" pa će se onda vratiti, ali meni to isto više sliči na raspad budući da je Mile već najavio novi solo album a ostatak benda isto priprema neki svoj projekt. Moguće da će se raspasti pa se ubuduće okupljati samo za nekakve obljetnice, reunione i slično.
Ako više nemaju snage za napravit album poput šamara ili knjige žalbe (a po singlovima se čini da nemaju), možda je i bolje ovako.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2022., 08:34   #937
Jebat ga, stvar je prozaična: naši glazbenici jednostavno nemaju mogućnost dostojno se umirovit...
Postoji jedna točka "ili-ili" u karijeri koju bi bilo najbolje ne pregazit, ali taj komfor imaju samo oni koji su materijalno zbrinuti (uglavnom) na neki drugi način. Dakle osim par mastodonata zabavnjaka koji postanu "opće mjesto hrvatske kulture" i niti jedna manifestacija ne može bez njhove gaže, ostali ili peglaju populističke koncerte s poskočicama, tu je holding Huljić...za sve ostale niše su premalene da se od toga živi...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2022., 21:02   #938
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Jebat ga, stvar je prozaična: naši glazbenici jednostavno nemaju mogućnost dostojno se umirovit...
Proračun RH slobodnim umjetnicima plaća mirovinsko i zdravstveno. Među njima su ne samo Kekin nego zvijezde kao što su Stavros, Đuka Čaić i Ripper.

Popis ovdje.
MechaLiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2022., 14:20   #939
U Zambiji uhićena četiri para iz Hrvatske, među njima i gitarist Hladnog piva. Prijatelji: ‘Planirali su posvojiti djecu‘

Quote:
Zambijska policija uhitila je 7. prosinca četiri para iz Hrvatske zbog sumnje na trgovinu ljudima nakon što su Hrvati planirali posvojiti djecu iz Konga, doznaje Jutarnji list.

Osam Hrvata, potvrđeno nam je u hrvatskom Ministarstvu vanjskih i europskih poslova, još uvijek se nalaze u pritvoru, već 16. dan.

Uhićeni su 44-godišnji D. M. i njegova 45-godišnja supruga N.M., gitarist Hladnog piva Z.S. i njegova supruga A. I. M., zaposlenica Ustavnog suda, zagrebački veterinar L. P. sa suprugom, te poznati aktivist za ljudska prava N. K. i njegova supruga.
Link na lokalni portal:
Link
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2022., 19:38   #940
Među uhićenim osobama je i stanovita LGBT "osoba" godine koja je prošla konverziju pa je sad kao muško.
Fina ekipica, nema što. Sreća pa Zambija ima OK zakone kad je trgovina ljudima u pitanju.
kuzibati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.