Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2015., 08:09   #321
Quote:
Mr Igor kaže: Pogledaj post
Ja Mislim da je problem u hormonima, ja Sam vec 2 godine iste visine od 17 godina. Nisam se pomaknuo, vjerujem da bi trebao doktoru, trebao Sam prije. Kome da se obratim?
psihijatru
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 23:21   #322
Quote:
Im mortal kaže: Pogledaj post
psihijatru
Ti mene normalnog šalješ ludom
__________________
Život je sranje, ali na lijep način
Mr Igor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 23:24   #323
Posjetit ću endokrinologa bolje je pitati, možda stvarno nešto nije bilo u redu tokom razvijanja, ozljede su nemoguće, ne znam pitati ću, ako je u redu onda ću se pomiriti, mada teškom mukom

Što mislite o somatropinu? i dali je kasno za njega?
__________________
Život je sranje, ali na lijep način
Mr Igor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 10:03   #324
Ne znam zašto si zapeo za to da nešto nije ok s tobom. Nisi nizak, samo nisi visok. Ok, to te može psihički smetat, pogotovo ako su svi oko tebe 190cm, ali to definitivno ne znači da nešto ne valja s tobom (u fizičkom smislu).
Ne vjeruje da će ti bilo koji doktor prepisati te hormone rasta budući da nisi "patuljak". To što si prestao rasti sa 17, to nije tako čudno. Neki prestanu rasti i prije.
Po onome što si napisao, ti si čak i visok, budući da tvoji nisu baš visoki.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 22:06   #325
Evo, ja bas imam jedno pitanje. Znaci: ljetos sam prosao 17 godina. roditelji su mi visoki oko 1.9 i 1.7 (pretpostavljam da se razumije cija je cija visina ), a ja sam visok oko 1.85 i nikad nisam rastao brzo, sad npr. da narastem 10 cm na godinu i tako, nego postepeno i pomalo. Dobro, tijekom puberteta brze sam rastao nego prije, ali sve u granicama normale, nikad onako da sam se izduzio u par mjeseci da se svi cude, kako kod nekih biva, ili da sam imao problema s kostima i ne znam vec sto sve ne. znam da je sve do genetike, znam da cu rast do 23. ili 25. godine jos, ali mene zanima vase misljenje, jesu li vece sanse da narastem 2-3 cm ili 4-5 cm do konacne visine (po meni bi bilo idealno da do 25. narastem do 1.89 ili idealnih 1.9). jos sam cuo da djeca cesto budu visa od muskog roditelja, ali bas ne vjerujem da cu narasti preko 1.9. hvala
saavedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 23:51   #326
Quote:
saavedra kaže: Pogledaj post
Evo, ja bas imam jedno pitanje. Znaci: ljetos sam prosao 17 godina. roditelji su mi visoki oko 1.9 i 1.7 (pretpostavljam da se razumije cija je cija visina ), a ja sam visok oko 1.85 i nikad nisam rastao brzo, sad npr. da narastem 10 cm na godinu i tako, nego postepeno i pomalo. Dobro, tijekom puberteta brze sam rastao nego prije, ali sve u granicama normale, nikad onako da sam se izduzio u par mjeseci da se svi cude, kako kod nekih biva, ili da sam imao problema s kostima i ne znam vec sto sve ne. znam da je sve do genetike, znam da cu rast do 23. ili 25. godine jos, ali mene zanima vase misljenje, jesu li vece sanse da narastem 2-3 cm ili 4-5 cm do konacne visine (po meni bi bilo idealno da do 25. narastem do 1.89 ili idealnih 1.9). jos sam cuo da djeca cesto budu visa od muskog roditelja, ali bas ne vjerujem da cu narasti preko 1.9. hvala
Ne rasteš do 25. Ljudi prestaju s rastom do 18. godine, eventualno do 20. maksimalno. Nitko ti ne može reći koliko ćeš još narasti, osim ako odeš na rendgen snimat kosti pa pitaš doktora. Mislim da možeš očekivati još ~1cm.
glaciax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 00:02   #327
Quote:
glaciax kaže: Pogledaj post
Ne rasteš do 25. Ljudi prestaju s rastom do 18. godine, eventualno do 20. maksimalno. Nitko ti ne može reći koliko ćeš još narasti, osim ako odeš na rendgen snimat kosti pa pitaš doktora. Mislim da možeš očekivati još ~1cm.
e to sam i ja razmisljao na rentgen otic snimat kosti zapesca, tj. sake da vide jel zavrsilo srascivanje i razvoj zgloba. ali, hoce li mi doktor htjeti dati uputnicu za to, buduci da to nikako ne bi bio hitan pregled, zbog mogucnosti bolesti, nego tek tako, pregled iz znatizelje moglo bi se reci. ili da mu kazem da mi je bitno znati, zbog sporta ili neceg slicnog?
saavedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 00:20   #328
Quote:
saavedra kaže: Pogledaj post
e to sam i ja razmisljao na rentgen otic snimat kosti zapesca, tj. sake da vide jel zavrsilo srascivanje i razvoj zgloba. ali, hoce li mi doktor htjeti dati uputnicu za to, buduci da to nikako ne bi bio hitan pregled, zbog mogucnosti bolesti, nego tek tako, pregled iz znatizelje moglo bi se reci. ili da mu kazem da mi je bitno znati, zbog sporta ili neceg slicnog?
Ma bezveze ti je to, već sad si jedno 5cm viši od prosjeka (i od mene). Čemu se zračit sa x-zrakama i riskirat zdravlje kada to ništa ne mijenja. Ako slike pokažu da nećeš više rast, bit ćeš tužan, a ako pokažu da ćeš još rast, onda ti je svejedno jer bi i sam to vidio nakon nekog vremena.
glaciax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 09:54   #329
Quote:
saavedra kaže: Pogledaj post
e to sam i ja razmisljao na rentgen otic snimat kosti zapesca, tj. sake da vide jel zavrsilo srascivanje i razvoj zgloba. ali, hoce li mi doktor htjeti dati uputnicu za to, buduci da to nikako ne bi bio hitan pregled, zbog mogucnosti bolesti, nego tek tako, pregled iz znatizelje moglo bi se reci. ili da mu kazem da mi je bitno znati, zbog sporta ili neceg slicnog?
Ti kao da imas 150cm pa te strah da vise neces narasti pa bi to htio znati odmah kako bi mogao zapoceti terapiju hormonom rasta.
Opusti se. Nisi nizak. Naprotiv, iznadprosjecno si visok. Ok, nisi "div", al spadas u iznadprosjecno visoke.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 14:22   #330
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Ti kao da imas 150cm pa te strah da vise neces narasti pa bi to htio znati odmah kako bi mogao zapoceti terapiju hormonom rasta.
Opusti se. Nisi nizak. Naprotiv, iznadprosjecno si visok. Ok, nisi "div", al spadas u iznadprosjecno visoke.
ma znaam. ne brinem se, ali super bi bilo kada bih bio npr. 1.9 visok, ali tih par centimetara ipak nista ne bi znacilo, gotovo da se i ne primjeti jer znam neke od 1.9 i vise koji imaju drukcije drzanje nego ja pa pored njih kad stanem izgledam kao da smo jednake visine.
saavedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 03:15   #331
Konacna visina?

Pozdrav.

Interesuje me moja konacna visina. Cisto informativno pitanje, pa ako ima neko da se malo bolje razumije u sam razvoj muskarca, volio bih da mi da odgovor

Imam 19godina, a moja trenutna visina je 188cm, tezina 87kg.
Otac mi je visok 199cm, majka 171cm.

Najveci razvoj sam dozivio u periodu od 12-15godine, kada sam izisao na oko 185cm, kroz srednju skolu sam dosegao na 188 (jako sporim rastom)..Znam da mi je otac narastao dosta izmedju 20-25godine, pa je nakon 25-te dodao jos 3cm..
Ako mi je slicna genetika, onda mogu ocekivati vjv slicnu situaciju.

Cijeli zivot se bavim sportom.. pretezno fudbalom i teretanom. Izgledam jako fit.
Neki ce reci da sam mozda teretanom u pubertetu koliko-toliko zaustavio sebi rast, mozda i jesam, ali sam tada radio neke lagane vjezbice, jer sam imao informaciju da ne trebam se opterecivati u periodu puberteta.

Cuo sam da brada moze da bude pokazatelj nekakav.
Ja licno jos uvijek nemam brade, tu su neke sitne dlacice, koje ja sam jedva primijetim pred ogledalom. Nikada se jos nisam obrijao, fakat nemam sta brijat, a imam 19 i po godina..(Kako sam cuo, otac mi je takode imao isti slucaj)

Interesuje me sada vase misljenje da li postoje sanse da jos narastem i koliko cm bi po vasem misljenju mogao da dosegnem u hajmo reci 25. godini.

Hvala

Zadnje uređivanje sahha : 05.01.2017. at 04:39.
sahha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 12:19   #332
Rast

Pozdrav evo imam jedan upit i želim čuti vaše mišljenje . Ide drugi razred srednje skole i visok sam 168 cm, svi moji vršnjaci su viši od mene pogotovo dečki ali i velika večina cura. Imam 16 i pol godina zanima me ima li ikakve nade za mene da narastem. Tata mi je visok 189 , a mama je mala oko 156 cm . Zanimam me čije sam gene pokupio i kako da znam koliko cu biti visok kad je velika razlika izmedu mame i tate. HVALA i pozdrav
Marko3645 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 12:34   #333
189 + 156 = 345 : 2 = 172,50 cm

Kaj se žališ, visok nisi ali bome nisi ni miđet



ps
jedan moj frend je narastao za 5-7 cm u 4.srednje tako da se čuda mogu desit.
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 12:58   #334
Mislim da su rekli da se raste do 25. godine života, no to je sve individualno. Ja sam recimo već tamo ulaskom u pubertet se izdužio do 177 i bio viši od svih u osnovnoj. Svi su govorili kako ću imati bar 190. No, prestao sam rasti u potpunosti i ostao na 177
Neki su nastavili rasti dalje. Nije 168 tako nisko, niti bitno. Ako ćeš imati love za ispunjavanje hirova pičaka naći ćeš uvijek neku i od 2 metra koja će voljeti tvoje novce umjesto tebe i biti ćete u sretnom trgovinskom odnosu dok ti se nešto ne desi.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 06:59   #335
Neznam hoće li kod tebe prehrana pomoći ali evo ja sam visok 191 cm

Cijeli život tj svaki dan pijem ili jedem nešto sa domaćim mlijekom. ( Mlijeko je bogato kalcijem)
Povremeno jedem i sardine u ulju i one su isto bogate kalcijem i vitaminom d.

Možda bi mogao još narasti jer si u razvoju tj mlad si ako bi više jeo mlijeko i sardine. Mlijeko iz dučana zaboravi, ima puno vode i neku zamjenu koja imitira mlijeko rađe kupi na mljekomatu ili na selu.



Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 18:58   #336
Marko, znaš kak se kaže "niži ljudi imaju kompleksa"
Zutanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 20:17   #337
Ima i te kakove,ja sam išao kod Endokrinologa i imao 1, 77 met. ,nakon tretmana injekcijama i.m. kod pok. prof. Tepavčevića ,Testoteronom 250mg. zadobih i mišičnu masu uz sasma malko treniranja te visinu na 1,92.metara.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 20:40   #338
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Ima i te kakove,ja sam išao kod Endokrinologa i imao 1, 77 met. ,nakon tretmana injekcijama i.m. kod pok. prof. Tepavčevića ,Testoteronom 250mg. zadobih i mišičnu masu uz sasma malko treniranja te visinu na 1,92.metara.
Ja ovo ne kuzim, ides kao tinjedjer od 177cm po hormonalne injekcije? Pa 177cm je sasvim solidna visina, ja sam stao na 171 i nikom nista, ne mozemo biti svi dvometrasi... Kuda ide ovaj svijet...

Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 07:36   #339
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Ima i te kakove,ja sam išao kod Endokrinologa i imao 1, 77 met. ,nakon tretmana injekcijama i.m. kod pok. prof. Tepavčevića ,Testoteronom 250mg. zadobih i mišičnu masu uz sasma malko treniranja te visinu na 1,92.metara.
Nisi sigurno isao na terapiju samo zato sto si ne zadovoljan sa svojih 177cm visine. Za takve stvari te niti jedan normalan endokrinolog nece pucat hormonom rasta i testosteronom.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 14:07   #340
Dakako da nisam išao samo poradi visine Endokrinologu, (no tema je visina) ,imao sam drugih problema,ali želim reći kako sam injekcijama neočekivano, dobio na visini.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.