Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2018., 08:30   #41
Fale:

John Denver - Country Roads

The Fifth Dimension - Age of Aquarius

Scott McKenzie - San Francisco

Dexys Midnight Runners - Come On Eileen

Očekivao bih da će biti barem 2-3 stvari od Lionel Richiea
Waits i Cohen isto začuđujuće slabo zastupljeni.

Previše Beach Boysa

Pohvala za:

Joni Mitchell

Fleetwood Mac i Rhiannon

Glen Campbell je dobio čak 2 mjesta

Carole King

Carpentersi

Spirit in the sky

James Taylor

Slažem se sa Old Soul-om da se previše favoriziraju 60-e i 70-e, pogotovo crnački aktovi tog doba.
I naravno standardno loši Rolling Stonesi
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 16:48   #42
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ne može se zanemariti utjecaj tih 6 albuma na povijest popularne glazbe, no jedno je "utjecati", a drugo je "kvaliteta". Meni su od Rubber Soula nadalje više manje odlični svi njihovi albumi, no ne možeš zbog komercijalne popularnosti, pa čak i utjecaja na evoluciju glazbe nazivati to "najboljim" albumima. Postoje genijalni albumi koji nisu nikada vidjeli top listu. Recimo Beth Gibbons & Rustin Man "Out of Season" mi je jedan od najdepresivnijih i najgenijalnijih albuma koje sam ikada čuo. Sigurno se ne bi našao niti na jednoj listi. Ili "The Visit" od Loreene McKennit, pa "Give Up the Ghost" od genijalne Brandi Carlile, pa čak i od kritičara podcijenjeni Eltonovi solo albumi iz 90-ih.
Mislim da se razumijemo ja volim Beatlese i za mene su uistinu jedni od najvećih, ali isto tako ne zaslužuju imati 6 albuma u prvih top 10

U svakom slučaju treba razdvojiti utjecaj od kvalitete, ali vrlo je često da utjecaj i znači kvaliteta. Kao i mnogi Eltonovi albumi koji jesu utjecajni, ali su velikim dijelom utjecajni radi izvrsne kvalitete.

I sve se opet svodi na neki naš dojam. Blesavo mi se živcirat radi toga jer na kraju krajeva smatram da su sve to kvalitetni glazbenici e sad koliko kvalitetni je za raspravu. Meni isto ne leže recimo Rolling Stonesi kao bend ili Pink Floyd, ali po nekim mojim parametrima daleko su oni od loših bendova, ali mi jednostavno ne leže. The Who s druge strane su mi top 3 i često zaboravljeni.

Quote:
Malmo kaže: Pogledaj post
Fale:

The Fifth Dimension - Age of Aquarius

Dexys Midnight Runners - Come On Eileen
The song listed at number 66 on Billboard's "Greatest Songs of All Time"

A za Come on Ellen It was ranked number 18 on VH1's 100 Greatest Songs of the '80s

Ako je 18. u 80-ima, sigurno bi našla svoje mjesto i u top 200, ako ne i top 100

Naravno, ovo su drugi magazini.
Zdravac86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 16:33   #43
Meni se sviđaju zanimljivosti o pojedinim pjesmama, primjerice, ovo:

Quote:
"White Rabbit" was a trippy rock & roll bolero written by Airplane vocalist Slick. "Our parents read us stories like Peter Pan, Alice in Wonderland and The Wizard of Oz," Slick said. "They all have a place where children get drugs, and are able to fly or see an Emerald City or experience extraordinary animals and people… And our parents are suddenly saying, 'Why are you taking drugs?' Well, hello!"
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 18:29   #44
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Meni se sviđaju zanimljivosti o pojedinim pjesmama, primjerice, ovo:
Ne mo'eš kontra te logike. Zanimljivo.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 12:05   #45
Quote:
Nemi kaže: Pogledaj post
nema Tota (Africa)

nema Men at work (Down under)

nema Enjoy the silence od DM-a


mda.... ne.
Ovo, ovo! Africu ne volim, uvijek mi je imala neki petparački ljigavi štih (mada sasvim dobru melodiju), Enjoy the Silence je jako dobra stvar, a Down Under je valjda najbolja novelty stvar u povijesti.

Ukratko, fali te hitoidnosti i stvari koje su primarno singlovi i slušateljski užitne, a ne samo bitne, važne i utjecajne.

Ne znam recimo jesu li sljedeće na listi, jer mi se nije dalo gledati:
- Driver's Seat - Sniff 'n' the Tears
- Teenage Kicks - The Undertones
- No More Heroes - The Stranglers
- Year of the Cat - Al Stewart
- Baker Street - Gerry Rafferty
- Buddy Holly - Weezer
- Mmm Mmm Mmm Mmm - Crash Test Dummies
- If You Don't Love Me I'll Kill Myself - Pete Droge
- So Happy Together - The Turtles
- Rock'n' Me - Steve Miller Band...

...dakle redom mala remek-djela i hitovi koji su s razlogom to postali, uglavnom snimljeni od strane "manje važnih" glazbenika.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 10:15   #46
Glazbene top liste su jako individualne i svako kritiziranje je odraz osobnog stava prema manjem dijelu zastupljenih pjesama ili muzičara.
Kod pregledavanja top listi, uvijek gledam na one pjesme koje su bliže mojem glazbenom ukusu i to su mi uvijek favoriti. To ne znači da se ta lista može smatrati lošom i da nije vrijedna za druge osobe.
Razumije se da imam svoj izbor najboljih, kao i većina glazbenih zanesenjaka, i ne mogu prema njemu rangirati sve ostalo.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.