Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2018., 18:54   #1
Prelazak preko granice s robom

Pozz, zanima me ova situacija, tko je u pravu?

Dakle isao sam u Srbiju kupiti neku robu, imam pravo na povrat PDV, ali sam zaboravio Putovnicu, ali posto nisam daleko (5 min do granice), uzeo sam robu, stavio u gepek, presao u hrvatsku, pokazao cariniku robu, nesto je srao kao da mi treba fiskalni racun, kao ovo nista ne vrijedi.. bla bla , iako su mi u tom ducanu rekli da je to fiskalni racun, taj koji su mi dali, ali nisam se htio prepirati, pustio me.

Otisao kuci, uzeo putovnicu i s tom robom se vratio u Srbiju, ne bas odmah, poslije neka 2 sata.... da mi naprave za povrat PDV,

E sad, nitko me nista na granici nije pitao niti sam ja ista spominjao
Roba bila u gepeku.....

ugl napravim papire za PDV, vracam se na granicu, srpski carinik sve uradi ok, znaci ja nisam presao srpsku granicu, nego sam parkirao prije granice, i otisao do carinika:


SAd me zanima:

Posto nisam presao granicu, da li sam ja smio okrenuti auto i vratiti se do tog ducana po novce od PDV?

Ja sam nerazmisljajuci okrenuo auto ( nisam bio izmedju 2 granice da se razumijemo, nego prije granice parkirao (u srbiji)... i lik me zaustavi odmah, kao gdje ces... moram preci na hrvatsku granicu i tek se onda vratiti u srbiju po novce....

odmah je i poceo pregledavati robu (dijelovi za auto) bla bla


Ugl poceo srati kao dobit ces kaznu ovo ono (zbog okretanja automobila)

Ugl pusti me, odem ja na hrvatsku granicu... prijavim robu

Bio je taj isti lik, i kaze mi kao jesi ti normalan, sta sam opet ulazio u srbiju s tom robom, a vec sam je prenio u hrvatsku....

E sad , ja to ne bih uradio da nisam MORAO imati tu robu kod sebe kod pravljenja papira za PDV, jer je carinik pregledavao to, tako su mi i rekli, da moram imati robu kod sebe,, inace bih je naravno ostavio kuci jos prvi put...

Isto poceo srati kazna ovo ono, al me pusti....

Sad me zanimaju kakvi su zakoni za to? Da li je istina sve to ili ne?


1. dam mu fiskalni racun, on kaze da nije fiskalni, kao mora biti veliki a4 papir, dok je ovo bio onaj obican mali, a u trgovini kazu da je fiskalni..

2. da li je bas toliki problem sto sam isao okrenuti auto a nisam ni presao granicu? to je kao da dodjete do granice i okrenete se, zar nemam pravo na to? dodjem pokupiti nekoga i dobro....
Zasto bih morao proci u hrvatsku, ionako mi srbi ovjeravaju papire, a ne hrvati....

Ali dobro, dosao sam kuci, drugi dan cu po pare, nije to problme, samo sam htio sve odjednom obaviti i da sam miran


tko je u pravu?
Richard Gere is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 17:03   #2
Mogao si gore proći. Sa robom ponovo natrag smatra se švercom, varanje države u kojoj si obavljao kupovinu. Dobro si prošao
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 17:11   #3
ja bih ti zario takvu kaznu da bi putovnicu i na wc nosio...ili osobnu
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:43.