Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2018., 15:49   #1
Terence McKenna

Pozdrav,
sto mislite o ovakvoj duhovnosti?

Trenutno sam iskustveno uvjeren sto doticni pise,

https://theunboundedspirit.com/73-mi...ckenna-quotes/
__________________
Nisu sve droge dobre... neke su i odlične! Bill Hicks
bezobrazno lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 20:04   #2
Quote:
bezobrazno lud kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
sto mislite o ovakvoj duhovnosti?

Trenutno sam iskustveno uvjeren sto doticni pise,

https://theunboundedspirit.com/73-mi...ckenna-quotes/
Misliš, uzeo si psihodelike i sad imaš odgovore na sve?

Drag mi je Terence.
way2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 21:20   #3
Sve najgore. Cista pseudoznanost. Manjak argumenata, analitickog razmisljanja i racionalnosti upareno sa elokvencijom, sarmom i temama na koje padaju u startu za kriticki filter zakinuti klinci.

+ osobni interesi igranja gurua i pravljenje karijere od zobanja psihodelika nalazu prenapuhavanje i predramatiziravanje.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 21:32   #4
Nedualist o psihodelicima https://www.youtube.com/watch?v=-Z3j7laY2lI
VelikiDzorz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 22:28   #5
Meni je drago da ima takvih ljudi poput Mckenne jer ne moram ja riskirati i ostavljaju dosta znanja,npr
svecenik u osnovnoj i vjeronauk su suprotno od bozanstvenog osjecaja enteogenih biljaka,cinjenica je
i da zivotinje uzimaju psihoaktivne biljke jer zasto samo prezivljavati.
http://reset.me/story/psychoactive-s...cies-use-wild/

Priroda i znanje o njoj je neprocjenjivo,sve je stvar doziranja i potrebe.
To sto je ljudima draze trpat se nehranom ne znaci da je manje lose probat enteogen i apsolutno
uzivat u tome sto si iskrivio svijest i obrisao probleme,cuda.
Ovdje govorim o prirodi,ne kemija i droge na taj nacin,samo reklamiram majku prirodu
jer stvarno brine da imamo sve.
__________________
Nisu sve droge dobre... neke su i odlične! Bill Hicks
bezobrazno lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 01:17   #6
Koji je smisao uzimanja tih biljaka?
VelikiDzorz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 10:05   #7
Quote:
bezobrazno lud kaže: Pogledaj post
Meni je drago da ima takvih ljudi poput Mckenne jer ne moram ja riskirati i ostavljaju dosta znanja,npr
svecenik u osnovnoj i vjeronauk su suprotno od bozanstvenog osjecaja enteogenih biljaka,cinjenica je
i da zivotinje uzimaju psihoaktivne biljke jer zasto samo prezivljavati.
http://reset.me/story/psychoactive-s...cies-use-wild/

Priroda i znanje o njoj je neprocjenjivo,sve je stvar doziranja i potrebe.
To sto je ljudima draze trpat se nehranom ne znaci da je manje lose probat enteogen i apsolutno
uzivat u tome sto si iskrivio svijest i obrisao probleme,cuda.
Ovdje govorim o prirodi,ne kemija i droge na taj nacin,samo reklamiram majku prirodu
jer stvarno brine da imamo sve.
Nažalost, nema.. Bar ne Terenca. Umro početkom stoljeća.
I, meni osobno, nedostaje.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 10:10   #8
Quote:
VelikiDzorz kaže: Pogledaj post
Koji je smisao uzimanja tih biljaka?
Probaj. I saznat češ odgovor.
Ljetos uzeo kombinaciju DMT-a i Psilocibina. Uz rijeku, među članovima plemena kojem ne pripadam. prvo što sam osjetio bilo je da ipak pripadam tu. Zatim razumjevanje, tolerancija. I onda šest sati igre sa podsviješću. Vizzije tipa slike Hireonimusa Bosha, suočavanje sa vlastitim demonima, ni trunke straha, ali gomila razumjevanja. U zoru sam bio bolji čovjek nego onnaj kkoji je sinoć ušao u noć.
Ukratko, probaj.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 10:20   #9
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Probaj. I saznat češ odgovor.
Ljetos uzeo kombinaciju DMT-a i Psilocibina. Uz rijeku, među članovima plemena kojem ne pripadam. prvo što sam osjetio bilo je da ipak pripadam tu. Zatim razumjevanje, tolerancija. I onda šest sati igre sa podsviješću. Vizzije tipa slike Hireonimusa Bosha, suočavanje sa vlastitim demonima, ni trunke straha, ali gomila razumjevanja. U zoru sam bio bolji čovjek nego onnaj kkoji je sinoć ušao u noć.
Ukratko, probaj.
Predivno. Nažalost, još nisam pronašla kompatibilno pleme, a DMT se ne usudim uzimati sama.
way2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 10:57   #10
Znači smisao je imati neka lijepa, živopisna iskustva.
VelikiDzorz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 11:28   #11
Quote:
VelikiDzorz kaže: Pogledaj post
Znači smisao je imati neka lijepa, živopisna iskustva.
Samo ako znaš učiti iz iskustva.
way2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 14:08   #12
Quote:
VelikiDzorz kaže: Pogledaj post
Koji je smisao uzimanja tih biljaka?
Postizanje dubljih duhovnih stanja koja su inače dostupna samo majstorima meditacije. Problem je što djeluju kratko i ostavljaju u pravilu jako loše posljedice, osim onih rijetkih koje to ne rade.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 15:04   #13
Zašto kod nas ne rastu te biljke?

Zapravo, čuo sam za ova dublja stanja: https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...atvor/1890414/
VelikiDzorz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 15:28   #14
Quote:
VelikiDzorz kaže: Pogledaj post
Zašto kod nas ne rastu te biljke?

Zapravo, čuo sam za ova dublja stanja: https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...atvor/1890414/
Rastu, ali su puno opasnije kao što se vidi iz priče koju si linkao. U tu kategoriju ide i mandragora, kao i određene gljive. Po europskim šumama ima i psilocibinskih gljiva koje nisu opasne po život, ali prilično su neugledne i teško ih je prepoznati. Njima se dosta bavio Paul Stametes.
way2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 18:18   #15
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Postizanje dubljih duhovnih stanja koja su inače dostupna samo majstorima meditacije. Problem je što djeluju kratko i ostavljaju u pravilu jako loše posljedice, osim onih rijetkih koje to ne rade.
Mislis psihozu i slicna "dubokomeditativna" stanja?

Koje posljedice ostavlja i na kojim istraživanjima zasnivas tvrdnju te kako je to usporedivo sa psihozama, derealizacijama, depresijama i drugim poremećajima trigeriranima upravo meditacijom? Negativne posljedice ove dve aktivnosti u stvari mogu biti dosta slične, trebalo bi imati medjutim konkretnoje brojke za usporedbu učestalosti, kao i za utvrđivanje eventualnih postojanja predispozicija ili čak manifestiranih poremećaja prije uzimanja halucinogena ili prakse meditacije u odnosu na trigeriranje kod ljudi koji ih nemaju.

Osim trigeriranja takvih poremećaja i eventualno osoba ozbiljno narušenog zdravlja većina najpopularnijih halucinogena (LSD, DMT, gljive) bas i ne bilježi nešto puno posljedica. Iako ima i onih rizcnijih, iboga recimo nije bezopasna.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 18:49   #16
Ma, lako za brojke. Valjda svatko za sebe zna koliko je stabilan. Iskustva sa tim biljkama i gljivama samo su iskustva - netko će u njima pronaći mudrost, netko će poludjeti, a netko svemu tome neće pridavati nikakav značaj. Treba poznavati sebe, to je sve.
way2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 19:27   #17
Quote:
way2go kaže: Pogledaj post
Predivno. Nažalost, još nisam pronašla kompatibilno pleme, a DMT se ne usudim uzimati sama.
DMT traje 5 do 20 min, tako da te nema čega bit strah. Mislim, nisam neki spihonaut, nisam ni probao dmt, osim ovo gore opisano, ali dvadeset minuta i bed tripa prođe. S tim da nikad nisam čuo da je netko imao bed trip od dmt-a. Za razliku od lsd-a. Kojeg nikad nisam uzeo u svojih skoro 5 desetljeća. Ali hoću. Čisto da mogu kenjat po forumima.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 19:28   #18
Quote:
VelikiDzorz kaže: Pogledaj post
Znači smisao je imati neka lijepa, živopisna iskustva.
Ne znači. Ali znači da ti neću objašnjavat.
Niti te uvodit, upućivat, bilo šta.
Za koga nije- nije.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 20:05   #19
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
DMT traje 5 do 20 min, tako da te nema čega bit strah. Mislim, nisam neki spihonaut, nisam ni probao dmt, osim ovo gore opisano, ali dvadeset minuta i bed tripa prođe. S tim da nikad nisam čuo da je netko imao bed trip od dmt-a. Za razliku od lsd-a. Kojeg nikad nisam uzeo u svojih skoro 5 desetljeća. Ali hoću. Čisto da mogu kenjat po forumima.
Traje kratko, ali kada krene više nisi u Kanzasu. A nekako ga treba konzumirati - pušenje mi se čini najprikladnije, no što ako mi cigareta ispadne kad se onesvijestim i zapalim se?
way2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 20:44   #20
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Ne znači. Ali znači da ti neću objašnjavat.
Niti te uvodit, upućivat, bilo šta.
Za koga nije- nije.
Znači da ne znaš.
VelikiDzorz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.