Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2016., 17:10   #2241
Imam pitanje, tj. tražim savjet... Naime neko vrijeme sam radila, a da nisam bila prijavljena i ja to radno mjesto stavljam u životopis jer mi zbilja to radno iskustvo znači, međutim opet mi bed na neki način to stavljati jer ako će netko ići provjeravati vidjet će da to nije evidentirano, moglo bi ispasti da sam to izmislila... Zato ja to iskustvo navodim da sam ga radila u periodu kad sam još mogla raditi preko student servisa... Tako sam na jednom razgovoru za posao i rekla jer su me upravo to i pitali. Što mislite, da li je tako ok ili je bolje izostaviti ga iz životopisa? Ili možda navesti kao volontiranje..
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 19:46   #2242
Quote:
Aarie kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, tj. tražim savjet... Naime neko vrijeme sam radila, a da nisam bila prijavljena i ja to radno mjesto stavljam u životopis jer mi zbilja to radno iskustvo znači, međutim opet mi bed na neki način to stavljati jer ako će netko ići provjeravati vidjet će da to nije evidentirano, moglo bi ispasti da sam to izmislila... Zato ja to iskustvo navodim da sam ga radila u periodu kad sam još mogla raditi preko student servisa... Tako sam na jednom razgovoru za posao i rekla jer su me upravo to i pitali. Što mislite, da li je tako ok ili je bolje izostaviti ga iz životopisa? Ili možda navesti kao volontiranje..
Evo ja imam slično iskustvo.
Ali mislim da ti je bolje staviti pa ako pitaju dobro ako ne jbg jer na kraju to ti je iskustvo bilo ono preko student servisa ili ne.

Meni je jedino bed to što skoro svugdje gdje sam radio prije me nisu prijavili barem tjedan dana ako ne i više i onda ja kažem radio sam dva mjeseca kod tog i tog,a tamo mi piše da sam bio kod njih 1 mj i 22 dana.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 20:33   #2243
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Evo ja imam slično iskustvo.
Ali mislim da ti je bolje staviti pa ako pitaju dobro ako ne jbg jer na kraju to ti je iskustvo bilo ono preko student servisa ili ne.

Meni je jedino bed to što skoro svugdje gdje sam radio prije me nisu prijavili barem tjedan dana ako ne i više i onda ja kažem radio sam dva mjeseca kod tog i tog,a tamo mi piše da sam bio kod njih 1 mj i 22 dana.
Ne znam ako si dobro shvatio, ja nisam radila preko student servisa jer to više nije bilo moguće tako, a nisam ni bila prijavljena (nije bitno zbog čega), i umjesto pravog perioda u kojem sam radila ja u životopisu navodim raniji period gdje je to preko student servisa bilo moguće tako da kad me netko pita zašto mi to iskustvo nije vidljivo, ja kažem da je bilo preko student servisa.

A ovo tvoje, ma dobro sad tjedan dana ti ne igru ulogu veliku. Dok evo kod mene baš nigdje ne piše da sam radila, nikakvu potvrdu nemam i ti mjeseci kao da su bačeni u vjetar, a ipak sam dosta iskustva stekla i dosta mi je bitno za daljnje traženje posla.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 20:51   #2244
Aarie reci istinu ili reci da je bilo preko sc.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 21:02   #2245
Quote:
Aarie kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, tj. tražim savjet... Naime neko vrijeme sam radila, a da nisam bila prijavljena i ja to radno mjesto stavljam u životopis jer mi zbilja to radno iskustvo znači, međutim opet mi bed na neki način to stavljati jer ako će netko ići provjeravati vidjet će da to nije evidentirano, moglo bi ispasti da sam to izmislila... Zato ja to iskustvo navodim da sam ga radila u periodu kad sam još mogla raditi preko student servisa... Tako sam na jednom razgovoru za posao i rekla jer su me upravo to i pitali. Što mislite, da li je tako ok ili je bolje izostaviti ga iz životopisa? Ili možda navesti kao volontiranje..
potencijalni poslodavac uvijek može kontaktirat prijašnjeg poslodavca pa provjerit dal si radila ili nisi
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 23:06   #2246
Quote:
Aarie kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, tj. tražim savjet... Naime neko vrijeme sam radila, a da nisam bila prijavljena i ja to radno mjesto stavljam u životopis jer mi zbilja to radno iskustvo znači, međutim opet mi bed na neki način to stavljati jer ako će netko ići provjeravati vidjet će da to nije evidentirano, moglo bi ispasti da sam to izmislila... Zato ja to iskustvo navodim da sam ga radila u periodu kad sam još mogla raditi preko student servisa... Tako sam na jednom razgovoru za posao i rekla jer su me upravo to i pitali. Što mislite, da li je tako ok ili je bolje izostaviti ga iz životopisa? Ili možda navesti kao volontiranje..
ja bi na tvom mjestu to stavila u životopis, to je ipak bitno iskustvo za koje si navela da ti znači. E sad hoćeš li priznati da je na crno ili reći da je preko sc-a (tvoj odabir) iako možda bolje reći da je preko sc-a da se ogradiš od dodatnih pitanja. No uvijek si slobodna objasniti što si to točno radila. Ne vjerujem da bi sadašnji poslodavac zvao bivšeg radi provjere, pogotovo ako lijepo prepričaš sve što si radila i vidi da nisi izmislila.

Moram priznat da nikad nisam čula da novi poslodavac zove bivšeg da provjeri neku osobu (osim ako ga osobno ne poznaje), ako ga osobno i poznaje ovaj će mu priznati da si radila kod njih
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 02:01   #2247
Quote:
Aarie kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, tj. tražim savjet... Naime neko vrijeme sam radila, a da nisam bila prijavljena i ja to radno mjesto stavljam u životopis jer mi zbilja to radno iskustvo znači, međutim opet mi bed na neki način to stavljati jer ako će netko ići provjeravati vidjet će da to nije evidentirano, moglo bi ispasti da sam to izmislila... Zato ja to iskustvo navodim da sam ga radila u periodu kad sam još mogla raditi preko student servisa... Tako sam na jednom razgovoru za posao i rekla jer su me upravo to i pitali. Što mislite, da li je tako ok ili je bolje izostaviti ga iz životopisa? Ili možda navesti kao volontiranje..
Normalno da ćeš staviti. Zašto izmišljaš student servis bezveze? Sramota je poslodavca što si radila na crno, a ne tvoja. A kao što je već navedeno, lako se provjeri jesi li stvarno radila taj posao ili ne.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 11:13   #2248
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
Moram priznat da nikad nisam čula da novi poslodavac zove bivšeg da provjeri neku osobu (osim ako ga osobno ne poznaje), ako ga osobno i poznaje ovaj će mu priznati da si radila kod njih
vjeruj ima i toga, i ne mora bit da se poslodavci poznaju
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 13:00   #2249
Hvala na savjetima, ostavit cu u zivotopisu svakako, al jos cu razmisliti da li cu staviti tocan period kad sam bila pa ako me pitaju reci da je bio rad na crno ili cu reci da je bilo preko student servisa...

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 00:40   #2250
Da ne otvaram novu temu jel moguce pronaci posao prek interneta,? kako se to radi prijave i slicno,inace sam tehnicar za vozila strojarski tehnicar,volio bih da pronadjem posao tipa rad u tehnickim pregledima vozila i tako nes slicno.Podrucje Splita.
Jeli to ikako moguce mislim volio bih da pronadjem takav posao ,al otom potom u ovoj krizi valja svasta radit pa ima li itko savjet kako da pratim natjecaje,zna li itko stranicu neku na netu za gledanje poslova i tako.
Officer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 14:38   #2251
Quote:
Officer123 kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu jel moguce pronaci posao prek interneta,? kako se to radi prijave i slicno,inace sam tehnicar za vozila strojarski tehnicar,volio bih da pronadjem posao tipa rad u tehnickim pregledima vozila i tako nes slicno.Podrucje Splita.
Jeli to ikako moguce mislim volio bih da pronadjem takav posao ,al otom potom u ovoj krizi valja svasta radit pa ima li itko savjet kako da pratim natjecaje,zna li itko stranicu neku na netu za gledanje poslova i tako.
Imaš Burzinu tražilicu i Moj Posao. Nekima šalješ papire poštom, nekima šalješ mail, sve ti piše u oglasu kako da se prijaviš.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:10   #2252
Prijedlog - video CV? http://profitiraj.hr/video-zivotopis...-trzistu-rada/
maljchik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 19:48   #2253
Uskoro zavrsavan fakultet i dolazi moje vrijeme za slanje molbi. Pa me zanima jel poslodavci priznaju e-domovnicu i e-rodni list ili ne?
__________________
Tell me what you cherish most. Give me the pleasure of taking it away
SeraphimGoddess is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 21:11   #2254
Quote:
SeraphimGoddess kaže: Pogledaj post
Uskoro zavrsavan fakultet i dolazi moje vrijeme za slanje molbi. Pa me zanima jel poslodavci priznaju e-domovnicu i e-rodni list ili ne?
Da.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 08:56   #2255
Da li se netko tko ima VSS javljao za poslove koji zahtjevaju samo srednju i nižu stručnu spremu? Da li to uopće ima smisla tj. da li takve uopće uzimaju u obzir?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 11:44   #2256
Bok,

Ne znam da li sam s temom na pravom mjestu,
Naletjela sam na oglas za posao u Mani, htjela bih se prijaviti za posao ali uvijek prije prijave volim znati u što se upustam, pa bih postavila pitanje, onima koji su radili ili čuli nešto o toj firmi, da li mi mogu malo predočiti kako je tamo za raditi, kakve su odgovornosti prodavača ili voditelja, kakva je atmosfera itd...?

Unaprijed hvala!
Tinchypoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 13:04   #2257
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Da li se netko tko ima VSS javljao za poslove koji zahtjevaju samo srednju i nižu stručnu spremu? Da li to uopće ima smisla tj. da li takve uopće uzimaju u obzir?
Uglavnom kažu da si prekvalificiran ili odgovore da ne ispunjavaš formalne uvjete.

U privatnim firmama im nije kvalifikacija toliko bitna, ali ni oni nemaju naviku uzimati prekvalificirne radnike.

No probaj, pošalji molbe pa sama vidi kakav će rezultat na kraju biti.
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 00:19   #2258
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Da li se netko tko ima VSS javljao za poslove koji zahtjevaju samo srednju i nižu stručnu spremu? Da li to uopće ima smisla tj. da li takve uopće uzimaju u obzir?
Frend se javio na stručno osposobljavanje za poziciju koja trazi SSS. On ima VŠS i tek kada je došao na testiranje su mu rekli da ne moze konkurirati za posao.
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 22:00   #2259
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Da li se netko tko ima VSS javljao za poslove koji zahtjevaju samo srednju i nižu stručnu spremu? Da li to uopće ima smisla tj. da li takve uopće uzimaju u obzir?
Iz njihove perspektive, takav radnik će im otići čim nađe nešto u skladu sa svojom stručnom spremom, a ako ostane, vjerojatno će tražiti plaću i uvjete kakvi priliče njegovom obrazovanju.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 22:15   #2260
Koja je razlika za poslodavca kada daje sporazumni otkaz umjesto izvanredni?
Glupo je da radnik ide na ruku poslodavca i onda ostane od pomoći za nezaposlene ako ne može pronaći posao.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.