Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2014., 15:21   #661
Quote:
dador kaže: Pogledaj post
kaže da nije imao recidivista? meni su sestre rekle da im se ekipa često vraća...
vidit ćemo....inače, i mene zateže 6 dana nakon operacije, ali sam u puno boljem stanju nego sam se nadao da ću bit....svaki dan sve boljem...vidjet ćemo kad povadi šavove. Možda je to baš zbog toga što se to meni nije toliko proširilo, pa je i rana/rezovi relativno mala...
Koliku je ranu/koliko šavova imao taj tvoj?
Vjerojatno su to pacijenti koji nisu radili eksciziju.

Kaže da mu je rana dosta velika, a stvarno ne znam koliko je šavova imao
atila87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 16:37   #662
Quote:
Chica222 kaže: Pogledaj post
Tulipfairy ako još čitaš, beba je ok, sve super, mada ja još ne mogu leć na leđa - boli... a evo prošlo 3 tjedna. normalno hodam i sve, ali i sjedenje mi brzo prisjedne. rana je zarasla, samo je jos krastica ostala.

A da se osvrnem i na ovu Porki jer je pitala za dlake... Ja ih nemam na tom području, bar ne na dodir... I kirurgica meni veli pa di su tebi dlake, jel depiliraš? Ja reko ne, taman posla hah... Ugl, nemam pojma jel našla koju, a i ako je, mora da su one "baby" dlačice, kak ja velim...
Ejjj draga!!! Super da ti je bolje ))) manje sam na netu jer imam ful posla al tu sam svako malo. Cini mi se da je moj rez zarastao ali dok sjedim malo duze bas osjetim nesto na tom podrucju .... Oblije me hladan znoj!!!! Strah je vrag
Ugl, sljedeca stanica mi je kirurg kod kojegje bio nespecijalan
Pooozzz
tulipfairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 20:52   #663
Quote:
tulipfairy kaže: Pogledaj post
Ejjj draga!!! Super da ti je bolje ))) manje sam na netu jer imam ful posla al tu sam svako malo. Cini mi se da je moj rez zarastao ali dok sjedim malo duze bas osjetim nesto na tom podrucju .... Oblije me hladan znoj!!!! Strah je vrag
Ugl, sljedeca stanica mi je kirurg kod kojegje bio nespecijalan
Pooozzz

Čitala sam da se još neko vrijeme osjete posljedice i mislim da sad paničarimo i ja i ti i na najmanju bol. A suzdrzavam se ja od sjedenja, radije se izvalim na bok... Jednom kad obavis operation javi se, makar na pm
Chica222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 22:33   #664
Hehehhe Chica poslije ljeta cu na op! Kupila sam si jastuk od memorijeske pjene s otvorom za trticu iza, sutra idem po njega pa javim kako je sjedit na tome. Ma lako lezat dok sam kuci, al na poslu sam za kompom...
tulipfairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 10:39   #665
Quote:
atila87 kaže: Pogledaj post
nespecijalan,
Nemoj mi zamjerit ali ću te malo zagnjavit sa pitanjima. Kod kojeg privatnika si išao? Kad kažeš da si to "nosio" 5,6 godina...koliko si upala imao kroz taj period?
Pozdrav. Operirao me dr. Mario Glavaš iz Pule. Vrhunski kirurg. U ovih 5,6 godina što sam imao sinus, jedno 4 puta mi se upalilo, i to vraški je bolilo, onda mi je jesdnostavno došlo iz guzice u glavu dato nije zafrkancija i odlučio sam otići kod kirurga. Obavio sam to i hvala bogu da jesam, evo sjedim bez problema, osjetim malo ranu ali ne boli već osjetim da je tu, nekad malo zateže. Kroz koji mjesec neću ništa ni osjetiti..imam još sutra ići kod njega na previjanje, i ako je sve u redu kao do sada neću morati dolaziti više. Sutra je 3 tjedna od operacije.

Slobodno pitaj još šta te zanima uopće nije problem
nespecijalan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 10:23   #666
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
a cijena - pa to ne trebam objasnit zakaj me zanima jer je relativno jasno za shvatit
nikoga i ne zanima da objasniš , nego je čudno kad se netko oduševljava nečim što, ako mu i treba, genijalno što je 70 kuna. ako ti treba, cijena nije bitna. ako ti ne treba, čemu oduševljenje cijenom ? a nečeg sličnog nema, pa je isto nelogično. zar ćeš je sad mazati više nego da je ... 40 kuna ?!
valjda ti je jasno ( i to relativno, naravno) da se iz tvojih odgovora da zaključiti jedino da si veletrgovac farmaceutskim proizvodima.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.

Zadnje uređivanje cici mici : 24.04.2014. at 10:34.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 21:43   #667
Citam, citam al nisam vidio konkretno:
Koliko je rez(rana) osjetljivo na otvaranje i krvarenje poslije operacije? Zarasta po mjesec i pol, dva mjeseca, kod nekih i vise jer se ne siva. Al u tom vremenu, pogotovo u pocetku, koliko je to opasno od otvaranja i krvarenja? Koliko se smije ili ne smije kretati? Previjanje obavezno svaki dan to znam. Cak sam i cuo da se rana mora i ispirati cesto sa vodom i do dva puta dnevno je pozeljno, pa cak i da se malo onak... stisne i pokrene da sve zlocesto sto ima ili ulazi da izade van. Al tako otvorena rana mi je do sada uvijek vristala prvo iinfeeekcijaaa : sopran-opera:. Pa tko je bio na operaciji moze malo napisati kako se snosio sa posljedicama i oporavkom?
Isao bi sto prije na operaciju pa me zanima kakav cu biti nakon toga
Orion Pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 22:34   #668
o tome smo pisali u detalje prije par stranica. bar se potrudi pročitat zadnjih desetak stranica, ako već nećeš cijeli topic.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 10:16   #669
Quote:
Orion Pax kaže: Pogledaj post
stisne i pokrene da sve zlocesto sto ima ili ulazi da izade van. Al tako otvorena rana mi je do sada uvijek vristala prvo iinfeeekcijaaa : sopran-opera:. Pa tko je bio na operaciji moze malo napisati kako se snosio sa posljedicama i oporavkom?
Isao bi sto prije na operaciju pa me zanima kakav cu biti nakon toga
citas citas i ne procitas sve. dakle ne može doći do infekcije ako je rana otvorena, rana se ispire hipermanganom 3x dnevno isto toliko puta i previja + poslije svake nužde- ja to radim već skoro 2 mjeseca (nadzire se kraj ). ovako prva dva tjedna poslije operacije meni je bilo neizdrživo pio sam brufene kako bih mogao zaspati. 2-4 tjedana bol nestala (nema boli kad ležim na boku ili se dugo ne krećem) ne mogu baš sjedit normalno niti ležat na leđima, ali je izdrživo. 4-8 tjedana mogu vozit auto uz male bolove, biciklo bez problema, ali još uvijek ne mogu raditi trbušnjake. nadam se još svega par dana ispiranja i previjanja
marko047 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 12:39   #670
evo sve skupa nakon operacije, 5 tjedana mi je trebalo da rana potpuno zaraste,šivana je..sad je proslo nekih 7 tjedana,radim,krećem se i ne sjetim se da sam imao problema eto
nespecijalan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 09:05   #671
I ja bi trebao na operaciju sljedece sedmice, doktor rece da ce radit u lokalnoj i da ce me pustit isti dan kuci...zanima me da li ta lokalna boli kad se daje, navodno ce dvije inekcije dati oko tog podrucja koje ce tretirati?! Pozz


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
zemomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 01:53   #672
Deja vu

Dodjem ja danas sa redovnog uzv-a doma... Još u autu sam imala neki čudan osjećaj u trtici... Imala sam inciziju prije nekih 2 mjeseca, rana je fino zarasla i dosad nikakvih problema. Kad sam pogledala u ogledalo, imam što i vidjet - trtica natekla, područje oko nje crveno! Sad sam u 37. tjednu trudnoće, a zbog oporavka od incizije još nisam sve ni pripremila. Već znam što me čeka na kirurgiji, pa sam odlučila ostat doma do sutra popodne ili preksutra ujutro. Moram se ovaj put pripemit... I ne, ne dam im više da me tamo masakriraju, zadnji put sam umirala od bolova. Odlučna sam u namjeri da mi daju opću anesteziju ili makar epiduralnu. Grozan, ali pregrozan osjećaj kada te boli, a znaš koja te još muka čeka... O prirodnom porodu više ni ne razmišljam, jer mi je prošli put zarastanje rane trajalo više od mjesec dana, a sama incizija je uzrokovala još neke posljedice... Strava i užas! Imala sam u planu riješit se PS-a kod nekog dobrog privatnika, ali i to sad pada u vodu, jer se zlo vratilo nakon samo 2 mjeseca... Što je najgore, opet ću sve to morat prebrodit bez analgetika i antibiotika... Već me lagano depresija hvata i ne mogu se pomirit s činjenicom da se ova katastrofa baš meni dešava i to po drugi puta u tako malo vremena
Chica222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 01:57   #673
Quote:
zemomak kaže: Pogledaj post
I ja bi trebao na operaciju sljedece sedmice, doktor rece da ce radit u lokalnoj i da ce me pustit isti dan kuci...zanima me da li ta lokalna boli kad se daje, navodno ce dvije inekcije dati oko tog podrucja koje ce tretirati?! Pozz


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
Ne znam je li tebi upaljeno to, ali ja sam pod upalom dobila lokalnu - najobičnija inekcija koja ne pomaže ništa, čini mi se da nam je za utjehu daju - osjetila sam sve: rezanje i stiskanje gnoja! Ubod igle i rez me nije toliko ni bolio, ali to stiskanje gnoja i čišćenje rane mi je bilo prestrašno. Ako ti je kirurg razuman, traži g jaču anesteziju ili čak potpunu... Nema šanse da ću se ja više mučit s tom lokalnom. Sretno!
Chica222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 02:52   #674
Drage i dragi moji!
Prikljucujem se klubu mucenika po PS-u....dakle moja prica ide ovako,prije cca 2 mjeseca sam skuzila da mi se uvijek u PMS-u upali ta kvrzica na trtici i to me onako pomalo smetalo ali bi proslo bez ikakvog gnojenja ili sukrvice,sve do ovog kobnog puta. Dakle osjetim ja svoj PMS dobrano a s njim i tupu bol u trtici,i sljedece jutro se budim kvrzica je vec poveca a ja otezano spustam guzicu na stolac,sve me vise boli...nazovem doktoricu predvecer jer me vec tada presjecalo u ledjima kad god bih se probala ustati i ona mi prepise cefaleksin 2x svakih 12 sati jer ni ona ni ja tada nismo mislile da je to PS,da budem iskrena dok nisam pocela guglati nisam ni cula za to utrticno zlo,kao smirit ce mi upalu onda cu doc pa cemo vidit sta je....no meni vrag nije dao mira i ja sam guglala i prestravila se,isti tren pokazala svima kuci sto mi je,mama trk u ljekarnu po crnu mast (zahvaljujuci mnogim komentarima) i tako smo mi to mazale i mazale...ne moram vam ni govoriti kakav je teror "spavati" vec treci dan na trbuhu pogotovo ne kada se moj PS upalio do te mjere da ja vise nisam mogla ni lezati na trbuhu.kad mi je doslo iz glave u guzicu(doslovno) da ovo vise nema smisla,sacekala sam jutro i otisla kirurgu Fili koji mi je obavio inciziju sa nalazom na kojem pise da mi je izvaden DECI gnoja !! Incizija je radena pod lokalnom anestezijom koja me bolila dozlaboga,s time da mi je stavio 2 jer je upala bila ooogrooomnaaa,umrtvilo mi je guzicu donekle,sam rez nisam osjetila ALI istiskivanje i ciscenje je bio teror...mislim da jadan covjek toliko psovki u zivotu nije cuo,receno mi je da sam imala upalu duboko unutra velicine povece mandarine i samim time je moja rana poprilicno duboka i zarastat ce duze nego obicno....
Dakle nakon incizije pridrzavam se svih kirurgovih uputa oko ciscenja,prematanja,rasiri ranu-istisni jos ako ima,hipermangan,pranje rane da zarasta iznutra na van kako se ne bi ponovilo...
E sada,od vas iskusnijih po pitanju zarastanja me interesira imate li kakav savjet,je li nesto od ovih uputa posve beskorisno,postoji li nesto sto ce mi olaksati sve ovo?
Inace veeeeeliko najvece vam hvala svima!
debelaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 03:12   #675
Quote:
debelaela kaže: Pogledaj post
Drage i dragi moji!
Prikljucujem se klubu mucenika po PS-u....dakle moja prica ide ovako,prije cca 2 mjeseca sam skuzila da mi se uvijek u PMS-u upali ta kvrzica na trtici i to me onako pomalo smetalo ali bi proslo bez ikakvog gnojenja ili sukrvice,sve do ovog kobnog puta. Dakle osjetim ja svoj PMS dobrano a s njim i tupu bol u trtici,i sljedece jutro se budim kvrzica je vec poveca a ja otezano spustam guzicu na stolac,sve me vise boli...nazovem doktoricu predvecer jer me vec tada presjecalo u ledjima kad god bih se probala ustati i ona mi prepise cefaleksin 2x svakih 12 sati jer ni ona ni ja tada nismo mislile da je to PS,da budem iskrena dok nisam pocela guglati nisam ni cula za to utrticno zlo,kao smirit ce mi upalu onda cu doc pa cemo vidit sta je....no meni vrag nije dao mira i ja sam guglala i prestravila se,isti tren pokazala svima kuci sto mi je,mama trk u ljekarnu po crnu mast (zahvaljujuci mnogim komentarima) i tako smo mi to mazale i mazale...ne moram vam ni govoriti kakav je teror "spavati" vec treci dan na trbuhu pogotovo ne kada se moj PS upalio do te mjere da ja vise nisam mogla ni lezati na trbuhu.kad mi je doslo iz glave u guzicu(doslovno) da ovo vise nema smisla,sacekala sam jutro i otisla kirurgu Fili koji mi je obavio inciziju sa nalazom na kojem pise da mi je izvaden DECI gnoja !! Incizija je radena pod lokalnom anestezijom koja me bolila dozlaboga,s time da mi je stavio 2 jer je upala bila ooogrooomnaaa,umrtvilo mi je guzicu donekle,sam rez nisam osjetila ALI istiskivanje i ciscenje je bio teror...mislim da jadan covjek toliko psovki u zivotu nije cuo,receno mi je da sam imala upalu duboko unutra velicine povece mandarine i samim time je moja rana poprilicno duboka i zarastat ce duze nego obicno....
Dakle nakon incizije pridrzavam se svih kirurgovih uputa oko ciscenja,prematanja,rasiri ranu-istisni jos ako ima,hipermangan,pranje rane da zarasta iznutra na van kako se ne bi ponovilo...
E sada,od vas iskusnijih po pitanju zarastanja me interesira imate li kakav savjet,je li nesto od ovih uputa posve beskorisno,postoji li nesto sto ce mi olaksati sve ovo?
Inace veeeeeliko najvece vam hvala svima!

Ja ti ne bih znala ništa drugo reći osim da se pridržavaš i dalje uputa za čišćenje i čim to prođe naruči se za operaciju PS-a. Dakle, da ti uklone sve. Kod mene je slučaj užasan... Eto, nakon incizije i zarastanja - vratilo se. A imala u planu otić to sanirat čim budem mogla, jer su šanse za povratak velike... Nisam htjela ništa prepuštat slučaju i nadati se da se neće vratiti upala. Samo eto, nisam se nadala da će to tako skoro biti. Ma, stvarno više i ne znam šta da ikome kažem za utjehu, jer počinjem već zbog svega padat u depru... Tebi draga sretno i drž se!
Chica222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 10:19   #676
Quote:
Chica222 kaže: Pogledaj post
Ne znam je li tebi upaljeno to, ali ja sam pod upalom dobila lokalnu - najobičnija inekcija koja ne pomaže ništa, čini mi se da nam je za utjehu daju - osjetila sam sve: rezanje i stiskanje gnoja! Ubod igle i rez me nije toliko ni bolio, ali to stiskanje gnoja i čišćenje rane mi je bilo prestrašno. Ako ti je kirurg razuman, traži g jaču anesteziju ili čak potpunu... Nema šanse da ću se ja više mučit s tom lokalnom. Sretno!
ma vuče se to meni nekih godinu i po, sve je bilo kao sto je ovdje vec receno i opisano, kvrzica, bol u trtici, temperatura, samo sto nisam isao doktoru, vec sam cekao da samo izađe vani, šta ja znam, bilo me strah, a inace imam i problema sa aknama, mislio sam da je neka zajebana akna...u tih godinu i pol od pojave upalilo se par puta ono momacki da boli, ali poslije uvijek samo izađe...nema cim nisam mazao i pokusavao sanirati, ali nece da prođe nema šanse...i onda odem doktoru, odmah vizuelno na prvu rekao da je PS, ali da dođem još u bolnicu da nekom sondom to još pogleda...i odem i na to i onda on konacno dijagnozu potvrdi...kaze samo operacija moze to da trajno rješi...i tako...meni taj sinus ide od trticne kosti pa skroz onom brazdom skoro do pocetka anusa i tu negdje pravi otvor odakle taj hamelj izlazi...sad ono budući da nikad nisam bio ni na kvaoj operaciji, neki strah me fata hehe...ali sta cu, odlucio sam i odoh...
zemomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 21:16   #677
Ja sam bio dva puta u mj dana,prvi put u ri bolnici di su me otvorili i nisu ocistili kako valja to zasili ubi boze na kraju se cijela rana zagnojila,ugl iso sam privatno ponovno, jucer sam skinuo savove rana je zarasla,jedino sta mi je neki dan pocelo krvarit i evo vec treci dan jos uvijek ne staje,ugl posto je rana velika,tako doktor kaze,ima nakupina krvi koja curi,on mi je to istiskivo to je kao neka vrsta hematoma...ugl da ne duljim to me vec itirtira rana je zarasla jedino imam malo otvoreno na dnu rane i imalo iznad da to izade van ali toga je stvarno masu izaslo nije mi svejedno ,doduse ljevi guz je bio tvrd ali kako to izlazi popusta,imali tko iskustva s tim i
jas min is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 10:14   #678
Quote:
Chica222 kaže: Pogledaj post
Ja ti ne bih znala ništa drugo reći osim da se pridržavaš i dalje uputa za čišćenje i čim to prođe naruči se za operaciju PS-a. Dakle, da ti uklone sve. Kod mene je slučaj užasan... Eto, nakon incizije i zarastanja - vratilo se. A imala u planu otić to sanirat čim budem mogla, jer su šanse za povratak velike... Nisam htjela ništa prepuštat slučaju i nadati se da se neće vratiti upala. Samo eto, nisam se nadala da će to tako skoro biti. Ma, stvarno više i ne znam šta da ikome kažem za utjehu, jer počinjem već zbog svega padat u depru... Tebi draga sretno i drž se!

Evo danas sam bila na kontroli i kirurg kaze da sve to fino zarasta od unutra prema van,u meduvremenu sam bila i kod obiteljskog prijatelja koji je isto proktolog i prema stanju kakvo je bilo (a stvarno me temeljito pregledao) on kaze da je sve izaslo van i da je moja rana vjerojatno najbolje zarastajuca rana koju je vidio u slucaju PS-a (moguce zbog toga sto sam stvarno puno proteina unosila pa se tkivo brze oporavilo) i da su mi sanse za povratak minimalne,a posto sada ide ljeto (a rana se ne bi smjela znojiti) mi ne preporuca operaciju jer postoji mogucnost(da tri puta pokucam o drvo) da se ne vrati!
Stvarno mi je zao cuti da ti se vratio dosadnjakovic,pogotovo tako brzo... Drzi se!
debelaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 00:47   #679
Eto me žive i "zdrave"... Bila jučer na inciziji, al sam ih uspjela nažicat opću anesteziju... Ovaj put sam odmah odjurila ajmo reć, pa nije tako strašno sada poslije incizije. Jutros bila na ponovnom pregledu kod kirurga i sad čekam daljnji tijek... Ne znam jel igra anestezija ulogu, ali ja nakon ove incizije ne osjećam onako jaku bol kao nakon prošle. Samo me malo boljelo previjanje jutros... Nisam još stigla po antibiotik, ujutro ću,a za 7 dana opet kirurgu svom idem (u slučaju da ne rodim u međuvremenu )... Toplobih preporučila svima koji prvi put idu da zahtjevaju opću anesteziju... Uspavaju na kratko i odmah nakon incizije probude i leži se oko 2 sata samo i puste doma. Incizija pod lokalnom anestezijom je bespotrebno mučenje čovjeka i ne bih to poželjela ni najgorem neprijatelju... Držte mi se pilonidalci moji, ja kad obavim eksciziju nadam se da ću lakše disat... Samo da me ne uhvati opet upala u međuvremenu...
Chica222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 15:06   #680
Ljudi kako znati je li u pitanju pilonidalni sinus ili samo potkožni prišt7čir7šta već.

Naime danas sam osjetio bol dok sjedim na tom mjestu. Skroz gore kod trtice pa malo ( možda 1 cm ili manje) na strani desnog guza. Djeuje ko potkožni prišt nije crveno, zateže i malo boli. Na dodir jače ali ne prejako. Veličina pa neznam možda ko manji grozd. I tvrdo je na dodir.
Jučer nije bilo ništa. Sad me strah tog sranja da nije pilonidalna cista.
Jel postoji neki simptm po kojem se prepoznaje. Glupo mi odmah kod doktora ić.

Zadnje uređivanje pavijan3 : 03.06.2014. at 15:09. Reason: dopuna.
pavijan3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.