Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2014., 16:24   #2061
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Ja napišem nešto o tome kako ne želim da se iti jedan pisac koji piše alegorije svrstava u bilo kakvu ladicu, a ti meni otkrivaš toplu vodu insinuiranjem da LOTR zbog pisca kršćanina proizlazi iz kršćanske tematike i principa?
Negdje od 13-te godine mi je jasno što predstavlja zli Sauron a što žrtva i djela pozitivaca - u Tolkienovom umu. Ja pokušavam reći da su to univerzalne vrijednosti koje nema smisla svrstavati u išta nalik kategoriji, i da su mi pokušaji svrstavanja u kategoriju jedne takve alegorije borbe dobra i zla (i vrijednosti žrtvovanja) besmisleni i ne vode ničem univerzalnom, nego pojačavaju mogućnost lijepljenja raznih etiketa.
A možda sam stvarno pala s Marsa.
Inače ne volim potpis-postove, ali na ovo mogu samo reći...

POTPIS
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 16:41   #2062
Citat s wikice koji dobro objašnjava kristoliki i katolički lik Froda iz LOTR:

Quote:
Frodo Baggins in The Lord of the Rings, is the sacrificial lamb of Middle-earth who bears a burden of terrible evil on behalf of the whole world, like Christ carrying his cross. As Jesus bore the sins of mankind, Frodo bears a heavy burden and as he approaches the Crack of Doom the Ring becomes as much a crushing weight as the wood of the cross. Frodo’s via dolorosa or way of sorrows is at the very heart of Tolkien’s story, just as the crucifixion narratives are at the heart of the gospels accounts. Frodo's wound on Weathertop is a figurative of Christ's spear wound on the Cross. Note that the wound on Weathertop is inflicted by the Witch-king, another Satan figure. By the time Frodo reaches Mount Doom, he is so weighed down by the power of the Ring and despair over its destruction that Sam carries him and the Ring up the path to the Crack of Doom — shades of Simon the Cyrenian bearing Jesus' cross to Golgotha. As Christ ascended into heaven, Frodo’s life in Middle-earth comes to an end when he departs over the sea into the mythical West with the Elves, which is as much to say, into paradise.
http://en.wikipedia.org/wiki/Christ_figure

Ktome bih nadodao da je Frodo na putovanju pretrpio pet rana, kao što i Krist ima pet rana: nož Vješca, udarac kopljem, Shelobin žalac, odgrižen prst, i prevelik teret Prstena.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 17:13   #2063
putovanje u LOTR-u

(1 frame=1 dan)

http://www.collegehumor.com/post/694...p-culture-maps
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 17:18   #2064
malo zanimljivosti
putovanje u LOTR (jedan frame = 1 dan)

http://fat.gfycat.com/InferiorLeadingAegeancat.webm
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 18:42   #2065
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ovo ipak nije aktualno, neće biti novih knjiga, neće biti novih ekranizacija nakon Hobbita, dok ASOIAF je te u zamahu
Nadam se da neće biti novih ekranizacija nakon Hobbita.
Kaj se knjiga tiče, tu imaš krivo;
https://www.google.hr/search?q=lotr+...MqHy7AbSiYHIBw
Nedavno si imao Hurrinovu djecu; a koliko vidim, bit će tu toga još;
http://www.tolkien.co.uk/category/Mi...rth+%26+Beyond
za link
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 14:10   #2066
ljudi dajte savjet.. davno sam gledao ove filmove i neželim ih puno komentirat, ukratko 10/10 cijela trilogija, savršenstvo, al neki dan tek sam saznao za produžene verzije , e sad, nisam ih gledao pa me zanima dal da ih gledam pošto se bojim da mi ne upropaste savršen dojam koji sam stekao za ove filmove?? pliz netko
braveheartttttt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 14:43   #2067
Pogledaj.
Produžene verzije su puno bolje.
__________________
"Hirscher kada nije među prvom trojicom nije ni na postolju" Bruno Kovačević
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 14:46   #2068
to sam čekao... to... znači novih 12 sati uživancije, hvala asu, popravio si mi dan ako je istina, a vjerujem da je..
braveheartttttt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 16:51   #2069
Produžene verzije obavezno.... Samo ( SPOILER ) zanemari onu scenu kad Eowyn počne pjevati.

Zadnje uređivanje Hazen : 18.02.2014. at 17:29.
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 07:49   #2070
Ja priznajem samo produzenu verziju. Obicnu pogledam samo ako je na tvu i uvijek mi fale te izbrisane scene, ne sve ali fali
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 09:06   #2071
neznam uopće kako mi je produžena uspjela promaknuti sve ove godine, pogleda sam LOTR-a mali milion puta i uvijek običnu verziju... jedva čekam sad ovu produženu
__________________
"what we do in life, echoes in eternity"
braveheartttttt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 23:43   #2072
Da, produžene verzije baš upotpunjuju film, ne sjećam se kad sam zadnji put pogledala "običnu" verziju. Meni je posebno draga ona scena s Faramirom.

Šteta što u produženim verzijama nema Toma Bombadila.
: puki snovi :
williamka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 23:46   #2073
Quote:
williamka kaže: Pogledaj post
Da, produžene verzije baš upotpunjuju film, ne sjećam se kad sam zadnji put pogledala "običnu" verziju. Meni je posebno draga ona scena s Faramirom.

Šteta što u produženim verzijama nema Toma Bombadila.
uki snovi:
Nemoj mi spominjat Faramira, a i Denethora. Upropašteni tako uzvišeni i plemeniti likovi. Prvog su skoro pa pretvorili u drumskog razbojnika, a drugog u nekog luđaka i proždrljivca s lošim "table manners" koji ždere dok mu sin srlja u nepotrebnu smrt. Možda najgore kasapljenje uopće u režiji Petera Jacksona.

Quote:
David Wenham plays Faramir in this adaptation. He does not at first let Frodo, Sam, and Gollum go, but decides to bring them and the Ring to Gondor. He takes them west to Osgiliath, crossing the river Anduin, and not until the Ringwraiths attack the city does he release them. Many fans of the book criticize this change, saying that it seriously damages the character. Peter Jackson's explanation is that he needed another adventure to delay Frodo and Sam, because the episode at Cirith Ungol was moved to the third movie, and so a new climax was needed. Another explanation often cited is that it was felt that for dramatic reasons it was necessary to show character development, which meant that Faramir had to go through some kind of struggle or difficult decision. Jackson also argued that it was necessary for Faramir to be tempted by the Ring because everyone else was tempted, and letting Faramir be immune would be inconsistent, at least in the eyes of a film audience, and would weaken the films' portrayal of the Ring.
http://tolkiengateway.net/wiki/Faramir

Quote:
Denethor was played by John Noble. Denethor appears completely irrational; he sends his remaining son on a suicidal mission to enemy-captured Osgiliath and refuses to light the warning beacons of Gondor to call for the aid of Rohan. In the book, the danger of his madness is that it seems to follow a certain logic; Sauron does have vastly superior forces, all of which he has surely shown to the Steward in the palantír. His actions, however, do not immediately proclaim his insanity; the Osgiliath mission is less obviously suicidal, as the city has not yet been overrun, and the warning beacons have indeed been lit, although Denethor expects little help.

When Faramir is brought into the throne room, seemingly dead, Pippin attempts to stop Denethor from cremating his son, who he is sure is still alive. After Denethor knocks Pippin away, he falls onto the fire, and, in flames, runs out of the throne room and off the highest ledge of Minas Tirith, killing himself.
http://tolkiengateway.net/wiki/Denethor

Čak je i crtani iz 1980. kudikamo vjerniji Tolkienu i dramatičniji no ROTK:
http://www.youtube.com/watch?v=uLwzm5lvDHI
__________________
Pipiii!!!

Zadnje uređivanje Popij Pipi : 21.02.2014. at 00:04.
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 00:26   #2074
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Nemoj mi spominjat Faramira, a i Denethora. Upropašteni tako uzvišeni i plemeniti likovi. Prvog su skoro pa pretvorili u drumskog razbojnika, a drugog u nekog luđaka i proždrljivca s lošim "table manners" koji ždere dok mu sin srlja u nepotrebnu smrt. Možda najgore kasapljenje uopće u režiji Petera Jacksona.


Čak je i crtani iz 1980. kudikamo vjerniji Tolkienu i dramatičniji no ROTK:
http://www.youtube.com/watch?v=uLwzm5lvDHI
Čitala sam Gospodara i slažem se, ali isto tako po meni je to jako kompleksna trilogija i opet je Jackson napravio kakav takav posao da to približi publici i onima koji nisu imali priliku čitat Tolkiena. Iako ovo ne bih mogla tvrdit za Hobita al to je sad druga priča.

Ali opet, ja sam jako subjektivna u vezi filmova jer sam veliki fan pisane i ekranizirane trilogije, tako da žmirim na te propuste. Žensko, šta ćeš
williamka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 09:58   #2075
Quote:
williamka kaže: Pogledaj post
Čitala sam Gospodara i slažem se, ali isto tako po meni je to jako kompleksna trilogija i opet je Jackson napravio kakav takav posao da to približi publici i onima koji nisu imali priliku čitat Tolkiena. Iako ovo ne bih mogla tvrdit za Hobita al to je sad druga priča.
Ali opet, ja sam jako subjektivna u vezi filmova jer sam veliki fan pisane i ekranizirane trilogije, tako da žmirim na te propuste. Žensko, šta ćeš
Meni su neke stvari u filmovima bezveze (Aragorn i Gimli surfaju nad Orkovima u Bitci kod Helmove Klisure npr.), ali općenito LOTR filmovi nisu loši. Pogotovo extended verzije u kojima stvari imaju podosta više smisla. Hobbit s druge strane nije normalan film (ni za djecu)
Šteta, moglo se ići na dalje ekranizacije Silmariliona i slično, ovako će poslije Hobbita vjerojatno biti zatvoren jedan cijeli svijet (iako bolje i to, nego da ga PJ kasapi kao u Hobbitu).
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 19:25   #2076
http://thefunniestpictures.com/wp-co...ngs-Heroes.jpg

ili zato jer je Sean Bean
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 22:41   #2077
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
A tu je i GoT
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 01:23   #2078
http://www.youtube.com/watch?v=zEhtsgu6bJg
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 12:47   #2079
Nisam još gledao drugi dio Hobbita ali mu se radujem.
Petas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 15:00   #2080
Ja se radujem trećem
Drugi je nešto kao intermezzo nakon prvog.
Možda će prošireno izdanje biti bolje.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:47.