Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2006., 22:08   #41
Hvala puno na opsirnom odgovoru. Moram ti reci da se sve vise uzdajemo u prah zelene magme (jecam). Naravno Bozja intervencija je br.1 bilo direktno ili kroz ljekove.
Sretno vam
happydayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 11:51   #42
bol oko oka

primjetila sam da me već par dana boli na području oko desnog oka - konkretno neposredno ispod donjih trepavica. ništa mi nije crveno, ali vidim da mi je na tom mjestu koža izbočena kao da se radi o nekoj upali. bi li to moglo biti od propuha, previše buljenja u komp i slično, ili mi se stvara neko čudo za koje moram doktoru?
 
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 12:28   #43
ako nastavi da raste odi doktoru...do tad probaj neki oblog od kamilice staviti.
meni se nesto tako kao sto si opisala javljalo nekad ali na gornjem kapku.
ja bi tad malo mirovala i stavila obloge od kamilice na ochi. obichno je pomagalo.
ne znam od cega je to moguce od pijeska i vjetra...
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 13:59   #44
može biti da se kod tebe razvija hordeolum ili ječmenac.
riječ je o gnojnoj upali žlijezda na vjeđnom rubu uz trepavice.
obično izgleda kao čvorić crvene boje koji je izrazito bolan na dodir a uz njega se pojavljuje i otok vjeđe. uzročnik je bakterija. kada uzori onda se na vrhu pojavljuje žuti čep gnoja koji uglavnom spontano perforira pri čemu bol popušta.
kao što je kachunchica napomenula za pospješavanje sazrijevanja potrebno je koristiti tople obloge, jer ako ne dođe do spontante perforacije potrebno je napraviti inciziju.
paralelno se koriste antibiotici.
__________________
Na greskama se uci. Evo vec spremam doktorat.
Nanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 14:11   #45
Quote:
Nanna kaže:
može biti da se kod tebe razvija hordeolum ili ječmenac.
riječ je o gnojnoj upali žlijezda na vjeđnom rubu uz trepavice.
obično izgleda kao čvorić crvene boje koji je izrazito bolan na dodir a uz njega se pojavljuje i otok vjeđe. uzročnik je bakterija. kada uzori onda se na vrhu pojavljuje žuti čep gnoja koji uglavnom spontano perforira pri čemu bol popušta.
kao što je kachunchica napomenula za pospješavanje sazrijevanja potrebno je koristiti tople obloge, jer ako ne dođe do spontante perforacije potrebno je napraviti inciziju.
paralelno se koriste antibiotici.
aaaaa to mi je noćna mora. valjda nebu...
nije mi niš crveno za sada.
koliko to dugo traje da se stvori i sazrije?
znači da stavljam oblog?
što je to incizija?
 
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 15:58   #46
bu-nebu - smrdi na to da će bit

Incizija znači rezuckanje, da to izbjegnes stavljaj topli oblog i bude to valjda uzorilo kak spada. i nabavi si mast Chloramphenicol za navece namazati.
ako ne ide na bolje, mani se forumskih savjeta i kod svog doktora.
sve je ovo trla-baba lan dok ne vidis kako to stvarno izgleda.
__________________
Na greskama se uci. Evo vec spremam doktorat.
Nanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 17:33   #47
ali creative nema nikakav crveni chepic i sl. ne vjerujem da joj je to jechmenac. nemoj je strashiti
meni bi se to javilo mozda na samo najvishe tri dana. obichno bi spalo samo, od obloga od kamilice i da, podsjetila si me na mast chloraphenicol...ali nju bi koristila samo ako to bash nabuja. (nju mi je i dala doktorica jednom prvi put kad mi se to pojavilo)
Ako je tako samo naotecheno i bolno a ne svrbi i nema crvenila to je onda isto to kao sto sam ja imala.
ALI!
ako ti nije problem bolje otidji negdje doktoru cisto da ne brines i ne nagadjash. ipak je on mjerodavan, a ne mi ovdje...dobro je rekla ovo zadnje nanna
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 07:20   #48
Očni problem

pozdrav

jucer sam prvi puta otisao opticaru na mjerenje dioptrije...i ispalo je da imam +0,5 na lijevom i lagani astigmatizam i +3,0??? na desnom i jaci astigmatizam....malo me sokiralo, posebno toliko razlika izmedju dioptrija, a i nesto drugo...naime ja sam primjetio da kada lagano pritisnem sa strane to oko na kojem imam +3,0 da mi se slika naglo izostri (to se dogadja i sa lijevom okom, ali puuno slabije)...i kao da nemam skoro opce dioptriju...narucio sam se i u bolnicu na pregled, ali me zanima, jel ima netko iskustva sta me ceka..da li je to posljedica astigmatizma ili nesto ozbiljnije? zadnje dvije godine radim 8 sati na racunalu, i prije godinu i pol sam poceo primjecivat slabiji vid...a kazu mi da je astigmatizam urodjen
__________________
And all those moments will be lost in time like tears in the rain. Time to die.
HumbleMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 22:10   #49
Ne vjeruj puno optičaru, on nije dovoljno educirana osoba za takve preglede. To ti govorim iz vlastitog iskustva. Ako je posrijedi urođeni astigmatizam, tu ti nitko ne može pomoći, jedino prijeći na polutvrde kontaktne leće, jer one omogućuju odličnu vidnu oštrinu. Malo će ti bit neobično u početku dok se ne navikneš, ali bude to sve ok.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 09:32   #50
Pa ko još ide optičaru na pregled?
Možda ti je pregled ipak obavio liječnik s kojim surađuju.

Inače, to kad stisneš oko ti je direktno vezano uz astigmatizam jer onda utječeš na iskrivljenost leće. Inače astigmatizam je urođen, a dioptrija ti se možda vremenom povečavala!
splicanka4zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 16:59   #51
Problem s očima

Imam jedno pitanje u vezi očiju. Ponekad kada pogledam prema nekoj svjetloj ili bijeloj površini kao da vidim nekoliko sitnih zrnaca pred očima i to na oba oka, ali ne na svakom na istom mjestu. Kada pogledam u daljinu, više ih ne vidim. Inače ne nosim naočale i nemam problema s vidom te sve odlično vidim. Zato me zanima što bi mi to moglo biti na očima. Ta sam "zrnca" primjetio negdje prije 2 godine i još su uvijek ista, nisu se niti povečala niti smanjila. Da to nije početak mrene ili nečeg slično. Btw, imam tek 18 godina. Hvala.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 11:23   #52
Vjrovatno ti se radi o tome da vidiš obične točkice ili crte nepravilnog oblika koje su intenzivnije na dnevnom svjetlu ili bjeloj podlozi, kod promjene položaja gledanja i slično. To su ti obični tzv. skotomi koje svaki čovjek zamjećuje samo što ih manji broj registrira, a razlog zbog čega je to tako je u različtim tipovima metabolizma i psihološkog ustroja osobe.
Na danjem svjetlu-vani ne bi ih smio vidjeti kroz bolje sunčane naočale, kao ni u zatvorenim tamnijim prostorima, ako ih ipak vidiš i savjetujem ti posjet okulistu.
__________________
"Mene!?..ako se sete na dan bezbednosti, sete se... ako se ne sete nikom ništa!"
bb.Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 13:39   #53
ja imam 21 god i meni se ista stvar pocela nedavno dogadat. naime, kad kod pogledam u nebo ili cak kad citam ili gledam u monitor vidim musice koje se micu kako i oci...veoma sam se preplasila jer sam dozivjela par puta uz to kao sitne zvjezdice i bljeskove. narucila sam se kod okulista ali sam na redu tek za mj dana.

inace te musice se zovu ''floaters'' i normalne su kod starijih ljudi ali mogu ih imat i mladi. znam da sam to i prije imala ali sto vise mislim o tome, to ih je vise i to mi vise smeta...nemogu vozit a da ih ne vidim, nista...sva sam isfrustrirana
lips of angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 13:58   #54
opaciteti u staklovini. nema lijeka osim vitrektomije, a to je užasno skupa operacija visokog rizika.
neki ljudi imaju izrazito neprozirne i velike opacitete, češći su kod ljudi s miopijom.
moje rješenje ti je da se svim silama potrudiš što manje gledati u njih. znam da je teško, ali potrudi se.
jer ako se ne budeš trudila, prestat ćeš gledati objekte pred sobom, a počet ćeš gledati u njih, a objekte kroz njih.


i onda će ti život postati jedan veliki pakao na zemlji.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 16:30   #55
samo želim znat dali je to pokazatelj nekog ozbiljnog problema, posto sam tek sad to pocela uocavat vise nego prije... skroz sam se promjenila, stalno sam u strahu od bolesti i pocela sam halucinirat i hvatat ''muhe'' koje u stvarnosti ne postoje, već ih naravno samo ja vidim
lips of angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 16:43   #56
Quote:
lips of angel kaže: Pogledaj post
samo želim znat dali je to pokazatelj nekog ozbiljnog problema, posto sam tek sad to pocela uocavat vise nego prije... skroz sam se promjenila, stalno sam u strahu od bolesti i pocela sam halucinirat i hvatat ''muhe'' koje u stvarnosti ne postoje, već ih naravno samo ja vidim
ako ti se naglo, recimo u dan-dva ili čak preko noći, poveća broj, ili se izmijene, pokidaju, onda je pametno to reći, jer može biti hitni slučaj.
ako je takav slučaj popraćeno s bljeskovima, svijetlećim točkicama koje se odjednom naglo raspu (ne ono kad gledaš u plavo nebo pa kad se migolje), svijetlećim crticama, pod hitno moraš na pregled.
znam kako ti je teško, ali pokušaj što manje gledati u njih, a najproblematičnije ćeš naučiti "pospremati" u kutove vidnog polja definiranim pokretima očiju.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 16:52   #57
uf i ja sam malo zabrinula jer imam već pola života smeđu mrlju na desnom oku, doduše, rijetko je primjetim (sad ju bome vidim )
pa sam malo išla tražiti o tome i evo sa PlivaZdravlje, rubrika pitanja,
odgovor mr. sc. Tatjana Voskresensky-Horvat, specijalist oftalmolog:

Opaciteti u staklastom tijelu
Da li opaciteti unutar staklastog tijela mogu dovesti do gubitka vida? Da li se to nekako može ublažiti / spriječiti?

Ovo što vi opisujete zove se Opacitetes corporis vitrei ili mutnina unutar staklastog tijela. Ona sama za sebe nije opasna i naprosto se na to morate naviknuti. Važno je da to nije simptom neke teže patologije oka. Staklasto tijelo također podliježe degenerativnim promjenama. Tim letećim mutninama više su sklone kratkovidne osobe. Staklovina je građena poput fine mreže, oko neprestano radi fine pokrete, prilagođava se različitim udaljenostima i na taj način može doći do pucanja tih finih niti koje mi onda doživljavamo kao točkice, mušice ili niti. Nisu na sreću opasne i nažalost nema odgovarajuće terapije. Laser ne dolazi u obzir. Te leteće mutnine znak su likvefakcije staklovine tj. u staklovini se formiraju optički prazne lakune. Ono što je važno, kontrolirajte svoje oči. Na žalost morate se na to naviknuti.
__________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
vlale is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 20:40   #58
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ako ti se naglo, recimo u dan-dva ili čak preko noći, poveća broj, ili se izmijene, pokidaju, onda je pametno to reći, jer može biti hitni slučaj.
ako je takav slučaj popraćeno s bljeskovima, svijetlećim točkicama koje se odjednom naglo raspu (ne ono kad gledaš u plavo nebo pa kad se migolje), svijetlećim crticama, pod hitno moraš na pregled.
znam kako ti je teško, ali pokušaj što manje gledati u njih, a najproblematičnije ćeš naučiti "pospremati" u kutove vidnog polja definiranim pokretima očiju.
ajme meni, sad neznam dali mi se stvarno povecao broj ili ja stalno mislim na to pa zbog toga...inace to je pocelo prije dva tjedna i da je nesto opasno valjda bi vec znala zar ne?..i da, imala sam kao neke sitne zvjezdice i masu musica kad sam prije par dana pogledala u nebo i poslje nista...skroz me izluduje i jedva cekam da prode tih 20 dana da odem okulisti...
lips of angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 21:28   #59
Quote:
lips of angel kaže: Pogledaj post
ajme meni, sad neznam dali mi se stvarno povecao broj ili ja stalno mislim na to pa zbog toga...inace to je pocelo prije dva tjedna i da je nesto opasno valjda bi vec znala zar ne?..i da, imala sam kao neke sitne zvjezdice i masu musica kad sam prije par dana pogledala u nebo i poslje nista...skroz me izluduje i jedva cekam da prode tih 20 dana da odem okulisti...
popiši ih (u glavi, naravno). ako ih tako mahnito gledaš, već znaš koliko ih je, kojeg su oblika. ako dođe neki novi ili se postojeći promijene, znat ćeš razliku.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 23:05   #60
Quote:
bb.Barca kaže: Pogledaj post
Vjrovatno ti se radi o tome da vidiš obične točkice ili crte nepravilnog oblika koje su intenzivnije na dnevnom svjetlu ili bjeloj podlozi, kod promjene položaja gledanja i slično. To su ti obični tzv. skotomi koje svaki čovjek zamjećuje samo što ih manji broj registrira, a razlog zbog čega je to tako je u različtim tipovima metabolizma i psihološkog ustroja osobe.
Na danjem svjetlu-vani ne bi ih smio vidjeti kroz bolje sunčane naočale, kao ni u zatvorenim tamnijim prostorima, ako ih ipak vidiš i savjetujem ti posjet okulistu.
Pa vidim ih samo na bijeloj podlozi ili jakom svjetlu, a preko sunč. naočala ne. Hvala na odgovoru. Glavno da nije ništa opasno.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.