Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2007., 20:20   #161
do sada sam citajuci dosao samo do jednog zakljucka: svako dijete rastavljenih roditelja bi trebalo dobivati zakonom propisanu fiksnu svotu mjesecno , recimo 1500 kuna
preko te svote bila bi stvar savjesti roditelja koji je otisao

inace bih bio za septembarkinu varijantu , ali kod nas se ionako puno ljudi vodi na minimalcu , tako da to nebi bas islo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 08:23   #162

kak vas nije sram traziti 5.000 kn

hajte trazite 10.000 i jos se naslikajte u gloriji i pricajte o ljubavi...
ništ vam ne paše...
ne paše vam kad dobivate linearno jer može imati velike prihode, a vi dobiti fixan iznos...
ne paše vam kad dobivate udio od njegove plaće, a on dobije novo dijete, pa i to dijete traži jedan dio prihoda...

al tko o čemu, one o 5.000 kn i još pricaju o ljubavi... prema novcu, da..
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 09:57   #163
užas!

Pitam se kako bi se ponašale da vam uzme dijete ako već smatrate da je "situiraniji" za njegovo izdržavanje, da li bi vam i tada padale na pamet cifre i almentacija uopće?
__________________
...tratinčice, tratinčice....moj predivni cvijete....asa XD
cedelitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 11:01   #164
Citam, citam i ne vjerujem! Pa u kojoj ste se to drzavi vi razvodili?! Hrvatskoj?! Bome mene nitko nije pitao kolike su potrebe djeteta niti je sudac postovao PISANI dogovor bivsega i mene. Dapace, isao mu na ruku i prepolovio dogovoreno.
S druge strane, nema tih novaca koje bi on mogao dati kad mene srce boli sto je ne nazove 10 dana. Sto ga briga nije je li zdrava ili bolesna, kako joj ide u skoli i takve stvari?

I trece, nejasno mi jedno. Kad smo se razvodili, on radio, ja ne. Bila sam podstanar s djetetom, posudjivala i snalazila se. Kad sam pocela raditi, kao i prije, zaradjivala sam vise od njega.
Danas je on ozenjen covjek, priznao njeno dvoje djece, grade kucu. Za kcer placa redovito (iznos ni 10% njegovih primanja), ali je - NE vidja. U novoj kuci (dobro, kupili su zemljiste, pitanje je kad ce kuca) NEMA planova za njezinu sobu.

Ja sam kupila stan koji otplacujem, snosim sve njezine troskove i sve ostalo. Stan naravno ostaje kceri. Snalazim se i cuda radim da bi dijete uz mene bilo sretno, zadovoljno, voljeno (jer ja sam ta koja govori: tata tebe voli, ali znas da puno radi, pa kad bi te mogao nazvati ti vec spavas). Naime, da ne bi netko krenuo sa "opterecena sam materijalnim". Nisam! Ali djeca su okrutna i ne mogu ja nju poslati u skolu u kratkim hlacama, strganoj majici ili bez tenisica.

Kad se sve zbroji, oduzme i doda, ispada da ja zaradim vise nego bivsi i njegova zakonita. Ne samo da ispada da zaradim, nego ispada da joj posvecujem i daleko vise vremena. Kako li mi to uspijeva? Kako li to uspijeva ijednom samohranom roditelju?
Pa prema logici nekih ovdje, bi li ja mozda trebala placati alimentaciju njemu? Dusevne boli sto smo nekad zajednicki htjeli imati dijete te ga u veselju pravili, iscekivali? A sada je to dijete samo teret zbog djece u drugoj vezi.
Ili bi mozda ipak trebala prosetati do suda i reci: gledajte, situacija ovakva, ja bih da mi izracunamo koliko nase zajednicko dijete kosta, koliki bi trebao biti njegov dio koji ce placati za ratu stana (stan ide nasem djetetu, a u kuci koju se on sprema graditi NEMA njezine sobe) i da ga onda drzava natjera (!) da ipak pridonese FINANCIJSKI, kad vec nece/ne smije/ne zna EMOCIONALNO buducnosti NASEG djeteta?
Ili da ja okrenem pricu i pocnem djetetu puniti glavu pricom kako je on niskoristi i kako bolje da ga nema nego...

Ne trazim ga nista (jer to i nisu novci za mene), ali koliko bi on nase dijete usrecio da pokaze samo malo dobre volje. To je nemjerljivo! Za sve drugo, imamo prijatelje, obitelj i rodbinu
__________________
Bio jednom jedan...
SrceOdGraffita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 11:22   #165
po meni je sasvim u redu i prirodno da se roditelj bori ostvariti sto bolje uvjete za svoje dijete
SoG , mislim da bi trebala otici na sud i traziti vise za svoje dijete
sto mozes izgubiti?
jednako tako , mozes i nazvati bivsega i pokusati se dogovoriti s njm da placa vise
ali , ne mozes ga natjerati da osjeca za dijete i da ju zove i da ju vida
i nemoj nista maloj pricati , djeca nisu ni glupa ni naivna kako mi odrasli volimo cesto misliti
sve ona vidi i zna i osjeca , a jednom , nekad , kozmicka pravda se pobrine za izravnanje racuna
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 12:49   #166
ne trazim alimentaciju jer mi izaziva prevelik stres. znam da je dao otkaz na poslu da je ne mora ni placati.

otac niti pokusava komunicirat s djecom, niti sljivi za njih, vec 7 mjeseci.

mi smo ok i bez njegove alimentacije, djeca su sa mnom i ja sam sretna.
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 15:11   #167
Quote:
zg_sash kaže: Pogledaj post
SoG , mislim da bi trebala otici na sud i traziti vise za svoje dijete
sto mozes izgubiti?
njezin dusevni mir (kakav takav) zbog nekog frustriranog radnika u centru koji zeli bas od nje cuti sve detalje kako je tata ne zove i sto joj sve ne kupuje i kako se s njom (kad se) razgovara...
Quote:
zg_sash kaže: Pogledaj post
ali , ne mozes ga natjerati da osjeca za dijete i da ju zove i da ju vida
i nemoj nista maloj pricati , djeca nisu ni glupa ni naivna kako mi odrasli volimo cesto misliti
sve ona vidi i zna i osjeca , a jednom , nekad , kozmicka pravda se pobrine za izravnanje racuna
eto, tome se nadam...

sash, hvala na razumijevanju
__________________
Bio jednom jedan...
SrceOdGraffita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 15:16   #168
SoG , ne sjecam se da je mene ikada itko davio tim pitanjima , a to i nisu pitanja za sud
na sudu trazis povecanje alimentacije i obrazlazes to rastom djeteta i rastom troskova zivota
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 15:26   #169
pa sumnjam da bi ista dobila jer on sad kao ima i dvoje nove djece (druga supruga). nije mene problem novac, nego neki ovdje izneseni stavovi te cinjenica da ovaj konkretni otac ne razumije kako djeca trebaju LJUBAV i PAZNJU...

a bilo koja akcija koja bi ukljucivala ikakvo natezanje djeteta po sudu, razgovor s ljudima iz centra ili na bilo koji nacin ponizavanje nje kao osobe

cinjenica da smo se mi razvodili kao civilizirani ljudi, dogovorno, sve u pisanom obliku, uz medjusobno uvazavanje u centru dovelo nas je bilo u situaciju da nam zena s druge strane stola zamalo odbila zahtjev za sporazumni razvod...

bivsi se promijenio. promijenio se jako u 3mjeseca od razvoda (nekako kad je meni "krenulo" ). mi i dalje civilizirano komuniciramo medjusobno, ali to je tako rijetko i najcesce je da bi on meni rekao kako eto nema 1000 kn (pola iznosa za ljetni kamp), kako eto nema 120 kn za mjesecnu skolarinu u glazbenoj, kako joj nece kupiti pidzamu nego da joj posaljem...
recimo, isla je kod njih kuci spavati i na kraju ja saljem navlaku za poplun jer oni nemaju navlaku za poplun za krevet u kojem ona prespava...

stvarno mislis da bi odlazak u centar imalo popravio financijsku stranu djetetova zivota, a bez imalo traga na njezin emocionalni zivot?

sorry, privatizirala sam temu zato jer sam bas maloprije cula da eto, ako mogu platiti upisninu za novu skolsku godinu u glazbenoj, jer bas sad nema
__________________
Bio jednom jedan...
SrceOdGraffita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 15:44   #170
zasto mi govorimo o centru??
kaj se to ne rjesava tuzbom ?

uostalom , ne trazis ti nista za sebe , vec za svoje (i njegovo) dijete, a moje je misljenje da je to na neki nacin i duznost dobrog roditelja
on je ocito svoje osjecaje okrenuo na drugu strani i najrade bi da za ovo dijete vise ne cuje i ova kenjkanja su samo njegov signal da ga ostavis na miru
bas zato , mislim da bi trebala redovito (mislim da svake 2 godine) traziti povisicu alimentacije i samim tim smanjiti sto vise broj ovakvih "ocinskih" izljeva i poboljsati situaciju svojoj kceri
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 15:56   #171
mozda grijesim, ali buduci se radi o maloljetnom djetetu mislim da je Centar automatski ukljucen u cijelu pricu (kako bi dali strucnu, a nepristranu procjenu).

radje pricekam kozmicku pravdu... i volim svoje dijete najvise na svijetu...

i rado bih cula komentare na u mom prvom postu navedena pitanja
__________________
Bio jednom jedan...
SrceOdGraffita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 08:19   #172
Sporazumni razvod i alimentacija

Pozdrav!
Supruga i ja se rastajemo i dogovorili smo se da će ona biti skrbnik djeci (8,5 i 4,5),ali da ćemo djecu zajedno odgajati, tako da će djeca biti malo kod nje, malo kod mene bez ikakvih ograničavanja.Pošto ćemo zajedno skrbiti o djeci zanima me da li sam ja dužan plaćati cijelu alimentaciju koja za dijete do 6 godina iznosi 18%, a za dijete do 12 godina 20% od moje plaće.Kada se određuje alimentacija da li se gleda da li imam kredit.Imam plaću u prosjeku oko 5500-6000 kuna koja će mi pasti radi poreza(kada djeca budu na njoj ) za oko 400 kuna.Kredit koji je na meni za auto iznosi 1800 kuna na još šest godina, štednja za dijecu 800 kuna mjesećno.Ako mi na moju plaću odrede 38% alimentacije to je oko 2100 kuna, plus kredit od 1800 kuna,plus štednja 800 kuna, meni ostane oko800 kuna od kojih moram nešto jesti, plačati režije...,a zajedno ćemo skrbiti o djeci.Znaći meni neće ostat djeci ni za sladoled, sok ...Nemojte me krivo shvatiti ,nisam protiv toga da plaćam alimentaciju, obožavam svoju djecu,jako smo vezani i priuštio bi im sve na svijetu samo da mogu.
Molio bih vas neki savjet!
jossip is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 08:24   #173
e svaka cast sta si se uspio s njom dogovorit bez suda ... a kolke prihode ona ima ?
kelly's_rider is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 12:34   #174
koliko ja znam:
uzima ti se prosjecna placa i onda sud odredi alimentaciju oko 30-40% od tvoje place za oboje djece, al njih ne zanima kredit, on se ne racuna,
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 13:32   #175
Quote:
kelly's_rider kaže: Pogledaj post
e svaka cast sta si se uspio s njom dogovorit bez suda ... a kolke prihode ona ima ?
Ona ima oko 2200 kuna.Živimo u kući mojih roditelja, ali odvojeno u svome stanu.Ona se seli danas kod mame, biti ćemo udaljeni oko dva kilometra.Imam obavezu prema supruzi i dijeci i ne bježim od toga,ali jednostavno ne mogu pronaći riješenje da bi i oni i ja normalno funkcionirali.Najbolje bi bilo riješiti se auta, pa da nemam kredita za njega, ali to je tako komplicirano jer auto otplaćujem tek godinu dana , a nisam još ni kamatu otplatio, a autu je cijena sa 114000 kuna pala na 92000 kuna u ovih godinu dana.Užas.
jossip is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 13:38   #176
Ako je sve s njom u dogovoru, onda će i sud tako postupiti. Tako je bilo kad sam se ja sporazumno rastajala. Dogovorili smo se, na sud smo došli i rekli da smo mi sve odlučili, oni su samo napisali rješenje koje smo potpisali. I sve gotovo.
Dakle, ako ona pristane na manji postotak... onda je to to.
fairy696 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 23:38   #177
Svi roditelji uplačuju u jedan "alimentacijski fond" postotak svoje plače po djetetu koje imaju (primjer) 1 djete 30% 2 djece 50% 3 djece 70% i onda sve majke za svoju dijecu dobijaju iste pare iz fonda. Eto vam na živija komunizam ako je netko bogat neče morati davati neki pišljiv iznos za djete nego masan, a sve majke koje imaju djecu dobivale bi dovoljno za njihov odgoj.
Jedino komu može smetati je onima koji žele visoke standarde.

A za takve me nije briga
kaktuscrack is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 23:43   #178
Quote:
SrceOdGraffita kaže: Pogledaj post
Citam, citam i ne vjerujem! Pa u kojoj ste se to drzavi vi razvodili?! Hrvatskoj?! Bome mene nitko nije pitao kolike su potrebe djeteta niti je sudac postovao PISANI dogovor bivsega i mene. Dapace, isao mu na ruku i prepolovio dogovoreno.
S druge strane, nema tih novaca koje bi on mogao dati kad mene srce boli sto je ne nazove 10 dana. Sto ga briga nije je li zdrava ili bolesna, kako joj ide u skoli i takve stvari?

I trece, nejasno mi jedno. Kad smo se razvodili, on radio, ja ne. Bila sam podstanar s djetetom, posudjivala i snalazila se. Kad sam pocela raditi, kao i prije, zaradjivala sam vise od njega.
Danas je on ozenjen covjek, priznao njeno dvoje djece, grade kucu. Za kcer placa redovito (iznos ni 10% njegovih primanja), ali je - NE vidja. U novoj kuci (dobro, kupili su zemljiste, pitanje je kad ce kuca) NEMA planova za njezinu sobu.

Ja sam kupila stan koji otplacujem, snosim sve njezine troskove i sve ostalo. Stan naravno ostaje kceri. Snalazim se i cuda radim da bi dijete uz mene bilo sretno, zadovoljno, voljeno (jer ja sam ta koja govori: tata tebe voli, ali znas da puno radi, pa kad bi te mogao nazvati ti vec spavas). Naime, da ne bi netko krenuo sa "opterecena sam materijalnim". Nisam! Ali djeca su okrutna i ne mogu ja nju poslati u skolu u kratkim hlacama, strganoj majici ili bez tenisica.

Kad se sve zbroji, oduzme i doda, ispada da ja zaradim vise nego bivsi i njegova zakonita. Ne samo da ispada da zaradim, nego ispada da joj posvecujem i daleko vise vremena. Kako li mi to uspijeva? Kako li to uspijeva ijednom samohranom roditelju?
Pa prema logici nekih ovdje, bi li ja mozda trebala placati alimentaciju njemu? Dusevne boli sto smo nekad zajednicki htjeli imati dijete te ga u veselju pravili, iscekivali? A sada je to dijete samo teret zbog djece u drugoj vezi.
Ili bi mozda ipak trebala prosetati do suda i reci: gledajte, situacija ovakva, ja bih da mi izracunamo koliko nase zajednicko dijete kosta, koliki bi trebao biti njegov dio koji ce placati za ratu stana (stan ide nasem djetetu, a u kuci koju se on sprema graditi NEMA njezine sobe) i da ga onda drzava natjera (!) da ipak pridonese FINANCIJSKI, kad vec nece/ne smije/ne zna EMOCIONALNO buducnosti NASEG djeteta?
Ili da ja okrenem pricu i pocnem djetetu puniti glavu pricom kako je on niskoristi i kako bolje da ga nema nego...

Ne trazim ga nista (jer to i nisu novci za mene), ali koliko bi on nase dijete usrecio da pokaze samo malo dobre volje. To je nemjerljivo! Za sve drugo, imamo prijatelje, obitelj i rodbinu

Tu ti država nemože pomoći. Ujednoj točci u životu si trebala promisliti želiš li da on bude otac tvog djeteta, ali sad nije bitno ja ipak mislim da če jednog dana on zvati tvoju kčer na svoju posmrtnu postelju a da mu ona neče doči.
kaktuscrack is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 07:45   #179
Quote:
kaktuscrack kaže: Pogledaj post
Svi roditelji uplačuju u jedan "alimentacijski fond" postotak svoje plače po djetetu koje imaju (primjer) 1 djete 30% 2 djece 50% 3 djece 70% i onda sve majke za svoju dijecu dobijaju iste pare iz fonda. Eto vam na živija komunizam ako je netko bogat neče morati davati neki pišljiv iznos za djete nego masan, a sve majke koje imaju djecu dobivale bi dovoljno za njihov odgoj.
Jedino komu može smetati je onima koji žele visoke standarde.

A za takve me nije briga
a šta je sa onima koji ne prikazuju na račun stvarna primanja? koliko takvih ima? na račun sjedne minimalac, od toga neki postotak ide za alimentaciju... a posebno dobiju još par tisuća kuna...
htjedoh reći da se imućniji znaju izvući ako hoće... u takvoj mi državi živimo
fairy696 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 19:17   #180
a kolika bi trebala biti alementacija koju treba plaćati majka ako je otac dobio 2 djece?
__________________
Pravi užitak - kad ona svrši !
gentle_man is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:51.