Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2008., 08:39   #81
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
steta sto je i nemec dolje
nije da je to bas na kraj svijeta, ali opet je covjek komotniji kad sve moze obaviti u zagrebu

jos cu malo razmisliti i prosurfati internetom prije negoli odlucim sto dalje
sve se (uzalud) nadam da se moze izbjeci noz ...
a mozda se i zaputim dolje kad se rijesim guzve na poslu (na svetog nikad? )
u svakom slucaju, hvala na ponudi za pomoc
. .i ja ti preporučam dr.Nemeca!! On je mene operirao i za njega imam samo riječi hvale! S dr. Miškulinom imam loše iskustvo,a i kad sam se raspitivala dali na operaciju kod njega ili Nemeca svi su mi rekli da idem kod Nemeca.

Slažem se da bi bilo bolje da je Nemec u Zg, ali . . Ak se odlučiš za operaciju kod njega slobodno pitaj ak te bude kaj zanimalo!
dama19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 08:42   #82
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
gdje si se operirala, koliko je to trajalo, kako izgleda prvih par dana nakon operacije, koliko se skoro moze polagano hodati, je li trebalo neke posebne vjezbe raditi nakon i slicno?

uz to, kakav ti je osjecaj nakon operacije - pouzdas li se u koljeno, usudis li se otici na trcanje i tako to?
ovo bi bilo jako zanimljivo cuti (da iz prve ruke znam kako bi to otprilike izgledalo i koliko bi mi vremena uzelo)
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 14:03   #83
evo ovako ti to otprilike izgleda....ako ides na atroskopiju sto ce ti 99,9 % najprije raditi da se uvjere u tocnost tvoje nezgode i da mogu si predociti sto bi trebali uraditi, opravak ce ti trajati svega 2-3 tjedna, sve zavisi koliko si hrabar....ma sve u svemu to nije nista...
sigurna sam da znas da je to jedan jednostavan zahvat. s jedne, medijalne strane uvede ti mikro kamericu a s druge ti kopa, tj cisti zaostale dijelove ili meniskusa,hrskavice,,,, i pregledava unutrasnjost koljena.
poslije operacije , koljeno ti je omotan elasticnim zaovojem i normalno oteceno ti je i prisutna je bol koju uspijesno reguliras s tabletama ( moja preporuka...ponesi si tablete) . zbog anestezije , koja bude ili opca ( sto jako jako jako jako rijetko za takve zahvate koriste) ili lokalna ( sto dobijemo u ledja)..stajes na noge tek sljedece jutro....zbog mogucnost jakih glavobolja, mucnina...( vjeruj mi, sve sam to prosla)
cim ti sljedece jutro prosetaju po sobi, fizijatar pokaze vjezbe, mozes bjezati kuci .....i da ne zaboravim, uglavnom neko pomocno pomagalo ti ne treba,kao npr stake
ligamento plastika je vec nesto drugo i ajmo reci to je bas operacija.
opravak je oko 6 mjeseci i moram reci da je dosta bolno( ponesi obavezno tabletice...u slucaju da ovi stede ili sto se zna desiti, nevjeruju da te uzasno boli ili jos gore, ljekarna im je prazna----da i toga bude)
ima par nacina obrade odredjenih ligamenata , ja sam prosla od postavljanja svojih , umjetnih i tudjih ligamenta...i sve moguce
tek za neka 3 dana stajes na noge, koljeno ti je dosta bolno, oteceno,..i stezu te rezovi...obavezno oko 2 tjedna nosis ortozu koja ti potpuno stabilizira nogu i bez nje ni pisat ne smijes...fizikalne terapije su ti obavezne...jacanje muskulature i savijenje...moram ti reci da je u pocetku svaki pokret dosta bolan, ali sto vise radis , to ce ti biti lakse...
uf, vise sam se pogubila....
u veceni slucajeva, ako ti je dosta radjeno po koljenu, da bi sprijecili poslije punktiranje krvi, stave ti dren koji visak tekucine ispusta u svoje bocice..to se vadi 3 dan nakon operacije....to malo boli
operacija traje oko 2 sata ( opet sve zavisi o tome sto ce ti raditi) ...ja sam jednom bila i 8 sati na stolu
ajd ti sada mene pitaj sto te jos zanima, jer sam sada se pocela lagano u sve ovo gubiti

ajd u lovran...pa ako je potrebna operacija , pravim ti drustvo....mogli bi skupa biti u bolnici
ariel23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 15:10   #84
zvuci dosta gadno
mislio sam da je to neki jednostavniji zahvat
ali izgleda da jednostavnije operacije ne postoje

meni smeta sto vise ne mogu ici niti (pravocrtno rekreacijski) trcati
s hodanjem nemam nikakvih problema
dosad nisam pokusavao ojacati bedreni misic (koji, kao, treba preuzeti dio opterecenja i tako rasteretiti koljeno), ali planiram poceti malo vise voziti bicikl pa cu vidjeti kako ce se stvari razvijati
vjerojatno cu kasnije opet pokusati i trcati i vidjeti hoce li opet doci do ozljede

nekako me ne privlaci 6 mjeseci bolova i problema

miskulin je za prednji ligament (mozda nekakvo podvezivanje/spajanje) i menisk spominjao nekakve dvije rupice s prednje strane koljena, nakon epiduralne anestezije
a i nisam bio stekao dojam da je potreban duzi oporavak (najvjerojatnije po onoj 'sto se babi tilo, to joj se i snilo' )

mozda se ova 'ligamento plastika' koju spominjes odnosi bas na nekakvu rekonstrukciju ligamenata (kao sto je bilo s janicom kad je imala onu tesku ozljedu)?
jer ovih tvojih 6 mjeseci+bolovi djeluje prilicno zastrasujuce i nepoticajno
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 15:40   #85
. . ovak ti je to bilo kod mene! Već sam zaboravila svu stručnu terminologiju pa se nemoj ljutit jer ću ti to sad laički opisati!

Dan prije operacije sam trebala doći u Matulje na pregled kod anesteziologa i da primim injekciju (koje sam btw morala kupiti, cca 1200 kn) protiv tromboze, koju moraš primati sljedeča tri tjedna.

Primila sam epiduralnu i na moju sreču prespavala operaciju, a ak baš želiš ti možeš na ekranu gledati sve kaj ti dr radi. Meni je umjesto tog mog napuklog ligamenta stavio tetivu koju je "uzeo" sa zadnje lože i spojio ju nekakvim plastičnim gumbičima koji ostaju unutra,tj. ne vade se nakon nekog vremena van , kao što je situacija kod dr. Miškulina koji mi je rekao da stavlja nekakve šarafe koji se vade van! Što bi značilo opet lokalna, pa vađenje šavova...

24 sata nakon operacije izvadili su mi dren(to boli i dosta je neugodno), dali štake i pustili me doma. ja sam ti odmah otišla u selce na terapije, to mi je preporučio i dr. Nemec. Prva 4 tjedna najbolji prijatelji su ti ortoza, koju smiješ skinuti samo dok se tuširaš, i štake! Na operiranu nogu sam se smijela osloniti nekih 30 % moje težine, kak si ja nisam mogla odrediti koliko je to , dosta sam štedila tu nogu.

U Selcu na terapijama sam bila dva tjedna, pa sam se vratila opet nakon nekih 5 tjedana od operacije kada mi je bilo vrijeme da bacim štake.

Kaj se tiče boli, najgora su mi bila prva tri dana, al voltaren čini čuda!

Meni ti je koljeno sada super( operirana sam u svibnju 2006. ) , još nisam uspjela vratiti kvadriceps u stanje u kojem je bio prije ozljede ,al to je više zbog toga što ne vježbam redovito. taj mišić mi je skroz atrofirao zbog langete koju su mi stavili nakon pada.
dama19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 15:40   #86
gle....ne znam o kokvoj se tocno ozljedi radi, ali ako ti je nesto teze , onda znas sto ti slijedi. nisam tu da te plasim i govorim gluposti...
koliko imas godina? cuj, ako si ti neki sportas i ako ti je potrebna veca aktivnost kao sto je svakodnevno trcanje,skakutanje,,,,onda ce ti najvjerovatnije raditi nesto kao ligamentoplastiku. janica i ja smo imali istu ozljedu do prije 4 godine, ali se meni podosta pogorsalo, pa se sada spremam na 9 i 10 operaciju
kvadrceps ti svakako mora bi dobro nabijen da ti vec to oslabljeno koljeno sto vise drzi...kao sto i vidim sam znas. evo uzmi moj primjer,,,sada sam bila prije 10-ak dana na pregledu i doktor je zgrozen mojom muskulaturom...da bi me on uopce mogao operirati, meni je potrebno 6-9 mjeseci da nabijem te misice , koji ce mi biti od uzasno velike pomoci nakon operacije...ako me sada operira sa ovakvom MLITAVOM nogom....tesko je uopce da uspijem ista napraviti sa nogom...misic ce mi se totalke osusiti
ovo sto ti je miskulin rekao ( o spajanju ligamenata) to je nesto sasvim drugo. to se atroskopskim putem radi ..a to onda znaci da je i puno manji oporavak i da ti ozljeda nije tako jaka. nisam citala koje su tocno tvoje tegobe,,,ali svakako mislim da treba drugo misljenje. ja ti govorim o lovranu jer imam visestruko iskustvo sa preko 20 ljecnika ortopeda.
ovo sto sam ti rekla da rehabilitacija traje 6 mjeseci nakon ligamentoplastike , ne znaci i toliko bolovanje, bolova i jebade,,,, mislila sam da se nakon 6 mjeseci mozes polako vratiti u strau formu, da mozes trenirati sto hoces.,...
ti se vec nakon oko 2-3 tjedna oslobadjas stake i ortoze,.,,malo ces sepati, vise zbog straha i kod velike vecine bol vise nema
koja je tvoja dijagnoza? koje tegobe imas?
pozdrav
ariel23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 17:43   #87
hvala objema na opisima procesa
@ariel23 - nisam mislio da me namjerno plasis, vec da nisam zelio cuti da je to toliko slozeno (sve sam se nekako nadao da je to nesto bezveze, skoro pa nista )
vidim da se to kod tebe, na nesrecu, dosta zakompliciralo
vec ozljeda ravna janicinoj cini mi se prilicno ozbiljna, a broj tvojih operacija govori sam za sebe


meni je sad 34
a prva ozljeda potjece s nogometa iz 1993. godine, kad mi je bilo nepunih 20 godina

dotad nikad na sportu (ili pentrajuci se i padajuci kao klinac) nisam niti uganuo zglob, a kamoli nesto ozbiljnije
sa 16 godina sam, igrajuci nogomet na atomskom sklonistu, morao skociti s otprilike 3.5 metra visine u potpuno opruzenom stavu (jer se nisam mogao zaustaviti, a nije bilo vremena za ublazavanje/skracivanje pada) - niti tada nisam izvrnuo zglob, ali sam malo natukao (vjerojatno) ligamente oko skocnog zgloba na obje noge (koliko su tad stradala koljena, ne znam, nista me nije zaboljelo) i nisam mogao hodati mozda par dana

prva dijagnoza 1993. godine (nakon pregleda i pregleda ultrazvukom) bila je istegnuce (ne puknuce!) straznjeg kriznog ligamenta (ako sam dobro upamtio, s godinama sam uspio pogubiti te 'nalaze')
oni to nisu smatrali (osim lijecnice opce prakse koja je odmah rekla da mogu zaboraviti na svoj dotadasnji zivot jer se koljeno ne moze vratiti u prvobitno stanje) posebno teskim i prvi lijecnik mi je rekao da se (rekreativnom) nogometu mogu vratiti vec nakon 2-3 tjedna (mazanja cudotvornom mascu )
to sam i ucinio i, naravno, koljeno je kod prve skakljivije situacije ponovno popustilo (ostra bol do suza, uz prilicno cudan i glasan zvuk)

takvih je iskakanja u godinama koje slijede bilo jos nekoliko; nakon sto koljeno nije izdrzalo jos dva pokusaja igranja nogometa (s pauzama od po nekoliko mjeseci) potpuno sam odustao od svega, uz izuzetak pravocrtnog trcanja, a koljeno je znalo otkazati i na bizarnim mjestima - sjecam se da je jednom otkazalo za vrijeme skakanja na koncertu bodycounta u domu sportova

svaki put, scenarij je bio isti: ostra bol kod iskakanja (ali nikad onakva kao kod drugog puta), potmula bol (sa straznje vanjske strane koljena) i sepanje nekoliko dana i nemogucnost sjedanja na pete do nekoliko tjedana, nakon cega bi se sve smirilo, osim sto ne bih imao povjerenje u koljeno i sto bih ponekad osjecao kako malo 'zaplese'

nekoliko puta pokusao sam otici lijecniku i doci do nekakvog smislenog objasnjenja
medjutim, oni nisu bas pokazivali nikakav interes, tako da sam s vremenom skuzio da od toga nema nista i da mogu zaboraviti na ikakvo igranje nogometa (ili bilo cega drugog sto zahtijeva naglu promjenu smjera kretanja)
u njihovu obranu, moram priznati da je svaki lijecnik papagajski ponavljao kako trebam ojacati kvadriceps i da ce onda biti bolje (niti jedan niti jednom nije spomenuo nikakvu operaciju)
a da nikad nisam niti pomislio upisati se u teretanu i tamo jacati misic pod necijim (manje-vise) strucnim nadzorom
bio sam kupio nekakve utege koji se omataju oko noge i jedno vrijeme radio sam nekakve vjezbe kuci, ali nikad posebno revno

uglavnom, bio sam se pomirio sa sudbinom i bio sam zadovoljan sto mogu rekreativno trcati 2-3 puta tjedno (nikad pretjerano, od 5 do 10 km, samo da odrzim minimalnu kondiciju)

proljetos, u svibnju, vise od 14 godina nakon prve ozljede, na trcanju na nasipu, nezgodno sam stao na pokosenu travu i noga je malo skliznula
mislio sam da je to nesto bezveze i otrcao sam svoju rutu
a kad se noga ohladila, skuzio sam da je to bila prilicna greska

ovaj put nije boljelo sa straznje vanjske strane, kao svaki put dotad, vec s prednje strane i u casici koljena
a osjecaj je bio kao da je rijec o dva razlicita izvora boli
zato mi se miskulinova dijagnoza o istegnucu/puknucu (upitnik je stavio) prednjeg kriznog ligamenta i ozljedi meniska cinila logicnom
on je tad prvi put spomenuo operaciju sto me poprilicno zateklo
nakon toga je i haspl na svom 'pregledu' pricao o operaciji i prakticno me natjerao da se izjasnim za istu (hocete-necete-imate 5 sekundi za odgovor )
s obzirom na to koliko se eona ceka na istu, imam dovoljno vremena stoput odustati

sad se spremam po jos neko misljenje i pokusavam saznati postoji li ijedan privatni ortoped (u zagrebu) koji je pacijentu spreman posvetiti vise od par minuta i koji je spreman napraviti sve pretrage i dati nekakvu konacnu dijagnozu (glupo bi mi bilo ponoviti miskulinov pregled - covjek mozda jeste strucan, ali pacijent nakon takvog ekspresnog pregleda nije nista blizi donosenju bilo kakve odluke)
cuo sam da u zagrebu ordinira doktor jankovic (valjda je i on imao nekakve veze s nekakvim reprezentacijama, ili nesto slicno pa ljudi znaju za njega) i mislio sam njega potraziti (kad skinem malo poslovnih obaveza s glave)
zasad, povrsnim surfanjem, nisam nasao adresu gdje prima privatno (nacuo sam nesto o domu sportova)

edit: i do ove teme na forumu dosao sam preko googla koji je u njoj naletio na doktora jankovica kojeg je spomenuo zli ceha

da ne ispadne da miskulinu radim nekakvu anti-reklamu: cuo sam o njemu i sasvim dobrih prica - neki ljudi vratili su se nogometu, nemaju nikakvih problema nakon operacije i potpuno su zadovoljni

ako bih mogao nastaviti trcati, bio bih zadovoljan i ne bih se odluzio za operaciju
ali ako necu moci niti trcati, onda mi se cini da je ona ipak neizbjezna (kolikogod mi se ne islo pod noz)
naravno, moja lijecnica opce prakse ima trivijalno rjesenje: 'ne mozete vise trcati. zavolite plivanje (u bazenu)'

isprika na malo duzem tekstu, ali tesko je sazeti 15 godina zajebancije u par recenica
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 18:18   #88
Quote:
ariel23 kaže: Pogledaj post
nemec je u matuljima, mjesto iznad opatije.... znas tko je nemec ? on ti je vrhunski ljecnik ( nekad ljecnik Hr nogometne reprezentacije) , koji je cak i specijalizirao pojedine opracije koljena u new yorku. covjek je vrlo ljubazan i skroz simpa...sve ti objasni i sve ga mozes pitati bez ikakvih problema.
ali , jednako tako ljecnici u lovranu, nedaleko od matulja su isto tako vrhunski majstori i super ljudi. ja, koja dodjem iz vukojebine kod njih , osjecam se kao kod kuce...gostoprimstvo od cistacice pa do ravnatelja , cista 10.
ako zelis , mogu ti preporuciti kojeg ljecnika, uostalom, mogu te ja i naruciti , u vrlo kratkom roku bi mogao biti vec na pregledu, a i na stolu
http://www.bolnica-nemec.hr/eng_index.php

Treba se naruciti, a za dr Nemeca nema prije maja, a kod drugog u aprilu.
Molim te napisi kojeg dr u Lovranu za koljeno
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 18:30   #89
dobro jos si mlad , ja imam 24 godine i jednostavno sam morala ici na operaciju. meni prva ozljeda se dogodila sa 14 godina kod jednog sprinta i jebiga, bol do suza, padanje i gotovo.... longeta, proucavanje...atroskopija....itd,,,
ovo sto si mi opisao mirisi mi definitivno na leziju meniskusa ( sada da li medijalnog ili lateralnog) i puknuce prednje krizne sveze , zbog setanja koljena ili kako si ti opisao " plesanja". to se desava kod takve ozljede, jer koljeno vise nema tu stabilnost .....
znas onu bolje sprijeciti nego lijeciti....ti se dragi moj malo zajebo....sigurna sam da si se pravo vremeno lijecio da ti se ne bi sada pojavila ta bol koju si ljetos osijetio...mnogo njih se zavarava s tim da ce proci samo od sebe, a samo cine gore...
i jos nesto....ako imas novaca da platis privatnika, zasto ne odes do lovrana?? necu te ostaviti na miru dok mi to ne kazes
ariel23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 18:32   #90
Quote:
rijeka53 kaže: Pogledaj post
http://www.bolnica-nemec.hr/eng_index.php

Treba se naruciti, a za dr Nemeca nema prije maja, a kod drugog u aprilu.
Molim te napisi kojeg dr u Lovranu za koljeno
definitivno dr Salamon...... osim sto je majstor u svom poslu , super je simpatican i sve ga mozes pitati sto te zanima
ariel23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 18:34   #91
http://www.orto-lovran.hr/klinika-danas.html

e ovaj lik sto pregledava nogu, to je on
ariel23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:00   #92
Quote:
ariel23 kaže: Pogledaj post
ovo sto si mi opisao mirisi mi definitivno na leziju meniskusa ( sada da li medijalnog ili lateralnog) i puknuce prednje krizne sveze , zbog setanja koljena ili kako si ti opisao " plesanja". to se desava kod takve ozljede, jer koljeno vise nema tu stabilnost .....
postala si toliki strucnjak da je prava steta sto nisi i sama ortoped
jedan od posljednja dva specijalista tvrdio je upravo to - citavo vrijeme rijec je o ozljedi tog prednjeg kriznog cuda (iako meni nikako nije bilo jasno zasto me godinama boljelo otraga)

Quote:
ariel23 kaže: Pogledaj post
znas onu bolje sprijeciti nego lijeciti....ti se dragi moj malo zajebo....sigurna sam da si se pravo vremeno lijecio da ti se ne bi sada pojavila ta bol koju si ljetos osijetio
znam
izgovor 1: mladost-ludost
izgovor 2: tromost
izgovor 3: niti jedan od nekoliko specijalista koje sam posjetio u prvih par godina od ozljede, nije mi objasnio koje su mi mogucnosti - bili su potpuno zauzeti izbacivanjem (mene) iz ordinacije

Quote:
ariel23 kaže: Pogledaj post
i jos nesto....ako imas novaca da platis privatnika, zasto ne odes do lovrana?? necu te ostaviti na miru dok mi to ne kazes
izgovor 1: tromost (ovaj se izgovor cesto ponavlja ; bit ce da je u pitanju mladost )
izgovor 2: posao (htio bih se rijesiti nekih obaveza na poslu i tad bih se morao moci natjerati poduzeti nesto; sad stvarno nemam vremena/volje)
izgovor 3: mislio sam jos vidjeti sto kaze doktor jankovic u zagrebu (ili mozda neki drugi ortoped iz zagreba za kojeg ljudi misle da je ok)
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:12   #93
ok...kako hoces
ariel23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 22:53   #94
Dr Janković radi na Ortopediji Sv. Duh, mislim da ima ambulantu utorkom (najbolje nazovi i provjeri, ali mislim da je tako).
Operira mislim samo jedan ili dva dana u tjednu i bavi se isključivo problematikom koljena (artroskopije i otvorene operacije). Mlad je, zapravo jako mladolik , ali jako stručan.

Koliko sam čitala (malo površno, priznajem) prethodne postove čini mi se da si bio samo na ultrazvuku ali ne i na magnetnoj rezonanci, a to će ti svaki ortoped savjetovati u vezi koljena.
Mislim da (ako nisi) trebaš učiniti magnetnu rezonancu dotičnog koljena pa taj nalaz (najbolje slike na filmu uz cijelu pretragu na cd-u) odneseš na pregled (CD sa pretragom ti moraju dati, samo ne zaboravi tražiti).
Tako skratiš postupak (tipa: dođite ponovo s nalazom magnetne... i sl.)
Eto toliko iz mog iskustva (ne znam da li Janković radi negdje drugdje, osim što je docent na DIF-u, ali mislim da privatno nigdje ne operira.
Nadam se da sam pomogla i držim fige
__________________
...just kidding...
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 23:23   #95
Quote:
Wisteria kaže: Pogledaj post
Dr Janković radi na Ortopediji Sv. Duh, mislim da ima ambulantu utorkom (najbolje nazovi i provjeri, ali mislim da je tako).
Operira mislim samo jedan ili dva dana u tjednu i bavi se isključivo problematikom koljena (artroskopije i otvorene operacije). Mlad je, zapravo jako mladolik , ali jako stručan.

Koliko sam čitala (malo površno, priznajem) prethodne postove čini mi se da si bio samo na ultrazvuku ali ne i na magnetnoj rezonanci, a to će ti svaki ortoped savjetovati u vezi koljena.
Mislim da (ako nisi) trebaš učiniti magnetnu rezonancu dotičnog koljena pa taj nalaz (najbolje slike na filmu uz cijelu pretragu na cd-u) odneseš na pregled (CD sa pretragom ti moraju dati, samo ne zaboravi tražiti).
Tako skratiš postupak (tipa: dođite ponovo s nalazom magnetne... i sl.)
Eto toliko iz mog iskustva (ne znam da li Janković radi negdje drugdje, osim što je docent na DIF-u, ali mislim da privatno nigdje ne operira.
Nadam se da sam pomogla i držim fige
puno hvala

ako dr jankovic ne radi privatno, onda nisam siguran da cu imati zivaca ponovno cekati n mjeseci za 5 minuta u ordinaciji
to cu jos provjeriti

ali barem si me dobro uputila da napravim magnetnu rezonanciju prije sljedece seanse s bilo kojim ortopedom
to je odlicna ideja

hvala jos jednom
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 13:34   #96
Super, javi nam kako je prošlo s koljenom. Sretno!
__________________
...just kidding...
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 00:39   #97
Quote:
ariel23 kaže: Pogledaj post
http://www.orto-lovran.hr/klinika-danas.html

e ovaj lik sto pregledava nogu, to je on
hvala, a znas li da li on pregledava i privatno
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 13:57   #98
Kako ojačati bedreni mišic ako je koljeno ozljedeno? Mislim, nemre ga se stavljat pod opterecenje al opet treba misic jacat
joma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 20:46   #99
Quote:
joma7 kaže: Pogledaj post
Kako ojačati bedreni mišic ako je koljeno ozljedeno? Mislim, nemre ga se stavljat pod opterecenje al opet treba misic jacat
i meni to treba.... kako uopce raditi bilo koju fizicku aktivnost. mozda jedino p l i v a nj e, ima najmanje otpora i sile teze
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 21:08   #100
ne mogu se sad zakleti (ipak je proslo nekoliko godina ), ali cini mi se da su ortopedi, uz plivanje, spominjali i voznju bicikla

vjerojatno se u teretanama vjezbe za bedreni misic sastoje od guranja tereta (preko nekakvog mehanizma) nogama?
pa zato mislite da to nije dobro?

ortopedi su mi, cini mi se, pricali o podizanju opruzene noge, opterecene utezima (od one vrste koja se moze omotati oko noge) - na taj nacin ne bi smjelo biti (previse) force na koljeno?
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.