Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2016., 22:00   #881
Pokušavam kupiti kartu za vlak Malmo-Copenhagen http://www.rejseplanen.dk/.
Nema cijene za on-line kupnju.
Koliko je na dan kupnje?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 22:48   #882
Top attraction koje planiram posjetiti:
Amalienborg palace, Rosenborg Castle, National Galery of Dennmark, NY CARLSBERG GLYPTOTEK, Kastellet.
Jesam li što propustio?

BTW, KÖPENHAMN je Kopenhagen?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 22:48   #883
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Pokušavam kupiti kartu za vlak Malmo-Copenhagen http://www.rejseplanen.dk/.
Nema cijene za on-line kupnju.
Koliko je na dan kupnje?
Pogledaj na Skametrafiken, meni se čini da je cijena 110 SEK.

www.skanetrafiken.se

Kakav ti je Malmö? Meni je sjajan grad.

http://www.malmotown.com/en/article/...to-copenhagen/

Da, Kopenhamn je Kopenhagen.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 22:54   #884
Meni je Malmo bio predivan.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 23:44   #885
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Top attraction koje planiram posjetiti:
Amalienborg palace, Rosenborg Castle, National Galery of Dennmark, NY CARLSBERG GLYPTOTEK, Kastellet.
Jesam li što propustio?
Nyhavn i Vor Frelsers Kirke (Church of Our Saviour), ne toliko zbog same crkve, više zbog uspona skoro na sam vrh crkve, prvo po unutarnjim a na kraju po stepenicama koje idu sa vanjske strane i sa kojih se može lijepo vidjeti Kopenhagen 360° sa visine od skoro 90 metara a cijena tog doživljaja je 40DKK vikendom, kolko se sjećam.
SeaMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 23:58   #886
Toma zašto vlakom? Koliko sam skužio vlak ide donjim nivoom mosta pa i ne vidiš puno. Ja ću busom. Bus je 89 kruna. Čudi me da ti nisi odabrao Flixbus, on je 5€ ali su termini losi, prvi je ranojutarnji, drugi kasno večernji.
Kada si tamo? Ja stižem za nekih tjedan dana, sada sam u Pragu.

Poslano sa mog LG-H960 koristeći Tapatalk
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 00:21   #887
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Kako funkcionira javni prijevoz?
Dnevna karta?
Mi smo kupili na automatu turistički pass za prijevoz, koji pokriva cijeli grad i sve vrste prijevoza (i vrijedi skroz do aerodroma).
Pass dođe 80dkk po danu. Imaš tu detalje pa si translejtaj.
Tu kartu ne moraš nigdje poništavati, već je samo pokažeš šoferu i on će zadovoljno kimnuti glavom.

Što se tiče vlaka za Cph - Malmo i obrnuto, taj vlak ide nekoliko puta u sat vremena, tako da nije potrebno kupovati unaprijed kartu, linija je ionako u stilu najobičnije gradske linije a mjesta nisu numerirana. Jedino imaš I i II razred.
Kontrolor je prošao za pregled karata.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 00:27   #888
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Toma zašto vlakom? Koliko sam skužio vlak ide donjim nivoom mosta pa i ne vidiš puno.
Mi smo išli u Malmo Flixom a vratili se vlakom popodne.
Iz vlaka ne vidiš ništa, eventualno polje vjetrenjača u moru. Iz busa se lijepo doživi prolaz preko Oresunda, još je i bus bio na kat pa tko se uspije nabiti gore na prvi sic, sreći nema kraja
Kad smo došli na švedsku stranu, odmah nakon naplatnih kućica, rade se (vjerovatno radnom) pregledi auta i buseva. Pregledani su dokumenti svih putnika u busu (osobne za eu državljane su dovoljne) a onim "sumnjivijima" su se dodatno pregledavale dozvole boravka etc. Uglavnom stajali smo 10-15 min.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 00:40   #889
Eto tako svi kazu kao i ti, da je bolje bus nego vlak. Ja ću busom.

Poslano sa mog LG-H960 koristeći Tapatalk
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 09:29   #890
Idem Flixbusom do Malma, ali mi je predugo navečer se vraćati iz Malma.
Realno, nema se što toliko po zimi vidjeti.
Ja sam tamo za 20ak dana.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 13:41   #891
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Top attraction koje planiram posjetiti:
Amalienborg palace, Rosenborg Castle, National Galery of Dennmark, NY CARLSBERG GLYPTOTEK, Kastellet.
Jesam li što propustio?

BTW, KÖPENHAMN je Kopenhagen?
Osim ovih dviju stvari koje ti je SeaMar spomenuo, ja bih još i Christianiju dodao... Dok ju još nisu razjurili.

Jest da je nedavno tamo bila neka racija, pa i pucnjava, ali mislm da je još uvijek tamo?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 13:46   #892
Kopenham je Copenhagen?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 14:00   #893
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Kopenham je Copenhagen?
Je.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 14:08   #894
Odi i na turu brodom iz Nyhavna. Na onu jeftiniju, koja ima samo jednu "liniju". Druga je skuplja i istina da uključuje dvije vožnje na dvije "linije", ali ukupno - ne vidi se ama baš ništa bitno više.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 14:17   #895
link, cijene?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 15:42   #896
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Osim ovih dviju stvari koje ti je SeaMar spomenuo, ja bih još i Christianiju dodao... Dok ju još nisu razjurili.

Jest da je nedavno tamo bila neka racija, pa i pucnjava, ali mislm da je još uvijek tamo?
Bili mi pred 2 tjedna, sve je tamo po starom, tako da svakako otiđi, opusti se i uživaj
Mi smo otišli u Woodstock, ima zanimljive osebujne ekipe tamo, a i u jedan objekt kojeg, čini mi se, drže Inuiti, jer je pun žutih koji sjede ispod grenlandske zastave.

Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
link, cijene?
Mi bili sa ovima
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 16:00   #897
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Mi bili sa ovima
To je ova kao malo bolja tura, mi smo išli sa ovom koju je nvnk spomenuo i bilo je o.k.

http://www.havnerundfart.dk/

Cijena je 40 kruna, a ako se polazi iz Nyhavna, oni se nalaze na desnoj strani luke ako se gleda prema kanalu i dolazi npr. iz Strøgeta.
SeaMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 16:10   #898
Kad sam prvi put bio u Kopenhagenu Tivoli je bio zatvoren.
Može li se prošetati njim bez kupovine karte?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 16:16   #899
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Kad sam prvi put bio u Kopenhagenu Tivoli je bio zatvoren.
Može li se prošetati njim bez kupovine karte?
Možeš ako kupiš kartu samo za šetnju koja isto nije nimalo povoljna.

Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Toma zašto vlakom? Koliko sam skužio vlak ide donjim nivoom mosta pa i ne vidiš puno. Ja ću busom. Bus je 89 kruna. Čudi me da ti nisi odabrao Flixbus, on je 5€ ali su termini losi, prvi je ranojutarnji, drugi kasno večernji.
Kada si tamo? Ja stižem za nekih tjedan dana, sada sam u Pragu.

Poslano sa mog LG-H960 koristeći Tapatalk
Tako nekako, uz to koliko sam skužio donji nivo ima one rešetke koje su česte za pružnim mostovima pa imaš stalno "special effects" dok prelaziš most.

Ja sam išao preko na autostop, besplatno je bilo.

Prelazak preko mosta mi je izgledao ovako (vimeo video), s time da bi iz busa trebao izgledati i bolje jer je viši.

p. s. mali hint za video: poveo me lik koji je arhitekt u Danskoj i opsjednut sa mostovima, pa mi cijelom vožnjom pričao o mostu. Dio monologa sam ostavio da bude zanimljiviji video.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 16:19   #900
Prolaznica, znaci da ste prezivjeli Kopenhagen? Jeste barem imali puske?
A i samo s osobnom?
Gdje je sad onaj trol?
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.