Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 08:57   #1741
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
To je nametljivo ponašanje pa neka prvo prijavi policiji.prvo ga trebaju za to osudit a onda ide ovo drugo kod medicinskih vještaka.
hvala
pomagacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 19:06   #1742
Pozdrav, ne znam kamo bih ovo smjestila, ali tražim pomoć za prijatelja.
Posvađao se sa susjedom koji mu je na to odgovorio tužbom za krađu iz 2015.god( tek sada prijavio) u vrijednosti 1300 kn.
Pozvan je u državno odvjetništvo na razgovor i tom je prilikom dao kopirati pomorsku knjižicu (kopirala je zamjenica državne odvjetnice) kako bi dokazao da u to vrijeme uopće nije bio u Hrvatskoj.
Neki dan dolaze mu policajci s nalogom za pretres,treba im pomorska knjižica jer su navodno izgubili kopije.
Sda nam nije jasno zašto dolaze s nalogom ako to ide njemu u korist obrane i imaju li pravo na pretres stana zbog dokumenta?
Hvala
mateax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 19:41   #1743
Da budu sigurni da će dat matrikulu,a uostalom neko drugi je izdao nalog.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:15   #1744
Zanima gdje granica između slobode govora i govora mržnje , pitam da li je za ban post na drugom forumu jer mi se čini da neka osoba može pisati onakve postove kakve druge osobe dobijaju banove http://www.index.hr/indexforum/posto...ju-iz-reale/65
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 02:15   #1745
To je stvar moderatora.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 17:10   #1746
Porezi and such

Pozdrav!

Jako bih bila zahvalna kad bi mi netko mogao reći što me čeka vezano uz moj honorarni poslić.

Naime, izvarendni sam student sa statusom nezaposlene osobe. Ali poznanik ima registriranu firmu koja je zapravo web site i ponudio mi je da za njega napišem tu i tamo koji članak. To neće biti mnogo, možda kakvih 100 do 150 eura mjesečno.


No, kako je on firma i kako mu moram dostaviti invoice, a on mi mora platiti preko svoje firme, zanima me što da očekujem od porezne? Znam da sam jednom imala uplatu iz inozemstva pa sam morala ići tamo i ne znam što sve ne nositi iz banke, iako je privatna osoba uplatila. Pa si mislim da će za pravnu osobu biti još i gore.

Dakle, što mi je činiti i što mi je očekivati.

Hvala unaprijed.
__________________
Džaba ti je mijenjati drugove, gradove, države, kad svud ideš nepromijenjen ti.
Scarlet_Letter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 21:45   #1747
pitanjce....

na sjednicama raznih odbora, sindikata, vijeća itd. mora li pod prvom točkom biti usvajanje zapisnika s prethodne sjednice ili ne? ima li nekakav zakon/pravilnik kako se ispravno vodi sjednica ili je sve interna stvar ustanove/tijela gdje se odvija ista? tnx
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 10:00   #1748
Smije li me bankovna službenica pitati da li imam dvojno državljanstvo?
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 15:12   #1749
Kontaktirala me detektivska agencija koju je angažirao strani klijent. Traže da im dam podatke o osobi s kojom sam kratko surađivala (strani državljanin) i poslovima koje sam radila za tu osobu (email korespondenciju, izvatke iz bankovnog računa...). Zanima me koji sud je tu nadležan i kako se mogu pravno zaštititi. Detektiv me uvjerava da ja nisam predmet istrage i da, nakon što mu predam tražene podatke, neću imati problema. Kako se mogu osigurati da se te informacije ne iskoriste protiv mene?
Poubelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 10:44   #1750
Ne moraš im ništa dat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 12:22   #1751
Quote:
Poubelle kaže: Pogledaj post
Kontaktirala me detektivska agencija koju je angažirao strani klijent. Traže da im dam podatke o osobi s kojom sam kratko surađivala (strani državljanin) i poslovima koje sam radila za tu osobu (email korespondenciju, izvatke iz bankovnog računa...). Zanima me koji sud je tu nadležan i kako se mogu pravno zaštititi. Detektiv me uvjerava da ja nisam predmet istrage i da, nakon što mu predam tražene podatke, neću imati problema. Kako se mogu osigurati da se te informacije ne iskoriste protiv mene?
Detektivima NE SMIJES nista dati. Mozes se uvaliti u teska govna.
Ako je netko/nesto objekt istrage, samo sudovi, policija imaju ovlasti traziti podatke.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 11:53   #1752
Što je javno mjesto?

Npr. ako ja uđem u ured privatne tvrtke i u tom uredu netko fotografira moje privatne poruke u mobitelu, smiju li se te fotke iskoristiti na sudu? Jesu li te fotke snimljene na javnom mjestu?
Zuzzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 12:01   #1753
kako ti netko može snimit poruke osim ako mu ih ne pokažeš?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 12:51   #1754
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
kako ti netko može snimit poruke osim ako mu ih ne pokažeš?
Može mi uzeti mob sa stola dok ne gledam, npr.
Zuzzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 13:07   #1755
Onda čini kazneno djelo.
čl.142 https://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon
pa takvi dokazi ne vrijede na sudu
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 13:11   #1756
Hvala
Zuzzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 15:31   #1757
Ne znam koja tema bi bila najprikladnija za ovo pitanje, al me zanima koja je razlika između rasporeda radnog vremena iz članka 66 i preraspodijele radnog vremena iz članka 67. Meni to izgleda skroz isto, samo je mrvicu drugačije trajanje radnog vremena.
Dejan992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 14:21   #1758
Quote:
RobinUd kaže: Pogledaj post
Detektivima NE SMIJES nista dati. Mozes se uvaliti u teska govna.
Ako je netko/nesto objekt istrage, samo sudovi, policija imaju ovlasti traziti podatke.
Dakle, detektiv me nakon mog izričitog zahtjeva da me više ne kontaktira, i dalje zove (i to na fiksni telefon na poslu!) i zastrašuje. Ovo je prevršilo svaku mjeru. Kome da se obratim?
Poubelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 14:56   #1759
Pošalji mu mail da te više ne kontaktira a onda ga prijavi policiji,čl.140 https://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 14:57   #1760
Quote:
Poubelle kaže: Pogledaj post
Dakle, detektiv me nakon mog izričitog zahtjeva da me više ne kontaktira, i dalje zove (i to na fiksni telefon na poslu!) i zastrašuje. Ovo je prevršilo svaku mjeru. Kome da se obratim?
Odite fino na policiju i prijavite ga.

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.