Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2006., 15:31   #21
Quote:
zg_sash kaže:
a sto bi tek napravio da netko tebi zasarafi samar??
ima mnogo ljudi koje zaboli za posljedice prije , a kasnije provode noci u zatvoru placuci , kad im dode iz dupeta u glavu

kaze mi kompic , koji je cuvar , da su po danu svi frajeri , a po noci sami jecaji se cuju
gle,savjest jest zajebana stvar,al te nema sta prati ako si postupio ispravno..dobro ja sam isto malo pretjerao,al bi taj netko sigurno dobio zasluzenu porciju..iz dupeta il iz par prednjih direkata,pa aperkat u tijelo i onda lijevi krose..moja omiljena kombinacija
patriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 15:39   #22
imao sam situaciju s autom
pijani susjed je prijetio da ce ga razbiti , a radi se o tipu iz kojeg ni presa nebi istisnula love za vise od jednog konjaka
usput , najavio je da je registriran kao lud i da se ne boji da ce ga ikoji sud osuditi na zatvor , sto god uradio
napravio sam jedino sto sam mogao: stao izmedu njega i auta i pozvao ga da krene
u slucaju da je krenuo , to bi bio napad na mene , a na sudu bi bilo da sam se ja branio od napada ludaka
da sam ja njega skrhao , to bi bio napad mene na ludu osobu i tu bi ja nahebao da bi se dimilo , plus sto bi mi cijeli zivot otisao kvragu
da je on meni razbio auto , ja tu nebih mogao nista , jer je tip lud i jos nema love , ali i to je boje nego da ostanem i bez auta i jos odem u buksu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 16:01   #23
Quote:
lara35zg kaže:
pas je pravno RES (lat stvar) .... nema ti u pravnoj doktrini Budizma, mantre, joge... da se gleda duša, biće i prava životinja..

Čovjek je u tome najvise zasticen
Da, pas je "stvar", ali gleda li se u cijeloj prici ista na to da je to stvar za koju je vlasnik emocionalno vezan?
Je li pravnom sustavu jasno da mnogim ljudima pas emotivno gledano znaci jako puno vise od svih ostalih (i nezivih) stvari koje posjeduju?
Znaci ne moze od mene ni jedan sud ocekivati istu reakciju ako ces mi ti razbiti stol ili razbiti psa. Bit cu ljuta i za stol jer je moj i odakle ti pravo, ali za psa nece ulogu igrati da je i on moj, igrat ce emocije.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 16:02   #24
da meni netko lupi samar cak ni nebi bio tolko agresivan..pokusao bi ga smiriti,al ak vidim da neide..al potpuno bi poludio da vidim da netko tuce pse,zene il pogotovo da mi pokusa auto razbit..danas se sve svodi na jebena tuzakanja..najjace mi je za nanosenje dusevnih,emocionalnih i ostalih kurac-palac bolova..vec vidim kak bi mi netko drzao prodiku,a di bi mi dosli kad bi svatko rjesavao sakama stvari..ok,slazem se da se zakoni trebaju postivati i prvi nikad,al bas nikad nebi napao nekog,cak niti da mi da neki povod..al preko nekih stvari netreba preci..jebote,pa di ti je ponos
patriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 18:57   #25
Quote:
patriot kaže:
vi i vase zamaranje pravnim posljedicama..da mi netko takne psa,tom nekom bi sa gustom skakao po glavi i jos bi kad ja odradim posao pustio psa nek se i on malo izzivi..i tako me zaboli tko bi me tuzio i za sta..
Oteo si mi riječ iz usta!

Moje iskustvo. Šetam ja navečer sa svojim buldogom Petrovom ulicom. S druge strane ulice jedna bakica šeta svoju pudlicu. Naiđe neki tip i iz čista mira opali pudlicu nogom da je odletjela par metara i ostala ležati cvileći. Bakica počne plakati, a tip se smije. Uredno sam Williama vezao za drvo, prišao tipu i ubio boga u njemu. Radila je i cipela. Tip ode krvava nosa, a ja priđem bakici i pudlici da vidim što je s psom. Tješim ja bakicu, opipavam pudlicu, pa telefoniram ženi da dođe po nas autom da vozimo pudlicu u Heinzelovu dežurnom veterinaru, kad evo ti tipa nazad s dva policajca i već izdaleka viče: "To je siledžija koji me napao! Uhapsite ga!" Priđu organi, legitimiraju me, ja im ispričam što je bilo, bakica ispriča što je bilo, pogledaju oni jadnu pudlicu, pa zgrabe tipa, namignu mi i kažu "Vodi to štene veterinaru, a mi ćemo ovog još malo 'pomilovati'".
LakatBradePedaljMuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 19:19   #26
Ako je prica stvarno tocna i nisi samo junaka dosao glumiti, svaka cast i tebi i policiji.
Iako ste i ti i oni zakon prekrsili.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 21:01   #27
mogu ti reci da opce nisi u redu..dok si se ti zabavljao,williamu je bilo dosadno ..
patriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 21:06   #28
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ako je prica stvarno tocna i nisi samo junaka dosao glumiti, svaka cast i tebi i policiji.
Iako ste i ti i oni zakon prekrsili.
Baš tako.


Inače, pričao mi susjed da su njega i njegovog psa dok su išli ulicom, napala dva vučjaka iskočivši iz dvorišta. Peseka su zaklali, a čovjeka srušili . Bila je policija, skupilo se svjedoka itd.itd. Na sudu ( trajalo već više od godine dana kad mi je to ljetos pričao), za pesa nije dobio mogućnost nikakve naknade, a za sebe se dalje sudi na osnovi pretrpljenog straha, jer je donio lječničku potvrdu iz Njemačke da je srčani bolesnik. Rekao je da se ne nada baš nečemu.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 22:01   #29
Eh, pa zakona ima koliko hoces, ali pravde rijetko.
(Razlog zasto mi se onaj post svidio jer ono je vec puno vise pravda, jebo zakon. )
Iako bi "moja presuda" drugacije izgledala u slucaju koji si opisala.
Tu su napale zivotinje, ne covjek. Za njih nasi zakoni ne vrijede, nego prirodni i psi su postupili po njima. Vlasnik, koji se nije pobrinuo da ne mogu iskociti, trebao bi bar novcano nadoknaditi i "stetu" (mrtvi pas) i strah covjeka, iako novac i nije prava naknada ni za jedno.
Osobno ne bih isto reagirala da drugi pas ubije mojeg. Naravno da bi me pogodilo, ali to je nesto sasvim drugo, nego kad bi mi psa ubio covjek.
E, onda bih pukla po savu.

Zato i pitam obraca li zakon ikakvu paznju na taj dio s emocijama, a ako ne, trebao bi. Zakonski gledati na zivotinju kao "stvar", vec je idiotski, a kao "samo stvar" je vrhunac gluposti zakonodavaca.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 13:03   #30
Quote:
Gospon Pes kaže:
Zato i pitam obraca li zakon ikakvu paznju na taj dio s emocijama, a ako ne, trebao bi. Zakonski gledati na zivotinju kao "stvar", vec je idiotski, a kao "samo stvar" je vrhunac gluposti zakonodavaca.

Potpuno se slažem. Uostalom, govoreći iskreno, meni moj pas znači više od susedovog klinca. I da ga mali mlatne nogom, dobro ne bi ga baš prebila, ali da bi reagirala- bi. I mislim da na to imam isto pravo kao sused koji ošamari fakina koji je lupio njegovog sineka. Druga je stvar što zakon na to ne gleda tako, ali uostalom , zakon na mnogo štošta gleda s jako čudnih pozicija.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 12:15   #31
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ako je prica stvarno tocna i nisi samo junaka dosao glumiti, svaka cast i tebi i policiji.
Iako ste i ti i oni zakon prekrsili.
Priča je istinita od A do Ž. Nisam tip koji se voli potući, i moj trening taekwandoa mi to brani, ali kad se tip, nakon što je skoro ubio pudlicu, još počeo smijati jadnoj bakici, nisam se više mogao suzdržati. Kad je tako hrabar i osion, što nije došao šutnuti mog Willyja?! Da ga nisam ispljuskao mirno bi otišao i nikom ništa, soli na rep. Poslije sam sreo ona dva policajca i otišli smo na kavu. Kažu da su tipu uzeli podatke, dobro mu zaprijetili i pustili ga, navodno da ne bi mene umiješao jer zapravo jesam prekršio zakon, ali oni me razumiju. I još im je žao što mnogo takvih siledžija prođe nekažnjeno.

A što se zakona o držanju kućnih ljubimaca tiče, poglavito pasa, pisali su ga diletanti koji ne znaju ni kinologiju ni psihologiju ni urbani život, primitivci koji su došli iz nedođije gdje se psa cijeli život drži na dva metra lanca pa poludi od toga, ili u štenari pa se pušta samo kad se ide u lov.
LakatBradePedaljMuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 16:46   #32
psi

ovako..
ne znam gdje da ovo stavim i hoću li uopće dobiti odgovor ali vrijedi pokušati..

naime,zanima me postoji li kakav zakon za vlasnike pasa koji svoje pse puste da lutaju cestom ispred kuće ili općenito za pse koji lutaju a imaju vlasnike

jer događa mi se da prilikom šetnje svog psa,psi koji imaju vlasnike bivaju pušteni ispred kuće(ne zbog mene) i onda napadaju mog psa,ne znam što da radim .čini se banalno ali ponekad ti psi znaju podletjeti pod auto,pa ljudi moraju kočiti, nalete i drugi auti ..
pošto tako radi dosta ljudi ne mogu a i ne želim to izbjegavati i šetati psa drugdje.

pa ako netko zna nešto ..
suncokretka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 00:08   #33
općine i gradovi donose odluke o držanju pasa kao što je npr. ova

u tvom slučaju, vlasnici pse moraju držati u ograđenom dvorištu ili na lajni
ukoliko se pas otrgne ili pobjegne, vlasnik je dužan nadoknaditi svu štetu koju taj pas izazove
npr. ako ga uto pregazi i ima štetu, vlasnik je dužan platit popravak auta
i tako dalje
pas kod nas ima tretman stvari i vlasnik je odogovoran za njega i za svu eventualnu štetu koju može počiniti
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 19:14   #34
Ovaj upit me podsjetio na neugodnost koju sam ja imala,radi ujeda mog psa,mada ničim nisam prekršila ni jedan propis.
Naime držim pse,redovito cijepljene u ograđenom dvorištu s pločom upozorenja na dvorišnom ulazu(kapiji) koji je bez iznimke zaključan kada su psi slobodni.
Lokalni alkoholičar,navađen na prosjačenje po kućama,u stanju pijanstva,došao je do moje kapije,naslonio se tijelom na istu,objesio ruke preko kapije,tako da su visile s unutarnje strane.
Jedan moj pas zahvatio je jednu ruku i i ozlijedio mu šaku.
Ja sam osobno pružila prvu pomoć,a onda pozvala liječnika,ali je ozlijeđeno odbio bilo kakvo liječenje i cijepljenje protiv tetanusa.
Liječnik je po dužnosti ispunio prijavu,navodeći da je riječ o teškoj tjelesnoj povredi.
Stigla je policija na uvid.
Meni se nije mogao naći ni jedan propust,kako na osnovi odredbi o držanju pasa tako i građanskoj dužnosti pružanja pomoći povrijeđenoj osobi.
Veterinar je naravno na moj trošak pregledao psa(uz put ostale)i ustvrdio da su psi cijepljeni i zdravi.
Sam oštečeni izjavio je da je stvarno objesio ruke preko kapije,doslovno riječima:Sam vrag me tam nosil a znam da ima cucke i da je tabla na lesi!
Nakon 1o dana, došlo je do teškog upalnog stanja povrijeđene šake,jer povrijeđeni je odbijao odlazak bilo kojem liječniku.
Na kraju je prisilno na zahtjev sina,u pratnji policije odvezen na liječenje u bolnicu.
Šaka je izliječena,na svu sreću,ali se kćer povrijeđenog,koja općenito ne vodi o njemu ama nikakvu brigu,sjetila da bi me trebalo tužiti za odštetu.
Bila sam prisiljena angažirati odvjetnika,te je sam zahtjev bio odbijen,na osnovi zapisnika kako liječnika Hitne tako i policije.
Ali mene je cijela priča koštala....
Ovo je dobra pouka,
da možeš nadrljati kada ne kršiš ni jedan propis ili zakon.
Jer nema ni propisa ni zakona koji bi zaštitio vlasnike pasa.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 03:16   #35
Quote:
suncokretka kaže: Pogledaj post
ovako..
ne znam gdje da ovo stavim i hoću li uopće dobiti odgovor ali vrijedi pokušati..

naime,zanima me postoji li kakav zakon za vlasnike pasa koji svoje pse puste da lutaju cestom ispred kuće ili općenito za pse koji lutaju a imaju vlasnike

jer događa mi se da prilikom šetnje svog psa,psi koji imaju vlasnike bivaju pušteni ispred kuće(ne zbog mene) i onda napadaju mog psa,ne znam što da radim .čini se banalno ali ponekad ti psi znaju podletjeti pod auto,pa ljudi moraju kočiti, nalete i drugi auti ..
pošto tako radi dosta ljudi ne mogu a i ne želim to izbjegavati i šetati psa drugdje.

pa ako netko zna nešto ..
apsolutno da postoji ali ne vidim kako mi i gdje taj zakon moze pomoci ujutro kad idem na posao a oko mene kerovi iz kuca sa polurazvaljenim ogradama ciji vlasnici vjerojatno cesu pivsku stomacinu i imaju sveskupa tri i po zuba u ustima

o smislu komunalaca da ni ne govorim...za mene oni su mit, godot. ne postoje. postoje samo goleme hrpe govana na podu i kerova po ulicama...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 21:29   #36
Je.... i mene bi zanimalo zakaj vlasnici svoje pse ne šeću s brnjicom, najčešće su neki veliki i krvoločni čak bez lajne, gazda ju ljulja u ruci, a pas šetka,....zakaj se pas može uneredit pred mojom kućom, a gazda ni ne trepne...Zakaj mu se u njegovom dvorištu ne isprazni? Di su im vrećice, rukavice?
Svojevremeno, prije nekoliko godina jedna moja susjeda šetala je svog nj.ovčara, nosila vrećicu, neku spravu za skupljanje sr....i rukavice. I zakaj ja to pričam? Zato kaj su joj se drugi smijali, sprdali se s njom, pa čak i njen muž . Na kraju, nakon 6 mj.žena odustala....nema vrećica, rukavica, ničeg... Eto!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 12:17   #37
Kaj nije ovo tam za kućne ljubimce i ljubimice?
__________________
Ako bi nekoga, što Bože očuvaj, našao, da ti radi o glavi, kazni ga ne smrću, nego izgonom, jer ako im oprostiš radi Boga, koji ih tebi predade, tebe će od njih nepovrieđena očuvati onaj, koji se nije ustručavao, da za spas sviju umre na križu.
duci glorioso is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 09:59   #38
ovo je tema i za kućne ljubimce i za pravo.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 10:11   #39
Quote:
suncokretka kaže: Pogledaj post
ovako..
ne znam gdje da ovo stavim i hoću li uopće dobiti odgovor ali vrijedi pokušati..

naime,zanima me postoji li kakav zakon za vlasnike pasa koji svoje pse puste da lutaju cestom ispred kuće ili općenito za pse koji lutaju a imaju vlasnike

jer događa mi se da prilikom šetnje svog psa,psi koji imaju vlasnike bivaju pušteni ispred kuće(ne zbog mene) i onda napadaju mog psa,ne znam što da radim .čini se banalno ali ponekad ti psi znaju podletjeti pod auto,pa ljudi moraju kočiti, nalete i drugi auti ..
pošto tako radi dosta ljudi ne mogu a i ne želim to izbjegavati i šetati psa drugdje.

pa ako netko zna nešto ..
...nisam pravnik niti išta od toga sličnoga, nego samo strastveni pasoljubac koji odnedavno živi ponovno u HR i jedino što ovdje mogu napisati da je tvoj post pitao nešto toliko staro koliko i pitanje o koki i jajetu.

Jako bi voljela da netko ovdje napiše kakav je Zvanični Zakon Republike HR i šta se sve može alterirati na lokalnom nivou i šta je za to potrebno...

Hrvatska je spremno uvela obvezatno čipiranje pasa...mnogi vlasnici misle da to služi veterinarima, al poanta tog čipa je identifikacija vlasnika... No, koji Bog su to uveli ako ne sankcioniraju vlasnike ciji psi lutaju okolo... Evo sinoć sam plakala ko kišna godina kad sam na glavnoj cesti ugledala malo žuto čupavo stvorenje kako leži mrtvo. Ležao je tamo kad sam odlazila u šetnju...i nakon 2 sata kad sam se vraćala... Sad se ja pitam, ukoliko taj pas ima čip, i identificira se vlasnik...šta će se desiti.

...i onda, na to što je vjerojatno propisano...uložit će se tužba pa opet i opet...i onda zastara...

Drek...
__________________
MDMA kućanica
SadAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 22:00   #40
Question Kome u slučaju razvoda pripada pas?

Danas mi je u jednom razgovoru palo jedno neobično pitanje na pamet, pa me zanima šta nacija misli (obraćam se prvenstveno ljudima sa pravnom izobrazbom, kojima i sama pripadam):

Ako se prema Obiteljskom zakonu bračna stečevina definira kao imovina stečena radom za vrijeme trajanja bračne zajednice ili koja potječe iz te imovine, i ako u toku braka bračni drugovi novcem zarađenim u braku kupe npr. psa (ili bilo kojeg kućnog ljubimca, pas je primjer), pa dođe do razvoda, i pas mora nekom valjda pripasti, pa mi se nameću pitanja:
1) je li pas imovina (u smislu odredbe Obiteljskog zakona)?
2) ako jest, smatra li se pas bračnom stečevinom?
3) ako je pas bračna stečevina kako će se stvar raspetljati, budući da se živo biće ne može raspoloviti - hoće li pas pripasti jednom supružniku, a taj će drugom dati na ime njegove polovine pare i što bi ta cifra trebala sadržavati (kupovna cijena psa, trošak hrane, veterinara, bla, bla, extra dodatak ako je od mališe izrasao europski šampion s trostrukim onim CAC, BOB i tim nagradama, a to donosi pare.....?).

Uglavnom, skužili ste...
Nisam proučavala propise o životinjama, ali čisto sumnjam da bi u njima naišla na odgovor.
Eto, pravnik pita pravnike. Ko ima volje nek napiše šta misli. Ja osobno vrtim glavom
__________________
"Ja sam seljak bez bune...
Buntovna kraljica drame, bez zlatne krune....."
Bibetta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.