Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2013., 23:52   #61
Znam da je tema stara ali eto.
Jel mi može tko reći gdje bih mogao nabaviti one toliko spominjane kalupe i udlage za ruku za preko noći.
Postalo je zbilja neizdrživo svako jutro "osposobljavati" uku (ili ruke ako je lošiji dan) pa da probam dali bi bar to pomoglo malo
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 07:38   #62
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Znam da je tema stara ali eto.
Jel mi može tko reći gdje bih mogao nabaviti one toliko spominjane kalupe i udlage za ruku za preko noći.
Postalo je zbilja neizdrživo svako jutro "osposobljavati" uku (ili ruke ako je lošiji dan) pa da probam dali bi bar to pomoglo malo
hospitalija npr.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 08:26   #63
Kako se to zove. Mislim ćuo sam jedno 10 naziva. Kalupi, udlage, steznik (iako sam za to siguran da je krivo). Nisam iz Zagreba pa da mogu provjeriti telefonski prije nego krenem u potragu.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 08:29   #64
udlaga za rucni zglob
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 09:23   #65
Možda ti netko može izmasirati šake? Masaža šaka (povratno i zgloba) je iz mog iskustva jako pomagalo. Sve koje sam masirao su bili jako zadovoljni s puuuuno manje bolova a u par slučajeva bolovi su se i povukli.

Živi i veseli bili!
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 14:17   #66
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Možda ti netko može izmasirati šake? Masaža šaka (povratno i zgloba) je iz mog iskustva jako pomagalo. Sve koje sam masirao su bili jako zadovoljni s puuuuno manje bolova a u par slučajeva bolovi su se i povukli.

Živi i veseli bili!
slazem se i ako mozes nabavi tenser (elektro stimulator). Meni je to najvise pomoglo jer osim misica i zivci su stimulirani
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 15:11   #67
Ma imam ja već metode koje pomažu. Npr meni dosta pomogne masaža sa onim Fastum gelom. Samo sam si htjeo ovo nabaviti za preko noći kad me primi. Kod mene je to već duže i akutno.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 23:49   #68
Navodno da pomaže i ona Zepter lampa. Tako su nam bili preporučili.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 00:13   #69
Mislim da se ti referiraš na neki moj post koji je bio jako davno...
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 07:41   #70
kerbi

mozda bi trebao pozornost obratiti na ramena . najveci uzrok karpalnog sindroma su tvrda i previse napred potisnuta ramena . pokretljivost istih je bitno smanjena pa mora lakat i rucni zglob raditi puno vise i nepravilnih pokreta te đode do upale ligamenata i zategnutosti fascie te KS
Aleš Ernst is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 12:09   #71
Pomaže i masaža dlana. Mami je bilo puno bolje kada joj je fizioterapeut doma izmasirao dlan i ruku. Dok je još hodala išla je i na fizikalnu terapiju tog bolnog dlana i ruke u Dom zdravlja. Radila je i pretrage kod neurologa u Medikolu radi te ruke. To je bila desna ruka, pa je teško mogla i pisati i držati olovku zbog ukočenosti. Za Zepter lampu nam je rekao mamin liječnik iz bolnice da je to dobro. Raspitivala sam se da to prvo posudim od nekoga pa da isprobamo. Nisam uspjela nigdje naći za posudbu Zepter lampe, a u međuvremenu je mama završila u bolnici radi drugog razloga. Ovaj liječnik je bio preporučio i pregled kod reumatologa.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 20:45   #72
Da li neko zna da li se ovo moze skroz izlijeciti? Vidjela sam zenu da je dva puta operisala istu ruku, pa se sada bojim se to moze i meni desiti. Naime operisana prije dvije godine, sad opet imam bolove u toj ruci. Neki dan nisam mogla ni casu vode da podignem. Stavljala sam led pa su se smanjili i otok i bol. Sta sada..? Da li su potrebne dalje pretrage? Zvala sam doktora, rekao je da vjezbam i da pisem sto vise...
Led, masaza dlana, paracetamol za bolove, sve to pomaze ali se opet vrati na isto.
Kod mene je to dugogodisnji problem i rekli su mi da mi je misic oslabio na desnoj ruci.
Da li je pozeljno forsirati tu ruku? Ne bih da nesto zeznem...

Zadnje uređivanje EmiliaK : 17.12.2013. at 20:50.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 00:12   #73
Ako ti je posao vezan za rad ruku sigurno je ovaj sindrom ograničavajući faktor. Mojoj mami se to pojavilo tek nakon što je prestala raditi sa 65 godina.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 21:56   #74
Quote:
Aleš Ernst kaže: Pogledaj post
mozda bi trebao pozornost obratiti na ramena . najveci uzrok karpalnog sindroma su tvrda i previse napred potisnuta ramena . pokretljivost istih je bitno smanjena pa mora lakat i rucni zglob raditi puno vise i nepravilnih pokreta te đode do upale ligamenata i zategnutosti fascie te KS
To može biti i uzrok problema, mada ja uvijek idem samo jedan zglob ispod ili iznad. Ja više volim pogledati ručni zglob i lakat. Zadnji put mi se dogodilo da se klijent žalio na sindrom karpalnog kanala, ali izmasiravši samo lakat (meni se karpalni kanal činio ok) bolovi su prestali. Ponavljam, niti ručni zglob niti dlan nisam masirao.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 22:16   #75
masaza lakta naravno pomaze . no ja pricam o tome kako se trajno rijesi karpalni sindrom . ako nije rijec o direktnoj povrjedi rucnog zgloba je obicno uzrok bolova dosta aktivno koristenje prstiju i sake uz lose pokretljiva ramena i torzo . tako da mora osoba pomankanje kretanja u njima kompenzirati sa pretjeranim i neprirodnim radom rucnog zgloba i lakta ( klasican primjer su frizerke ili blagajnice ) upalu ovojnice i ligamenata zbog preobterecenosti se tesko trajno rijesi dok se ne promjeni lakoca pokretljivosti ramena i torza na bitno bolje .
Aleš Ernst is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 22:25   #76
Alen a što učiniti sa tim ramenima. Mislim zanimljivo mi je da mi je moj bivši (pokojni ) kiropraktičar često namještao baš ramena koja su po njemu išla previše naprijed. Od kad je on umro, nisam našao nekog kiropraktičara kojem vjerujem, a nekako se poklopilo da sam mijenjao auto koji mi je izgleda uzrokovao češće bolove u leđima (putujem svaki dan po 60 km na posao i isto toliko nazad) pa se nisam baš ni previše raspitivao o drugom kiropraktićaru.
Inače sam bio redovan pacijent dr Pajdakoviča (ili koju već titulu imaju kiropraktičari, on baš nije bio čovjek od 1000 riječi što sam ja poštovao).
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 14:55   #77
Podižem malo temu - htjela bih si nabaviti ovo za karpalac pa me zanima da li to valja išta, hvala! http://www.ebay.com/itm/1pcs-1Pair-C...item338743d234
Nikolina_84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 15:28   #78
To za po noći? Malo sam skeptićan oko medicinskih pomagala sa e-baya iz Hong-Konga, ali za ta 4 dolara možda vrijedi probati. Ako naručiš javi dojmove.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 15:54   #79
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
To za po noći? Malo sam skeptićan oko medicinskih pomagala sa e-baya iz Hong-Konga, ali za ta 4 dolara možda vrijedi probati. Ako naručiš javi dojmove.
i po noći i po danu bi trebala "imobilizirati" oba karpalca, dakle 8 dolara. evo ako mi netko ovdje da dobar feedback naručujem 1 za probu i javljam dojmove!
Nikolina_84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 17:22   #80
Ja imam udlagu kupljenu u ljekarni.Bez nje nisam mogla funkcionirati.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.