Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2016., 23:59   #11701
I meni treba ime jednog filma

Pozdrav svima!

Tražim naziv jednog filma, stariji je, vec negdje 10-ak godina ako ne i malo više. Radi se o tome kako su mladom bračnom paru oteli sina još kao bebu. Žena se tuširala i ostavila ulazna vrata otvorena, a muža nije bilo kod kuće, dijete se igralo u krevetiću i došla je neka žena koja ih je stalkala iz susjednog stana i uzela im sinčića. Ne znam dal je bila u pitanju kakva osveta ili ta žena nije mogla imati dijete pa ga je ukrala, ne sjećam se više. I godinama ga nisu našli sve do kad nije njegova prava mama (koja je učiteljica ), došla raditi u jednu školu gdje je on hodao. On je već tada bio veći, mislim da srednja škola. I nisam sigurna, ali zvao se nekako na A, Antonio ili Alexander..

Pa ako netko zna, molim da mi kaze jer film tražim dugo vremena i ne mogu naći, a stvarno je dobar
__________________
Life is for deep kisses, strange adventures, midnight swims and rambling conversations.
lost in dreams is offline  
Old 22.07.2016., 10:07   #11702
Quote:
urbanst kaže: Pogledaj post
evo tržim film a možda je čak i mini serija odavno sam to gledao i mislim da je bilo čak na hallmark ili HBO programu

ono čega se sjećam je to da su bili nekakvi stvorovi mala biča koja su obitavala u kanalizacijama i na površinu su dolazili samo kada bi ljudi spavali, krali su hranu i mislim da su čak ostavljali nekakav smrad... mislim da je britanija u pitanju

eto to je sve čega se sičam pa dali je netkome ovo što sam napisao poznato i dali zna kako se zove taj film ili mini serija
The Borrowers
__________________
volim ptice što seru po ljudima, a žao mi je što krave ne lete
pseto kaiba is offline  
Old 22.07.2016., 10:57   #11703
Quote:
lost in dreams kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Tražim naziv jednog filma, stariji je, vec negdje 10-ak godina ako ne i malo više. Radi se o tome kako su mladom bračnom paru oteli sina još kao bebu. Žena se tuširala i ostavila ulazna vrata otvorena, a muža nije bilo kod kuće, dijete se igralo u krevetiću i došla je neka žena koja ih je stalkala iz susjednog stana i uzela im sinčića. Ne znam dal je bila u pitanju kakva osveta ili ta žena nije mogla imati dijete pa ga je ukrala, ne sjećam se više. I godinama ga nisu našli sve do kad nije njegova prava mama (koja je učiteljica ), došla raditi u jednu školu gdje je on hodao. On je već tada bio veći, mislim da srednja škola. I nisam sigurna, ali zvao se nekako na A, Antonio ili Alexander..

Pa ako netko zna, molim da mi kaze jer film tražim dugo vremena i ne mogu naći, a stvarno je dobar
Ovo? There was a little boy

http://www.imdb.com/title/tt0108321/?ref_=fn_al_tt_1
ecobarbarus is offline  
Old 22.07.2016., 11:01   #11704
Tražim jedan francuski krimić. 90-te ili 2000-te , jedna od francuskih žestica. Ne sjećam se mnogo toga (znam da je bio prilično dobar) - ima jedna scena jurnjave u automobilu, gdje prilikom borbe jedan lik dugoga gura iz auta i onda mu drža glavu na asfaltu u jurećem autu. Nije mnogo, ali scena je efektna, možda netko zna. Nisam baš poznavatelj francuza pa mi glumci baš i ne znače mnogo
ecobarbarus is offline  
Old 22.07.2016., 19:56   #11705
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Tražim jedan francuski krimić. 90-te ili 2000-te , jedna od francuskih žestica. Ne sjećam se mnogo toga (znam da je bio prilično dobar) - ima jedna scena jurnjave u automobilu, gdje prilikom borbe jedan lik dugoga gura iz auta i onda mu drža glavu na asfaltu u jurećem autu. Nije mnogo, ali scena je efektna, možda netko zna. Nisam baš poznavatelj francuza pa mi glumci baš i ne znače mnogo
Ovaj? http://mojtv.hr/film/3149/taxi.aspx
Flower 25 is offline  
Old 22.07.2016., 22:54   #11706
Quote:
Flower 25 kaže: Pogledaj post
Ne, nije taj. Radi se o "ozbiljnijem krimiću", po godinama bi moglo biti tu negdje ili nekoliko godina kasnije. Ne mogu se baš ni radnje sjetiti - bilo je nešto u smislu obračuna nekih korumpiranih policajaca sa ... (ne znam sa kime). U jednoj sceni neka ekipa dolazi u kuću/stan i maltretira obitelj jednog od njih....

Ali ta scena gdje jedan lik drugome u jurećem automobilu stišće glavi na asfalt je baš ono, prilično brutalno upečatljiva.
ecobarbarus is offline  
Old 22.07.2016., 23:06   #11707
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
ecobarbarus DA! To je taj film, hvala ti puno!
__________________
Life is for deep kisses, strange adventures, midnight swims and rambling conversations.
lost in dreams is offline  
Old 23.07.2016., 11:41   #11708
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ne, nije taj. Radi se o "ozbiljnijem krimiću", po godinama bi moglo biti tu negdje ili nekoliko godina kasnije. Ne mogu se baš ni radnje sjetiti - bilo je nešto u smislu obračuna nekih korumpiranih policajaca sa ... (ne znam sa kime). U jednoj sceni neka ekipa dolazi u kuću/stan i maltretira obitelj jednog od njih....

Ali ta scena gdje jedan lik drugome u jurećem automobilu stišće glavi na asfalt je baš ono, prilično brutalno upečatljiva.
Dobermann
fsoul is offline  
Old 23.07.2016., 12:39   #11709
Quote:
pseto kaiba kaže: Pogledaj post
The Borrowers
nije to to ovo su bili kao neki goblini
urbanst is offline  
Old 23.07.2016., 13:12   #11710
Pozz,

tražim ime filma koji sam gledala prije puno godina al sam zaboravila apsolutno sve o njemu osim jedne scene.

Scena je da taj neki čovjek traži poštenu ženu i testira ih na način da na stol stavi snop novčanica i onda pod nekom izlikom izađe van i promatra iz nekog skrivenog kutka da li će žena uzeti novčanice te naravno pasti na testu. No jednog dana ipak je došla žena koja je isto tako posegnula rukom prema tim novčanicama (to je on tako vidio iz skrivene sobe), i taman kad ju je htio raskrinkati kao kradljivicu žena se okrenula sa jabukom u ustima.

Film je crno bijeli i datira tamo negdje 40-te god. 20.st.

Znam da nema baš preveć informacija no možda se netko sjeća.

__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Old 23.07.2016., 13:30   #11711
pleasantville
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Old 23.07.2016., 13:47   #11712
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
pleasantville
mimma, ne znam da li si to meni odgovorila, ak jesi nije taj..
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Old 23.07.2016., 13:49   #11713
Quote:
ZsaZsa kaže: Pogledaj post
mimma, ne znam da li si to meni odgovorila, ak jesi nije taj..
tebi. ok.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Old 23.07.2016., 23:39   #11714
Quote:
fsoul kaže: Pogledaj post
O yes, to je to.

Hvala
ecobarbarus is offline  
Old 24.07.2016., 00:14   #11715
Zanima me ime jednog horora (vjerojatno spada u taj žanr).Sjećam se jedne scene gdje morski pas napadne neku mlađariju koja je imala party na moru tj. na nekom kao splavu.Sjećam se da je uništio splav i kako su se ljudi penjali po tom splavu (bio je i nekakav tobogan),bacali jedni druge,a morski pas bi ih sve lijepo pojeo.Mislio sam da je to scena iz Ralja,ali ovih dana sam pogledao sva četiri nastavka i nije bilo te scene.Nadam se da netko zna ili se sjeća koji film bi to bio.
Tomo1972 is online now  
Old 24.07.2016., 08:27   #11716
Jel vam sliče Robert de Niro, Zdravko Mamić i Bora Čorba ...ono sličan tip karizme , osobe, fizionomije,vibre,energije...odnosno taj tip haplo grupe dinarske rase ...i ovaj je talijan ko zna to se mješalo u rimskom dobu Tračani Morlaci
Loui is offline  
Old 24.07.2016., 23:35   #11717
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Zanima me ime jednog horora (vjerojatno spada u taj žanr).Sjećam se jedne scene gdje morski pas napadne neku mlađariju koja je imala party na moru tj. na nekom kao splavu.Sjećam se da je uništio splav i kako su se ljudi penjali po tom splavu (bio je i nekakav tobogan),bacali jedni druge,a morski pas bi ih sve lijepo pojeo.Mislio sam da je to scena iz Ralja,ali ovih dana sam pogledao sva četiri nastavka i nije bilo te scene.Nadam se da netko zna ili se sjeća koji film bi to bio.
Nekako mi vuše na neki iz Piranha serijala. Vjerojatno ćeš morat pogledat sve.
tabanšaban is offline  
Old 25.07.2016., 07:46   #11718
Radi se o nekom, vjerojatno TV filmu, iz osamdesetih, o ratu između NATO-a i Varšavskog pakta. Konvencionalan rat negdje u srednjoj Europi. Nije bio visokobuđetan, sjećam se nekih scena iz saniteta, dosta vremena se posvetilo opasnostima o minama koje je protivnik postavio.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 25.07.2016., 09:13   #11719
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Nekako mi vuše na neki iz Piranha serijala. Vjerojatno ćeš morat pogledat sve.
Ne bih rekao da su bile pirane jer mi je u sjećanju ostao morski pas.Ali,ipak ću pogledati sve dijelove Pirane pa ćemo vidjeti.Možda sam nešto pobrkao?

Ako se netko u međuvremenu sjeti koji bi film to bio neka napiše.
Tomo1972 is online now  
Old 25.07.2016., 13:17   #11720
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao da su bile pirane jer mi je u sjećanju ostao morski pas.Ali,ipak ću pogledati sve dijelove Pirane pa ćemo vidjeti.Možda sam nešto pobrkao?

Ako se netko u međuvremenu sjeti koji bi film to bio neka napiše.
Baci pogled na ovaj klip: link

Tu je i party i splav na moru i ljudi se veru po splavi. Film je Piranha 2010. Možda je taj.
Marina Fiume is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.