Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Pogledaj rezultate ankete: Šta bi se dogodilo ako Ferrari poslije 2021 izađe iz F1?
Sve bi bilo kao po starom, F1 bi to preživjela 31 41.33%
Polagani raspad i umiranje F1 kroz koju godinu 27 36.00%
Totalna transformacija natjecanja u nešto treće 17 22.67%
Glasovatelji: 75. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2011., 16:22   #21
Quote:
041 kaže: Pogledaj post
kimi vozi reli, vozio je nascar kamione

Alonsa smo samo vidjeli u F1 i srodnim feeder serijama (f3000 itd...)

kako je onda Alonsko kompletniji vozač od Kimija!?




Nisam siguran jesi li primjetio, ali naziv podforuma je i dalje "Formula 1".


Koga briga što vozači rade nevezano za F1 utrke?

Ili su trebali odmah dati naslov prvaka npr. Janu Magnussenu ili Sebastienu Bourdaisu. Jer jebiga, oni su talenti. Za kurac ti sav talent, kad si nemotivirani neradnik kao Kimi Raikkonen.






Quote:
The Best F1 Driver kaže:
No činjenica je da je Kimi zadnji prvak kojeg je Ferrari imao, i da je u toj ekipi napravio bolje rezultate od Alonsa.
Usporedi Ferrarijevu konkurentnost(čisto po brzini bolida) u sezonama '07, '08, pa i '09, sa konkurentnošću u zadnje dvije sezone.





Ostatak postova niej vrijedan komentiranja.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 19:01   #22
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Usporedi Ferrarijevu konkurentnost(čisto po brzini bolida) u sezonama '07, '08, pa i '09, sa konkurentnošću u zadnje dvije sezone.
Usporedba čisto po brzini bolida se radi kak ?

Hoćemo uspoređivat neku brzinu na određenoj stazi kroz te godine, recimo brzinu kvalifikacija, brzinu najbržeg kruga ili brzinu čega?
I kak i to uopće usporedit kad imaš različite vremenske uvijete.
Kako doć do informacije o čistoj brzini bolida ?

Ja mislim da je Ferrari 2010 bio brži nego Ferrari 2007/8/9.
I iskreno meni se vidi da je Ferrari bio slabiji u odnosu na McLaren 2007 nego 2010.
Dok je ove godine Ferrari doslovce bio živi očaj u odnosu na McLaren.
No to znači ništa ili vrlo malo, jednako kao i mišljenje nekog drugog o tome da je obrnuto, teško je tu bilo što dokazat bilo kome osim samom sebi

No mislim da je glavno pitanje kakav je Ferrari bio u odnosu na konkurenciju, te kolika je ta konkurencija.
Stvar je u tome da je RB strašno jak od druge polovice 2009 pa na dalje, da je 2009 Brawn bio zvijer od bolida pola sezone, da je trenutna konkurencija i u vozačkom i u smislu bolida debelo jača nego 2007.
Pa samim tim taj Ferrari sad izgleda sporije u odnosu na taj Kimiev Ferrari, no nije nužno da to zbilja i je.
Bitno je kakav je u odnosu na konkurenciju, a tu je itekako bitan razvoj bolida i vozač koji je zaslužan za razvoj, jednako kao i ekipa unutar momčadi koja radi na tome.

Tu je po meni trenutni problem za Ferrari.
Očito je da kombinacija Vettel-RB-Newy funkcionira perfektno
Očito je da kombinacija Button-McLaren funkcionira izuzetno dobro (mislim da je Button glavni razlog forme McLarena, no i Hamilton je jako dobar u toj ekipi, a očekujem da bu bolji 2012 nego kaj je bil ove sezone)
I očito je da je kombinacija Alonso-Ferrari lošija od njih i to poprilično.
A nekak mi se vidi da su sve šanse da ih još netko stigne, a ne da oni napadnu ove bolje od sebe.

No Kimiu i Massi su jedina ozbiljna konkurencija bili Alonso i Hamilton u McLarenu i niko više nije mogel ni prismrdit.
Caka je da su u McLarenu dozvolili natezanje između vozača, da je Hamilton počel pucat ko kokica kako se sezona bližila kraju, i da je to rezultiralo borbom do zadnje utrke za naslov Kimia i Masse i to debelo više nego sami bolid Ferraria.

Slična stvar se desila i 2010, samo s razlikom da je konkurencija bila jača, da se Vettel nije smrzel i da je tu zadnju utrku Alonso odvezao debelooooo lošije od Kimia 2007 i od Masse 2008, a realno je imao i debelo veće šanse za osvajanje naslova od njih.

Očito je da je glavna razlika ostala konkurencija (osim McLarena s kojim su tu negdi manje više sve te godine), i to zbilja nemamo pojma kak bi to prošlo da je Kimi imao jaču konkurenciju, no ipak da je Alonso baš toliko bolji od njega i ostatka onda bi on lakoćom osvojio naslov 2010.

2011 mu je konkurencija bila još jača i to je anuliralo činjenicu da je vozio debelo bolje tu 2011 u odnosu na 2010, ali i 2012 bu konkurencija jača nego ove sezone, jer je realno za očekivat da se i Mercedes priključi u borbu za postolja, a i ko zna možda pokoje postolje ugrabe dječaci iz Renaulta ili čak i FI.

A razlike između tih top vozača i top ekipa su ionak minimalne, svatko od njih je hebeno dobar u određenom dijelu, no slabiji u drugom.
No to ne znači da je sad netko papak, a drugi supermen već samo da nekom nešto jednostavno bolje leži i da su se nekom kockice posložile, dok drugom neke stvari jednostavno ne odgovaraju iz nekog razloga.

P.S. pak sam počel pisat dugačke postove nebu dobro
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 19:28   #23
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je Ferrari 2010 bio brži nego Ferrari 2007/8/9.

A misliti je....


Kao nekakav pokazatelj brzine bolida uzimam ukupni dojam(rezultat) oba vozača.

Kad ti ekipa počne osvajati 1-2, a drugi vozač ekipe je redovito na podiju, to je znak ekstra superiornog bolida.

Primjer - Barićelo s Ferrarijem, Barićelo s Brawnom, Webber s Red Bullom.

A opet, ne možemo uzimati npr Hamiltona ili Bourdaisa kao primjer drugih vozača. Jedan to nije po statusu u ekipi, a drugi je eksperiment bez prijašnjeg F1 iskustva. Barićelo i Webber su čisto OK vozači(Barićelo bio, više nije), te su takvi pogodni za razmatranje. Naravno, Massa itekako spada u tu kategoriju.

Ne treba biti veliki znalac za zaključiti da je Ferrari ove sezone treća ekipa.
Dakle, Alonso sa tek (realno)petim bolidom(iza dva Red Bulla i dva McLarena), postiže puno bolje rezultate od petog mjesta.

Sezona 2010 - Alonso se sa tek trećim bolidom(iza dva RedBulla) se do zadnje utrke bori za naslov. I opet je bolji od trećeg mjesta. Ili ćeš tvrditi da je RB6 bolji od F10?



Dakle, Alonso definitivno je sposoban kroz cijelu sezonu osvojiti više nego što to bolid garantira. Dva naslova ima, pobjeđivao je u svakojakim kantama, pobjeđivao je i Michaela Schumachera dok je ovaj bio na vrhuncu moći.


Misliš li daje trenutno itijedan vozač po tim pitanjima kompletniji od Alonsa?







Dvije Alonsove sezone u Ferrariju - Alonso izvlači iz bolida i više nego što bolid garantira svojom čistom brzinom.

Tri Kimijeve sezone u Ferrariju - u dvije sezone konkurentan bolid. S tim da dvije sezone gubi od Masse. Istina, osvaja naslov, ali u raspletu u kojem su nemjerljiv utjecaj dali sreća, Hamiltonovo neiskustvo, ali i Felipe Massa(kojem se Kimi BTW nije odužio sezonu kasnije ).

Kako bilo, naslov '07 mu nitko ne može oduzeti, ali poslije ostatak karijere je za zaborav.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 19:34   #24
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Tri Kimijeve sezone u Ferrariju - u dvije sezone konkurentan bolid. S tim da 1.dvije sezone gubi od Masse. Istina, osvaja naslov, 2.ali u raspletu u kojem su nemjerljiv utjecaj dali sreća, Hamiltonovo neiskustvo, ali i Felipe Massa(kojem se Kimi BTW nije odužio sezonu kasnije ).
1. Misliš da bi Massa osvojia ona 4 uzastopna postolja ka Kimi u 2009.? Pobjedia u Belgiji?

2. Znači Kimi nije osvojia naslov, nego su ga izgubili Hamilton i Alonso. Dakle, 2005. je Alonso osvojia naslov jer je Schumi vozia kantu od Ferrarija, a 2006. jer je ovom crka motor u Japanu?
Kimi#1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 19:48   #25
Quote:
Kimi#1 kaže: Pogledaj post
1. Misliš da bi Massa osvojia ona 4 uzastopna postolja ka Kimi u 2009.? Pobjedia u Belgiji?
To ne mogu znati, nemam kristalnu kuglu. Probaj kod Vidovitog Milana.






Quote:
Kimi#1 kaže: Pogledaj post
Dakle, 2005. je Alonso osvojia naslov jer je Schumi vozia kantu od Ferrarija, a 2006. jer je ovom crka motor u Japanu?
Schumacher nije bio drugoplasirani vozač na kraju 2005.
Ali je zato tu bio Kimijev McLaren koji se znao raspasti u zadnjem krugu.



I da - gore nabrojano, a uz kombinaciju odličnog bolida, i odličnih vožnji, je Fernandu Alonsu donijelo dva naslova.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 20:43   #26
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
A misliti je....


Kao nekakav pokazatelj brzine bolida uzimam ukupni dojam(rezultat) oba vozača.

Kad ti ekipa počne osvajati 1-2, a drugi vozač ekipe je redovito na podiju, to je znak ekstra superiornog bolida.

Primjer - Barićelo s Ferrarijem, Barićelo s Brawnom, Webber s Red Bullom.
Koliko to postolja treba osvojit drugi vozač i koliko 1-2 ekipa treba osvojit u sezoni da bi to mogli nazvat redovitim, te reč da se radi o ekstra superiornom bolidu ?

I kak se to Alonsa može trpat u koš s nečim takvim kad znamo da je on samo jednom u karijeri imao jakog momčadskog kolegu koji nije bio vozač puno slabije kvalitete ili totalno podređen njemu.

Na kraju krajeva sadašnji Massa je još k tome propustio polovicu 2009 nakon poprilične nesreće i realno je reč da nije na razini na kojoj je bio zbog toga, te teško da će više ikad i bit.
A i vidimo kaj se dešava sa Schumacherom nakon pauze, i da ni sad nakon dvije sezone još uvijek nije ni blizu onom starom.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 21:04   #27
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Koliko to postolja treba osvojit drugi vozač i koliko 1-2 ekipa treba osvojit u sezoni da bi to mogli nazvat redovitim, te reč da se radi o ekstra superiornom bolidu ?

Ono što je Brawn GP radio većim dijelom sezone '08. Ono što Red Bull radi zadnje dvije sezone.

Da ne idem u dalju Barićelovu prošlost.


(Dominacija Ferraria '01, '02, '04......za one malo sporije. )



Vezano za ovosezonski Ferrari, Massu, Alonsa, i konkurenciju.
Valjda se slažemo da Ferrari po čistoj brzini(pogledati rezultate kvalifikacija) nije mogao konkurirati Red Bullu i McLarenu, ali isto tako nije bio ugrožavan od MGP-a ili Renaulta(Lotusa).




A i ako već spominjemo Massu, nije li on završio baš na šestom mjestu ukupnog poredka? Iza dva Red Bulla, dva McLarena, i Fernanda Alonsa?
Realno, u skladu sa činjenicom da je Ferrari tek treći bolid po brzini?





Dakle - treći bolid, a Alonso se od početka vrtio oko drugog mjesta.
Prošle sezone se sa ne najboljim bolidom borio čak i za prvenstvo.


Ponovit ću pitanje:
Quote:
Pilatus kaže:
Misliš li da je trenutno itijedan vozač po tim pitanjima kompletniji od Alonsa?
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 21:30   #28
Znači po tebi RB ove sezone nije bio dominantan bolid ?
Naime RB ima svega 3 puta 1-2 ove sezone, dok drugi vozač ima svega 10 postolja.
Ne liči na neku ekstra dominaciju
Tak da vidi mi se da ti je teorija klimava, i da nije baš da je uvijek točna, jer naime ti rezultati tog drugog vozača i ne sugeriraju da je taj RB bio dominantan, makar je.
Tak da ko zna, možda će za nekih 5-10 godina neki pričat bajke o tome kak je Vettel izvlačio 0.6 iz tog bolida

A kaj se tiče Alonsa, ne ne mislim da je iti jedan vozač bolji od njega po tom pitanju, no mislim da je Vettel tu negdi tj. vrlo blizu toga.
Te da će nakon desetak godina svoje karijere bit i bolji od njega.
No takaj može bit i debelo lošiji od njega, ko to može znat unaprijed

Ostatak je trenutno neka druga liga, no to ne znači da iduće sezone neće iskočit još netko ili više njih.

Malo je bedasto uspoređivat vozače koji su na početku karijere (1-5 sezona) sa onima koji imaju desetak ili više sezona iza sebe.

Možeš uspoređivat njihove karijere u ranim fazama, no čak i to ovisi o masi drugih stvari tipa bolida koje imaju, konkurencije koju imaju i.t.d.

Uglavnom i neda mi se više razglabat o glupostima
Ovak se možemo vrtit u krug u nedogled.
A i ovom tu definitivno nije mijesto

Odgovoriš ak imaš kaj, no dalje se nebum raspravljal, bar dok ne najdem neku prikladniju temu.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 21:58   #29
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
A kaj se tiče Alonsa, ne ne mislim da je iti jedan vozač bolji od njega po tom pitanju, no mislim da je Vettel tu negdi tj. vrlo blizu toga.

Eh, preduhitrio si me odgovorom. Moje iduće pitanje je trebalo biti "Koga smatraš kompletnijim vozačem? Alonsa ili Vettela?".






O ostatku posta, o nedominantnom Red Bullu, i ostalom "razglabanju o glupostima", ne bih.








Quote:
The Best F1 Driver kaže:
Odgovoriš ak imaš kaj, no dalje se nebum raspravljal, bar dok ne najdem neku prikladniju temu.
U zadnje dvije godine, ionako su sve teme dotaknule Sebastiana Vettela.
Ne mojom zaslugom. Khm-khm.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 05:54   #30
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
U zadnje dvije godine, ionako su sve teme dotaknule Sebastiana Vettela.
Ne mojom zaslugom. Khm-khm.
Više njegovom i Newyevom naravno
Ništ čudno da se uglavnom piše o Alonsu, Hamiltonu, Vettelu i Buttonu ionak su oni u prvom planu već 3 godine.

Tak da to i nije neko čudo.
Mene samo veseli ta iduća sezona jer mi se nekak vidi da bu konkurencija ipak puno jača nego ove godine.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 10:27   #31
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Više njegovom i Newyevom naravno
Ništ čudno da se uglavnom piše o Alonsu, Hamiltonu, Vettelu i Buttonu ionak su oni u prvom planu već 3 godine.

Tak da to i nije neko čudo.
Mene samo veseli ta iduća sezona jer mi se nekak vidi da bu konkurencija ipak puno jača nego ove godine.
ja se samo nadam da bu dovoljno jača
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 10:29   #32
Quote:
Kimi#1 kaže: Pogledaj post
1. Misliš da bi Massa osvojia ona 4 uzastopna postolja ka Kimi u 2009.? Pobjedia u Belgiji?

2. Znači Kimi nije osvojia naslov, nego su ga izgubili Hamilton i Alonso. Dakle, 2005. je Alonso osvojia naslov jer je Schumi vozia kantu od Ferrarija, a 2006. jer je ovom crka motor u Japanu?
samo ću reći da su uvijek u kontekstu te 2006. spominje to crkavanje motora u japanu, ali nikad se ne spominje crkavanje tri utrke prije u monzi......dakle 1 za 1

i ne želim ulaziti dalje u tu raspravu, već samo molim obratiti pažnju na činjenice
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 16:42   #33
Quote:
Kimi#1 kaže: Pogledaj post
1. Misliš da bi Massa osvojia ona 4 uzastopna postolja ka Kimi u 2009.? Pobjedia u Belgiji?

2. Znači Kimi nije osvojia naslov, nego su ga izgubili Hamilton i Alonso. Dakle, 2005. je Alonso osvojia naslov jer je Schumi vozia kantu od Ferrarija, a 2006. jer je ovom crka motor u Japanu?
alonso je 2005. osvojio naslov samo zato što je imao više sreće nego pameti. obojica su imali po 7 pobjeda, s tim da je raikkonen 3 puta morao odustat kad je bio na vodećoj poziciji (jednom i u zadnjem krugu), a alonso onda sve te tri trke dobio.
bilo je još mali milion kvarova i baksuzluka te godine za raikkonena.

sve u svemu pomeo ga je raikkonen te godine i sasvim zasluženo dobio nagradu za najboljeg vozača godine.

čovjek ima jednu slabiju sezonu (2008.) i 3 briljantne, a i ona druga polovina 2009. je veličanstvena. imam osjećaj da je tada baš iz protesta bio onako fenomenalan.

alonso nema slabu sezonu, al isto tako nema neke sezone ili nekih vožnji zbog kojih bi ga smatrao megavelikim ili većim od raikkonena. po meni je najbolja njegova sezona ona prošlogodišnja.


što točno uključuje to kompletniji, ne bih znao. alonso je vjerovatno pametniji vozač, ali brži i bolji nije sigurno.
Allen-Iverson is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 16:54   #34
Red face Besmislene rasprave o vozačima - ulazak na vlastitu odgovornost

Ova tema je otvorena za rasprave o vozačima i momčadima
Tu možete raspravljat o kramama, dominantnim bolidima, super vozačima, lošim vozačima, zasluženim i nezasluženim prvacima i.t.d.

No vrijeđanje sugovornika ili vozača je strogo zabranjeno

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 07.12.2011. at 17:24.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 17:00   #35
ako kažem da je Vettel prosječan vozac koji se još nije dokazao u sporijem bolidu a osvojio je 2 prvenstva koja bi vjerojatno osvojio i Jarno Trulli u istom bolidu, oće li se to smatati vrijeđanjem vozaca, njegovih navijaca ili oce li se to uopce smatrati uvredom po ikoga?
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 17:07   #36
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
ako kažem da je Vettel prosječan vozac koji se još nije dokazao u sporijem bolidu a osvojio je 2 prvenstva koja bi vjerojatno osvojio i Jarno Trulli u istom bolidu, oće li se to smatati vrijeđanjem vozaca, njegovih navijaca ili oce li se to uopce smatrati uvredom po ikoga?
Ne to bi se eventualno moglo smatrat vrijeđanjem Trullia, jer naime on bi osvojio najmanje 3 prvenstva u tom bolidu + sigurno bi osvojio i još jedan ili dva naslova u STR-u
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 17:08   #37
Quote:
Allen-Iverson kaže: Pogledaj post
alonso je 2005. osvojio naslov samo zato što je imao više sreće nego pameti.

A kako je to do svog jedinog naslova u karijeri došao Kimi Raikkonen?
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 17:12   #38
Zasluzeno
Nacki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 17:13   #39
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Ne to bi se eventualno moglo smatrat vrijeđanjem Trullia, jer naime on bi osvojio najmanje 3 prvenstva u tom bolidu
necemo pretjerivati

omalovažavanjem Trullija neces postici da se više cijene Vettelovi naslovi..


EDIT:

kud je prije nestala tema?

lol

kakvi su ovo manevri sa postovima

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 07.12.2011. at 17:23.
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 17:22   #40
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
necemo pretjerivati

omalovažavanjem Trullija neces postici da se više cijene Vettelovi naslovi..


EDIT:

kud je prije nestala tema?
Nisu to Vettelovi naslovi, to su Newyevi naslovi

I daj me nemoj maltretirat dok selim postove, shebal si mi koncepciju
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.