Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2018., 12:41   #5781
Quote:
archduchess kaže: Pogledaj post
Hoćete prihvatiti još jednu epileptičarku u klub?


Jel ima tu netko tko je prolazio skidanje s terapije? Trebam iskustva, bilo kakva, jer mi je to najavljeno, a mene je nekako malo strah jer mi EEG nije baš najsjajniji.
Dobrodošla u klub ♥♥♥
Nisam imala takva iskustva (samo skidanja s jednih lijekova zbog uvođenja drugih)... a i neću jer je moja epi. doživotna; razumijem strah, ali i pomalo zavidim zbog mogućnosti skidanja s antiepi.

Doduše, ovo s lošim EEG-om i grand malom koji si imala zvuči pomalo riskantno...osobno bih tražila drugo mišljenje...
prošla sam sve dr. s odjela za epi. na Rebru i izvrsni su. Dr. Čajić mi je bila najbolja, ali je otišla...na kontroli u svibnju ću saznati tko joj je zamjena. I Šulentić je super!
I nisu baš ležernoga pristupa po pitanju skidanja; u vječnoj smo raspravi oko povećanja terapije

Ukoliko ćeš se naručivati preko centralnog probaj navesti dr. kojeg želiš, ali nisam sigurna da će upaliti...posebice jer je Petelin Gadže postala voditeljica odjela nakon Hajnšek

I naruči se što prije! Dotad se drži dosadašnje terapije, posebice ako djeluje!
Mojomojave is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 13:03   #5782
Quote:
madlena kaže: Pogledaj post
Moj mali ima parcijalnu epilepsiju.Pije Oxalept ujutro i navečer.Njemu utrne usnica,jezik,ruka ili u par slučaja noga.Nemože pričati i progutati slinu.traje nekih 30 sek do minute.
tale1983 i Madlena, koliko se sjećam na dječjem zdravlju ima tema epilepsija... čini mi se da bi moglo biti korisnih iskustava roditelja djece koja imaju sličnih problema...
ali neovisno o dobi, s obzirom da imam parc. epi. ovi trnci su mi i više nego poznati
Mojomojave is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 14:13   #5783
Quote:
Mojomojave kaže: Pogledaj post
Dobrodošla u klub ♥♥♥
Nisam imala takva iskustva (samo skidanja s jednih lijekova zbog uvođenja drugih)... a i neću jer je moja epi. doživotna; razumijem strah, ali i pomalo zavidim zbog mogućnosti skidanja s antiepi.

Doduše, ovo s lošim EEG-om i grand malom koji si imala zvuči pomalo riskantno...osobno bih tražila drugo mišljenje...
prošla sam sve dr. s odjela za epi. na Rebru i izvrsni su. Dr. Čajić mi je bila najbolja, ali je otišla...na kontroli u svibnju ću saznati tko joj je zamjena. I Šulentić je super!
I nisu baš ležernoga pristupa po pitanju skidanja; u vječnoj smo raspravi oko povećanja terapije

Ukoliko ćeš se naručivati preko centralnog probaj navesti dr. kojeg želiš, ali nisam sigurna da će upaliti...posebice jer je Petelin Gadže postala voditeljica odjela nakon Hajnšek

I naruči se što prije! Dotad se drži dosadašnje terapije, posebice ako djeluje!
Hvala Mojo

Odlučila sam da neću tražiti posebnog doktora, mislim da gore od ovog što me dočekalo u Dubravi ne može
Samo da pitam, jel se potrebno posebno naručiti i na EEG? Ili ako te naruče na pregled automatski si na EEGu?

Bez terapije ne želim bit dok nisam 200% sigurna da sam sigurna. A ne bih ju ni povećavala, jer bih htjela kroz neko određeno razdoblje postati mama.


EDIT: iz Dubrave jedino za dr. Sporiša imam pohvalu.

Zadnje uređivanje archduchess : 17.02.2018. at 14:16. Reason: dodatak
archduchess is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 10:35   #5784
Quote:
archduchess kaže: Pogledaj post
Hvala Mojo

Odlučila sam da neću tražiti posebnog doktora, mislim da gore od ovog što me dočekalo u Dubravi ne može
Samo da pitam, jel se potrebno posebno naručiti i na EEG? Ili ako te naruče na pregled automatski si na EEGu?

Bez terapije ne želim bit dok nisam 200% sigurna da sam sigurna. A ne bih ju ni povećavala, jer bih htjela kroz neko određeno razdoblje postati mama.


EDIT: iz Dubrave jedino za dr. Sporiša imam pohvalu.

Čini mi se da je to najpametnije; za početak neka te prime.

Automatski je EEG, trebaš doći negdje do 10 h (EEG obaviš odmah pa čekaš dr.), samo ti na uputnici treba pisati kontrolni pregled + EEG (inzistiraju na 1 uputnici gdje je to objedinjeno )

Pošalji pov. bolesti, zdravstvenu i dopunsko te uputnicu na [email protected]
i napomeni da bi se naručila na prvi kontrolni pregled kod njih

Samo nisam sigurna za uputnicu; sad sam slala A2 jer mi je kontrolni konzilijarni... vidi s dr. opće

Dokle god su oni Referentni centar Ministarstva zdravstva RH za epilepsiju, ne idem nigdje od njih

P. S. Za sva pitanja oko postanka mame s epi. stojim na raspolaganju (ta sam! a ima nas još ovdje!); i napomeni to odmah na Rebru jer oni još dodatno vode epi. trudnice
Mojomojave is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 07:52   #5785
Ima netko da je bio kod dr. Miškov u Vinogradskoj?
Otišla je u penziju, zanima me kakva je doktorica koja je došla umjesto nje, imam pregled tek u svibnju
dr frik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 10:53   #5786
Pitanja i odgovori u vezi epilepsije u pasa premještena su na pdf Kućni ljubimci.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 21:19   #5787
pitanje za ljepši spol

zanima me da li postoji kakva pouzdana kontracepcija zbog lijekova osim kondoma ???

hvala

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
lucy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 16:18   #5788
Quote:
lucy85 kaže: Pogledaj post
pitanje za ljepši spol

zanima me da li postoji kakva pouzdana kontracepcija zbog lijekova osim kondoma ???

hvala

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 16:31   #5789
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
šta nije jasno ? lijekovi za epi poništavaju djelovanje pilula i obrnuto.... spiralu ne mogu jer nisam rodila.... znači , ostaju samo kondomi kao zaštita .

pitam da li tko ima saznanje za nešto novo i djelotvorno bez obzira na tbl za epi .

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
lucy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 16:53   #5790
Quote:
lucy85 kaže: Pogledaj post
šta nije jasno ? lijekovi za epi poništavaju djelovanje pilula i obrnuto.... spiralu ne mogu jer nisam rodila.... znači , ostaju samo kondomi kao zaštita .

pitam da li tko ima saznanje za nešto novo i djelotvorno bez obzira na tbl za epi .

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Ja najnormalnije pijem kontracepciju već dvije godine i nisam imala napadaje, a izgleda da i pilule rade svoj posao. Ne znam što od antiepi uzimaš, na uputi o lijeku mojih piše da ne utječu na pilule i vice versa. Jesi se o tome konzultirala s neurologom/ginekologom?
archduchess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 21:30   #5791
Quote:
archduchess kaže: Pogledaj post
Ja najnormalnije pijem kontracepciju već dvije godine i nisam imala napadaje, a izgleda da i pilule rade svoj posao. Ne znam što od antiepi uzimaš, na uputi o lijeku mojih piše da ne utječu na pilule i vice versa. Jesi se o tome konzultirala s neurologom/ginekologom?
pijem depakine 1000mg . naravno pitala sam ginekologinju, bivšu i sadašnju obe su mi rekle da mi ne mogu dati kontracepciju zbog lijekova.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
lucy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 09:05   #5792
Quote:
lucy85 kaže: Pogledaj post
pijem depakine 1000mg . naravno pitala sam ginekologinju, bivšu i sadašnju obe su mi rekle da mi ne mogu dati kontracepciju zbog lijekova.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Aj se po tom pitanju konzultiraj s neurologom!
Gin. se ne usude riskirati...što mi je i logično
Mojomojave is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 09:53   #5793
Quote:
Mojomojave kaže: Pogledaj post
Aj se po tom pitanju konzultiraj s neurologom!
Gin. se ne usude riskirati...što mi je i logično
tnx. znači ti uzimaš kontracepciju i ne poništava se djelovanje lijekova međusobno ?

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
lucy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 10:46   #5794
Quote:
lucy85 kaže: Pogledaj post
pijem depakine 1000mg . naravno pitala sam ginekologinju, bivšu i sadašnju obe su mi rekle da mi ne mogu dati kontracepciju zbog lijekova.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
I ja pijem Depakine, doduše manju dozu al svejedno... pročitaj uputu o lijeku i konzultiraj neurologa, oni više znaju o kobinacijama drugih lijekova i antiepi.
archduchess is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 23:17   #5795
Kad sam krenula s antiepilepticima, poceli su mi remetiti djelovanje pilula i ciklus (pila sam Diane godinama), pa sam se u dogovoru s ginekologom skinula s kontracepcije. To je bilo prije skoro 6 godina.
U meduvremenu rijesena uredna trudnoca, zdravo dijete rodeno carskim rezom.

Danas sam bila na prvom pregledu u Dubravi, kod dr. Sporisa iako uopce nisam bila narucena kod njega. Nema puno filozofije. Farmakorezistentna epi. Piti neku kombinaciju lijekova (pila sam ih vec 10) i pomiriti se s tim da mi nece biti bolje, ili krenuti s invazivnijom obradom koja mozda dovede do neke kirurgije.
Mirnix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 09:53   #5796
Moj decko ima parcijalnu epilepsiju. Pije Arvind. Nekoliko godina je bio bez napada pa je dosao prosle godine na minimalnu dozu. Nakon toga pocinju se javljati mali napadaji (trzanje oka,dezorijentiranost...) u trajanju od par sekundi nekoliko puta dnevno. Na svakoj kontroli mu je povecana doza. U medjuvremenu je napravio i MR i prije svake kontrole EEG. Kontrole su svakih 2 mjeseca i svaki put mu dize dozu,a njemu je gore. Ovaj vikend je imao pravi napadaj u snu,ja sam bila pokraj tako da znam kako je izgledalo. Kad je on dosao k svijesti nije se sjecao napada,samo je skuzil da se ugrizao za jezik. Sad razmisljamo kome da idemo po drugo misljenje. Ova neurologica koju sad ima je jako draga i osjeca se ugodno kod nje,ali nije specijalist za epi. Kod nas (Zagorje) nemamo nijednog specijalista bas. Razmisljam da odemo privat,citala sam za dr.Hecimovica pa da onda vidimo sto dalje. Savjeti? Hvala puno
NiT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 23:51   #5797
Quote:
NiT kaže: Pogledaj post
Moj decko ima parcijalnu epilepsiju. Pije Arvind. Nekoliko godina je bio bez napada pa je dosao prosle godine na minimalnu dozu. Nakon toga pocinju se javljati mali napadaji (trzanje oka,dezorijentiranost...) u trajanju od par sekundi nekoliko puta dnevno. Na svakoj kontroli mu je povecana doza. U medjuvremenu je napravio i MR i prije svake kontrole EEG. Kontrole su svakih 2 mjeseca i svaki put mu dize dozu,a njemu je gore. Ovaj vikend je imao pravi napadaj u snu,ja sam bila pokraj tako da znam kako je izgledalo. Kad je on dosao k svijesti nije se sjecao napada,samo je skuzil da se ugrizao za jezik. Sad razmisljamo kome da idemo po drugo misljenje. Ova neurologica koju sad ima je jako draga i osjeca se ugodno kod nje,ali nije specijalist za epi. Kod nas (Zagorje) nemamo nijednog specijalista bas. Razmisljam da odemo privat,citala sam za dr.Hecimovica pa da onda vidimo sto dalje. Savjeti? Hvala puno
Ovaj opis zvuči kao da mu Arvind nikako ne odgovara (probala sam i imala opaku alergijsku reakciju od njega; a i Arvind nije baš idealan za parcijalnu epi.)...dizanje doze s pogoršanjem stanja to potvrđuje...
a od neurologice koja nije za epi. baš i nema koristi po tom pitanju...

Kakav mu je EEG?

Meni osobno je za parcijalnu Keppra savršena.

U svakom slučaju treba drugo mišljenje, što prije, kao i promjenu terapije jer se ovo već lagano pretvara u sekundarnu generalizaciju

Za Hećimovića kažu da je dobar; ja se držim Rebra...
Mojomojave is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 06:32   #5798
Quote:
Mojomojave kaže: Pogledaj post
Ovaj opis zvuči kao da mu Arvind nikako ne odgovara (probala sam i imala opaku alergijsku reakciju od njega; a i Arvind nije baš idealan za parcijalnu epi.)...dizanje doze s pogoršanjem stanja to potvrđuje...
a od neurologice koja nije za epi. baš i nema koristi po tom pitanju...

Kakav mu je EEG?

Meni osobno je za parcijalnu Keppra savršena.

U svakom slučaju treba drugo mišljenje, što prije, kao i promjenu terapije jer se ovo već lagano pretvara u sekundarnu generalizaciju

Za Hećimovića kažu da je dobar; ja se držim Rebra...
Probao je on svašta od lijekova,Arvind mu je dugo funkcionirao. Očito više ne...
Dobili smo termin danas kod Hećimovića,pa ćemo vidjet što on kaže i odlučit što i kod koga dalje. Za sad nam je bilo bitno da negdje ode jako brzo.
NiT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 22:19   #5799
Quote:
NiT kaže: Pogledaj post
Probao je on svašta od lijekova,Arvind mu je dugo funkcionirao. Očito više ne...
Dobili smo termin danas kod Hećimovića,pa ćemo vidjet što on kaže i odlučit što i kod koga dalje. Za sad nam je bilo bitno da negdje ode jako brzo.
super, javi rezultate! Hećimović će vjerojatno preporučiti Vinogradsku...ja sam za Rebro, ali kako god okreneš preko HZZO se čeka...
Mojomojave is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 06:46   #5800
Quote:
Mojomojave kaže: Pogledaj post
super, javi rezultate! Hećimović će vjerojatno preporučiti Vinogradsku...ja sam za Rebro, ali kako god okreneš preko HZZO se čeka...
Ne znam što bih mislila. I on mu je povećao dozu Arvinda
Mislim s obzirom da zadnjih 5 godina nije imao napadaja,smanjili su mu dozu skroz. Prosle godine je bio na samo 25 mg Arvinda. I kad su mu opet krenuli ovi kratkotrajni parcijalni krenulo je dizanje doze. Sad je na 200mg. A sve je gore. I sad ja ne znam,moguce je da je zbilja stvar u tome da je svejedno bila preniska doza,ali meni osobno izgleda kao da je općenito Arvind upitan. Ugl.rečeno nam je jučer ako će sad slijedit poboljšanje onda super,a ako ne onda promjena lijeka. Nije preporučivao bolnicu,nego je objasnio kako bi to išlo kod njega. Vrlo je smiren i posveti se,ali to su zbilja cifre koje si netko teško može priuštiti.
Njemu je koma jer je nedavno promijenio posao,nema jos pravo na godišnji,pa bi trebao uzet bolovanje da obavi sve te preglede npr.na Rebru,a ne želi odmah na bolovanje. Mislim naravno da je zdravlje najbitnije,ali cini mi se da ja dozivljavam to ozbiljnije nego on. Mozda i zato jer je meni novo sve to,a mozda i zato jer se on ne sjeca napadaja pa kad mu ja pricam nije isti osjecaj. Evo zbilja ne znam što sad...
NiT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.