Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2007., 21:25   #81
Osobna,otisci...

Recimo da sad ja ili netko drugi ide praviti osobnu prvi put,a prije 4 godine je napravio materijalnu stetu na nekom objektu od 500-800 kn a pritom su nadeni otisci prsta.Naravno njegovi.

Kakvih bi problema moglo biti?
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 23:29   #82
Previše gledaš CSI Miami!

Da ti prevedem - nema od toga ništa!
munjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 23:43   #83
Quote:
munjela kaže:
Previše gledaš CSI Miami!

Da ti prevedem - nema od toga ništa!
Nedavno su kao instalirali AFIS pa nikad ne znas
Nema nikakvih problema,niti ce ti se sto desiti .
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 10:17   #84
Quote:
mariod kaže:
Recimo da sad ja ili netko drugi ide praviti osobnu prvi put,a prije 4 godine je napravio materijalnu stetu na nekom objektu od 500-800 kn a pritom su nadeni otisci prsta.Naravno njegovi.

Kakvih bi problema moglo biti?

ako je samo steta ili obična krađa onda si u zastari a ako je razbojništvo ili teška krađa onda nisi u zastari (teoretski)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 14:38   #85
hvala!
Ma i mislio sam si da je tak jer kao sto i velite, nije to ekipa za očevid kao ono ubaciš otisak u komp + F8 = marko horvat
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 14:40   #86
Quote:
mariod kaže:
Recimo da sad ja ili netko drugi ide praviti osobnu prvi put,a prije 4 godine je napravio materijalnu stetu na nekom objektu od 500-800 kn a pritom su nadeni otisci prsta.Naravno njegovi.

Kakvih bi problema moglo biti?
kum mi je poslovođa u firmi koja drži kioske. prilikom jedne provale, nakon koje je kum obavezan biti nazočan prilikom uviđaja, pametni provalnik je pokušavajući odvući staklo u stranu na istome ostavio otisak svih deset prstiju. kum je onako uzgred rekao policajcu: "heh, ovo će biti lako, ne?" na što je dobio odgovor kao i ti od munjele: "previše gledaš filmove"...

ništa od toga.
da se radi o nekom teškom deliktu...možda...ali materijalna šteta od nepunih 1000kn - ništa.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 18:29   #87
Quote:
munjela kaže:
Previše gledaš CSI Miami!

Da ti prevedem - nema od toga ništa!
ma nemoj tako, ameri se trude da zaplaše raju a ti demistificiraš
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 02:11   #88
Quote:
munjela kaže:
Previše gledaš CSI Miami!

Da ti prevedem - nema od toga ništa!
Na zalost, dodala bih ja.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 03:07   #89
Quote:
mr X kaže:
kum mi je poslovođa u firmi koja drži kioske. prilikom jedne provale, nakon koje je kum obavezan biti nazočan prilikom uviđaja, pametni provalnik je pokušavajući odvući staklo u stranu na istome ostavio otisak svih deset prstiju. kum je onako uzgred rekao policajcu: "heh, ovo će biti lako, ne?" na što je dobio odgovor kao i ti od munjele: "previše gledaš filmove"...

ništa od toga.
da se radi o nekom teškom deliktu...možda...ali materijalna šteta od nepunih 1000kn - ništa.

Vidiš što televizija napravi od čovjeka...
Mislim da ta invazija raznih CSI-a, FBI istraga, autopsija i sličnih budalaština gdje turbo-super-mega pametni inspektori rješavaju nerješivo ima samo jedan cilj - zastrašiti buduće kriminalce. A obzirom da im ta psihologija ne pali u SAD-u pokušavaju nama prodati to smeće...
Tipično američko pretjerivanje u stilu - " pogledajte što mi možemo, a vi ne! "
A o ratnim filmovima da ne govorim. Top Gun - daj, molim te...
munjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 12:06   #90
frend je danas skužio da mu je istekla osobna skoro prije godinu dana pa me zanima dal možda netko zna jel se u međuvremenu nešto promijenilo,tj. jel postoji kakva novčana kazna za to?
bajaderica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 12:16   #91
Meni je istekla u listopadu prošle godine i išao sam je produžiti krajem siječnja...samo sam ispunio zahtjev,uplatio,ženska mi dala onaj žuti papirić i za dva tjedna sam podigao novu osobnu...
mukiklc is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 12:25   #92
e super, hvala na informaciji
bajaderica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 23:19   #93
Slicna situacija prije par godina.

Osobna mi je istekla, nakon cca 2 godine isao sam je produziti, sluzbenica me trazila izjavu zbog cega nisam ranije produzio osobnu. U izjavi sam napisao da sam zagubio osobnu u stanu i nisam je uspio pronaci a koristio sam putovnicu kao ispravu.

Nakon par mjeseci poziv na prekršajni sud, sutkinja mi zbog toga sto sam nezaposleni student dala najnizu kazni sto je bilo 50 dem )

Mislim da nakon odredjenog roka tuzba ide automatski od strane MUPa. Radi se o godinama prije nego mjesecima.
Damian is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 17:10   #94
Ha hahha ja ju još nisam napravio a od stare je prošlo 3 (tri ) godine
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 22:31   #95
Quote:
mukiklc kaže: Pogledaj post
Meni je istekla u listopadu prošle godine i išao sam je produžiti krajem siječnja...samo sam ispunio zahtjev,uplatio,ženska mi dala onaj žuti papirić i za dva tjedna sam podigao novu osobnu...
kaj sad se i osobna čeka pol stoljeća ko i putovnica? Mamu im ideš jednom i onda ko debil moraš još jednom samo da je podigneš. Bemti birokraciju
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 22:46   #96
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
kaj sad se i osobna čeka pol stoljeća ko i putovnica? Mamu im ideš jednom i onda ko debil moraš još jednom samo da je podigneš. Bemti birokraciju
Ja cekam vec skoro mjesec dana..
Sutra ce valjda biti gotova.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 17:16   #97
Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post
Ja cekam vec skoro mjesec dana..
Sutra ce valjda biti gotova.
birokracija. Mogu si to oni priuštiti. Mislim nerad naravno jer da imaju neku konkurenciju bi već propali. Ili postali brži
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 22:19   #98
Evo sutra je mogu pokupit.
Dakle, cekala sam od 13.4. do 9.5.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 11:37   #99
ja sam mijenjala osobnu nakon godinu dana sto mi je istekla .. i nisam morala pisati nikakvo pbrazlozenje.. no frendica koja je dizala tek sa 18 ona je morala .. tako da se vjerojatno kod takvih slucajeva mora pisat obrazlozenje
badek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 16:27   #100
ove godine sam vadila i osobnu i putovnicu, a bila sam bez njih vise od dvije godine, nije trebalo pisati nikakvo obrazlozenje, samo sam otisla podnijeti zahtjev po uobicajenoj proceduri. drugo ak' te netko uhvati bez dokumenata, ali ako samo ides izvaditi nove dokumente, nemas beda. za osobnu se ne sjecam, a za putovnicu sam cekala tri tjedna.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.