Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2014., 20:45   #1
Glazbena industrija

Već duže vremena poznato je kako je svijetska glazbena ili bolje rečeno showbiz industrija iza kulisa dosta mračna i sjebana stvar,velik broj popularnih izvođača i sami svejdoče o tome. http://vigilantcitizen.com/vigilantr.../#!prettyPhoto[gallery1]/1/

Nije mi namjera da ovdje otkrivamo toplu vodu,nego me samo zanima koliko je vas koji takvu muzuku volite i slušate to uopće briga? Vodite li se mišlju,sviđa mi se pjesma i boli me k,to nije moja stvar,ismijete s etiketom teorija zavjere ili vam ipak ostavi gorak okus u ušima ?
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 12:28   #2
samo cajka.
kktz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 13:55   #3
striktno narodno
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 14:30   #4
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Već duže vremena poznato je kako je svijetska glazbena ili bolje rečeno showbiz industrija iza kulisa dosta mračna i sjebana stvar,velik broj popularnih izvođača i sami svejdoče o tome. http://vigilantcitizen.com/vigilantr.../#!prettyPhoto[gallery1]/1/

Nije mi namjera da ovdje otkrivamo toplu vodu,nego me samo zanima koliko je vas koji takvu muzuku volite i slušate to uopće briga? Vodite li se mišlju,sviđa mi se pjesma i boli me k,to nije moja stvar,ismijete s etiketom teorija zavjere ili vam ipak ostavi gorak okus u ušima ?
Koji nemušti topic. Daj to razradi malo ako znaš. Kažeš "duže vremena". Oduvijek je glazbena industrija "takva". Ili si mlad ili nisi dovoljno upućen.
"Koliko je vas koji takvu muziku volite....?" Kakvu? Imaš neko ime? žanr?
Daj razradi malo. Ne srami se.
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 17:27   #5
Stavio sam link,nisam napisao oduvijek,nego već duže vremena,ajde bar nitko nije prigovarao za brzoplete greške u tipkanju.
Napisao sam showbiz industrija,misli se na tip izvođača koji su u prvom planu koji se svakodnevno vrte po televiziji i radiu.Beyonce,Rihanna,ona mala s pjesmom Wrecking Ball,mainstream reperi,Justin Bieber,boy bendovi,ona crnkinja šta po cijeli dan repa iz radia "big big booty,you gotta big big booty" i tako ide cijela stvar,onaj drugi što cijela pjesma ide "smoke weeeed every daaay"itd.
U principu bilo tko u vlasništvu najjačih labela,Universala,Sony-a i Warner Music Group-a.
Jesi uopće pročito što iz linka?
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 18:30   #6
Muzicka industrija je gadna stvar. Prvo ljudi misle da imaju svoje stavove, nemaju. Zasto? Prije nije bilo interneta, muzicke medije, casopise.... kontrolira ta industrija i puni ljudima glavu sa glupostima. Primjer, Lemmy i Jimmy Page nikada nisu pristali da ih se gura u metal, ali muzicka industrija nije dopustala tada da ti razlozi dodju do sire publike, nego je svojom ekipom bombardirala mase raznim laznim informacijama sta je sta.

Pa onda su oblikovali mase sta rnr a ste ne? Pa su ONI rekli koliko rnr mora biti glasan, ako je glasnije od toga sto oni misle onda je to nesto drugo, metal?
Primjer; rnr kao definicija je: rnr (kao pocetni dio zanra), rock (skraceno od rnr, kao sljedeci nivo, novi nivo zanra), hard rock (zesci oblik ovog predhodnog) prog i psych rock. Iz ovog rnr zanra nastao punk i metal, kao sto rnr nastao iz spoja Jazza i Bluesa. E sad zasto oni guraju neke bendove drugdje? Zato sto imaju svoje biznis razloge. Industriju ne zanima kvalitet, nju zanima samo profit, znaci ono sto mogu prodati sirim masama da bi zaradili lovu. Da nisu razvikali Beatles, Hendrixa, Stonese itd.... razvikali bi nekog drugog jer moraju postojati nedodirljvi 'bogovi' kako bi se vrtila velika lova. Onda ce ti 'bogovi' se nametati da budu influence nekim novim snagama itd...
Pravljejnje omota bendova je takodje imalo u sebi prste od industrije, kako kupca privuci da kupi bas taj album itd... To je jedna poprilcno velika tema.
Ali poanta, zakljucak jest: Gdje su ljudi culi prvi put sta je rnr, ili sta je 'dobro' a sta ne? Nije bilo interneta, mogli su to cuti samom preko medija koje su kontrolirali ta industrija i pustala informacije takve kakve oni misle da trebaju. Ljudi su to gutali i odrastali na tim informacijama, i na taj nacin su oblikovani od industrije. Dodje, Lemmy, Jimmy page itd... kazu we are rnr not metal, a publika koja je odrastala na lazima industrije ne vjeruje njima (iako su fanovi) nego vjeruje i dalje industriji jer je tako lakse, jer bi drugacije priznali da su ovce koje su popile propagandu i da su zivjeli u lazi, a to je bolno, istina je bolna. Pa imamo djumbus gdje muzicari jedno, inustrija drugo, fanovi najcesscce uz industriju.... horor. Ljudi nemaju svoj ukus, niti svoje vidjenje stvari, nego su oblikovani od te industrije jer su samo i od te industrije i dobiavali informacije, pa su na tim informacijama odrastali i oblikovali "svoja" misljenja. Nije bilo intereneta za provjeru. Pa danas imamo da je nekima rnr samo ono pocetno iz 50tih (valjda su Majke death metal?), nekima je rnr i ono sto je doslo sa Stonesima, a nekima i onno sto je doslo u 80tima. Ako bilo kji bend ugrozi "bogove" koje je razvikala industrija takvi nemaju sanse u tom svijetu ili moraju biti "nesto drugo", primjer Motorhead. Kako su Stonesi recimo bili visi evolucijsski nivo naspram 50tih, tako su i recimo Motorhead visi evolucijski nivo Stonesima, gdje su jos taj rnr pojacali, ubrzali, ubacili beskomprromisnosti, gdje su i dalje ideje svojih idola Lennona kao u pjesmi "Imagine" te ideje sirili. Medjutim to je za muzicku industriju previse, jer ne mogu dopustiti da neki Motorhead bude veci rnr od Stonesa itd... pa oni moraju biti "nesto drugo". kao metal? No way. Ali industrija tako funkcionira. Oni oddredjuju sve, oni drze da su bitniji od muzicara iako nikada isu imali gitaru u rukama. Ovoo je jedan primjer kako su manipulirali ali toga ima koo blata u drugim primjerima.

I onda se jave jadni ljudi, oblikovani, isprani od te industrije, te mase, to stado, pa krenu: "Ti nemas pojma sta je koji bend, sta kenjas, idiote itd....." Ti neznas sta je muzika itd....
Ali zanimljivo je kako ta industrija koristi iste taktike oblikovanja masa kao i drzavni aparat obrazovanja i politicari. Same story. Isti princip ulaska u ljudske umove. A jadnici misle da imaju svoje stavove i misljenje..... Horor.

P.S. A da ne spominjem koliko laznih informacija su sirili koji album offical a koji ne, jer njima nije offical ako je album napravio naravno bend ali nije se pojavio u prodaji iste godine nego recimo sa zakasnjenjem 3 godine. Kakve veze ima kad se sta pojavilo u ducanima? Njima, ima jel opet biznis razlozi, zbog promocija itd.. al to nema veze sa original materijalom, pa to kazu publici a publika ne kuzi da je to biiznis razlog pa guta propagandu. To je tek isto tema...

Zadnje uređivanje Bluevelvet1 : 20.11.2014. at 18:40.
Bluevelvet1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 19:37   #7
Kad ljudi zauzdaju svoj ego, past će i muzičke industrije.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 19:45   #8
drago mi je da postoji ova tema, pa evo da je malo oživimo naišao sam na jedan zanimljiv članak:

http://www.top-lista.hr/www/2018/01/...-godina-ikada/

Quote:
Retrospektiva: Najuspješnija glazbena godina ikada

Podaci koje su nam posljednjih dana podastrijela glasila britanske i američke glazbene industrije govore o najuspješnijoj godini za glazbu ikada. Porast od devet i pol posto ukupnog uživanja u glazbi na Otoku, prenosi Guardian, najveći je porast na godišnjoj razini još od kraja devedesetih. U Sjedinjenim Državama taj rast je još vidljiviji. Billboard je obavijestio kako podaci agencije Nielsen pokazuju da američko glazbeno poslovanje raste ne samo na godišnjim razinama - za proteklih godinu dana u pitanju je porast od 12,5 posto - već raste sve brže i brže u posljednjem četverogodišnjem razdoblju. Između ostaloga - kao i u Velikoj Britaniji - zahvaljujući streamingu. A on bilježi zapanjujućih 43 posto američkog odnosno 51,5 posto britanskog uspona.

Audio sadržaji su ove godine potpuno zavladali hijerarhijom sadržaja ljudi svijeta, a slušanje glazbe u iznimnom je porastu. Istraživanje agencije Nielsen pokazalo je kako prosječan čovjek u Americi glazbu sluša trideset i dva sata tjedno što je porast od sedam sati u dvije godine. 'Budućnost je u streamingu, njegovoj brzini i jednostavnosti', govori Post Malone objašnjavajući kako je dostupnost glazbe omogućila Milenijcima otkriće nove glazbe jednostavnim pritiskom nekoliko opcija na njihovim mobilnim uređajima.

Na sceni najpopularnijih, pak, čini se kako je ovo, prije svega, bila godina Eda Sheerana i Taylor Swift. Album 'Reputation' omogućio je kantautorici da postane prvim izvođačem u povijesti koji je u tjednu izlaska postigao milijunske naklade sa četiri vlastita albuma. Ed Sheeran je, s druge strane, otvorio godinu nezapamćenim istovremenim uvrštenjem apsolutno svih pjesama s albuma 'Divide' na britanski Top 40, a završio ambicioznim duetima pjesme 'Perfect' s Beyonce i Andreom Bocellijem. Njegov 'Shape of You' najemitiraniji je singl godine u nizu zemalja svijeta, a završio je i na prvome mjestu Airplay Radio Charta, službene radijske liste stranih singlova u Hrvatskoj, koju donose Hrvatska diskografska udruga i HR2. Podatak Official Charts Company kako je 'Divide' u tjednu izlaska imao prodanu nakladu veću od kombinirane naklade slijedećih 500 albuma u Velikoj Britaniji govori sam za sebe.

Žanrovski gledano, urbana glazbena scena posve je preuzela primat. Nakon što je Chance the Rapper na 59. dodjeli nagrada Grammy u veljači dobio priznanje za najboljeg novog izvođača, moglo se samo naslutiti koliko će ovo biti značajna godina za hip hop zajednicu. Hip hop je posve zavladao listama popularnosti i čini se kako nikada nije bio snažniji. Trap glazba donijela je svoje heroje kao što su Migos i Lil Uzi Vert, a vrhovima najtraženijih u Sjedinjenim Državama, Velikoj Britaniji i Europi šetali su Post Malone, Cardi B, French Montana, DJ Khaled, Vince Staples i Drake.
pa evo, kako gledate na trenutno stanje u industriji koja je izgleda, brojčano gledano, trenutno na vrhuncu?
sebastianpgptvk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.