Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 00:32   #381
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Ključni dio podcrtan. Možda dobijemo maketu ko i komšije od Rusa.
Evo, ja već vidim kako nam NATO pomaže AWACSima i Patriotima u slučaju da Srbija neprevaziđenim MiG-29 odluči ordinirati po BiH u zaštitu Dodika.
Prve bi se protiv takve ideje pomoći RH digle UK, Njemačka, Francuska kojima je Srbija poželjan strateški partner a ne neželjeno dijete poput RH. Tržište Srbije je isto veće. A mislim da ni Ameri nebi htjeli ljutiti Srbiju...
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:53   #382
Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post
Nemoj da ti se događaju ovakve stvari, ovo je forum nitko nezna ništa ali svi čekaju ovakve stvari za plyuvačinu.

Quote:
Za susjede i komsije ne znam.
Quote:
Ono sto smo kupili svojom lovom nije nitko u "regionu" znaci 5 novih 3d radara i uvezivanje radarske slike sa ostalim elementima.
Meni jedino u svemu smeta šta iznad Zemunika nema ništa.
A da će se nešto nabaviti, pa valjda hoće.
Strele10 i BOV3 bez osmatračkog radara su ništa. MHO

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 23:06   #383
Pa ima pukovnija PZO.
To što se baza ne štiti niti jednim PZO sustavom je već zadiranje u sadržaj a to u Hrvatskoj nije poželjno.
Onda stranci oduševljeni i znatiželjno isto pitaju: " da čuli smo da imate pukovniju PZO u bazi ali čime je štite?"
Odgovor naših je : " ovaj dakle nismo..."
I tako to, taksimetar kuca...
Niti suvremeni LPRS.
Ler, već puno desetljeće.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:14   #384
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Ključni dio podcrtan. Možda dobijemo maketu ko i komšije od Rusa.
A mozda i mi u Litvu i Afganistan posaljemo tako kontigent od 100 vojnika.Plasticnih u mjerilu 1:87.

Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Evo, ja već vidim kako nam NATO pomaže AWACSima i Patriotima u slučaju da Srbija neprevaziđenim MiG-29 odluči ordinirati po BiH u zaštitu Dodika.
Prve bi se protiv takve ideje pomoći RH digle UK, Njemačka, Francuska kojima je Srbija poželjan strateški partner a ne neželjeno dijete poput RH. Tržište Srbije je isto veće. A mislim da ni Ameri nebi htjeli ljutiti Srbiju...
Toliko vole Srbiju da su joj iz ljubavi poklonili i par bombi 99e. i poklonili Kosovo.
Sve je stvar interesa.Za sada je kljuc NATOa sprjecavanje utjecaja Rusije na Balkanu koristeci metodu i mrkve i batine kada je komsiluk u pitanju.
RH je clanica NATO a i iz toga proizlaze i prava i obaveze a u slucaju potrebe ima i vece mogucnosti za obranu, dobavu sredstava ili direktnu vojnu pomoc.
Nedavno je na Plesu smjesteno i otvoreno NATO srediste za el . informacije u kome su hr casnici. A radarska slika cijelog Balkana pa tako i komsiluka se vidi i u Zgu.Odavno.
A sad se mozes i dalje smijati.

Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
Nemoj da ti se događaju ovakve stvari, ovo je forum nitko nezna ništa ali svi čekaju ovakve stvari za plyuvačinu.





Meni jedino u svemu smeta šta iznad Zemunika nema ništa.
A da će se nešto nabaviti, pa valjda hoće.
Strele10 i BOV3 bez osmatračkog radara su ništa. MHO

pozdrav
Ljudi koji funkcioniraju tako pljuvacki i sa pesimizmom imaju ozbiljan psihicki i moralni problem a ja nisam strucna osoba da bi im mogao pomoci u tom smislu.
Radi se mahom takodjer o ljudima koji nisu okuslli stvarni zivot, nisu se nikad na duzi period maknuli van svog sela ili grada, da ne velim zemlje i kontinenta da bi mogli realno i objektivno valorizirati dobre i lose strane zivota kojeg zive.Ili su jednostavno zlonamjerni pa pljuvanjem a priori po svemu u biti najvise pljuju sami sebi u lice.No to ocito ne kuze pa mi ih i nekad bude zao iskreno.

Zato zive i "pametuju" po forumuma i misle da ono sto im serviraju portali je 100% tako.


Glede tvog zakljucka kako sam ti vec odgovorio, principijelno si 150% u pravu i nitko normalan ne tvrdi da bi nam nekoliko modernijih mobilnih radara za nadzor bilo na odmet.Kao u slucaju Slovenije. No svaki radar zraci ,mobilan ili stacionaran i sam po sebi ne znaci puno ako nije uvezan u dio obrambene strukture koji cini trokut : PZO - lovci presretaci - ZMIN.

Npr. susjedna Slovenija koju si spomenuo unatoc par modernih mobilnih radara za nadzor je totalno prepustila ostatak ovog sustava zracne obrane NATO u.

Dakle pzo im se svodi kao i nama na LPRS i 20 mm topove mobilne.Imali su pred par godina sustav Roland recimo a pari nasoj Strela 10 Cro ali su ga povukli.

Dakle sto im vrijedi i tih par mobilnijih radara kad teoretski totalno ovise o lovcima drugih zemalja kao i sto poput nas mogu iglama i topovima djelovati tek na malim visinama sa zemlje?

No dobro sigurnosne procjene R. Slovenije su takve da ocito ne vide nikakvu ozbiljnu prijetnju koja bi zahtijevala ozbiljan pzo sutstav. Pa niti imaju vece rakete niti lovce niti borbene helikoptere ...ovise o saveznistvu u NATO.Ok.

Drugo konfiguracija terena Slovenije kao i oblik je takav da bi im bio dosta jedan radar na Triglavu i par mobilnih da pokrivaju brojne doline i usjeke tj brojne radarske sjene.To su i imali do nedavno.


U nas je pak deseto i kao i mnoge zemlje mi moramo imati i stacionarnu i mobilnu mrezu radara.
Veliki korak je napravljen nabavom americkih stacionarnih radara ,opet sustav Pelegrin se pokazao promasajem.I treba ga zamijeniti ocito.

Sve u svemu pzo nam je takav kakav je.Sredstva su razmjestena od Zemunika preko Udbine do Dugog Sela glede Pukovnije kao i u bitnici PZO na istoku tj u GOMB i.

Inamo 20 mm mobilne trocjevce , Igle i Strela, nesto Strela 10cro ,bitnicu boforsa sa jednom zirafom. I presretace na Plesu.

Nabavom novog borbenog lovca presretaca 2 od 3 elementa Pzo sustava u RH budu uglavnom rijesena.

Kao i mnogi dobronamjerni nadam se da ce tada i PZO srednje dometni sustav koji i je u nekom planu oko 2020. prijeci iz kategorije 3 u onu 1.Glede prioriteta.

pozz
__________________
Vojni kapelan prve klase

Zadnje uređivanje điđimiđi : 19.11.2017. at 15:24.
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:35   #385
Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post

RH je clanica NATO a i iz toga proizlaze i prava i obaveze a u slucaju potrebe ima i vece mogucnosti za obranu, dobavu sredstava ili direktnu vojnu pomoc.
Nedavno je na Plesu smjesteno i otvoreno NATO srediste za el . informacije u kome su hr casnici. A radarska slika cijelog Balkana pa tako i komsiluka se vidi i u Zgu.Odavno.
A sad se mozes i dalje smijati.
Nije to za smijanje, to je za plakanje!
Za plakanje je stanje i potentnost našeg PZO!
Ono što je još voiše za plakanje je nepodnošljiva lakoća kojom se naši planeri, stratezi i struka ne uzdaje use i u svoje kljuse!
Za plakanje je slijepo pouzdavanje u druge! PZO je lijep primjer takvog promišljanja.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 18:39   #386
Ameri za angažman u sklopu eFP od saveznika traže jeftine topničke samovozne platforme za otklanjanje potencijalnih prijetnji od jeftinih UAV.... ima još nade za BOV!
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 18:46   #387
Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post
A mozda i mi u Litvu i Afganistan posaljemo tako kontigent od 100 vojnika.Plasticnih u mjerilu 1:87.
Ne treba, dosta je poslat 2-3 stožerna časnika ili ko Slovenci kakav pojačani vod ili eventualno satniju.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 21:21   #388


Što je na slici nelogično ?
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 22:44   #389
ej,druže, odakle ti ovo?
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 23:09   #390
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
ej,druže, odakle ti ovo?
from tude
http://www.osrh.hr/#rubData/HTML/HR/...i_IGLA)_HR.htm

...klasično poziranje...fotosešn
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 23:09   #391
Zemunik, "muzej" na otvorenom

__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 23:12   #392
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
ej,druže, odakle ti ovo?

Znaš da ja "munještine" uvatin kad tad .. dok mačke nema miši kolo vode..

pa rade pizdarije i ismijavaju struku ..


Što školujemo "stručnjake" da ih ubacimo negdi pa da iglicama roknu koji

frejter ili lajner onako za sjebavanje krhkog prmirja ?
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 00:31   #393
Pa po jednoj anegdoti iz vremena kad je Bog hodao zemljom Hrvata, jedan seljak u zemlji Hercegovoj se dokopao jedne od tih igli ili strijela. Pa opizdio po jednoj od onih mediteranskih ptičica.

A što da ne bi ovi junaci onda??

__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 01:14   #394
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Znaš da ja "munještine" uvatin kad tad .. dok mačke nema miši kolo vode..

pa rade pizdarije i ismijavaju struku ..


Što školujemo "stručnjake" da ih ubacimo negdi pa da iglicama roknu koji

frejter ili lajner onako za sjebavanje krhkog prmirja ?


jebateled već san se pripa da je neko odlučija nabavit nešto ozbiljnije. ufff,sva srića da san samo ima privid.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 09:22   #395
SPYDER vs. NASAMS 2, Isr vs. Nor?
Iris vs. Mica, De vs. Fr?
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!

Zadnje uređivanje plus.nesto : 14.12.2017. at 09:42.
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:24   #396
uhuhu:-)zanimljive se stvari vrte po forumim.Vrlo vrlo zanimljive kako primjecujem:-)
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:20   #397
SPYDER - Surface-to-air PYthon and DERby



Nevezano za nabavu novog aviona, koji bi kamion mogla Hrvatska koristit za ovaj sustav? Mozda bi zbog unifikacije MAN bio bolji od Tatre?
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 03:33   #398
MOL RBS-15B


vozilo je tatra,možda bi bilo bolj da je 8x8.

karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:01   #399
Zar nisu te Tatre zarobljene od JRM ili je Hrvatska nabavljala te kamione?
Mislim da je ipak bolja unifikacija i MAN kamion za SPYDER
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:30   #400
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Zar nisu te Tatre zarobljene od JRM ili je Hrvatska nabavljala te kamione?
Mislim da je ipak bolja unifikacija i MAN kamion za SPYDER
Tatre su kupljene za potrebe HRM.
meridiem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.