Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2016., 14:16   #1
Amira Medunjanin



Amiru Medunjanin sam otkrila sasvim slučajno na youtubeu i to na linku s likom Ljiljane Petrović. No, nije slučajno ostala u vrhu pjevačica čije glasovne i interpretativne sposobnosti izuzetno cijenim.

Amira je postala poznata po jedinstvenim interpretacijama sevdalinki. Europsku popularnost donosi joj album "Rosa", 2005. godine, kojeg je kritičar The Sunday Timesa proglasio albumom godine u Velikoj Britaniji. Nakon ovoga njezina međunarodna karijera i ugled idu uzlaznom putanjom.

S albumom "Amulette", izdanim 2011. godine, samo potvrđuje međunarodnu reaputaciju jednog od najboljih vokala i s njim se našla na 9. mjestu najboljih albuma u Japanu.

Osim izuzetnog glasa, posebno mjesto joj osigurava i jedinstvena interpretacija, koja koketira s džezom i bluzom, te tako nastupa i na džezističkim festivalima.

Osim sevdaha, Amira se u svom opusu osvrće i na tradicijsku glazbu drugih podneblja. Tako je zadnji koncert u Lisinskom na kojem sam bila, bio posvećen makedonskoj tradicijskoj glazbi.


Jutros mi je ruža procvjetala bila je omiljena pjesma moje majke. Tražeći je na youtubeu 2010. godine, prvi put naletjeh na Amiru. Od tada traje moja fascinacija ovom jedinstvenom pjevačicom i osobom.
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 04.04.2016. at 15:09.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 15:03   #2
(Strani) novinari ju često nazivaju 'balkanska Billie Holliday'. Mislim da to govori dovoljno o kakvoj je izuzetnoj vokalistici riječ.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 15:36   #3
Nekaj novo i drugačije...

Pjevat ćemo šta nam srce zna
Damar
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 18:01   #4
Amiru slusam od 2008g ali sam je u zadnji petak konacno imao priliku upoznati. Predivna je kao sto sam i predpostavljao, bas prava raja! Nikada necu zaboraviti tih nasih pola sata druzenja i citav njen koncert poslije.
Novu pjesmu Pjevat ćemo šta nam srce zna slusam i pjevusim non-stop.

Evo i nekoliko mojih snimaka sa koncerta u Seattle-u
https://www.youtube.com/watch?v=TDWd...1H8Lgbnquizaun

https://i.ytimg.com/vi/0mnXEUbCXZ0/maxresdefault.jpg

Zadnje uređivanje Shizza : 14.11.2016. at 18:02. Reason: Veličina slike
celt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 18:13   #5
Sa Zagrebačkim Solistima... odlično!


__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 17:29   #6
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.