Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2015., 20:54   #101
Wau, gle ti to, pa tri čovjeka u HR prate Aphexa Twina...
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 08:31   #102
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Uploadaj na YT

Kolko traka ima (naravno različitih)?
Eh, to bi trajalo, a nisam baš s vremenom. Ja imam 207 stvari, od toga sam si probrao kompilaciju od 17 za auto i zanimaciju.

Quote:
GMan kaže: Pogledaj post
Wau, gle ti to, pa tri čovjeka u HR prate Aphexa Twina...
Moćna gomilica.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 15:46   #103
ko da se bog spustio na zemlju sa svojim najboljim prijateljima

Aphex Twin Live at Field Day 2017
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 15:31   #104
Zanimljivo da ga se ipak sluša u Hr, očekivao sam da nitko ne zna ništa o njemu Kad god ga nekome spomenem, oni samo kažu "Kaj je to, se to jede?"
DarkDivider is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:09   #105
Quote:
DarkDivider kaže: Pogledaj post
Zanimljivo da ga se ipak sluša u Hr, očekivao sam da nitko ne zna ništa o njemu Kad god ga nekome spomenem, oni samo kažu "Kaj je to, se to jede?"
Ja nisam iz Hr, znam tko je Aphex Twin i ponešto od njegove muzike, evo npr.
https://www.youtube.com/watch?v=UBS4Gi1y_nc ova stvar je baš ludilo
čipmunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 09:24   #106
Hah, Windowlicker je jedna od njegovih najpoznatijih I ima jako... Ehm... Zanimljiv spot. Mada sam ja lika počeo slušati s ovim tu:

DarkDivider is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 10:07   #107
Prva moja koju sam čuo od njega (i navukao se) jest phoenix funk 5, pa samim time i Chosen Lords album (probrane stvari sa Analorda). Kasnije naravno i albumi sa selektiranim ambijentalnim djelima, na kojemu se nalazi i ta xtal stvar, a i rhubarb mi je isto jedna od najboljih ambijentalnih.

Također i phontacid mi je prejebena stvar sa Analorda, albumčine
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 19:08   #108
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Prva moja koju sam čuo od njega (i navukao se) jest phoenix funk 5, pa samim time i Chosen Lords album (probrane stvari sa Analorda). Kasnije naravno i albumi sa selektiranim ambijentalnim djelima, na kojemu se nalazi i ta xtal stvar, a i rhubarb mi je isto jedna od najboljih ambijentalnih.

Također i phontacid mi je prejebena stvar sa Analorda, albumčine
Nisam slušao još Analorde, znam da ih puno...

Cijeli Selected Ambient Works II zanimljiv je album, sviđa mi se kako neke pjesme poput Rhubarb i Blue Calx umiruju, a neke, poput Window Sill i Curtains, malkice su creepy. Za svakoga ponešto
DarkDivider is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 23:11   #109
Najbolje su mi njegove ambijentalne i acid stvari koje opet naginju ambijentali... Čisti drill 'n bass mi je najlošije sjeo.

Prva njegova stvar koju sam čuo je bila Come to Daddy, dobro se sjećam da sam pomislio ako ovo budem ikad u životu slušao...

__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 00:12   #110
Afx - Phonatacid

Tko voli AFX selektirana ambijentalna djela nek obavezno posluša i prva dva albuma od Autechre - amber i incunabula. Traka "444" mi je možda i najjača
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 11:36   #111
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
Najbolje su mi njegove ambijentalne i acid stvari koje opet naginju ambijentali... Čisti drill 'n bass mi je najlošije sjeo.

Prva njegova stvar koju sam čuo je bila Come to Daddy, dobro se sjećam da sam pomislio ako ovo budem ikad u životu slušao...
Ne znam u koje sve podžanrove spada Drukqs, ali taj mi je album bio odličan iako sam započeo slušati Aphexa sa Selected Ambient Works 85-92

A Come to Daddy nikako ne mogu uzeti ozbiljno i baš zbog toga mi je fora pjesma

Zadnje uređivanje DarkDivider : 04.03.2018. at 11:41. Reason: Gramatika
DarkDivider is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 19:13   #112
Elephant song
Petar Uriel Ori is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 00:12   #113
Aphex Twin - 3 gerald remix
Šteta što ovo ne mogu nabaviti normalni smrtnici..

Za jako čudno slušajte album još jednog apsolutnog kralja.
Squarepusher - Go Plastic
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 17:33   #114
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Afx - Phonatacid

Tko voli AFX selektirana ambijentalna djela nek obavezno posluša i prva dva albuma od Autechre - amber i incunabula. Traka "444" mi je možda i najjača
Amber je baš bomba album, baš sam ga neki dan opet u mob stavio.
Inače lijepo je vidjeti da netko sluša i cijeni gospodina Aphexa.

Ovisi kakvog sam raspoloženja, pa mi je tako često uvijek neka druga pjesma/album najbolji/najdraži , ali ova stvar je sigurno svirala dok se rađao svemir, a dosta sam siguran da će svirati i na samom kraju

https://www.youtube.com/watch?v=_AWIqXzvX-U
__________________
Fuck this planet. It is a piece of shit. Seriously. If I cannot return to space, then I will snort coke until I die.
Afx01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 18:31   #115
Ah rhubarb, kao što rekoh gore, možda i najjača stvar (pogotovo od ambijentalnih)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 23:19   #116
Ljudovi, nemojte zaboraviti svemoćni Blue Calx

Jednom sam se prilikom vozio na biciklu blizu Gupčeve zvijezde, bila je kasna večer, nije bilo puno ljudi i slušao sam ovu stvar... Opuštajuće i nevjerojatan doživljaj.

DarkDivider is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 21:56   #117
Mene je na afx-a u zadnje vrijeme podsjetila serija sopranosi koju pratim u zadnje vrijeme, kad je na kraju zadnje epizode 3 sezone svirala ova stvar

aphex twin - blur

Tu i tamo se da naći nešto u sklopu nekog soundtracka
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 19:44   #118
DarkDivider is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 23:20   #119
Najviše mi leže prva dva albuma, kasnije je ušao u neku glazbu koja mi baš ne godi ušima. Kasnije njegovo mejnstrimiziranje, najbolje je bilo kada se na Grammy nagradama nije niti pojavio. Why would he.
__________________
Mysterious Skin
MatthewDear is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 21:48   #120
Quote:
MatthewDear kaže: Pogledaj post
Najviše mi leže prva dva albuma, kasnije je ušao u neku glazbu koja mi baš ne godi ušima. Kasnije njegovo mejnstrimiziranje, najbolje je bilo kada se na Grammy nagradama nije niti pojavio. Why would he.
Prva su dva albuma mrak, priznajem Mada bih ja još rekao da je Drukqs odličan (možda sam to već komentirao negdje iznad)... Ta dva albuma i Drukqs su takve polarne suprotnosti da je nevjerojatno da su plod rada samo jedne osobe



Majko mila, kako je ovo dobra stvar, da je bar poznata kao "Windowlicker"...

Zadnje uređivanje DarkDivider : 19.03.2018. at 21:52. Reason: Morao sam dodati jednu pjesmu :P
DarkDivider is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.