Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2005., 19:56   #1
Cool Tex Willer

Ima nekoga tko želi prvih 25ak brojeva HR izdanja ovog junaka?

Sve sam podijelio, a ovo mi stoji bez veze doma.

I SAMO ZA ONE KOJI IH ŽELE ZA SEBE, A NE ZA PREPRODAJU ILI ŠTAJAZNAM ŠTA!
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2005., 19:09   #2
dakle, želi li ga netko ili ne
ja čekam
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2005., 17:55   #3


nitko ne voli texa
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2005., 18:24   #4
Necu Willera, ali ovaj topic me sjetio na Sinisu Vucu jedne godine u Briljantinu u rubrici Sto poznati citaju: "Ja ne citan knjige, ali zato citan stripove. Moj najdrazi strip junak je Tex Willer. Drugi se bore na pet-sest stranica, a Tex dodje, paf paf i u dvi slike srusi protivnika. Citajte Tex Willera i bit cete ko ja!"


A ne smijemo zaboraviti ni hommage Tex Willeru od Zivog blata.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 18:34   #5
neće nitko texa zato jer ga svi već imaju....
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 18:45   #6
Willer Tex, Willer Tex, on ne zna za drogu i sex, on ima svog Kit Carsona, zakon je cijeloga Teksasa
Divus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 14:25   #7
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Ima nekoga tko želi prvih 25ak brojeva HR izdanja ovog junaka?

Sve sam podijelio, a ovo mi stoji bez veze doma.

I SAMO ZA ONE KOJI IH ŽELE ZA SEBE, A NE ZA PREPRODAJU ILI ŠTAJAZNAM ŠTA!
E, ja bih želio te stripve imat. Ćemo se dogovorit??
bobi solo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 13:35   #8
grijeh je davati a još veći prodavati texa!gorićeš u stripovskom paklu!
lažni branitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 04:15   #9
Ja pregledah cijeli ovaj pdf Strip i nađoh samo ovaj thread posvećen Texu. Tražila sam još ponešto na našem jeziku/jezicima o njemu, čitam sad (s nevjericom) da u Jugoslaviji taj strip nikada nije dosegao popularnost Zagora, Bleka, Dylana Doga....za Alana Forda se ne čudim, ali meni se činilo uvijek da su Tex i Zagor rame uz rame tu negdje....Dylan Dog mi se dapače činio kao "alternativni" strip.

No svejedno, od zanimljivih stvari uspjela sam pronaći i kompletnu Texovu bibliografiju koju su sastavila dvojica entuzijasta s nekog portala. Poduhvat vrijedan truda zaista.

http://stacion.hr/txt/tex_popis_td.htm

Koje su vam njegove epizode najdraže? Meni je najviše u sjećanju ostao "Pinkertonov agent" (i njegov nastavak "Ubica bez lica")...kakvo je to bilo remek-djelo suspensa! I nakon toliko vremena sjećam se zaprepaštenja finalnim twistom, kao u najboljim trilerima!
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 15:45   #10
Komentiranje na crtanje

Odlučio sam reći nešto o crtačima Tex Willera.Imam dovoljno brojeva za prosudbu,pa ću nepravilnim redom nanizati brojeve i mišljenje o crtačima iz tih brojeva.Idemo po redu sa onim brojevima koje su trenutno kod mene.


br.98,"Golden Pass"
Crtao;Ticci
-nije loše,ali može puno bolje.Preapstraktno je postavljena scena kavge u saloonu.Mislim da je tu došlo doniza pogrešaka,crte su izgubile svoju naglašenost,cijeli je prostor prelabav.

br.105,"Dugo putovanje"
Crtao;Letteri
-crtež nikako ne pripada karakteru stripa Tex Willera.Crte više odgovaraju nekim karikaturalnim potezima,kratkim ciničkim crticama.Nema punine,nedostaje štošta.Jamačno najlošiji crtač do sada..

br.107,"Predznak"
Crtao;Civitelli
-preotvoren prostor,tanke crte,nema one zgusnutosti lica i pejzaža.Nedostaju mnogi detalji u jednostavnom obliku.Potencijal osrednji.Potrebno još puno rada.

br.111,"Prokleta brda"
Crtao;Ortiz
-vrlo dobro.Nešto dilandogovski ima u crtama lica.Ima potencijala.Vrlo izražajno,dobra sjena u u scenama mraka.Potencijal postojan.

br.113,"Vjetar mržnje"
Crtao;Monti
-ima neke sitne finese crta koje se da vidjeti u nekim brojevima Zagora.No,u svemu,nije loše.Možda ostaje preprazan prostor.U nekim trenucima pak fali čistina.No,potencijal postoji,uz dobru ruku može se popraviti i popeti vrlo visoko.
Čvrsti Valbiska is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 15:51   #11
br.114,"Bijeli oblak"
Crtao;Monti
-lijepo se pokazalo,vidi se puni karakter glavnih junaka,cijeli je pejzaš vrlo uredno složen,vidi se podosta u mnogim detaljima,vidi se zapravo i dalje od same scene.Gotovo blizu starog originala,samo fali ona mistična crta..

br.117,Jahači iz Wyominga
Crtao;Fusco
-on se također približio vrlo blizu originala,no predstoji još dodatnog rada usavršavanja u tom smjeru bliskosti onim starim brojevima Willera.U svakom lsučaju potencija je izuzetno visok.
Čvrsti Valbiska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 21:15   #12
br.32,"Zlato Klaatua"
Crtao;Fusco
-epizoda se odvija u zimskom periodu.Snježni pokrivač nad sjevernom Arizonu.Prča je zacijelo zanimljiva i ima dobru strukturu,no crtanje nije dobro,po mojem sudu.Pojavljuje se stil Modesty Bluesa.Nedostaje jača tinta,nedostaju jači bridovi i jasnije crte lica i pejzaža.
Čvrsti Valbiska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 21:26   #13
br.66,"Napad na utvrdu"
Crtao;Ticci
-na prvu ruku postoji visok potencijal kod Ticcija.Vidi se da je daje važnost detaljima.Priča je dobro složena.
Čvrsti Valbiska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 21:38   #14
br.72,"Okršaj u Sierri"
Crtao;Marcello
-nije dobro,ni u kojem pogledu,nije dobro.Willer sada ovdje sliči na trećeklasnog Zagora.Puno je izrezbarenih crta u sadržaju,tijela su im previše ispresijecana.Priča je dobra,ali crtanje je moramo biti otvoren,jako loše.Naravno loše za Willera,ali za neki drugi strip bi bio dobar.
Čvrsti Valbiska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 22:18   #15
br.74,"Rendžer u opasnosti"
Crtao;De la Fuente
-vjerojatno najgori crtani lik Willera koji mi je došao u ruke.Promašaj od prve.Niti Willer sliči na sebe samog,a stil crtanja pripada više nekom detektivskom romanu smještenom s kraja 19.stoljeća u neku urbanu sredinu ili bi de la Fuente trebao crtati gangstere 30-ih godina.
Nije dobro,ocjena je jako loša.
Čvrsti Valbiska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 22:22   #16
br.85,"Zdenci Agua Prieta"
Crtao;Letteri
-ponavlja se loše crtanje Letterija.Nije to ono što bi Willer trebao izgledati.Cijela obrada slika je loše,jako loše.
Čvrsti Valbiska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 22:24   #17
br.86,"Buđenje mumije"
Crtao;Letteri
-nemam ništa nova za reći za crtača Letterija.Nije dobro.Ni ova epizoda kod njega nije uspjela..
Čvrsti Valbiska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 22:27   #18
br.87,"Navajoska osveta"
Crtao;Ticci
-standardno se pokazao boljim u rangu onih koji vjerno prate lik i djelo T.Willera.Pravo je olakšanje vidjeti crtanje Ticcija kada se usporedi sa Letterijem.U ovoj epizodi priča je korektno odrađena.
Čvrsti Valbiska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 22:31   #19
br.92,"Do zadnje kapi krvi"
Crtao;Ortiz
-vrlo dobro.Možda su prejake linije u nekim segmentima,ali to se da korigirati sa vremenom.Za nijansu jake crte,ubrojeno je više nego što je potrebno,ali sve u svemu vrlo dobro.Epizoda je dobra.
Čvrsti Valbiska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 22:34   #20
br.98,"Golden Pass"
Crtao;Ticci
-krajobrazu možda pojačati neke detalje,ali ne želim kritizirati previše,jer je Ticci jedan od nosioca dobre Willerove izgledajuće forme.Vrlo dobro u globalu.
Čvrsti Valbiska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.