Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android aplikacije

Android aplikacije Google Play

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2024., 20:06   #6961
Instalirao sam i ja Cube ACR + onaj njegov helper...

Quote:
ntiissa kaže: Pogledaj post
Koristi ću i dalje Cube ACR za snimanje razgovora. Jest da se sugovornik ne čuje baš kristalno jasno i jako, ali ipak se čuje toliko da za silu može poslužiti.
Ja za sad čujem samo sebe kad ja zovem kao i na onim drugim aplikacijama prije, a kad mene zovu ne čujem ništa (to je sad u prvih pola sata korištenja aplikacije). Možda treba nešto fino podesit? Imam Samsung Galaxy A20e.
Imate ideju?
__________________
Vrime je: Idemo na Bačvice
Mobil is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 22:06   #6962
E sad... Ja već bar godinu dana imam Cube ACR verziju 2.3.232 i dobro pazim da ga ne ažuriram jer sam imao loša iskustva sa kasnijim ažuriranjima, tako da se držim ove verzije.

Isto tako nemam nikakav Helper instaliran i nema pojma čemu bi to služilo.

A što se tiče postavki - kao prvo moraš u Androidovim postavkama > "Pristupačnosti" > "Instalirane aplikacije" imati uključen "Cube ACR App Connector"


A što se tiče samih postavka u samoj Cube ACR aplikaciji one bitne su sljedeće u "Recording" sekciji:

Autostart je uključen
Phone recording audio source: je "Voice recognition (software)"
Force in.communication mode - ja imam upaljen (ali provjeri i sa ugašenim jer nekom radi ovako, a nekom onako)
Phone calls clarity improvement: - stavljeno na maximum
Phone auto.recording delay: ja imam na 5 sekundi (ovo možeš i smanjiti ali nemoj stavljati ispod 3 sekunde)

Iste postavke imam i za VoIP pozive

Force in call-mode imam ugašen
Maximize in call volume imam upaljen

Service to record: "Celular calls, Viber, Whatsapp"
Output file format sam stavio na MPEG4-HQ

Kod mene tako radi. Istina sugovornik (s "druge strane žice") se čuje vrlo tiho, ali ipak dovoljno da kad držim telefon uz uho mogu čuti sve o čemu smo razgovarali.
Dakle nije baš "naj" ali za silu posluži svrsi.


Google (od Androida 9 nadalje) + EU pravila su nažalost zajebali stvar.
Kao - oni brinu o nama i misle na našu zaštitu privatnosti, ali istodobno i licemjerno - sva naša komunikacija ipak bude zabilježena i analizirana kakvim kompjuterskim algoritmima (iopet - za našu sigurnost - valjda).

Ali... to su već teorije zavjere, tako da...
ntiissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2024., 00:07   #6963
Hvala ti Ntiissa na brzom i kompletnom odgovoru.

Quote:
ntiissa kaže: Pogledaj post
Google (od Androida 9 nadalje) + EU pravila su nažalost zajebali stvar.
Baš zbog toga je sad nužno instalirati i taj Cube ACR Helper, tako piše i uvjetovano je, ne radi inače.

Ovo gore ću testirati sutra pa dalje...
__________________
Vrime je: Idemo na Bačvice
Mobil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 18:55   #6964
Quote:
Mobil kaže: Pogledaj post
Ovo gore ću testirati sutra pa dalje...
Testirao jesam ali meni ne radi.
Quote:
ntiissa kaže: Pogledaj post
E sad... Ja već bar godinu dana imam Cube ACR verziju 2.3.232 i dobro pazim da ga ne ažuriram jer sam imao loša iskustva sa kasnijim ažuriranjima, tako da se držim ove verzije.
I bolje ti je ne ažurirati ništa jer će ti bit' ovako kao i meni. Prvo mi nije snimalo ništa, a kad sam podesio kako si mi rekao, snima mene ali ne i sugovornika, baš kao i ostale slične aplikacije.

Quote:
ntiissa kaže: Pogledaj post
Google (od Androida 9 nadalje) + EU pravila su nažalost zajebali stvar.
Bojim se da je to razlog.

Meni se je uz to sve i pomiješalo. Kad mi se je pojavila ovakva obavijest;



premjestio sam sve u drugi folder, pa sad nemam nikakav pregled. Ovako:



A snimaka ima. Samo se čini šteta i zauzima prostor. Kako to znam i da snima samo mene? Spojio sam mob na kompjuter i tako vidim što radi. Sve snima u formatima .amr, ne može drugačije ali i ne treba jer se to otvara sa VLC playerom, mogu to i prebaciti u koju god extenziju želim, ali sve je beskorisno.

Ako mi ne napišete koju korisnu, Cube neće preživjeti sutrašnji dan.
__________________
Vrime je: Idemo na Bačvice
Mobil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 20:11   #6965
Jel ima neka zamjena za youtube bez reklama na TV?

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 21:12   #6966
https://smarttubeapp.github.io/
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 22:07   #6967
Quote:
nicky2009 kaže: Pogledaj post
Jel ima neka zamjena za youtube bez reklama na TV?

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk
https://revanced.to/youtube/
Sonykids is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 22:07   #6968
Quote:
Sonykids kaže: Pogledaj post
Trazim za tv

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 00:50   #6969
https://quickshare.samsungcloud.com/bYndxPjWRkxj
Apk na stik, sa stika na tv, instal app. Poslije uredno dolaze azuriranja na samu app. I meni je trebalo neko vrijeme da se naviknem na app al bar nema reklama
android-Split is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 21:47   #6970
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ja se držim dobrog starog bittorenta i nemam problema. A skidam i sa "specijalnih stranica" tipa torrenthr i sl
Jeli skidas na usb ili ugradjenu pohranu?
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 22:49   #6971
pozdrav, zanima me neka besplatna aplikacija za uredivanje slika
htio bih sto bolji bokeh efekt i da su boje malo "nabrijane"
probao sam nekoliko besplatnih aplikacija, pa i samu pretplatu na Google photos, ali to mi je sve bilo ili slabo ili umjetno

htio bih najblize ovakvom necem





tu se vidi izrazita cistoca slike i vozila
__________________
kaeovo
Veliki decki imaju 18
Hesoyam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2024., 19:11   #6972
Postoji li neka besplatna ili ne jako skupa diktafon aplikacija kompatibilna sa Androidom 13? Bilo bi poželjno ako bi mogao

1) aktivirati je izvrtanjem ili drmanjem mobitela
2) staviti ono što sam izrekao kao a.larm, kad stisnem STOP da me pita za koliko vremena želim da me diktafon podsjeti na ono što sam rekao.
3) Pokretati pauzu i snimanje na zaključanom ekranu
4) Filtrirati buku iz okoliša da diktat bude razumljiv.
5) da u postavkama mogu odrediti kvalitetu zvuka diktata
6) da su gumbi krupni kako bi lako rukovao njome (poluslijepa sam osoba)
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2024., 17:28   #6973
Kako izmjeniti naziv ikone ?

Ima li koja (free) aplikacija kojom mogu mjenjati naziv ikonica na desktopu za Samsung galaxy Android 13
halter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2024., 20:51   #6974
Najjednostavnije nekim launcherom - meni je Lawnchair 2 bio najbolji (Nova je isto popularan).
Mislim, mijenjanje imena je manji dio što sve možeš.

Ako baš ne želiš koristiti custom launcher, možeš koristiti zasebnu aplikaciju koja samo mijenja ikone (tipa Icon Changer) - ali zašto stati samo na tome
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 13:14   #6975
Nezgodni Just Reminder podsjetnik

Ne znam je li ovaj post vrijedan da se za njega otvori posebna tema. Problem mi je kako novu Motorolu Moto G84 na kojoj je instaliran Just Reminder prisiliti da nekako nađe i prepozna datoteke za oporavljanje podsjetnika. Odem na restore, baci me na google disk, tamo je nigdje ne mogu naći, jer me prebacuje na nedavno, a na kompjuteru na google disku nema stavke nedano.

Riječ je o datotekama BackUp_1.shm i BackUp_1.wal. Uredno sam ih s kompjutera spremio na disik, ali Just Reminder ih kad na Motoroli odem na disk ne može naći i ne može.

Imam puno alarma i stvarno mi ovo treba. Mob je na Androidu 14 na hrvatskom, ako to što može pomoć. Tek mi je jučer stigao.



I još jedna stvar, postoji li kakva dobra alternativa kontakt aplikaciji koja ima skroz velika slova u izlistavanju kontakata i velika slova i ikone za poziv poruke itd kada uđem u kontakt? Radi li uredno? Zadržao bih Androidovu aplikaciju kontakt u slučaju da s tom drugom aplikacijom nešto pođe krivo.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 17:01   #6976
Ne koristim Just Reminder, ali mi nešto nije jasno. Kažeš da si ih spremio na kompjuteru na Google Drive. Kako su došle na kompjuter? Zašto nisi na starom mobitelu u Just Reminderu u napraviti backup direktno na Google Drive?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 18:45   #6977
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ne koristim Just Reminder, ali mi nešto nije jasno. Kažeš da si ih spremio na kompjuteru na Google Drive. Kako su došle na kompjuter? Zašto nisi na starom mobitelu u Just Reminderu u napraviti backup direktno na Google Drive?
Mislim da mi tu mogućnost nije ni ponudio, nego samo snimanje na SD karticu. Imam komp pogonjen Windowsima 11 na engleskom. Stari mob je na Androidu 9 i nisam, kao na sedmici mogao pristupiti njegovoj unutrašnjoj memoriji, nego samo memoriji SD kartice.

Zbog niza drugih stvari koje sam bekapirao na SD karticu uneo sam je u novi mob, ali on, pogonjen Androidom 14 ne želi raditi išta s karticom prije nego je formatiram. Te sam datoteke iz starog moba snimio na SD karticu, pa s nje u komp. Jer mi Just Reminder nije dao nikakvu drugu mogućnost.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.