Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2015., 17:00   #21
Quote:
missglamorazzi kaže: Pogledaj post
Prije svega treba mi savjet nekoga tko je roditelj, kako uopće iznijeti cjelokupnu priču oko pada godine? Kako bi vi reagirali? Znam da je to djelomice individualno pitanje, jer vjerojatno je i drugačiji odnos s djecom, ali u opisanoj situaciji i koliko toliko opisanom karakteru roditelja( prvenstveno tate) što mogu očekivati, i shodno tome kako pristupiti u razgovoru?
Ja sam mama. Da si moje dijete, koliko god zaribala (po mojem mišljenju), ja bih te opet jednako prigrlila, zagrlila i voljela. Možda podcjenjuješ svoje roditelje, pa i oca. Pokušaj se vratiti svojoj pravoj obitelji na koji god oni način pristali. Baka ima pravo: jednom nasilnik, uvijek nasilnik (ako se ne liječi).
Možda ćeš u odnosima s ocem morati malo podviti rep i pognuti uši... Prihvati kritiku ako misliš da je zaslužuješ.
Ako baš uopće ne prihvate tvoj povratak u obiteljsko gnijezdo, tada uzmi stvar u svoje ruke. Pokušaj naći posao i završiti faks uz rad, u Hrvatskoj ili drugdje. Imaš prijatelje? Traži njihovu podršku u svom nastojanju. Ako su ti se prijatelji izgubili, uvijek ovdje možeš naći podršku. A u međuvremenu se trudi naći nove kontakte, poznanstva, prijateljstva. Nisi dijete, možeš ti to.
Nemoj odustati od faksa jer mi se čini da si predaleko došla da bi odustala.
Samo se nemoj vratiti negdje gdje te zlostavljaju. Drugo će sve biti u redu.
Lijepo je biti mlad - pred tobom je cijeli život. Lijepo ga isplaniraj i slijedi svoj san i ništa ti neće biti nemoguće, makar možda bilo i teško. Koncentriraj se na ono što želiš. Nemoj u svom planu zaboraviti zdravlje. To je, ako se naruši, teško ispraviti.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 14:06   #22
Ma dajte, mala komplicira. Završila je prvu godinu, na drugoj se preselila i tresnula tu 2. godinu kad se veza raspadala, upisala je parcijalu i ponovo je nije napravila.
Neka se vrati doma ako će već ponavljat neka ponavlja na matičnom 1. fakultetu, a možda studij i nije za nju ali si to ne želi priznati nego bi još malo landrala daleko od mame i tate i bez kontrole.

Što su to slabo plačeni poslovi. Ja imam sina studenta i isto ne studira u matičnom gradu, pa je razvozio pizze za 700 kn/mj, cjepao drva za 100 kn, kopao za 150 kn/dan. Ja šaljem, baba šalje i naravno da mu uvijek fali, ali nije se žalio da je potplaćen, uvijek je sretan kad nađe nešto da podbolta svoju financijsku situaciju.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 00:34   #23
nda, komplicira.
a to što je tip zlostavljač je toliko irelevantno da nisi ni spomenula.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.