Natrag   Forum.hr > Društvo > Seniori

Seniori O ljubavi i seksu, životu i smrti. Ne preporučuje se mlađima od 50. Ali su dobrodošli.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 12:09   #361
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Apartmani koji gledaju prema moru čine mi se super jer imaju dobar pogled na more, a i novi su.

Inače postoji i novi dom u okolici Križevaca ili u samim Križevcima. Ne znam sada baš točnu lokaciju, ali na letku je taj dom jako liiepo bio uređen. Isto je novi dom.
U lipnju ću pogledati taj u Crikvenici, hvala. Znate li kako se zove taj u Križevcima? Ako se ne smije ovdje staviti ime, možete li mi poslati poruku, molim. Naime, kad u tražilicu stavim samo ime mjesta, obaspu me reklame, pa se ne snalazim. Hvala unaprijed.
Inače, najbliže onom kako si ja to zamišljam je franjevački dom u Odri, ali je jako skup, doista. I radije bih da je sekularan, iako nemam ništa protiv vjerskih ustanova, malo bih radije da mi mjesto za stanovanje u starosti bude baš stanovanje, a ne i svjetonazor.
Feti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 08:54   #362
Pozdrav,

Ima li mozda neko novije iskustvo sa drzavnim domom na Ksaveru, prvenstveno me zanimaju uvjeti u stacionaru ali i opcenito u domu.

Hvala!
Utamirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 10:35   #363
Uvjeti u državnim domovima u stacionarima nisu baš dobri. Osnovni problem je da imaju premalo osoblja. Informacije imam za stacionar u Domu na Trnju u Poljičkoj ulici. Tamo je dolazio mamin Fiziterapeut u jutarnji satima. Štićenici nisu bili presvučeni, bili su žedni, fizioterapeut im je dodavao bočicu sa vodom. Sigurno da im u takvom stanju nije bilo do vježbanja. Čula sam da u nekim državnim ili gradskim stacionarima dosta korisnika, pa i mlađih sediraju pa i kada nema potrebe i nisu toliko nemirni. Ako si možete priušiti možda je bolje da se odlučite za privatni dom i njihov stacionar. U privatnim domovima se uvijek obavlja jutarnja njega oko 9 h, korisnici su svako jutro presvučeni, često ih se tušira, muškarce se i redovito brije.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 18:25   #364
Pozdrav svima!
Evo, da i ja priupitam za mišljenje i savjet.
U potrazi sam za smještajem za baku, polupokretna je.
Malo smo obilazili privatne domove i za sada nam se nekako najviše sviđa obiteljski dom Hrastje. S obzirom da je tesko odabrati i naravno, ne znamo što ju gdje čeka, zanima me ima li netko ikakvog iskustva s tim domom? Da li je imao koga tamo i kako ste zadovoljni sa osobljem, hranom i održavanjem higijene? Hvala
ANTHONYJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 20:03   #365
Quote:
bxman kaže: Pogledaj post
Cijena kod Severovica je od 5
500 do 5.900 a ovisi jel osoba dementna ili ne....ali su korektni..kad mi je otac umro vratili su mi ostatak novaca do kraja mjeseca koji nisu iskoristeni...za pohvalu

mogla bih sada iskociti iz koze....ja sam nakon smrti mojeg sticenika pocetkom mjeseca, masno i uredno morala platiti 15 dana vise od dana smrti...fuj, fuj, fuj.
vidjela sam i prije da ih hvalis, ja sam u prethodnom postu napisala golu istinu, pa me cudi takav pojedinacni, selektativni odnos.

nekoliko tjedana nisu davali lijek prepisan od specijaliste...samo tako, kao normalno!

fuj fuj fuj
gerra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 22:29   #366
Pitanje?

Plaćaju li se dodatno pelene u domovima? Otkad sam majku doveo u dom, stalno su joj stavljali pelene iako je mogla do WC-a!?! i nije nepokretna. Kada sam pitao zašto ona mora vršiti nuždu u pelenu, rekli su da je to zbog njene sigurnosti!? I da neka preuzmem odgovornost pa ce je voditi na WC?!? Što tu čovjek može poduzeti?
quest11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 10:17   #367
Quote:
quest11 kaže: Pogledaj post
Plaćaju li se dodatno pelene u domovima? Otkad sam majku doveo u dom, stalno su joj stavljali pelene iako je mogla do WC-a!?! i nije nepokretna. Kada sam pitao zašto ona mora vršiti nuždu u pelenu, rekli su da je to zbog njene sigurnosti!? I da neka preuzmem odgovornost pa ce je voditi na WC?!? Što tu čovjek može poduzeti?
Ako ti je mama pokretna i lucidna zašto se sama ne pobuni? Za početak idi na ozbiljan razgovor kod upravitelja/upraviteljice i preuzmi odgovornost, što god to značilo. Oni se žele ograditi od toga da ih ti tužiš ako ti mama padne dok ide na wc, ali može pasti i općenito pa ne vidim svrhu.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 17:55   #368
Pelene se inače dobivaju na doznaku koju daje doktorica opće prakse. Obično u domu glavna sestra traži da joj donesete doznaku za pelene. Tata je bio samo privremeno u domu tako da sam ja sama donijela nekoliko paketa pelena jer se dobije na doznaku 360 komada pelena na razdoblje od tri mjeseca. Moj prijedlog bi bio da zamolite osoblje u domu, odnosno glavnu sestru da vode mamu po danu na WC. Ako joj ne pobjegne po danu mimo tog odlaska na WC onda joj ne treba pelena po danu. Po noći pristanite da joj stavljaju pelenu. Mislim da vjerojatno vaša mama ipak ima neki oblik inkontinecije pa da su jok zato stavili pelenu.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 16:03   #369
Dom u Zagrebu

Pozdrav svima, svekrva ima tumor na mozgu gradus IV, do sada je bila dobro, nedavno je imala epileptični napadaj i sada joj moramo naći smještaj. Još uvijek je pokretna, ali ta bolest ima takav tijek da sad sve može početi pomalo otkazivati i više ne smije biti sama doma, a mi oboje radimo.
Dobili smo od doktorice preporuku za Drugi dom Gaj, tu nažalost nema mjesta.
Imate li kakva svježa iskustva s domovima u Zagrebu, ne bismo perifriju da možemo dolaziti svaki dan?
Hvala svima unaprijed.
Sovica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 12:29   #370
Quote:
Sovica Zg kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, svekrva ima tumor na mozgu gradus IV, do sada je bila dobro, nedavno je imala epileptični napadaj i sada joj moramo naći smještaj. Još uvijek je pokretna, ali ta bolest ima takav tijek da sad sve može početi pomalo otkazivati i više ne smije biti sama doma, a mi oboje radimo.
Dobili smo od doktorice preporuku za Drugi dom Gaj, tu nažalost nema mjesta.
Imate li kakva svježa iskustva s domovima u Zagrebu, ne bismo perifriju da možemo dolaziti svaki dan?
Hvala svima unaprijed.
pogledaj malo u prijašnje postove

imaš iskustava napretek
Chantalle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 16:32   #371
HOTEL SENIUM

Moja baka je u Hotelu Senium (Dom Senium) i preporodila se, imaju fizioterapeuta, paze na prehranu njenu tako da joj je puno bolje nego prije! Cijena nije tako ekstra velika, a jako su drage cure koje rade i vrh smještaj! Stvarno sve pohvale!
gvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 14:30   #372
Samo da napišem osvrt na dom AV-Vitalis u Gajnicama. Tamo smo otišli na preporuku jednog člana obitelji, prije cca dvije godine je bio smješten netko njegov i sve je bilo zaista ok, vlasnica je medicinske struke i sve je uvijek bilo u redu.
Očito se u dvije godine puno toga promijenilo, jer je tamo koma. Nakon samo 2 mjeseca povlačimo svekrvu otamo. Dakle, iako je ona pokretna i sama se i pere i oblači i hrani (njoj zapravo samo treba nadzor zbog mogućeg epi napadaja i povećanja tlaka), cijena je 5 tisuća kuna!!! Daleko previše. Hrana je nikakva, mesa skoro da i nema, voća rijetko, stalno neka variva s hrenovkama, tako da smo još morali i kupovati hranu. Osoblja je sve manje, jako su nezadovoljni.
Daljinski za krevet nije radio, kad smo tražili da joj se to popravi, odgovor je bio: ajoj, to je jako skupo, to mora doći neka firma iz drugog grada, itd. Tako da NE PREPORUČAM NIKAKO ovaj dom! Pogotovo ako imate nekog nepokretnog, jer koliko sam čula, presvuku ih možda jednom dnevno, ljudi cijeli dan dozivaju sestru, a nitko ne dolazi.

Ono što je nama problem jer to što svekrva ima 50 godina samo i zapravo nije za starački dom u tom smislu, ali joj ipak treba nadzor, jer njena bolest (tumor na mozgu) će se pogoršavati, a nitko ne zna kojim tempom. Doma ne može biti, jer ćemo uskoro dobiti malu bebu.
Ako itko ima nekakav dobar prijedlog, molila bih da se javi, jer ovaj iznos od 5 tisuća mjesečno ne možemo pokrivati, pogotovo sada kada još nije ovisna o tuđoj pomoći i realno ne bi smjela biti tako visoka cijena.
Unaprijed zahvaljujem.
Sovica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 19:11   #373
Koja su pravila u domovima po pitanju korisnika i njegova izlaska iz doma, postoji li nekakva opcija da korisnik svaki dan smije sat, dva prosetat di ga je volja, s tim da ne mislim na setnju po vrtu koji je u sklopu doma?

Na koji nacin su djelatnici doma odgovorni, ako im pacijent odseta i ne vrati se natrag?

Quote:
Sovica Zg kaže: Pogledaj post
Samo da napišem osvrt na dom AV-Vitalis u Gajnicama. Tamo smo otišli na preporuku jednog člana obitelji, prije cca dvije godine je bio smješten netko njegov i sve je bilo zaista ok, vlasnica je medicinske struke i sve je uvijek bilo u redu.
Očito se u dvije godine puno toga promijenilo, jer je tamo koma. Nakon samo 2 mjeseca povlačimo svekrvu otamo. Dakle, iako je ona pokretna i sama se i pere i oblači i hrani (njoj zapravo samo treba nadzor zbog mogućeg epi napadaja i povećanja tlaka), cijena je 5 tisuća kuna!!! Daleko previše. Hrana je nikakva, mesa skoro da i nema, voća rijetko, stalno neka variva s hrenovkama, tako da smo još morali i kupovati hranu. Osoblja je sve manje, jako su nezadovoljni.
Daljinski za krevet nije radio, kad smo tražili da joj se to popravi, odgovor je bio: ajoj, to je jako skupo, to mora doći neka firma iz drugog grada, itd. Tako da NE PREPORUČAM NIKAKO ovaj dom! Pogotovo ako imate nekog nepokretnog, jer koliko sam čula, presvuku ih možda jednom dnevno, ljudi cijeli dan dozivaju sestru, a nitko ne dolazi.
Ono što je nama problem jer to što svekrva ima 50 godina samo i zapravo nije za starački dom u tom smislu, ali joj ipak treba nadzor, jer njena bolest (tumor na mozgu) će se pogoršavati, a nitko ne zna kojim tempom. Doma ne može biti, jer ćemo uskoro dobiti malu bebu.
Ako itko ima nekakav dobar prijedlog, molila bih da se javi, jer ovaj iznos od 5 tisuća mjesečno ne možemo pokrivati, pogotovo sada kada još nije ovisna o tuđoj pomoći i realno ne bi smjela biti tako visoka cijena.
Unaprijed zahvaljujem.
Boze sacuvaj, pa u kojem stoljecu ti ljudi zive, placaju im korisnici skupi dom, pa ako pise da ima TV, mora daljinski raditi, katastrofa!!
Hvala sto si napisala ovdi, nabiju cijenu doma, a ljude drze na kruhu i vodi, strasno!

Vidi domove u Hercegovini ili Bosni, za prvu ruku, ako ti nije predaleko za u posjete dolaziti.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 22:45   #374
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Koja su pravila u domovima po pitanju korisnika i njegova izlaska iz doma, postoji li nekakva opcija da korisnik svaki dan smije sat, dva prosetat di ga je volja, s tim da ne mislim na setnju po vrtu koji je u sklopu doma?

Na koji nacin su djelatnici doma odgovorni, ako im pacijent odseta i ne vrati se natrag?


Boze sacuvaj, pa u kojem stoljecu ti ljudi zive, placaju im korisnici skupi dom, pa ako pise da ima TV, mora daljinski raditi, katastrofa!!
Hvala sto si napisala ovdi, nabiju cijenu doma, a ljude drze na kruhu i vodi, strasno!

Vidi domove u Hercegovini ili Bosni, za prvu ruku, ako ti nije predaleko za u posjete dolaziti.


Ma uzasno je kako neki domovi "brinu" za svoje korisnike. Jadan onaj kojem to treba. Hvala ti puno na savjetu, ali kod nas ti je malo komplicirana situacija: svekrva zapravo ima samo nas, a nama dolazi beba krajem godine, tako da bi htjeli nesto blize, Bosna nam je daleko. Ma, ne znam uopce sto cemo i kako cemo, uzas od situacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sovica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 23:01   #375
Quote:
Sovica Zg kaže: Pogledaj post
Ma uzasno je kako neki domovi "brinu" za svoje korisnike. Jadan onaj kojem to treba. Hvala ti puno na savjetu, ali kod nas ti je malo komplicirana situacija: svekrva zapravo ima samo nas, a nama dolazi beba krajem godine, tako da bi htjeli nesto blize, Bosna nam je daleko. Ma, ne znam uopce sto cemo i kako cemo, uzas od situacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Trazi dalje, najgore ti je samo cekati, trazi i kontaktiraj dalje, pa ce vec se nesto iskristalizirati.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 19:08   #376
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Koja su pravila u domovima po pitanju korisnika i njegova izlaska iz doma, postoji li nekakva opcija da korisnik svaki dan smije sat, dva prosetat di ga je volja, s tim da ne mislim na setnju po vrtu koji je u sklopu doma?

Na koji nacin su djelatnici doma odgovorni, ako im pacijent odseta i ne vrati se natrag?


Boze sacuvaj, pa u kojem stoljecu ti ljudi zive, placaju im korisnici skupi dom, pa ako pise da ima TV, mora daljinski raditi, katastrofa!!
Hvala sto si napisala ovdi, nabiju cijenu doma, a ljude drze na kruhu i vodi, strasno!

Vidi domove u Hercegovini ili Bosni, za prvu ruku, ako ti nije predaleko za u posjete dolaziti.
Naravno da korisnici smiju van doma izlaziti i na kraće i na duže vrijeme, samo je potrebno dojaviti djelatnicima da se radi o kraćem ili dužem odsustvu, ne može osoba samo tako otići...
Problem su dementni korisnici koji su smješteni u domovima u kojima nema prilagođenih odjela zatvorenog tipa i to su jako veliki problem jer takva osoba nema što raditi bez nadzora ako se primjete znakovi demencije, a nažalost djelatnici doma ne mogu napaziti sve takve
Djelatnici doma ulažu svoj maksimum u to da napaze iste, ali koliko mi iskustvo govori, veći su problem djeca tih istih korisnika kojima je teško prihvatiti da možda ta određena ustanova nije najbolje rješenje za dementnu osobu koja je sklona lutanju... djelatnici svaku takvu promjenu kod osobe moraju reći obitelji i obitelj u skladu s time treba postupati (iliti drugdje u ustanovu zatvorenog tipa smjestiti takvu osobu).

Iako naravno da sve to ovisi od doma do doma... no koliko znam, u državnim i nekim privatnim domovima, osoba ima potpuno pravo izlaska i kretanja koliko god želi
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 04:19   #377
@agathos hvala.


Zanima me kad se prijavi na listu za drzavni dom, vidim da pisu ljudi da se ceka 10 godina, e pa zanima me dal se pri predaji papira, dobije neka potvrda?

Dal vam kazu "vasa prijava je 1456. po redu"
Moze li se otici za 2 godine provjeriti, jel prijava 940. po redu.

Kako to funkcionira? Hvala.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 17:40   #378
I moja mama je u Hotelu Senium vidi se da se jako trude, paze na njih, hrana je super i smještaj je doslovno hotel! Za sad imam samo pohvale ako se promijeni šta javim
herii is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 22:04   #379
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
@agathos hvala.


Zanima me kad se prijavi na listu za drzavni dom, vidim da pisu ljudi da se ceka 10 godina, e pa zanima me dal se pri predaji papira, dobije neka potvrda?

Dal vam kazu "vasa prijava je 1456. po redu"
Moze li se otici za 2 godine provjeriti, jel prijava 940. po redu.

Kako to funkcionira? Hvala.
Liste čekanja za državni dom su prilično duge... puno se ljudi prijavljuje jer su cijenom pristupačniji, ovisi naravno od doma do doma... i kapacitetu i potrebama u trenutku smještaja

Potvrda se dobije, ali ne na takav način, već samo sa datumom predaje dokumentacije. Nisam upoznata s time da se na samoj potvrdi nalazi i broj na listi.
U svakom trenutku se osoba može javiti socijalnom radniku i informirati se o tome od koje se godine rješavaju zahtjevi tj u kojoj je fazi predani zahtjev, a to zbilja ovisi o jako puno toga..
Mnogi odustanu, mnogi nažalost preminu, mnogi se smjeste u druge domove, ima puno faktora
Obično su za stacionar kraće liste čekanja, a za običan smještaj duže
Uvijek savjetujem da se predaju papiri jer zbilja nitko nije dužan kad ga pozovu prihvatiti smještaj!

Ono što je svakako potrebno jest redovito godišnje javljanje, bilo samih potencijalnih kandidata, bilo njihove djece o tome da interes za smještaj još uvijek postoji, no to je u pravilu to!
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 13:02   #380
Mi smo napokon našli dom gdje se ne čeka na red nekoliko godina! Smjestili smo mamu u Hotel Senium, sve dogovorili i riješili u 2 dana! Jako zadovoljni medicinskim osobljem u domu, smještaj je vrhunski, imaju sve što požele i nije nam daleko! Mama je zadovoljna to nam je najbitnije!
rader is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.