Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2016., 11:24   #1501
Evo me

Vrata su ugradena prosli petak, sve je proslo izvrsno! Vrata su

Meni se, osobno, najvise svida taj futer stok, bas mi nekak s njim mocno djeluju. Sve je bilo gotovo u jednom danu, nikakvih problema nije bilo.. Mama je totalno sve komplicirala, a zapravo je sve tak jednostavno!
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 18:29   #1502
Quote:
Limačica. kaže: Pogledaj post
Evo me

Vrata su ugradena prosli petak, sve je proslo izvrsno! Vrata su

Meni se, osobno, najvise svida taj futer stok, bas mi nekak s njim mocno djeluju. Sve je bilo gotovo u jednom danu, nikakvih problema nije bilo.. Mama je totalno sve komplicirala, a zapravo je sve tak jednostavno!
Koja vrata, koja firma i gdje je slika
Xeroxmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 19:13   #1503
Svi imaju većinom u cijeni demontažu drvenog štoka, da li je isto s metalnim štokom ili se to naplaćuje posebno?
Zna netko?
Xeroxmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 19:43   #1504
Koliko znam (nakon malo googlanja) demontaža starog metalnog stoka se naplacuje extra i to ne bas malo.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 14:08   #1505
Tražim vrata drvena ili pvc, ulazna, ulaz ce biti iz zatvorenog vanjskog stubišta. Dali je moguce naci takva vrata za 2500 - 3000 kn. Ne treba mi ne znam kakav protuprovalni okov. Zivimo u mirnijem mjestu di nema straha provalama u obiteljskoj kuci. Sve što pogledam košta minimum 4500 kn pa nadalje. Dali postoje još solidna dobra vrata s ugradnjom da koštaju 2500-3000kn, a da nisu kao u pevcu ona kineska za 1000 kn.
ingchef is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 17:55   #1506
Imao sam jučer ugradnju vrata. Sve ispalo ok, majstori brzi i uredni, vrata funkcioniraju za sada

Jedino me muči detalj da kada se vrata otključavaju ili zaključavaju vrata kugla se mora povući prema tijelu da sve sjedne na mjesto.
Ne izgleda mi to normalno, da se protuprovalna vrata moraju s dvije ruke otvarati, neka me netko prosvijetli ako griješim u počecima.
Xeroxmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 12:45   #1507
I mi smo nedavno ugradili. Ako nesto nosim u jednoj ruci, ne mogu otvoriti samo s drugom rukom, s kljucem, nego isto moram privuci malo vrata. Prvi puta je islo bas tesko, sad vec ide lakse...rekli su nam da je to radi gume i da ce se s vremenom omeksati.
Sto se tice montaze isto je sve proslo ok.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 17:05   #1508
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
I mi smo nedavno ugradili. Ako nesto nosim u jednoj ruci, ne mogu otvoriti samo s drugom rukom, s kljucem, nego isto moram privuci malo vrata. Prvi puta je islo bas tesko, sad vec ide lakse...rekli su nam da je to radi gume i da ce se s vremenom omeksati.
Sto se tice montaze isto je sve proslo ok.

Istina, danas je vec lakše. Izgleda da je to radi gume.
Tnx.
Xeroxmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 11:31   #1509
Quote:
Xeroxmeister kaže: Pogledaj post
Koja vrata, koja firma i gdje je slika
Napisala sam gore. Rapa Nui, Vighi unix 3c. Evo slika samo za tebe

__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 12:27   #1510
Vratno krilo za ulazna vrata

Na unutarnjim ali ulaznim vratima ( kuća sa 4 stana) vr krilo se iskrivilo i trebao bih novo a nije standardna mjera, šir vr krila sa falcom 82cm . Nebih izbijao sve i stavljao nova vrata pa sam mislio kada bi mi netko napravio samo krilo po mjeri. Ili možda ima negdje kupiti nefalcana krila pa ti sfalcaju po mjeri.
Unaprjed hvala na ponudama i informacijama
Trnje, Zagreb
bego is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 15:08   #1511
Napisala sam (malo vise gore) da su mi rekli da ce se vrata u pocetku teze otvarati i da je to normalno...kao omeksat ce guma. No, sada je proslo nekih mjesec dana i stvar se nije puno promijenila. I dalje (uglavnom) ne mogu otvoriti vrata jednom rukom, pa je prilicno nezgodno kada nesto nosim u drugoj ruci. Mislim, jasno da ce za koju godinu guma popustiti, pa to nece biti problem, ali ...pitam se je li tako i kod ostalih ili bi se vrata trebala moci lagano otvoriti jednom rukom.
Ista stvar je iznutra. Naravno kvakom se mogu vrata gurnuti pa onda otvoriti, ali ne ide lagano, pa kad se krene otvarati treba "utisnuti" vrata i dosta se cuje pri otvaranju, bas zbog toga jer treba upotrijebiti nesto sile pri tom. Ne sjecam se kako je bilo u salonu, otici cu jednom prilikom provjeriti, ali bi me zanimalo kako je kod vas drugih.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 23:15   #1512
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Napisala sam (malo vise gore) da su mi rekli da ce se vrata u pocetku teze otvarati i da je to normalno...kao omeksat ce guma. No, sada je proslo nekih mjesec dana i stvar se nije puno promijenila. I dalje (uglavnom) ne mogu otvoriti vrata jednom rukom, pa je prilicno nezgodno kada nesto nosim u drugoj ruci. Mislim, jasno da ce za koju godinu guma popustiti, pa to nece biti problem, ali ...pitam se je li tako i kod ostalih ili bi se vrata trebala moci lagano otvoriti jednom rukom.
Ista stvar je iznutra. Naravno kvakom se mogu vrata gurnuti pa onda otvoriti, ali ne ide lagano, pa kad se krene otvarati treba "utisnuti" vrata i dosta se cuje pri otvaranju, bas zbog toga jer treba upotrijebiti nesto sile pri tom. Ne sjecam se kako je bilo u salonu, otici cu jednom prilikom provjeriti, ali bi me zanimalo kako je kod vas drugih.

Mitra ?
Xeroxmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 23:58   #1513
Bilo kakva vrata, bilo koje marke moraju se moći otvarati jednostavno i lagano (ključem ili rukom). Nikakva guma ne smije stvarati otpore. Bilo bi dobro da se obratite, ne monterima na mobitel, već tvrtki od koje ste kupili vrata i to mailom na njihovu kontakt adresu i pojasnite vašu frustraciju. Možda management tvrtke niti ne zna što se događa na terenu!!
Conrad Hrvatska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 13:18   #1514
mi imamo identičnu situaciju.
nova vrata, također ih moramo povući prema sebi prije otvaranja.
drugačije se ne daju otvoriti.

monter objasnio da su to takva vrata i da to tako mora biti.
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 14:12   #1515
Quote:
Xeroxmeister kaže: Pogledaj post
Mitra ?
Da.
Quote:
Conrad Hrvatska kaže: Pogledaj post
Bilo kakva vrata, bilo koje marke moraju se moći otvarati jednostavno i lagano (ključem ili rukom). Nikakva guma ne smije stvarati otpore. Bilo bi dobro da se obratite, ne monterima na mobitel, već tvrtki od koje ste kupili vrata i to mailom na njihovu kontakt adresu i pojasnite vašu frustraciju. Možda management tvrtke niti ne zna što se događa na terenu!!
Da se razumijemo i da ne bi ispalo da pretjerujem, nije da se vrata otvaraju nesto posebno tesko, ali bilo ih je potrebno je malo privuci.
I nije da se bas radi o frustraciji, nego ...nisam takva vrata imala, niti imala prilike otvarati, pa me samo zanimalo kako je kod drugih.
A s pojasnjavanjem "frustracije" osobi koja je zaduzena za komunikaciju s musterijom na zalost nisam imala dobro iskustvo.
Za razliku od majstora koji je stvarno sve obavio super i bio vrlo susretljiv i simpatican. Kako je morao dolaziti jos jednom, jos je malo to podesio, pa sad ipak ide nesto lakse. Nije da bas moze malo dijete laganim okretom kljuca otvoriti, ali cini mi se ok. Uspijeva i jednom rukom, ali treba malo kljucem privuci.
Quote:
keiTee kaže: Pogledaj post
mi imamo identičnu situaciju.
nova vrata, također ih moramo povući prema sebi prije otvaranja.
drugačije se ne daju otvoriti.
monter objasnio da su to takva vrata i da to tako mora biti.
Onda je ocito to tako. Kao i cinjenica da se ne mogu zatvoriti kvakom (kao obicna) nego ih ustvari treba zalupiti.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 17:24   #1516
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Da.



Da se razumijemo i da ne bi ispalo da pretjerujem, nije da se vrata otvaraju nesto posebno tesko, ali bilo ih je potrebno je malo privuci.

I nije da se bas radi o frustraciji, nego ...nisam takva vrata imala, niti imala prilike otvarati, pa me samo zanimalo kako je kod drugih.

A s pojasnjavanjem "frustracije" osobi koja je zaduzena za komunikaciju s musterijom na zalost nisam imala dobro iskustvo.

Za razliku od majstora koji je stvarno sve obavio super i bio vrlo susretljiv i simpatican. Kako je morao dolaziti jos jednom, jos je malo to podesio, pa sad ipak ide nesto lakse. Nije da bas moze malo dijete laganim okretom kljuca otvoriti, ali cini mi se ok. Uspijeva i jednom rukom, ali treba malo kljucem privuci.



Onda je ocito to tako. Kao i cinjenica da se ne mogu zatvoriti kvakom (kao obicna) nego ih ustvari treba zalupiti.


Evo meni od kada je stavljen prag, sada se teĹľe i zakljuÄŤava.
Moram se dodatno nasloniti na vrata da škljocnu i onda se moze okrenuti kljucem, sutra ih zovem.
Xeroxmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 09:34   #1517
Na mojim vratima se u dijelu štoka gdje ulazi "jezik" ima okrugla pločica nejednake debljine kojom reguliraš upravo to kaj vas muči. Dakle, ovisno koji dio (tanji/deblji) zakreneš unutar štoka , štok je tanji ili deblji pa vrata treba manje ili više pritiskati /povlačiti da bi jezik sjeo/izašao lagano van. To se jednostavno podesi šarafcigerom. Kod mene nema nikakve potrebe za lupanjem. Provjerite imate li takvo nešto.
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 15:16   #1518
Quote:
ssm kaže: Pogledaj post
Na mojim vratima se u dijelu štoka gdje ulazi "jezik" ima okrugla pločica nejednake debljine kojom reguliraš upravo to kaj vas muči. Dakle, ovisno koji dio (tanji/deblji) zakreneš unutar štoka , štok je tanji ili deblji pa vrata treba manje ili više pritiskati /povlačiti da bi jezik sjeo/izašao lagano van. To se jednostavno podesi šarafcigerom. Kod mene nema nikakve potrebe za lupanjem. Provjerite imate li takvo nešto.
Možeš li poslikat ili naći sliku na netu?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 01:24   #1519
Pozdrav.

Imam problem. Prije pola godine ugrađivao sam novu stolariju u stan. Išao sam preko preporuke, bla bla, da ne duljim...
Nismo zadovoljni s poslom i kvalitetom, ali najveći problem mi trenutno predstavljaju ulazna vrata u stan:

znači nova PVC vrata koja sam platio nekih 500 eura imaju čak lošiju izolaciju od prijašnjih prastarih običnih drvenih vrata koja su zijevala na sve strane...

zgrada je sama po sebi užasna što se tiče provođenja zvuka, ali ovo što sad imam pogoršava situaciju, doslovno nitko ne smije progovorit na hodniku da ne čujem u stanu, svaki zvuk se čuje, maltene svaki šušanj, čuje se i nas unutra...

užas..

uglavnom, dal se mogu ta vrata nekako dogradit, izgledaju mi kao da su šuplja između dvije ploče, kad ih gurneš rukom ona se saviju, takva vrata još nisam vidio nigdje...

dal se to može zapunit ili nekako sredit, jer ovo sada je neprihvatljivo


a ako ne može, kolko bi me koštala jedna ozbiljnija vrata, nemoraju bit PVC, ali da imaju zvučnu izolaciju, ne mora biti vrhunska, ali da nije šrot ko što je ovo...


čak mislim da mi je ovdje nešto podvljaeno, ko što mislim i za prozore...
al dobro ..
.

dajte neki savjet, hvala
Nježnik81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 08:16   #1520
Quote:
Njeďż˝nik81 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Imam problem. Prije pola godine ugra�ivao sam novu stolariju u stan. I�ao sam preko preporuke, bla bla, da ne duljim...
Nismo zadovoljni s poslom i kvalitetom, ali najve�i problem mi trenutno predstavljaju ulazna vrata u stan:

zna�i nova PVC vrata koja sam platio nekih 500 eura imaju �ak lo�iju izolaciju od prija�njih prastarih obi�nih drvenih vrata koja su zijevala na sve strane...

zgrada je sama po sebi u�asna �to se ti�e provo�enja zvuka, ali ovo �to sad imam pogor�ava situaciju, doslovno nitko ne smije progovorit na hodniku da ne �ujem u stanu, svaki zvuk se �uje, maltene svaki �u�anj, �uje se i nas unutra...

u�as..

uglavnom, dal se mogu ta vrata nekako dogradit, izgledaju mi kao da su �uplja izme�u dvije plo�e, kad ih gurne� rukom ona se saviju, takva vrata jo� nisam vidio nigdje...

dal se to mo�e zapunit ili nekako sredit, jer ovo sada je neprihvatljivo


a ako ne mo�e, kolko bi me ko�tala jedna ozbiljnija vrata, nemoraju bit PVC, ali da imaju zvu�nu izolaciju, ne mora biti vrhunska, ali da nije �rot ko �to je ovo...


�ak mislim da mi je ovdje ne�to podvljaeno, ko �to mislim i za prozore...
al dobro ..
.

dajte neki savjet, hvala
Tu ti popravke nema. Postoji opcija da se vidi zašto vrata ne brtve, ali po ovome što si napisao da se savijaju tu je problem bojim se sa nekim lošim profilima,panelom, okovom itd.....
Takva kvalitetna vrata ti koštaju oko 4000 kn.
montpl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.