Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2010., 14:39   #201
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Dajte da vas pitam.
Kako dobijete link na sam graf da ga lijepite ovdje.
Probala sam na "Shareing" pa dobijem samo link na stranicu ipar grafova.
Ne pali samo desni klik za sačuvat sliku.
A ne da mi se uvjek "Cropat".
- kopiram graf najprije kao sliku (klikni s desnom stranom misa..save image (ili tako nekako)
- onda napravom upload na moj photobucket account
- kad si to napravila, onda ispod slike imas link koji ces kopirati u post..
- dakle u postu imas button 'insert image' i potom samo pastas link..
to je to
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Old 21.02.2010., 16:59   #202
Bok cure!
Evo, nakon što smo jedan ciklus potrošili probavajući na bedaka (samo brojeći dane) , probala bih i sa bt. Jučer sam dobila, pa me zanima može li mi koja od vas objasniti šta temp znače, na svom grafu, jer sam nestrpljiva da i sama počnem. Npr. što znači rast i pad temp prije drugog dijela ciklusa i začeća, dakle kad je vrijeme za seks, kad je najbolje vrijeme, dalje sve kužim ali tu sam se malo izgubila. Ipak to nije moj graf
__________________
stiže poklon za Božić
tete is offline  
Old 21.02.2010., 18:27   #203
Hej, tete, evo c/p sa jedne str. sa neta...

Tjelesna temperatura dijeli se u dvije faze: faza niže temperature na početku ciklusa, kojom započinje ovulacija i faza povišene temperature (faza žutog tijela), koja označava neplodne dane.

Oko tri dana nakon ovulacije povećava se vrijednost progesterona. Progesteron je hormon (Pro = za, Gesteron = trudnoću) koji se stvara od žutog tijela (stoga se i naziva hormonom žutog tijela). Taj hormon važan je za gniježđenje oplođenog jajašca i prvu fazu trudnoće.
Progesteron podiže vašu tjelesnu temperaturu nakon ovulacije. Obično se temperatura povisuje jedan do dva dana nakon ovulacije. Povišenje temperature slijedi kad su tri vrijednosti više za 0,2 stupnja od proteklih šest vrijednosti. To znači da žena u tom ciklusu više nije plodna. Ako je vrijednost niža, morate čekati na četvrtu vrijednost.

Najviša vrijednost trebala bi trajati najmanje deset dana prije nego što temperatura ponovo počne opadati, čime započinje menstruacija. Ako to redovno nije slučaj, možda se radi o slabljenju žutog tijela, što može spriječiti ili otežati trudnoću. Kod nekih žena temperatura pada tek nakon početka menstruacije.
tartaruga is offline  
Old 21.02.2010., 18:30   #204
Ako koristiš graf od Fertility Frienda, u rubrici Q & A imaš sve jako lijepo objašnnjeno što,kako i zašto
tartaruga is offline  
Old 21.02.2010., 21:53   #205
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Ako koristiš graf od Fertility Frienda, u rubrici Q & A imaš sve jako lijepo objašnnjeno što,kako i zašto
hvala, tartaruga! znam da ima sve ali bila sam ti malo nestrpljiva
pročitala sam da ne treba mjeriti za vrijeme menstruacije, a jučer sam dobila i sad moram čekati još punih pet dana, tako da mi tvoje pojašnjenje puno znači.
nisam baš upoznata s time jer smo se dragi i ja odlučili prestati čuvati kad se zaručimo, i baš se prvi put, odmah na dan zaruka uhvatilo
sad je mishica dosta velika i htjeli bismo još jedno pa moram sve prolaziti kao da mi je prvi put
hvala još jednom.
Btw, sretno vam svima sa održavanjem temperaturica...:-)
__________________
stiže poklon za Božić
tete is offline  
Old 21.02.2010., 22:10   #206
pozdrav ženske!!! nije me bilo cijeli dan,ali prijavljujem da je i jutros temperatura bila ista 36,6! nema pomaka,sve je jednako! nadam se povećanju...
JFF,žao mi je...
ostale cure,držim fige!!! sve smo tu negdje... uf... ja ću ovaj tjedan znat na čemu sam...
jedino pozitivno je šta ovaj mjesec ne razmišljam o nikakvim predznacima jedino imam osjećaj da kamo go pogledam vidim malu djecu i tu u mom mjestu stalno slušam tko je rodio,tko je trudan... grrrrrrrrrrr.....
mala2207 is offline  
Old 21.02.2010., 22:11   #207
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Puffko, a šta misliš za ovo sa jajnicima? Nekako pokušavam izbacit iz glave crne misli da bi to mogla biti neka cista ili druga boleština?
Možda me i prije bolilo samo nisam obraćala pažnju kao sada...
A ciste su uvijek moguce ali su uglavnom (mislim na funkcionalne) bezazlene, prakticki normalne i nestanu za ciklus-dva.
Za upale, infekte... ne znam kako bismo to mogli ovako dijagnosticirati.
Vidjet ces uostalom za koji dan.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Old 21.02.2010., 22:14   #208
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
procurila

zaključavam
ciklus



a O je vjerojatno bila 23 dc ili tu negdje

razmišljam o digitalnom toplomjeru, možda sam ja zajebala mjerenja pa je pogrešno zacrtalo na 21 dc
Ako nista, ovo sad izgleda kao normalan ovulatorni ciklus, sto je napredak u odnosu na tvoje cikluse prije, pa ocito nesto dobro radis
A znas i sama da uz muzeve nalaze nece ici bas lako ovako prirodnim putem.
Medjutim ako ti ovuliras normalno, s inseminacijom (koja je zbilja prilicno neagresivno rjesenje) barem imate dobre sanse.
Samo hrabro!
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Old 21.02.2010., 23:56   #209
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Ako nista, ovo sad izgleda kao normalan ovulatorni ciklus, sto je napredak u odnosu na tvoje cikluse prije, pa ocito nesto dobro radis
A znas i sama da uz muzeve nalaze nece ici bas lako ovako prirodnim putem.
Medjutim ako ti ovuliras normalno, s inseminacijom (koja je zbilja prilicno neagresivno rjesenje) barem imate dobre sanse.
Samo hrabro!
znam da neće biti lako i koliko mi sad bude teško kad vidim da se borba nastavlja sjetim se početka prošle godine kada sam imala 3 ciklusa koja su mi oduzela 7 mjeseci od kojih je treći završen dabrostonima pa kucnem u drvo

pomak se vidi, truda je dosta uloženo

kontam da sličan trud se možda može uložiti da "sredimo" i muža, treba se naručiti kod urologa pa sigurno neke pretrage, kontolne spermiograme i probavanje raznih vitamina, tako da se nadam da ćemo taj spermiogram uspjeti malo pogurati, a ako ne ja sam već skoro zrela za insemenaciju, a mislim da će i on uskoro biti

on se malo razočarao prošli put kad je ginekolog govorio kao da će nam šanse biti veće za par postotaka, on se sav sjebao na osnovu toga, kaže što ćemo ići kad su šanse veće samo za par postotaka, ja mu kažem nekad je dovoljno samo 1 posto

nadam se ako ništa ne bude prije, da ćemo do kraja godine napraviti barem prvu insemenaciju, tako nešto kontam da bi trebalo biti pa sada
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 22.02.2010., 00:39   #210
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post

on se malo razočarao prošli put kad je ginekolog govorio kao da će nam šanse biti veće za par postotaka, on se sav sjebao na osnovu toga, kaže što ćemo ići kad su šanse veće samo za par postotaka, ja mu kažem nekad je dovoljno samo 1 posto

nadam se ako ništa ne bude prije, da ćemo do kraja godine napraviti barem prvu insemenaciju, tako nešto kontam da bi trebalo biti pa sada
Pa nije bas par postotaka...

Moj opstetricar radi i u jednoj klinici za reproduktivnu medicinu (zapravo najvecoj na Novom Zelandu) a poznajem mu i par kolega privatno, i oni kazu da procjenjuju da se paru koji ima mild to moderate male factor (a tvoj muz bi spadao u moderate male factor, ja mislim), zena ovulira, sanse dizu i 3-4 puta, sa kojih 5% po ciklusu na 'normalnih' 17-20%.
('tehnologija' je ista, jedino je ovdje monitoring dosta ozbiljniji, prati se LH u krvi svaki dan negdje od 7. dana itd)
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Old 22.02.2010., 01:01   #211
Jutro cure!
Evo mene u kasne sate....strah me ici spavat,a ni ne spava mi se......sutrasnja temperatura ce sve reci!
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Old 22.02.2010., 08:48   #212
Jutrić!!!! Evo moj graf.. Jutros je lagano poraslo! Vadim toplomjer,a srce kuca sto na sat,uf... Nikkia,držim fige!!!!!!

mala2207 is offline  
Old 22.02.2010., 08:51   #213
:
Evo i mog grafa,sada se nadam sutra,prekosutra nekom skoku ili barem da ovako ostane
mala tvoj super izgleda

FIGICA is offline  
Old 22.02.2010., 08:58   #214
FIGICA, držim fige za rast!!!!! za sad je baš lijep graf!!!
mala2207 is offline  
Old 22.02.2010., 09:03   #215
Quote:
mala2207 kaže: Pogledaj post
FIGICA, držim fige za rast!!!!! za sad je baš lijep graf!!!
Hvala i tebi Figica drži fige da ovo bude dobitni ciklus!!!
FIGICA is offline  
Old 22.02.2010., 09:10   #216
Dobro jutro babe!
a gdje ste sve? ja čekam izvještaj a ono nema vas..

evo ja prijavljujem novi maaali skok na grafu, i više uopće ne znam šta da mislim o njemu..

*Mare* is offline  
Old 22.02.2010., 09:13   #217
jupi Mare,super!!! još ima nade!!!!
mala2207 is offline  
Old 22.02.2010., 10:16   #218
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
znam da neće biti lako i koliko mi sad bude teško kad vidim da se borba nastavlja sjetim se početka prošle godine kada sam imala 3 ciklusa koja su mi oduzela 7 mjeseci od kojih je treći završen dabrostonima pa kucnem u drvo

pomak se vidi, truda je dosta uloženo
Baš sam ti htjela nešto slično napisati na WZ.
Znam da ti je žao zbog minusa, ali treba gledati i s vedrije strane, da se dovodiš u funkciju da lakše ostaneš trudna, a to nije mala stvar.

Quote:
mala2207 kaže: Pogledaj post
Jutrić!!!! Evo moj graf.. Jutros je lagano poraslo! Vadim toplomjer,a srce kuca sto na sat,uf... Nikkia,držim fige!!!!!!
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
:
Evo i mog grafa,sada se nadam sutra,prekosutra nekom skoku ili barem da ovako ostane
mala tvoj super izgleda
Quote:
*Mare* kaže: Pogledaj post
Dobro jutro babe!
a gdje ste sve? ja čekam izvještaj a ono nema vas..

evo ja prijavljujem novi maaali skok na grafu, i više uopće ne znam šta da mislim o njemu..
ajme lijepih skokova!
Držim fige da tako vam svime ostane!
Mare, ti se opet vraćaš u igru....
Newbiee is offline  
Old 22.02.2010., 10:35   #219
Quote:
*Mare* kaže: Pogledaj post
Dobro jutro babe!
a gdje ste sve? ja čekam izvještaj a ono nema vas..

evo ja prijavljujem novi maaali skok na grafu, i više uopće ne znam šta da mislim o njemu..

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~ da ne padne
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Baš sam ti htjela nešto slično napisati na WZ.
Znam da ti je žao zbog minusa, ali treba gledati i s vedrije strane, da se dovodiš u funkciju da lakše ostaneš trudna, a to nije mala stvar.
tako, draga, i gledam i nastojim čuvati strpljenje u sebi
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 22.02.2010., 10:50   #220
Temp i dalje 37 ...bazalna...menge još nema
leptirica 2 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:43.