Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2010., 08:36   #21
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
pa di toga ima, svi oni imaju jos najmanje sto vragova.....
Želiš li biti problem ili rješenje problema?

Svatko ima negdje po ladicama hrpicu zastarjelih modela koji nemaju "najmanje sto vragova" - utoliko se do (bezvragog ) mobitela može doći elementarnim raspitivanjem kod prijatelja, rodbine i znanaca, a cijeli trošak je jedno "hvala".

Prema tome, to nije dobar argument protiv dječjeg mobitela. Prvi put kad se dijete nađe u ružnoj situaciji koja bi bila manje ružna za njega da je imao mobitel, kladim se da će ga dobiti istog trena.

Jednu ružnu situaciju prekasno.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 08:40   #22
E da.

I nama učiteljice uvijek na roditeljskom kažu da ne odgovaraju za ništa što djeca izgube.

Ja sam prošle godine mom dala novce za neku knjigu da kupi, došao je bez knjige i novaca. On veli da je dao novce, dobio knjigu i stavio u torbu. Knjige niotkuda. Sve pretražili. I učiteljice ujutro i popodne i ništa. Šta sad.

Ove godine je dao novce i donio knjigu Više puta sam mu ponovila pazi da ju staviš u torbu, sjećaš se prošle godine, bla bla i sve ok.

Na njemu je odgovornost. Mora se učit. Nema učiteljica ništa s tim.
program is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 08:44   #23
Nasi mogu nositi mobitele u skolu, cak i u nizim razredima, ali moraju biti ugaseni za vrijeme sata.
Uciteljice su odmah rekle da ih nose na svoju odgovornost, isto kao i skupe tenisice i slape, i da ne dolazimo poslije njima plakati ako se nesto desi...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 08:55   #24
OK, malo offt.

Obzirom da se još sjećam "situacija" iz mojih osnovnoškolskih dana (bem ti, koja memorija... ), još mi pomalo ide na jetra to učiteljsko/školsko: mi ne odgovaramo ni za šta...

Slažem se da ne trebaju odgovarati za nebrigu učenika, za izgubljene ili uništene stvari i sl. Bez daljnjega. Ali za ukradene?

U mojoj osnovnoj školi krađe su bile ogroman problem. A čujem da su i danas u školi u koju će ići moje djete. I u drugim školama, što čujem od drugih roditelja. Sorry, ali teško mi je popušiti da moje djete ne smije imati bolju jaknu/patike/mobitel/štogod jer time samo izaziva da joj netko to ukrade. Još se sjećam klinaca koji su zimi išli doma samo u puloverima jer im je netko popalio jakne. Ili u papučama jer su cipele ili patike netragom nestale. Slušam kako je šogorica odustala da sina obuče koliko-toliko kvalitetno (ne skupo i ne marke, većinom roba iz Takka, C&A i sl.). U dva tjedna dvije jakne. Za mobitele neću ništa reći jer ih je prilično lako izgubiti. Ali vjerujem da se i njih krade.

Neka odgovornost škole mora postojati.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 09:01   #25
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Neka odgovornost škole mora postojati.
Na školi je poduzimanje razumnih mjera. Dakle, škola mora do neke granice poduzeti ono što se može. Prije svega, spriječiti ulazak nepoznatih i nepozvanih osoba (ne samo radi krađa) - hm, lakše reći nego učiniti. Po mogućnosti, složiti video-nadzor (znam da zvuči totalitarno, ali briga me ).

Sve iznad tih nekakvih "razumnih mjera" je nerealno zahtijevati. ZET nije odgovoran za krađe u tramvajima, HŽ za vlakove, mislim da ni bolnica nije odgovorna za krađe po sobama...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 09:09   #26
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Na školi je poduzimanje razumnih mjera. Dakle, škola mora do neke granice poduzeti ono što se može. Prije svega, spriječiti ulazak nepoznatih i nepozvanih osoba (ne samo radi krađa) - hm, lakše reći nego učiniti. Po mogućnosti, složiti video-nadzor (znam da zvuči totalitarno, ali briga me ).

Sve iznad tih nekakvih "razumnih mjera" je nerealno zahtijevati. ZET nije odgovoran za krađe u tramvajima, HŽ za vlakove, mislim da ni bolnica nije odgovorna za krađe po sobama...
Činjenica je da rijetko kradu nepoznate i nepozvane osobe. Obično su to insajderi, razredni ili tu negdje kolege koji su dobro upućeni što je čije i tko što ima. A video-nadzor? Meni to zvuči prilično smisleno. Znam da ima onih koji skaču na samu riječ, ali ni mene baš nije briga ako će to spriječiti krađe ili bar omogućiti otkrivanje i kažnjavanje krivca (a samim tim nadam se i bolje promišljanje hoće li se i ubuduće baviti tim sportom).
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 09:14   #27
Ne znam zašto bi video-nadzor bio veliki problem. Škola koju moji pohađaju ga ima. Samo u hodnicima, ali to je sasvim dovoljno. Ako je nešto nestalo u učionici, logična pretpostavka je da je krivac netko tko je boravio u njoj.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 09:35   #28
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto bi video-nadzor bio veliki problem. Škola koju moji pohađaju ga ima. Samo u hodnicima, ali to je sasvim dovoljno. Ako je nešto nestalo u učionici, logična pretpostavka je da je krivac netko tko je boravio u njoj.
Zato što se uvijek nađu oni koji uhvate graktati o povredi osobnih sloboda, policijskoj državi i sl.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 09:42   #29
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Zato što se uvijek nađu oni koji uhvate graktati o povredi osobnih sloboda, policijskoj državi i sl.

Ja želim da budu kamere u školi, ne zato jer će mome potomku netko maznuti mobitel ili jaknu, već zato jer ih netko može gurnuti niz stepenice ili ozliijediti na neki način.
A graktanje bi tada bilo tako sporedna stvar.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 09:48   #30
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Sjajno. Imam bolji prijedlog: neka u školu ne idu ni djeca - zamisli kolika je to tek odgovornost sirote učiteljice...



Dakle, dvoje idiota je uspjelo natjerati školu na idiotsku odluku - i što su rekli/napravili ostali, normalni roditelji, oni isti koji bi za svoju djecu davali svoje unutrašnje organe i kožu na transplantaciju i kojima su djeca početak i kraj, Smisao i Bitak? Rekli su "a dobro" i otišli svojim putem?

Je, tko je lud zamjerati se učiteljici i ravnateljici...
Skolsko pravilo je takvo kako je, a meni ne pada na pamet izigravati Matiju Gubeca za nesto sto me zapravo opce ne dira. Nasa skola je mala, samo za prva cetiri razreda osnovne,a mi zivimo 10 m od nje. S obzirom da sjedi odmah do prozora, kad izadjem na balkon ja ga vidim u klupi. Tako da mi je poprilicno svejedno nosi li mobitel u skolu ili ne.
theodora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 09:52   #31
dati djetetu mladjem od 12(cak i 15) godina mobitel je nepotrebno i stetno.
Mobile phones tumour risk to young children

a ovakvih clanaka ima masu...btw. u francuskoj je do 12 godina zabranjeno nositi mob u skolu....
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 10:07   #32
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Želiš li biti problem ili rješenje problema?

Svatko ima negdje po ladicama hrpicu zastarjelih modela koji nemaju "najmanje sto vragova" - utoliko se do (bezvragog ) mobitela može doći elementarnim raspitivanjem kod prijatelja, rodbine i znanaca, a cijeli trošak je jedno "hvala".

Prema tome, to nije dobar argument protiv dječjeg mobitela. Prvi put kad se dijete nađe u ružnoj situaciji koja bi bila manje ružna za njega da je imao mobitel, kladim se da će ga dobiti istog trena.

Jednu ružnu situaciju prekasno.
ne zelim biti problem, i nemam problem, to je samo neudomica, koju cu na kraju krajeva sama rijesit. zelim samo cuti kako prakticiraju drugi roditelji.

a ja nemam hrpu starih mobitela po ladicama, niti znam ikoga da cuva neki mobitel koji nema sto vragova. a to nije ni bio glavni argument protiv mobitela , nego jedan od njih.

ruznih situacija se bojim, i to ce biti jedini razlog zasto ce ga dobit, ako ga dobije.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 10:11   #33
Quote:
theodora kaže: Pogledaj post
Tako da mi je poprilicno svejedno nosi li mobitel u skolu ili ne.
Napisala si "ne nosi mobitel u školu jer je zabranjeno". Moje kognitivne sposobnosti su nedostatne da bih iz toga pročitao "meni uopće nije važno da nosi mobitel u školu".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 10:17   #34
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
a ovakvih clanaka ima masu...
Lako je naći još masniju masu članaka o ružnim stvarima koja se djeci događaju ili mogu dogoditi, a koje se možda moglo izbjeći (ili barem ublažiti) da je dijete imalo mobitel.

Ovdje se govori o biranju manjeg zla, a ne o "boljem" rješenju.

Dodatno, kancerogenost mobitela kao razlog nedavanja djeci uvažit ću kod roditelja koji to izjavljuju bez cigarete u ustima ili kakvog drugog, izravnijeg i težeg, ugrožavanja djetetovog zdravlja. (ovo ne govorim tebi, valjda je jasno).

Quote:
btw. u francuskoj je do 12 godina zabranjeno nositi mob u skolu....
A u Americi tuku crnce.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 10:24   #35
Quote:
theodora kaže: Pogledaj post
Tako da mi je poprilicno svejedno nosi li mobitel u skolu ili ne.
Možda tebi, ali nečija djeca putuju sat vremena u školu, ostaju poslije na izvanškolskim aktivnostima i dolaze doma u vrijeme kada su roditelji još na poslu pa ostaju sama.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 15:39   #36
Moj je sin dobio mobitel kad je sam poceo ici u skolu i natrag-sa 8 i pol godina.

Mobitel je nekakve umjerene cijene,a muz mu je natandrcio nekakvu zastitu od zracenja (valjda to nesto i pomaze,).
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 16:03   #37
Moje mišljenje je ovakvo:
1. Djetetu mobitel što kasnije osim ako nije situacija da dijete putuje dalje u školu.
2. Što se tiče davanja starijih modela mobitela klincima, danas je njima veća sramota ne imati najnoviji model mobitela nego ne imati ga uopće.
3. Što se tiče nošenja mobitela u školu, ja sam protiv, jer ako se što desi, učiteljica, ravnateljica ili netko drugi će vam na vrijeme javiti. A kao posljedica nošenja su igranja pod satom, dopisivanja i sl, a o mogućem gubitku vrijedne stvari da i ne govorimo.
4. Što se tiče djece koja ostaju sama doma. Pa pobogu manje više svi imamo kućnu liniju preko koje je lakše nadzirati djecu. S mobitelom može biti bilo gdje i reći: da mama, doma sam!

Moj sin je dobio mobitel krajem 3. razreda i to samo zato što su imali puno izleta, škole u prirodi i sl pa je izbivao i po par dana. Sada je 8. razred i ne nosi ga u školu.
Puzzla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 16:14   #38
Moj je dobio mobitel sad u drugom razredu. Lani ga nije imao jer smo stanovali na 5 min od škole. Sad smo se preselili, u školu ga vozimo, predaleko mu je da ide pješice. Mobitel sam kupilaa ne zbog njega nego prvenstveno zbog mene. Da ga mogu nazvati, da znam gdje je. Ako ga ne čekamo ispred škole da se ne uspaniči. Ako mu koji put škola završi ranije da ne baulja sam po gradu i sl.
Meni to što on ima mobitel sa sobom ulijeva sigurnost.
Jedino me strah da ga kakvi divljaci ne ugnjave zbog mobitela. Zato ga vadi samo kad nam se treba javiti, inače je u torbi, nikakvo pokazivanje, nošenje oko vrata i sl
I još, da smo ostali živjeti blizu škole ne bih mu ga kupovala.
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 16:26   #39
Quote:
Puzzla kaže: Pogledaj post
2. Što se tiče davanja starijih modela mobitela klincima, danas je njima veća sramota ne imati najnoviji model mobitela nego ne imati ga uopće.
Ovdje smo na rubu topica o (ne)priuštanju djetetu i topica o samopouzdanju.

Koliko god zagovaram priuštanje djetetu (u granicamka razuma ), toliko mislim da bi se roditelj čije dijete odbija nositi ovaj ili onaj mobitel u školu zato što ga je sram, morao zapitati gdje je i u čemu pogriješio. Naime, ako dijete doista smatra da ga "određuje" model mobitela, to je popriličan problem. Naizgled daleka budućnost: sličnom će logikom, lako moguće, kasnije zaključiti da je "sramota" ne imati vigaretu u ustima...

Meni se idealnom čini situacija u kojoj dijete zna "ja sam Marko, i to je dovočljno - ne treba mi ni fancy mobitel ni cigareta".

Quote:
3. Što se tiče nošenja mobitela u školu, ja sam protiv, jer ako se što desi, učiteljica, ravnateljica ili netko drugi će vam na vrijeme javiti.
Ako dijete slomi ruku/nogu, da - ali, što ako djetetu nešto ustreba (zboravilo uzeti sa sobom), što ako se dogodi neka manje "ozbiljna" situacija od onih koje pokrivaju ravnatelji7ce i učitelji/ce? (ponavljam, negdje na početku sam rekao da mislim da je djetetu mobitel potreban u dobi kad se nalazi u situacijama u kojima je sâm).

Quote:
A kao posljedica nošenja su igranja pod satom, dopisivanja i sl,
Opet materijal za roditeljsko razmišljanje.

Koliko god "prigode beru jagode", dijete koje se pod satom želi igrati - igrat će se pod satom, sa ili bez mobitela. Prema tome, mobitel nije uzrok (ali, priznajem da je kušnja ).

Quote:
S mobitelom može biti bilo gdje i reći: da mama, doma sam!


U toj situaciji (djetetovog aktivnog laganja i varanja) je daleko najmanji problem pitanje ima li dijete mobitel ili ne.

Quote:
Moj sin je dobio mobitel krajem 3. razreda i to samo zato što su imali puno izleta, škole u prirodi i sl pa je izbivao i po par dana. Sada je 8. razred i ne nosi ga u školu.
Lijepo.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 16:44   #40
Neznam dali ste radili u školi i ste vidjeli na što liči to nošenje mobilnih u školi, no djeca najčešće koriste mobilni za sms.
Nošenje mobilnog U školi nije potreban!
Ukoliko se desi nešto, ima tko da javi roditeljima ,a ukoliko zaboravi nešto,sledeći put će biti odgovorniji i će upamtiti umjesto da mobilni rješava stvar!
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.