Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2011., 16:50   #1861
Quote:
dinka1 kaže: Pogledaj post
pisem vam iz francuske pa mislim da mozete razumeti u cemu se radi koje i sta je

MOJI PODACI OVO SU PODACI KOJI BI TREBALO NORMALNO BITI

leucocytes 5.400 M/L 4.000 A 10.000
hematies 3.80.000M/L 3800000A 5800000
hemoglobin 11.3 g/d 11.5 A 16.0
hematrocrite 33.6 % 37.0 A 47.0
indice d anisocytose 13.6% INF A 15.0
V.G.M 109 fl 80 A 100
C.C.M.H 34 g/dl 30 A 36
T.C.M.H 37 pg 27 A 32



POLYNUCLEAIRES NEUTROPHILES 35.1% 1895 M/L 2000 A 7500
POLYNUCLEAIRES éosinophiles 0.1% 5 M/L INF A 800
POLYNUCEAIRES BASOPHILES 0.4% 22 M/L INF A 200
LYMPHOCYTES 56.5 % 3051 M/L 1000 A 4000
MONOCYTES 7.9 % 427 M/L 100 A 1000


NUMERRATION DES PLAQUETTES 63.000 M/L 150.000 A 500.000
VOLUME PLAQUETTAIRES MOYEN 7.7 fl 6.0 a 12.0


Bila bih vam mnogo zahvalna ako bih mogli dami objasnite sta se nalazi uopste kod mene zasto sumi ove prve navedene neke vece neke mane dase ne nalazi neki virus ili nedaj boze neki tumor jer doktor mi nista nedaje da ih dovede do normala nikakve tablete ili terapije samo predaja krvi

hvala puno rezultati su vadjeni 04.08.2011
Imate snižene trombocite. Ostatak je blaže poremećen i ne može se komentirat točno bez uvida u vaše simptome i bolesti koje do sada imate. Ne može se iz krvne slike vidjeti dali je virus, tumor ili bakterija.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 17:42   #1862
Quote:
ZMK kaže: Pogledaj post
Poštovani

radila sam KKS i pod stavkom Lipidi i lipoproteini su slijedeće vrijednosti:

kolesterol: 3,5 mmol/L (preporučeno <5)
HDL kolesterol: 1,0 mmol/L (preporučeno >1,2)
LDL kolesterol: 1,8 mmol/L (preporučeno do 3)
Trigliceridi: 1,7 mmol/L (do 1,7)

Koliko je to zabrinjavajuće? Koliko sam shvatila dobar kolesterol mi je nizak, a trigliceridi na granici. U obitelji ima puno kardiovaskularnih oboljenja pa me zanima spadam li u rizičnu skupinu. Imam 25 godina.
za sada nije zabrinjavajuće! samo kontroliraj redovito jer imaš predispozicije!
ttiiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 17:48   #1863
Quote:
jockerr kaže: Pogledaj post
Poštovani,
radio sam nalaz urina pa vas molim pojašnjenje i komentar sljedećeg:

Pretrage u mokraći:

leukociti:25 /μl; + ref. interval:neg.
pH:9.0 ref.interval:5.0-9.0
glukoza:norm. ref.inerval:neg.


Sediment urina:

eritrociti:/ ref. interval:0-2
leukociti:2-3 ref.interval:0-2
cilindri:/
kristali:/
stanice:1-2 pločastog epitela
dosta bakterija
dosta sluzi
nešto soli amorfnih fosfata


Unaprijed zahvaljujem na tumačenju nalaza
infekcija urinarnog trakta
ttiiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 21:00   #1864
Quote:
ttiiaa kaže: Pogledaj post
infekcija urinarnog trakta

niš me ne boli, ni nemam nikakve siptome, ne kužim
jockerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 21:43   #1865
Quote:
jockerr kaže: Pogledaj post
niš me ne boli, ni nemam nikakve siptome, ne kužim
pa u principu nemora boljet! vjerovatno je neka blaga upalica, ništa strašno! leukocita ima malo (čak se do 5 leukocita tolerira), jedino ima dosta bakterija a to ukazuje na infekciju! amorfni fosfati nemaju kliničko značenje.
pločasti epitel se može normalno u malim količinama nać.
sluz isto nema neko dijagnostičko značenje!
e sad, ili je upala ili urin nije pravilno uzet - nije bilo prethodne toalete, nije uzet srednji mlaz, nesterilna čašica ili je uzorak predugo stajao u laboratoriju do analize pa su se bakterije namnožile!
uglavnom, nemaš razloga za brigu! nije ništa strašno!
ttiiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 15:02   #1866
Drage kolege i kolegice forumaši,

iskreno se nadam da među vama postoji netko tko će mi napokon pomoći u ovoj povuci-potegni situaciji.

Prije točno godinu dana (znači, taman 8.mjesec), bila sam užasno umorna po cijele dane, i mama se zabrinula i poslala me na kontrolu krvi i urina, čisto da vidimo kakvo je stanje. I otud šok - sve je normalno, osim trombocita, čiji je broj bio povećan ( prosjek 178 - 420, a ja sam imala 482).
Doktorica me odmah poslala na hematologiju jer joj se to nije svidjelo.
Tokom tog razdoblja ja sam i dalje bila jako umorna, spavala sam po cijele dane i nisam imala apetit.
Na hematologiji su mi na odjelu izvadili krv (mjesec dana poslije 1.vađenja krvi) i tromobociti su mi bili 573, što me poprilično iznenadilo.
Teta doktorica je rekla da dođem za 2 mjeseca opet na kontrolu da vidimo kako će tad stanje biti , i ja sam došla u 1. mjesecu 2011. godine na red i tad mi je stanje bilo 563.

Tad su me poslali na uzv abdomena na kojem je sve bilo uredno (bubrezi, jetra, gušterača - sve ok), te su me poslali na rtg pluća gdje je također sve bilo u redu.
Nakon toga, doktorica me poslala na sternalnu punkciju
Koštana srž nije rekla ništa novog (znači, nije rak ili nešto tako). Jedino što je bilo jest da je trombocitopoeza megakariocita dosta, te da je prisutna granulocitopoeza.
Preporučeno mi je da dođem za mjesec dana na kontrolu.

Par tjedana poslije punkcije, dobila sam vodene kozice.
Naime, kad sam bila mala (4 godine), brat i sestra su imali vodene kozice i mam tvrdi da sam ih i ja imala i da me mazala s onim bijelim i da mi je to sve prošlo kao i bratu i sestri. No, kad sam došla na infektologiju u bolnicu jer je doktorica tvrdila da su to vodene kozice, a ne herpes zooster kojeg bih trebala imati ako ih imam po 2.put, napisali su mi ovo - osip po principu vodenih kozica u svim fazama
To se smanjilo za 2 tjedna koje sam provela u kućnoj karanteni.
No, ja i dan danas imam te mjehuriće po ramenima iako u manjoj količini. Naručena sam kod dermatologa krajem ovog mjeseca jer doktorica tvrdi da su to akne
(ovo pišem samo zato ako možda ima nekakve veze s trombocitima)
Moja mama se i dan danas kune da sam imala kozice kad sam bila mala.
No, dobro.

Mjesec dana poslije toga, na kontroli u hematološkoj ambulanti, trombociti su i dalje bili visoki (561).
Poslana sam kod neurologa koji je rekao da normalnija ne mogu biti.
Zadnji put sam na kontroli bila početkom 7.mjeseca, kad sam se vratila s ekskurzije i trombociti su bili 573.
Naručena sam na kontrolu tek u 10. mjesecu opet.
Tokom te godine dana ja sam bila i dalje umorna, kao npr. danas (spavala sam 14 sati u komadu, ali i dalje sam preumorna i samo želim ići spavati i dalje.)
Menstruacije su redovite, normalne (5 dana, prva 2 dana obilne, pa onda su normalne).
Ne pušim, ne pijem. Doduše, pod stresom sam radi škole, ali ništa ekstremno.
Apetita nemam, imam 46 kg na 169 cm. I iako se trudim jesti, i dalje mršavim.
Na zadnjem nalazu teta doktorica je napisala ''ako perzistira trombocitoza, učinit će se biopsije kosti''

Moji roditelji su jako zabrinuti i ne znaju što učiniti. Ima li potrebe da odemo u Zagreb, da odemo kod privatnika, bilo što??
Imam tek 18 godina i ne bih htjela provesti ostatak života povlačeći se po ambulantama.
Bila bih zahvalna za bilo kakav savjet!
quaeso_voluntas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 22:31   #1867
Quote:
quaeso_voluntas kaže: Pogledaj post
Drage kolege i kolegice forumaši,

iskreno se nadam da među vama postoji netko tko će mi napokon pomoći u ovoj povuci-potegni situaciji.

Prije točno godinu dana (znači, taman 8.mjesec), bila sam užasno umorna po cijele dane, i mama se zabrinula i poslala me na kontrolu krvi i urina, čisto da vidimo kakvo je stanje. I otud šok - sve je normalno, osim trombocita, čiji je broj bio povećan ( prosjek 178 - 420, a ja sam imala 482).
Doktorica me odmah poslala na hematologiju jer joj se to nije svidjelo.
Tokom tog razdoblja ja sam i dalje bila jako umorna, spavala sam po cijele dane i nisam imala apetit.
Na hematologiji su mi na odjelu izvadili krv (mjesec dana poslije 1.vađenja krvi) i tromobociti su mi bili 573, što me poprilično iznenadilo.
Teta doktorica je rekla da dođem za 2 mjeseca opet na kontrolu da vidimo kako će tad stanje biti , i ja sam došla u 1. mjesecu 2011. godine na red i tad mi je stanje bilo 563.

Tad su me poslali na uzv abdomena na kojem je sve bilo uredno (bubrezi, jetra, gušterača - sve ok), te su me poslali na rtg pluća gdje je također sve bilo u redu.
Nakon toga, doktorica me poslala na sternalnu punkciju
Koštana srž nije rekla ništa novog (znači, nije rak ili nešto tako). Jedino što je bilo jest da je trombocitopoeza megakariocita dosta, te da je prisutna granulocitopoeza.
Preporučeno mi je da dođem za mjesec dana na kontrolu.

Par tjedana poslije punkcije, dobila sam vodene kozice.
Naime, kad sam bila mala (4 godine), brat i sestra su imali vodene kozice i mam tvrdi da sam ih i ja imala i da me mazala s onim bijelim i da mi je to sve prošlo kao i bratu i sestri. No, kad sam došla na infektologiju u bolnicu jer je doktorica tvrdila da su to vodene kozice, a ne herpes zooster kojeg bih trebala imati ako ih imam po 2.put, napisali su mi ovo - osip po principu vodenih kozica u svim fazama
To se smanjilo za 2 tjedna koje sam provela u kućnoj karanteni.
No, ja i dan danas imam te mjehuriće po ramenima iako u manjoj količini. Naručena sam kod dermatologa krajem ovog mjeseca jer doktorica tvrdi da su to akne
(ovo pišem samo zato ako možda ima nekakve veze s trombocitima)
Moja mama se i dan danas kune da sam imala kozice kad sam bila mala.
No, dobro.

Mjesec dana poslije toga, na kontroli u hematološkoj ambulanti, trombociti su i dalje bili visoki (561).
Poslana sam kod neurologa koji je rekao da normalnija ne mogu biti.
Zadnji put sam na kontroli bila početkom 7.mjeseca, kad sam se vratila s ekskurzije i trombociti su bili 573.
Naručena sam na kontrolu tek u 10. mjesecu opet.
Tokom te godine dana ja sam bila i dalje umorna, kao npr. danas (spavala sam 14 sati u komadu, ali i dalje sam preumorna i samo želim ići spavati i dalje.)
Menstruacije su redovite, normalne (5 dana, prva 2 dana obilne, pa onda su normalne).
Ne pušim, ne pijem. Doduše, pod stresom sam radi škole, ali ništa ekstremno.
Apetita nemam, imam 46 kg na 169 cm. I iako se trudim jesti, i dalje mršavim.
Na zadnjem nalazu teta doktorica je napisala ''ako perzistira trombocitoza, učinit će se biopsije kosti''

Moji roditelji su jako zabrinuti i ne znaju što učiniti. Ima li potrebe da odemo u Zagreb, da odemo kod privatnika, bilo što??
Imam tek 18 godina i ne bih htjela provesti ostatak života povlačeći se po ambulantama.
Bila bih zahvalna za bilo kakav savjet!


Kakvo je stanje s eritrocitima? Imaš li možda anemiju, manjak željeza? Kakva je ostala krvna slika??

Ugl. primarne bolesti trombocitne loze nisu česte u tvojoj dobi već su češće sekundarne. Sekundarne znači da imaš povećan broj trombocita zbog neke ne-hematološke bolesti ili stanja. Različite autoumune bolesti i upalne bolesti crijeva, neke malapsorpcije tipa celijakija te neki limfomi mogu uzrokovat povišen broj trombocita s povećanom megakariocitozom u KS. Megakariociti tada izgledaju normalno samo ih ima više. Infekcije mogu biti uzrok trombocitoze također.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 12:01   #1868
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Kakvo je stanje s eritrocitima? Imaš li možda anemiju, manjak željeza? Kakva je ostala krvna slika??

Ugl. primarne bolesti trombocitne loze nisu česte u tvojoj dobi već su češće sekundarne. Sekundarne znači da imaš povećan broj trombocita zbog neke ne-hematološke bolesti ili stanja. Različite autoumune bolesti i upalne bolesti crijeva, neke malapsorpcije tipa celijakija te neki limfomi mogu uzrokovat povišen broj trombocita s povećanom megakariocitozom u KS. Megakariociti tada izgledaju normalno samo ih ima više. Infekcije mogu biti uzrok trombocitoze također.
Nisam anemična, željezo je normalno, sve ostalo na nalazima urina i krvi je sasvim normalno.
Jedino eto to s trombocitima...

Hvala ti puno, upravo si me spasio/spasila muke da se i dalje povlačim po hematološkim ambulantama kad je očito stvar u nečemu drugome.
Dugujem ti, jer dosad nijedan moj doktor nije mi dao ništa konkretno osim ''to je sve samo pubertet''
Hvala ti puno !!!
quaeso_voluntas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 12:30   #1869
Quote:
quaeso_voluntas kaže: Pogledaj post
Nisam anemična, željezo je normalno, sve ostalo na nalazima urina i krvi je sasvim normalno.
Jedino eto to s trombocitima...

Hvala ti puno, upravo si me spasio/spasila muke da se i dalje povlačim po hematološkim ambulantama kad je očito stvar u nečemu drugome.
Dugujem ti, jer dosad nijedan moj doktor nije mi dao ništa konkretno osim ''to je sve samo pubertet''
Hvala ti puno !!!
Gledaj, svakako moraš pratiti krvnu sliku i biti pod kontrolom hematologa, moguće je i da se radi o nekoj hematološkoj bolesti u razvoju tako da je ipak najbolje da budeš pod kontrolom jednog hematologa. Hematolog bi isto trebao razmotriti ostale razloge i konzultirati kolege eventualno. Ako nemaš nekih simptoma, opusti se malo, živi normalno ali se kontroliraj.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 18:28   #1870
Neurološki nalazi - pojasniti

bok svima evo par pitanja ugl imam čudan osiječaj u rukama tj u desnoj ruci ko da joj je motorika malo sj. isto tako i čudni trnci identično tako osiječam i desnu nogu ono što je najčudnije je i desni dio lica točnije desna gornja i donja usna .

eto još nisam našao uzrok problema ugl to traje več 5 godina i sad imam neke nalaze koji su kao svi b.o. ali ja bi vas molio da mi pojasnite sljedeče

* srednjevoltažna osnovna celebralna aktivnost je umešanoj alfa frek . Djelomično se blokira, asimetrije i paroksizma nema.
nalaz u granicama normale .

* VEP smetnje provodjenja u vlaknima koja se projeciraju u 1 tr optikus
za stimulaciju oba oko registrira se val p100 granične amplitude uz produžene latencije za ukrižena vlakna d.v. puta i neukrižena lijevog.

* ssep . neurograme smo dektetirali nad brahijalnom pleksusom , spinograme nad c7 kralješkom i kortikalne odgovore nad osijetnom regijom za ruku .

ct i mr b.o.

thnx

l.p.
__________________
sunch4ny 8)

Zadnje uređivanje S4sh4nn : 12.08.2011. at 19:29.
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 20:09   #1871
Jako sam umoran, po cijele dane mi se spava.

Imao sam dosta nisko željezo prije par mjeseci i onda mi je doktorica dala da pijem tablete. Uzeo sam 2-3 puta i na sljedećem testiranju sam imao 7.6.
Također prema nalazu EKG-a imam sporiji rad srca (51 otkucaj u minuti ako sam dobro shvatio) -ne bavim se sportom.
Imam 17 godina.

Zanima me koliko nedostatak željeza u krvi (ne veliki, dakle ako je oko 8) i sporiji rad srca utječu na umor, jer sam imao plan nešto učiti kroz ferije a ovako čitam istu stranicu pola sata.

I još da napomenem da mi je hemoglobin uredan (MCV, MCH, MCHC itd.) kao i eritrociti.
__________________
What if we had a war and no one showed up - John Lennon
publika. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 23:57   #1872
Quote:
publika. kaže: Pogledaj post
Jako sam umoran, po cijele dane mi se spava.

Imao sam dosta nisko željezo prije par mjeseci i onda mi je doktorica dala da pijem tablete. Uzeo sam 2-3 puta i na sljedećem testiranju sam imao 7.6.
Također prema nalazu EKG-a imam sporiji rad srca (51 otkucaj u minuti ako sam dobro shvatio) -ne bavim se sportom.
Imam 17 godina.

Zanima me koliko nedostatak željeza u krvi (ne veliki, dakle ako je oko 8) i sporiji rad srca utječu na umor, jer sam imao plan nešto učiti kroz ferije a ovako čitam istu stranicu pola sata.

I još da napomenem da mi je hemoglobin uredan (MCV, MCH, MCHC itd.) kao i eritrociti.
jesu ti stavljali holter? slali na ergometriju? napravili jetrene i bubrežne probe? izvadili elektrolite i hormone štitnjače?
moguće da si umoran i zbog željeza (ref. vrijednosti za muškarce: 10-32, tako da je još uvijek sniženo) i zbog usporenog rada srca! umor je simptom i jednog i drugog! jel imaš još kakve simptome (bljedilo, vrtoglavica, malaksalost, listanje noktiju....)?
neznam koje su ti sve pretrage radili, ali definitvno treba napravit detaljan pregled!
ttiiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 00:25   #1873
Nisu mi nikakve dodatne pretrage radili, to je bilo više onako usput, pa je doktorica rekla neka pijem u tabletama željezo. Nisam znao da li nedostatak željeza može utjecati na umor ako je hemoglobin u redu.
I ne, mislim da nemam ove simptome koje si ti navela, kao ni neke druge koji bi ukazivali na nekakvu bolest - samo umor. Izuzev sinkope i kolapsa koji sam imao u 5. mjesecu, ali to je vjerojatno zbog stresa/iscrpljenosti u školi bilo.

Hvala na odgovoru.
__________________
What if we had a war and no one showed up - John Lennon
publika. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 12:15   #1874
Quote:
publika. kaže: Pogledaj post
Jako sam umoran, po cijele dane mi se spava.

Imao sam dosta nisko željezo prije par mjeseci i onda mi je doktorica dala da pijem tablete. Uzeo sam 2-3 puta i na sljedećem testiranju sam imao 7.6.
Također prema nalazu EKG-a imam sporiji rad srca (51 otkucaj u minuti ako sam dobro shvatio) -ne bavim se sportom.
Imam 17 godina.

Zanima me koliko nedostatak željeza u krvi (ne veliki, dakle ako je oko 8) i sporiji rad srca utječu na umor, jer sam imao plan nešto učiti kroz ferije a ovako čitam istu stranicu pola sata.

I još da napomenem da mi je hemoglobin uredan (MCV, MCH, MCHC itd.) kao i eritrociti.
Koje si tablete uzimao i koliko dugo? Samo si 2-3 puta uzeo željezo? Kad si prestao uzimati, nakon koliko si se testirao? Pitam jer se željezo treba uzimati dulje kako i se popunile i zalihe u organizmu a ne samo 2-3 tablete i onda vaditi krv, normalno da će pokazati da se popravilo Fe ako danas uzmeš tabletu i odmah izvadiš krv :/ Mislim da je potrebna obrada jer moguće je da se radi o razvoju sideropenične anemije koja ima nekoliko faza a jedna od je i faza kad je Fe u krvi sniženo a hemoglobin još uvijek normalan tako da bi trebalo naći uzrok.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 12:21   #1875
Ferrum Lek 100 mg tablete za žvakanje, uzeo sam 3 tablete i onda nakon nešto više od mjesec dana ponovno vadio krv.
__________________
What if we had a war and no one showed up - John Lennon
publika. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 14:10   #1876
Quote:
publika. kaže: Pogledaj post
Ferrum Lek 100 mg tablete za žvakanje, uzeo sam 3 tablete i onda nakon nešto više od mjesec dana ponovno vadio krv.
Ti se lijekovi uzimaju nekoliko mjeseci.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 16:02   #1877
Znam, ali prestao sam jer mi je hemoglobin bio u redu.
Ništa, sad mi preostaje da napravim testove, samo da se oporavim od operacije
Puno hvala na svemu, pozdrav.
__________________
What if we had a war and no one showed up - John Lennon
publika. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 18:27   #1878
Quote:
publika. kaže: Pogledaj post
Znam, ali prestao sam jer mi je hemoglobin bio u redu.
Ništa, sad mi preostaje da napravim testove, samo da se oporavim od operacije
Puno hvala na svemu, pozdrav.
Napravi TIBC i Feritin (da se vide zalihe željeza). Lijep pozdrav!
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 23:31   #1879
Quote:
publika. kaže: Pogledaj post
Znam, ali prestao sam jer mi je hemoglobin bio u redu.
Ništa, sad mi preostaje da napravim testove, samo da se oporavim od operacije
Puno hvala na svemu, pozdrav.
a kada je bila operacija? i operacija čega?
umor može bit i zbog operacije! organizmu treba neko vrijeme da se oporavi!
ttiiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 23:58   #1880
Quote:
ttiiaa kaže: Pogledaj post
a kada je bila operacija? i operacija čega?
umor može bit i zbog operacije! organizmu treba neko vrijeme da se oporavi!
Bio sam umoran i prije operacije. Radi se o tonzilektomiji, koja je izvršena 4.8. - ništa strašno nije. jedino što sam jučer prokrvario tijekom noći tako da će trebati još neko vrijeme dok mi se to sve normalizira.
__________________
What if we had a war and no one showed up - John Lennon
publika. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.