Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2015., 17:52   #1
Sony Xperia Z5








Ekran: 5.2" FHD / 428 PPI
Dimenzije: 146 x 72 x 7.3 mm (omjer screen to body: 69.6%)
Tezina: 154 g
Memorija: MicroSD do 200 GB
Interna memorija: 32 GB
RAM: 3 GB
SoC: Snapdragon 810 (Quad Cortex-A57 na 2 GHz & quad Cortex-A53 na 1.5 GHz + Adreno 430 GPU)
Kamera: 23 MP
Fingerprint senzor: Ima
Baterija: 2900 mAh
Android: Lollipop (5.1.1)

Detaljniji specsi

__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 20:30   #2
Quote:
Sony Xperia Z5: overheating Snapdragon 810 still an issue?

With this in mind, we were still not very pleasantly surprised to see the 'overheating, shutting app down' message while checking out the camera interface on the Xperia Z5. And no, we were not even recording the demanding 4K video that is known to cause phones to get hot - it was just looking through the various camera options available, right after checking out the overall interface. Put simply, the camera app shut down with no apparent reason, and that's what's bothersome.

We should also note that the phone itself is getting pretty warm, while maybe not as scorching hot as some earlier Xperias. Still, this is a troubling issue that we hope Sony and Qualcomm will find a way to resolve in the final units of the Xperia Z5.

Evo i kamera:
Video stabilization comparison: Sony Xperia Z5 vs Xperia Z3
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 22:15   #3
Bome. Na Z5 dosta čistija i bistra snimka.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 00:23   #4
Ovi na phonearena seru kvake.
Jedno je demo pre-production uređaj kojega je u jednoj večeri silovalo 10-ak novinara snimanjem 4k videa i što sve ne, a drugo konačan proizvod u rukama jednog prosječnog korisnika - večer prije izašao je video tipa koji je sa z5 snimao 10-ak minuta materijala u 4k rezoluciji te se z5 nije zapalio (koristio ga je samo on).
Stoga, čekati realnije testove.

Meni osobno najdraži od 3 predstavljene xperije - savršena sredina: compact mi ima premalen ekran, a od 4k ekrana nemam neke koristi.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 21:45   #5
jel ima sta o z5 novo?
matej101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 22:10   #6
Ima.

550 funti u Engleskoj.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 00:23   #7
6999kn kod nas...
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 08:58   #8
A đe?
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 10:29   #9
u T-mobileu (kad stigne)- 6400.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 10:44   #10
Evo baš ukucao Z5 hrvatska, izbacilo mi E-kupi. Tamo je 6200. Samo, ne znam kako funkcioniraju web trgovine, a i imam nekakav zazor. Kao da kupujem mačka u vreći, a jamstvo mislim nije od Agramservisa.
Mislim da bi Z5 bio moj izbor za ovu godinu. Z5p će se pokazati jel dobar odabir, tu ne želim biti pokusni kunić, a Z5c mi je premala i nudi gotovo ništa naspram Z3c (osim skenera).
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 14:16   #11
Za web trgovine sa adresom u Hrvatskoj nemaš brige. Garancija je od Agramservisa, šalju uređaj, nije mačak u vreći kao na Njuškalu. Ipak su službene trgovine i podložne su zakonima. Samo bi jaš malo pričekao da uređaj službeno izađe jer ovo je još visoka cijena, a uređaj još ne šalju.
I ja se još premišljam da li uzeti Z5 ili Z5 Premium.
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 17:31   #12
Evo da se pohvalim da par dana nakon kupnje XPERIA Z5 ide na servis. Aluminijski bok sa strane di su tipke uopće nije ravan. Valovit je i kroz onu prazninu se vidi što je unutra. Osim toga i bijeli rub između stakla i aluminija je valovit i ima praznina. Ide na servis jer nisam siguran da li je više vodootporan iako mi test tlaka prolazi. Stvarno nakon Z2 nemam više sreće sa Sony uređajima. Z2 pustio vodu, Z3 probijala svjetlost na ekranu, a sad sa Z5 ovo. Trebaju veće kontrole ispravnosti uređaja uvesti svi proizvođaći.
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 18:02   #13
ako kupuješ prve serije logično, i ja kontam prijavit bateriju, jer 4h SoTa je kriminal... Inače Compact je čist solidno izrađen, čak sam iznenađen da je Z3C dosta krhkije izgledao u ruci nego ova cigla.
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 19:07   #14
Na GSM Areni su puni hvale za Z5.
Baterija im drži impresivna 73 sata, prema samo njihovim načinima mjerenja.
Čovjek bi rekao-još jedan mob da ti nije žao izdvojiti 5 cigli za nj.
Ja sam malo oprezniji. Osim tog scana prsta (otiska) i malčice jače kamere, ne znam što bi ju razlikovalo od čitave armije dosadašnjih flagship Sony Xperia.
A cijena, bar na Njuškalu drastično opada, s nekih 6000 prije samo dva tjedna na cca 4000 sada.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 20:13   #15
Ma nemam ja ništa protiv ovog uređaja. Baterija od 2900 mAh je nešto bolja nega na Z3+ koji ima bateriju od 2930 mAh (može mi izdržati 2 dana i dođe na 20%), zadnja kamera odlična iako još čekam što će biti sa novim softwareom kamere kad dođe nadogradnja u 11. mjesecu, rad Androida i UI-a je vrhunska iako mi nije došao novi update, zvuk je dosta kvalitetniji preko zvučnika nego na Z3+, otisak prsta radi besprijekorno i na odličnom je mjestu stavljen, dizajn mi je super i najljepši je Z uređaj do sada bar meni. I što je najvažnije ima Snapdragon 810 verziju 2.1 kao i Z3+ i grije se dosta manje od Z3+. Malo je topal pri normalnom korištenju ali ništa više. Hajka oko ovog procesora je prenapuhana. Jedino nekad nemaš sreće ako naiđe tvornički neispravan uređaj ili u mom slučaju tvornički neispravna izrada. Ja sam na ovo navikao i zato uvijek tražim uređaj sa garancijom. I siguran sam da će mi ga popraviti ili dati novi ako to ne uspiju popraviti.
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 22:32   #16
Ma Z5 serija je opet brutalica, ima smisla prelazit sa Z i Z1, pa čak i sa Z2, al sa Z3 serije još nema. A ja očekujem samo bolje stvari, pogotovo MM da se integrira taj otisak prsta i u druge aplikacije. Samo da nije te baterije koja je objektivno lošija nego na Z3
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 10:20   #17
@seltik premješteno
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 16:43   #18
Sony Xperia Z5 Premium

http://www.tportal.hr/gadgeterija/te...-smartfon.html
luka0409sk is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.11.2015., 17:33   #19
Nešto se bome otegnulo ovo sa Z5 Premium. Već je Martinje, još je službeno stanje uređaja-Uskoro dolazi. Z5 i Z5c su već mjesec dana u trgovinama i, koliko vidim dnevno gube cijenu.
Hoće li Z5P ostati samo koncept, što ne bih htio, ili je zbilja misle izbaciti na tržište, vidjet ćemo jako brzo. Rok je negdje oko sredine mjeseca.
Mora da su naišli na velike probleme, pretpostavljam zagrijavanje i cuclanje baterije koje će samo dijelom sanirati. Znači, po mome, ili će Sony riskirati i ponuditi poluproizvod ili će se Z5P povući iz prodaje, odn. neće niti doći na police.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 20:33   #20
Pa i ovaksu ponudili poluproizvod u obliku Z5 serije, mnoštvo nerješenih bugova i problema o kojima se nisu niti oglasili na pitanja i kritike korisnika.
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.