Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2016., 13:24   #181
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Naravno da je puno, kao i sve drugo u Rijeci, od prireza (15%) nadalje
a ne, mi u zg ipak imamo veći prirez

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
i ovak fakat cijena strsi, ali kada se zbroji kao i kod nas je boravak s prehranom 420 u odnosu na 560 i nije neka razlika (i jos uvijek jeftinije nego vrtic)
da, ali u drugom će plaćati i prehranu i boravak.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 13:27   #182
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
a ne, mi u zg ipak imamo veći prirez
Znam, za ta 2%, pa onda imate jeftinije vrtiće, škole, prijevoz i lalalala, a mi u gradu riječke socijaldemokracije imamo Oblija da nam priča kako smo progresivni grad

Quote:
da, ali u drugom će plaćati i prehranu i boravak.
Tako je, ovo je samo prehrana djeteta u cjelodnevnom, od iduće godine plaćamo i boravak
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 13:29   #183
3%
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 22:42   #184
ja ne gledam meni.
nikad se nije žalila da je gladna, osim kad imaju jabuku za užinu, a njoj se pol zubi klima ili su poispadali. učiteljica je rekla da nije problem narezati joj, al koza mala ne pita.
svako jutro dobije neki biskvitić tipa barnya, budi se u 6:30, a doručak u školi je tek u 8:45. ak nije gladna sačuva ga do užine.
trenutno im je ostalo pun kufer čipsa i smokića iz škole u prirodi, pa to tamane u dežurstvu.

I Summer, tijesto s makom i šećerom je fantastično, isto ko i s orasima i recimo kraš expresom. i ne, nije suho, nije ni bljutavo, dapače, ak ne staviš sol u vodu onda ne valja. to ti je isto ko i žganci s bijelom kavom, ili voliš ili ce čudiš ko pura dreku
 
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 09:05   #185
a,vise se ne cudim, dapace, super brzinski rucak za mm.kad sam na dijeti
dobro da si me.na te zgance s kavom podsjetila, to je nemjerljivo uzasnije od maka i tjestenine
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 21:06   #186
evo što učenici jedu širom svijeta u školi

http://www.index.hr/black/clanak/kad...e/1001828.aspx
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:34   #187
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
evo što učenici jedu širom svijeta u školi

http://www.index.hr/black/clanak/kad...e/1001828.aspx
ovakvu hranu naše škole mogu samo sanjati
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 00:46   #188
HRT-ovi su novinari proveli istraživanje o prehrambenim navikama mladih te došli do zabrinjavajućih podataka koji pokazuju da se hrvatski srednjoškolci nemaju prilike hraniti zdravo tijekom dana jer u školama nemaju organiziran topli obrok. Stanje je zabrinjavajuće jer stručnjaci Hrvatskoga zavoda za javno zdravstvo ističu kako svaki drugi srednjoškolac niti ne doručkuje.

Redakcija za obrazovanje i znanost Informativnoga medijskog servisa Hrvatske radiotelevizije (HRT) pokreće edukacijsku javnu kampanju i akciju Jedan zdravi topli obrok za sve učenike srednjih škola.

Riječ je o akciji koju su novinari i urednici ove redakcije odlučili pokrenuti nakon što su proveli jednomjesečno istraživanje o prehrambenim navikama mladih u Republici Hrvatskoj. Došli su do zabrinjavajućih podataka jer ankete među srednjoškolcima pokazuju kako se ne hrane zdravo. Naime, nemaju se prilike hraniti zdravo tijekom dana jer u školama nemaju organiziran topli obrok.


Stručnjaci Hrvatskoga zavoda za javno zdravstvo (HZJZ) kažu kako svaki drugi srednjoškolac niti ne doručkuje. Pripadnici te ranjive društvene skupine, o kojoj treba voditi računa na brojnim društvenim razinama, za doručak najčešće konzumiraju peciva i gazirana pića te druge namirnice niske hranjive vrijednosti. Budući da je riječ o adolescentima, nužno je da konzumiraju zdravu hranu i razvijaju zdrave prehrambene navike u cilju uspješnoga fizičkog i mentalnog razvoja.

Stručnjaci iz europskih država poput Finske, Švedske i Francuske smatraju kako zdravi školski obroci njihovim učenicima pomažu da bolje prolaze na testovima, da su koncentriraniji na nastavi te u konačnici da pokazuju i bolje rezultate.

Ako želimo da naši učenici budu uspješni budući građani koji se odgovorno brinu o društvu, budimo i mi prema njima odgovorni tako da im organiziramo barem jedan zdravi obrok tijekom dana. To je naša obveza kao javnoga medijskog servisa svih građana Republike Hrvatske, odnosno institucije hrvatskoga društva, i izvršit ćemo je u dogovoru s drugim odgovornim institucijama koje se bave mladima, ističe začetnica te kampanje i akcije, novinarka i urednica Hrvatske radiotelevizije Sunčica Findak.
U osnovnim školama školska je prehrana organizirana jer je, među ostalim, osnovna škola obvezna to činiti, za razliku od srednjih škola u kojima to nije slučaj. Iz svih navedenih razloga Redakcija za obrazovanje i znanost Informativnoga medijskog servisa Hrvatske radiotelevizije odlučila je pokrenuti kampanju i akciju Jedan zdravi školski obrok za sve učenike srednjih škola, kojom će se zalagati za bolje sutra hrvatskih srednjoškolaca.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 05:57   #189
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
HRT-ovi su novinari proveli istraživanje o prehrambenim navikama mladih te došli do zabrinjavajućih podataka koji pokazuju da se hrvatski srednjoškolci nemaju prilike hraniti zdravo tijekom dana jer u školama nemaju organiziran topli obrok.
hrt-ovi novinari dolaze do idiotskih zakljucaka.
dakle, skola je kriva zbog losih prehrambenih navika danasnjih srednjoskolaca?
skola je kriva sto ucenici ne doruckuju?

:klap:

roditelji nemaju bas nista s tim?

srednje skole nemaju kuhinje, to begin with. cast iznimkama.
dijete treba kod kuce svaki dan imati topli obrok koji ce pojesti prije ili poslije skole, ovisno o turnusu. a to sto djece doma nemaju topli obrok, za to je isto valjda kriva skola?

bas sam nedavno pricala s jednom ucenicom kojoj mama nikad ne kuha (jer ima na poslu osiguran rucak), eventualno vikendom, nego joj da lovu da jede u dubravici. cak i vikendom nekad obje jedu u dubravici. ujutro kroasan, za rucak pizzu ili salatu, navecer sendvic.
sve je to skola kriva.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 09:49   #190
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
hrt-ovi novinari dolaze do idiotskih zakljucaka.
dakle, skola je kriva zbog losih prehrambenih navika danasnjih srednjoskolaca?
skola je kriva sto ucenici ne doruckuju?

:klap:

roditelji nemaju bas nista s tim?

srednje skole nemaju kuhinje, to begin with. cast iznimkama.
dijete treba kod kuce svaki dan imati topli obrok koji ce pojesti prije ili poslije skole, ovisno o turnusu. a to sto djece doma nemaju topli obrok, za to je isto valjda kriva skola?

bas sam nedavno pricala s jednom ucenicom kojoj mama nikad ne kuha (jer ima na poslu osiguran rucak), eventualno vikendom, nego joj da lovu da jede u dubravici. cak i vikendom nekad obje jedu u dubravici. ujutro kroasan, za rucak pizzu ili salatu, navecer sendvic.
sve je to skola kriva.
kriste
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 10:30   #191
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
HRT-ovi su novinari proveli istraživanje o prehrambenim navikama mladih te došli do zabrinjavajućih podataka koji pokazuju da se hrvatski srednjoškolci nemaju prilike hraniti zdravo tijekom dana jer u školama nemaju organiziran topli obrok. Stanje je zabrinjavajuće jer stručnjaci Hrvatskoga zavoda za javno zdravstvo ističu kako svaki drugi srednjoškolac niti ne doručkuje.

Redakcija za obrazovanje i znanost Informativnoga medijskog servisa Hrvatske radiotelevizije (HRT) pokreće edukacijsku javnu kampanju i akciju Jedan zdravi topli obrok za sve učenike srednjih škola.

Riječ je o akciji koju su novinari i urednici ove redakcije odlučili pokrenuti nakon što su proveli jednomjesečno istraživanje o prehrambenim navikama mladih u Republici Hrvatskoj. Došli su do zabrinjavajućih podataka jer ankete među srednjoškolcima pokazuju kako se ne hrane zdravo. Naime, nemaju se prilike hraniti zdravo tijekom dana jer u školama nemaju organiziran topli obrok.


Stručnjaci Hrvatskoga zavoda za javno zdravstvo (HZJZ) kažu kako svaki drugi srednjoškolac niti ne doručkuje. Pripadnici te ranjive društvene skupine, o kojoj treba voditi računa na brojnim društvenim razinama, za doručak najčešće konzumiraju peciva i gazirana pića te druge namirnice niske hranjive vrijednosti. Budući da je riječ o adolescentima, nužno je da konzumiraju zdravu hranu i razvijaju zdrave prehrambene navike u cilju uspješnoga fizičkog i mentalnog razvoja.

Stručnjaci iz europskih država poput Finske, Švedske i Francuske smatraju kako zdravi školski obroci njihovim učenicima pomažu da bolje prolaze na testovima, da su koncentriraniji na nastavi te u konačnici da pokazuju i bolje rezultate.

Ako želimo da naši učenici budu uspješni budući građani koji se odgovorno brinu o društvu, budimo i mi prema njima odgovorni tako da im organiziramo barem jedan zdravi obrok tijekom dana. To je naša obveza kao javnoga medijskog servisa svih građana Republike Hrvatske, odnosno institucije hrvatskoga društva, i izvršit ćemo je u dogovoru s drugim odgovornim institucijama koje se bave mladima, ističe začetnica te kampanje i akcije, novinarka i urednica Hrvatske radiotelevizije Sunčica Findak.
U osnovnim školama školska je prehrana organizirana jer je, među ostalim, osnovna škola obvezna to činiti, za razliku od srednjih škola u kojima to nije slučaj. Iz svih navedenih razloga Redakcija za obrazovanje i znanost Informativnoga medijskog servisa Hrvatske radiotelevizije odlučila je pokrenuti kampanju i akciju Jedan zdravi školski obrok za sve učenike srednjih škola, kojom će se zalagati za bolje sutra hrvatskih srednjoškolaca.
Problem kod nas nisu uopce srednje skole nego osnovne gje je u velikoj vecini osiguran samo suhi obrok.
A i tu je Frupy sve lijepo napisala. Ako ti to skola ne osigura onda sto rade roditelji?

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
hrt-ovi novinari dolaze do idiotskih zakljucaka.
dakle, skola je kriva zbog losih prehrambenih navika danasnjih srednjoskolaca?
skola je kriva sto ucenici ne doruckuju?

:klap:

roditelji nemaju bas nista s tim?

srednje skole nemaju kuhinje, to begin with. cast iznimkama.
dijete treba kod kuce svaki dan imati topli obrok koji ce pojesti prije ili poslije skole, ovisno o turnusu. a to sto djece doma nemaju topli obrok, za to je isto valjda kriva skola?

bas sam nedavno pricala s jednom ucenicom kojoj mama nikad ne kuha (jer ima na poslu osiguran rucak), eventualno vikendom, nego joj da lovu da jede u dubravici. cak i vikendom nekad obje jedu u dubravici. ujutro kroasan, za rucak pizzu ili salatu, navecer sendvic.
sve je to skola kriva.
Inace se osta razlikujemo u misljenju ali uvo napisano potpisujem u potpunosti
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 10:34   #192
bas sam.jucer tipkala s dve frendice, kanada i svicarska. osnovna skola, nema kuhinje nikakve, nose od doma a imaju popis dozvoljenh snackova

ja bi uvela automat s vocem u skole
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 11:35   #193
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja bi uvela automat s vocem u skole
brzo bi strunulo u tom automatu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 11:47   #194
Frendica ima sina u OŠ, a radi i u srednjoj u kojoj jednom tjedno dobiju voće.
Njen sin često donese doma dodatne voćke kad dobiju, iako još dosta djece pojede.
U srednjoj kaže prođu šljive, mandarine, jabuke slabije, kruške skoro nikako. Klinci vuku navike od doma
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:33   #195
nekidan sam vidjela negdje taj aparat, mislim u mupu, jedino sam tam bila
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:40   #196
Ne moze skola bit kriva za nečije prehrambene navike.
Valjda doma ručaš i večeras.
U skoli pojedeš meduobrok.

Mom nećaku se recimo o školi hrane ne sviđa. Kupuje si uzinu. Ujutro prije doručkuje. Poslje ili ide doma ručati ili kod mene ili kod nekog o braće ovisno o dogovoru.
Dobije topli obrok svaki dan, kući.

Škola je za obrazovanje. Nije škola za potpuno brigu o djetetu.
Niti su djeca kriva ako roditelji me vode brigu o prehrani.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 20:58   #197
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Frendica ima sina u OŠ, a radi i u srednjoj u kojoj jednom tjedno dobiju voće.
Njen sin često donese doma dodatne voćke kad dobiju, iako još dosta djece pojede.
U srednjoj kaže prođu šljive, mandarine, jabuke slabije, kruške skoro nikako. Klinci vuku navike od doma
sad je vec ogroman broj skola u kojima se dijeli besplatno voce.
moje zapazanje je da prolaze iskljucivo jabuke.
ostalo voce klinci uopce ne zele uzeti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 14:40   #198
Sjetila sam se ove teme neki dan u školi, pred veliki odmor, djeca nose pladnjeve, imaju hot dog za marendu. A riječkom gradonačelniku puna usta zdrave prehrane u školama
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:20   #199
priča mi nedavno sestra (učiteljica razredne nastave)

išli su sa đacima (mislim da je sad ima drugi razred) na izlet i imali organiziran ručak
za ručak između ostalog - pečena piletina, batak i zabatak
nekoliko njenih učenika nije htjelo jesti sa objašnjenjem da to nije piletina
piletina je isključivo pileća prsa - file - bijelo meso

tko je vidio da pile ima i batak

mali off:
na tom istom izletu (Zavižan) jedan učenik joj se skoro upiškio
mama je sva ponosna objasnila da ona svoju djecu uči da nuždu obavljaju isključivo kod kuće
ono, popiškit se u šumi iza drveta - ma tko je to vidio....
marulam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:22   #200
ni moja ne jede batak i zabatak, riga joj se od toga kad vidi
meni to nis cudno nije niti skandalozno, djeci je meso cesto odbojno
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.