Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2011., 03:24   #121
Par godina sam bila na effexoru (venlafax)i kad sam s njim pocela bil mi je fenomenalan!Da bi se u zadnje vrijeme pokazal katastrofalnim;pa mi je doktorica dala i abilify....E to je bilo u redu,neko vrijeme.
Pa sam krenula na bioterapiju i zena me je stvarno skinula sa tih lijekova.
Mjesec dana.Pa su me pod hitno stavili na prozac.Evo sad ga pijem vec treci mjesec i zadovoljna sam;nit se debljam,nit mrsavim,nisam ko zombi a opet sam onak,dosta cool...
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 10:19   #122
ja nisam mogla spavat od prozaca jer kad bi zatvorila oci bi vidjela slike,kao film koji se odigrava predamnom.nije mi pasalo.probaj Mirzaten,on je dosta dobar
Lifelover is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 20:24   #123
Imam pitanje. Pijem prozac. Znam da piše da se ne smije piti alkohol i znam da se toga skoro nitko ne pridržava ali moje pitanje je:
Kakva će biti razlika u djelovanju antidepresiva ako svaki dan popijem čašu crnog vina?
Naprosto volim crno vino (to je jedino piće koje volim uz vodu) i imam smanjeno željezo u krvi a znam da je crno vino dobro za to.
spenceeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 22:55   #124
Quote:
spenceeer kaže: Pogledaj post
Imam pitanje. Pijem prozac. Znam da piše da se ne smije piti alkohol i znam da se toga skoro nitko ne pridržava ali moje pitanje je:
Kakva će biti razlika u djelovanju antidepresiva ako svaki dan popijem čašu crnog vina?
Naprosto volim crno vino (to je jedino piće koje volim uz vodu) i imam smanjeno željezo u krvi a znam da je crno vino dobro za to.
Ne.
Zaboravi bilo kakav alkohol.Prozac ima toliko nuspojava da je to teško i pročitati a ne poslagati ovdje.Može izazvati serotoninski sindrom ali i puno gore posljedice.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 11:02   #125
Mozda mi netko.moze pomoc prije razgovora sa mojim psihijatrom...idem u utorak...

vec 9 mj pijem prozac. jako sam zadovoljna ucinkom i stanje mi se jako poboljsalo.
Zadnjih tri tjedna imam cudne nesanice...navecer u krevetu imam neobjasnjivo zarenje nogu i nemir i ne mogu zaspati po par sati. najcesce zaspim uz helex na kraju.
do sada tih nuspojava nije bilo.

mislim da.nije serotoninski sindrom iako sam imala par dana neobjasnjivu temperaturicu 37...ali ne osjecam nemir inace niti ubrzanost srca.
neobicno mi je da se nuspojava javila nakon toliko vremena.

kad sam dr apomenula nesanicu preko telefona sugerirao je ap sa slabim otpustanjem za spavanje. nisam se jos odlucila jer ne zelim vise nikakve ap zbog jakih nuspojava koje sam imala prije (svojevremeno sam pila i zyprexu i zeldox u nekim terapijama)

moje dg su F60.3 bpd i F32.2 teska povratna depresija bez psihoza.

terapija je: Prozac 1x40 mg, lamal 50+0+50mg i helex po potrebi.


molim za savjet sto bi to bilo? je li moguca nuspojava prozaca nakon 9 mj? na koji nacin u ovom konkretnom slucaju rijesit nesanicu ako.bi po svaku cijenu htjela izbjeci antipsihotik.

Molim ozbiljne komentare temeljem iskusva ili strucnog znanja.

tnx
vilenjačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 11:42   #126
Quote:
vilenjačica kaže: Pogledaj post
Mozda mi netko.moze pomoc prije razgovora sa mojim psihijatrom...idem u utorak...
Ekbomov sindrom.Sindrom nemirnih nogu.Ne tvrdim,samo dajem mogučnost,da se ne shvati doslovno.
Više kretanja,masaža,hladni oblozi bi mogli pomoći.Posljedica je mogučnost tzv.fragmentiranog sna.Često buđenje i teško uspavljivanje.Zbog toga si sutra često umorna,tjeskobna pa čak i sa elemntima depresivnosti,nemira.
Postoji test s kojim se zaključuje da je sindrom prisutan.Ima ne netu.
Inače je teško dijagnosticirati''nemirne noge''.Poklapaju se simptomi sa nekim drugim poremećajima.
Za vrijeme uzimanja Prozaca ne smiju se uzimati određene skupine lijekova,najbolje provjeriti kako i što.
Neki spominju sindrom nemirnih nogu kao doživotnu bolest ali može biti uzrok i lijekovi.(npr.Zyprex-a).
Hmm,emocionalno nestabilni poremećaj osobnosti.
Malo mi je čudno da piješ Prozac.No dobro,liječnik je tako prepisao.
Postoji mogučnost akatizije(unutrašnjeg nemira) u slučaju da nisu u pitanju''nemirne noge''.
Na kraju i serotoninski sindrom je jedna od opcija.
Najbolje je otići kod liječnika jer se simptomi mogu preklapati pa je ovako nemoguće procijeniti što te muči.
Prozac nije baš najsretnije rješenje,ima i boljih.
Za povratne depresije je dobar Velafax(barem iz mog iskustva).
Lamal je antiepileptik kao prevencija ali ima i AD-ih svojstava.
Helex po potrebi je ok.
U vezi nesanice ima jednostavnijih rješenja ako ne želiš uvoditi AP(npr.Zonadin)hipnotik plus sedativ.
Ako je potrebno uvesti AP,nemoj se previše opirati ali imaš pravo uvijek odustati i zamijeniti lijek drugim ako vidiš da se ne osjećaš lošije.
Psihijatar zna na osnovu tvoje povijesti bolesti što će ti preporučiti.Forumaši to ne mogu znati.Savjeti mogu ali i ne biti dobri i kvalitetni.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 13:26   #127
Bluzara...tnx...

prozac je uveden nakon nekoliko ad koji niau dali rezultata. uveden je zbog dopamina. i meni jako odgovara.

sindrom uznemirenih nogu sam imala uzimanjem zyprexe prije.par godina i to smo.olaksavali anikentonom.

Ja jednom kad zaspim nemam budjenja..ali dok zaspim traje satima uz stalno dizanje...namaknje nogu u hladnoj vodi...sjedenje na balkonu...uzas. osjecaj je da mi se u glavi spava...ali spava toliko da mi se.oci zatvaraju i jedva ostajem budna...ali tijelo i noge rade svoje.i ne dozvoljavaju da se misli umire...

jel.imas.moza link za provjeru sindroma?

naravno da cu se savjetovati sa svojim psihijatrom

Opirem se.antipsihoticima...zbog vrlo neugodnih iskustva i nuspojava...sedacija uzasna sa zeldoxom..30 kg udebljanje sa zyprexom...odbila sam i seoqel...i stvarno ne bih vise. jako sam psihicki dobro nakon ovih 9 mj i pokusala bih bilo sta da izbijegnem.ap.
vilenjačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 15:00   #128
Nasla i rijesila test...po njemu ispada da imam sindrom nemirnih nogu. navedeno je da se isti lijeci dopamin agonistima...koji vidma da se.uzimaju i kod.parkinsove. u uputsvima ne stoji da ne mogu sa ad kao sto je prozac ali me brine malo u oba lijeka utjecaj na dopamin u mozgu.
takodjer nikako mi se ne svidjaju ceste nuspojave dopamin agonista...ali savjetovat cu se sa lijecnikom pa cemo vidjet.

interesantna je cinjenica da po obije vrste sindroma nemirnih nogu imam obiljezja...naime prozac koji utjece na dopamin i druga stvar kod sekundarnog simptoma vrlo niska razina zeljeza u tijelu.

e sad treba vidjet koji lijek i kako iskombinirat sa dosadasnjom terapijom a da ne izazove nuspojave i da mogu normalno funkcionirat a da umanjim prisutan sindrom.

bluzara tnx...puno si mi pomogao
vilenjačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 18:47   #129
Quote:
vilenjačica kaže: Pogledaj post
Nasla i rijesila test...po njemu ispada da imam sindrom nemirnih nogu. navedeno je da se isti lijeci dopamin agonistima...koji vidma da se.uzimaju i kod.parkinsove. u uputsvima ne stoji da ne mogu sa ad kao sto je prozac ali me brine malo u oba lijeka utjecaj na dopamin u mozgu.
takodjer nikako mi se ne svidjaju ceste nuspojave dopamin agonista...ali savjetovat cu se sa lijecnikom pa cemo vidjet.

interesantna je cinjenica da po obije vrste sindroma nemirnih nogu imam obiljezja...naime prozac koji utjece na dopamin i druga stvar kod sekundarnog simptoma vrlo niska razina zeljeza u tijelu.

e sad treba vidjet koji lijek i kako iskombinirat sa dosadasnjom terapijom a da ne izazove nuspojave i da mogu normalno funkcionirat a da umanjim prisutan sindrom.

bluzara tnx...puno si mi pomogao
Ti znaš najbolje kako se osjećaš ali znam da je to ponekad teško prenijeti na papir pa je najbolje suočiti te sa simptomima.Tada dobiješ nekakvu potpuniju sliku.
Znaš što je,e sad liječnik zajedno s tobom odlučuje što bi bilo pozitivno a što ne.
Nekad davno su psihijatri bili puno sretniji jer nije bilo interneta,nije se skoro moglo ništa provjeriti i to na službenim stranicama proizvođača ali i iz iskustava pacijenata.
Danas su malo manje sretni radi sve većeg znanja o liječenjima ali to je motivacija za liječnike da znaju više i da se provjeravaju prije nego dijagnosticiraju bolest.Svako zlo ima i nešto dobro.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 20:56   #130
Moj.psihijatar je mladji i pun entuzijazma...ne brinem se ja nimalo za to....on cak voli kad dodjem sa necim novim to nam je onda izazov
vilenjačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 18:19   #131
Je li netko imao nuspojavu Prozac tekućine učestalo mokrenje? Ja uzimam Prozac tekućinu pola doze već nekoliko dana i bolje se osjećam. Nisam više toliko depresivna. Punu dozu bi trebala uzeti tek nakon tjedan dana po uputi doktorice. Ja se i dalje jako bojim nuspojave učestalo mokrenje koju sam imala od Cipralexa 10 mg koji sam uzimala tri tjedna, a može je izazvati i Prozac, kao i bilo koji drugi antidepresiv. Taj ADH antidiuretski hormon se radi samo po bolnicama. Ne radi se niti u jednom privatnom laboratoriju. U Salzeru su mi rekli da se radi taj hormon u Vuk Vrhovcu ili na Rebru. Je li netko možda vadio taj hormon hipofize i gdje?

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 12:13   #132
Meni za sada Prozac jako odgovara. Puno je bolji od Cipralexa. Možda ću jedino pitati doktorici da prijeđem na kapsule Prozaca kada dođem na kontrolu. Nije kardiotoksičan lijek za razliku od Cipralexa.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 02:31   #133
ljudi ja od Prozaca imam strahovite bolove u stomaku,isto kontrakcije prilikom poroda. je li vam se to događalo???
Pahulja Bijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 14:22   #134
Tema Prozaka se nije dugo otvarala,pa ću je sad ja.....pijem zamjenski,tj.generiči Prozak,pod nazivom Portal i to punih 10 godina.Nemam nikakvih nuspojava,osim par kila manje u prva dva mjeseca,a onda se i to vratilo na staro.Uz njega trošim još Sanval za spavanje,pošto je moje razdoblje totalne kome i nesanice počelo velikom traumom,smrću oba roditelja.
Uz taj lijek funkcioniram....recimo pa normalno...osim ponekad,kad se pustim unutar četiri zida...nemam suza ni za sprovod ni za svadbu,što vjerojatno nije dobro.Ali,isto tako,s tim lijekom mogu razgovarati o roditeljima,a bez njega to nije bilo moguće.
Istina....sretna nisam,mada,osim spomenute traume koja mi je promjenila život,nema drugog razloga za to.Sređen život,super klinci,prvo unuče,dobar muž itd.
Bojim se da taj lijek koji bi meni ulio filin sreće,što god ona bila,za me ne postoji.
Ipak....Portal je dao neku notu smislu mog života,umjetnu doduše,ali s vremenom je ta nota postala dio mene i idem naprijed.
Ukratko,puno sam proučavala,pitala....ja bih ga preporučila.Čitavo desetljeće je puno vremena,a meni još odgovara i pomaže.
U stvari,nemam ga razloga mijenjati ničim.Mogu samo početi razmišljati o prestanku terapije...
evaevaeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2019., 14:41   #135
Danas mi je prepisan ovaj lijek, 20 mg dnevno ujutro. Od sutra ujutro počinjem sa uzimanjem. Prozac se više ne proizvodi pod tim imenom, već najčešće u varijanti Portal . To mi je drugi antidepresiv trenutno i već 7. lijek u redovnoj terapiji.
Zatražio sam od doktorice drugi antidepresiv ( uz ladiomil) jer imam velikih problema sa depresijom u zadnje vrijeme,. Ona se dvoumila između Welbutrina i Portala, pa se na kraju odlučila za ovaj drugi.
Vjerujem da će mi pomoći, a mogu se javiti kroz 2 tjedna kako mi je, kad lijek prodjeluje.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2019., 19:16   #136
Sretno Diego...
I ja ga pijem, i u istoj kolicini...
Vjerujem da bi od wellbutrina imo veci i intenzivniji osjecaj srece, posto on ipak funkcionira tako da dize dopamin...
A posto ti pijes antipsihotike, koji blokiraju dopaminske receptore, moguce je da su oni odgovorni za osjecaj depre, ali isto tako te je vjerovatno "nekontrolirani" dopamin, velika kolicina i na krivim mjestima, doveo do shize, pa tu nisam bas dovoljno strucan da komentiram...

Ugl, pitaj ako te nesto zanima, sad tipkam da mobitela pa mi se neda dublje u polemiku ulazit, sto se tice lijekova, neurotransmitera i shize...

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Wolf1524 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2019., 19:46   #137
Cak mi je drago da se ova tema podigla iz pepela.

Uglavnom, i sam pijem genericku verziju Prozaca tj Fluoksetina pod nazivom Portal
20mg ujutro, nadam se da ce na toj kolicini i ostat...

Relativno mi pomaze sto se OCD-a tice, a moju depresiju ili nezadovoljstvo zivotom je ipak ucinio samo podnosljivijim... Nzn kako to opisat, vise ono ko da osjecam da imam zatupljenije emocije...
A anksiozan svejedno budem cesto preko dana...
Wolf1524 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2019., 22:14   #138
Hvala ti.
Što se tiče kako funkcionira dopamiska kemija kod shizofreničnih bolesnika koji su na lijekovima, radi se o tome da dopamin divlja, ali ga antipsihotici drže pod kontrolom. Ako su prejaki, previše ga snize, i to se riješi jednostavno da se snizi doza.
No, trenutno kod mene mislim da to nije problem, jer kao prvo nemam velike doze antipsihotika, a svejedno osjećam depresiju.
Tako da se gotovo sigurno radi o poremećenoj kemiji serotonina u mozgu.
To bi bilo neko biokemijsko objašnjenje, a ono što osjećam je tupost, tuga, samosaželjenje i konstantno kompulzivno kompam po prošlosti, kao da sam na sebi provodim psihoanalizu, ali bezuspješno, i to ne vodi baš nikuda.
Uglavnom, dobio sam lijek i sutra ujutro ću ga pokrstiti (kao mlado vino ) i nek mije sa srećom.
I da, kad sam već spomenuo vino, alkohol izbacujem potpuno, ni kap piva ili vina, pa makar svi oko mene bili mrtvi pijani. Zadnjih dvije i po godine suprotno svim zakonima o lijekovima i psihičkim bolestima povremno popijem, nekad se i napijem. Trenutno osjetim oduševljenje, koje potraje i nekoliko dana, ali dugoročno kad sam dugo bez alkohola, problemi su izražajniji. Tako da alkohol križam za sva vremena.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2019., 01:19   #139
Top brate.
Izvjestavaj nas, uvijek mi je milo citat tvoje upise.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Wolf1524 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2019., 00:08   #140
Kako ide Diego?
Di su ostali prozacovci?

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Wolf1524 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.