Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2022., 17:37   #8961
Hrvatska i Slovenija će sada kao schengenske države skupa surađivati u borbi protiv ilegalnih migracija. Skupa smo jači.
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2022., 17:39   #8962
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Joško Joras je , još za Juge, tražio i dobio dozvolu za gradnju te svoje kuće u nadležnom uredu za gradteljstvo u općini u kojoj mu je tada bila građevinska čestica - u Hrvatskoj.
Nije bio u općini Piran, jer bi tada tamo tražio dozvolu za gradnju kuće.

Prema tome, on je osobno priznao da mu je kuća u Hrvatskoj.
Da li se ova činjenica ikada spominjala u slovenskim medijima?
Znam da je mojoj slovenskoj familiji (moja baka je bila Slovenka) tada davno kada smo o tome pričali to baš i nije bilo poznato.

Mene osobno je najviše smetalo da je dio slovenske političke javnosti stalno podržavao tog cirkusanta i klauna u njegovim cirkusijadama. Bio je dogovoren nekakav privremeni režim, a klaun ga je stalno kršio i time se javno hvalio i provocirao. Razumna vlast bi mu rekla da prestane ili će ići u pržun ili na promatranje na psihijatriji.
Jorasa nitko nije sprječavao da kuću proda i odseli - ako mu se ne sviđa situacija u kojoj se našao. Stotine drugih ljudi našli su se u sličnim, apsurdnim situacijama na granici, i nisu od toga radili cirkus nego su apelirali da im se omogući normalan život.





Arbitraža je postupak koji bi se na sudu zvao 'mirenje'.
Nadležan sud bio je Sud za pravo mora u Hamburgu, RH je stalno predlagala taj sud, Slovenija je odbijala jer je dobro znala kakva bi presuda bila.



Taj sporazum je bio nedorečen, račan ga je potpisao u dobroj namjeri. A slovenska strana je pokušavala tumačiti da joj pripada epikontinentalni pojas sa nalazištima plina.
A podlo se to pravdalo prilazom luci Piran za kontejnerske brodove... koji ionako nikad nisu bili spriječavani u prolazu hrvatskim vodama po davno utvrđenom režimu plovidbe ...


Da nije slovenska politika pravila probleme, moglo je par tih slovenskih ribara loviti i po Kvarneru... Hrvatska je imala puno većih problema sa talijanskim kočaricama...



Nadam se da će sada konačno ti problemi prestati, a za te probleme sa ilegalnim migrantima ionako nije kriva ni Slovenija ni Hrvatska, nego glupave politike na razini EU.
Piran inace nije teretna luka. Boze ne daj, da bi ikada to postao. A slovensko ribarstvo, to je povijest, propala prica. Nazalost. Mozete mirno dozvolit slovenskim ribarima, da love do Lastova I dalje...
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2022., 18:25   #8963
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Piran inace nije teretna luka. Boze ne daj, da bi ikada to postao.
Lapsus... Koper...


Quote:
A slovensko ribarstvo, to je povijest, propala prica. Nazalost. Mozete mirno dozvolit slovenskim ribarima, da love do Lastova I dalje...
S ribarstvom, ni drugdje ne cvatu ruže... preveliki izlov...
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2022., 22:04   #8964
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Iz umetanja Joška Jorasa proizlazi moja observacija o prihvacanju arbitraže. Arbitraža je odlucila, da je njegova kuca ( i Buzini, Mlini, Skodelin na juznoj strani kanala sv.Odorika, nekada dio katastra Pirana) na hrvatskoj strani - ako se tome veselite, onda posrijedno prihvacate arbitrazu. A ako arbitraža nije valjana, onda državni status njegove parcele ostaje upitan. Da je arbitraža bila korumpirana, nema nikakvih dokaza. A bila je dokazana povrijeda, da je od Slovenije biran arbitar konzultirao svoje ministarstvo vanjskih poslova. Povrijeda nije bila ocenjena kao takve vrste, da sud poslije zamjene tog arbitra ne bi mogao zavrsiti svoj posao sa kredibilnom, nepristranom I valjanom odlukom. Hrvatska se nije složila sa time. Ali na sudu na kraju odlucuje sud, a ne strane, koje idu na sud. Odluka arbitraže je na kraju I dosta slicna onome, sto su prije dogovorili premieri Račan i Drnovšek, a nije proslo kroz sabor.

Bilo kako bilo, teoretski imamo jos taj problem među državama. A bitnije je, da u životu ljudi uz granicu ima sta manje problema, a pogotovo ne incidenata, opasnosti za sigurnost, pa i zivote ljudi. Npr ribara sa jedne I druge strane granice. U zadnjih nekoliko godina tih incidenta skoro da I nije vise bilo. Neka se samo tako nastavi. A ulazak Hrvatske u Schengen bi trebao samo dalje smanjivati rizik nekih granicnih tenzija. Tenzije bi ipak mogle proizlaziti iz problema intenzivnih ilegalnih migracija, pogotovo na istarskom podrucju.
Aj majke ti ne lupaj jer znaš da sam tu i da ću ovo pročitat isto tako znaš šta sam sve napisao o korumpiranosti arbitraže sa dokazima i to ne mojim nego slovenskim.........nemoj naljutit ću se.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2022., 22:25   #8965
Wink

Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Aj majke ti ne lupaj jer znaš da sam tu i da ću ovo pročitat isto tako znaš šta sam sve napisao o korumpiranosti arbitraže sa dokazima i to ne mojim nego slovenskim.........nemoj naljutit ću se.
A sta ja znam di si ti... Mogao bi pomalo odmarati u vrijeme blagdana. Prakticirati onu dalmatinsku lezernost, nonsalanciju?
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2022., 13:09   #8966
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
A sta ja znam di si ti... Mogao bi pomalo odmarati u vrijeme blagdana. Prakticirati onu dalmatinsku lezernost, nonsalanciju?
nećeš nas više dočekati nespremne.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2023., 23:55   #8967
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
Jel nije repetitor na slovenskoj strani, a onaj dom na hrvatskoj..?
Kaj nije oboje na hrvatskoj?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2023., 10:14   #8968
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Kaj nije oboje na hrvatskoj?
Je na tetkovoj zemlji i njegove rodbine.
__________________
"Imamo Hrvatsku", povikaše lopovi, osnuju Domovina d.o.o. i rasprodaše zemlju nizašto.
Valium nation is my inspiration.
Tko je jamio, jamio, na Golom Otoku par godina onda čamio.
Uskok Marko is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2023., 13:49   #8969
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Da je arbitraža bila korumpirana, nema nikakvih dokaza.
Znaš što srećo? Ajde se ti lijepo odmori malo od Foruma, razmisli zašto si u banu 30 dana i vidi kako to možeš izbjeći idući put.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2023., 14:06   #8970
na slovenskoj strani se godinam vodila medijska kampanja o zlocestim, ratobornim hrvatima i kako im zelimo ukrast njihovu zemlju pa niti ne cude ove izjave. covijek je razvio misljenje na temelju informacija iz medija. vecina ljudi u srbiji (beogradu) razmislja isto na pitanja o ratu iako nemaju nista protiv ''ustasa, siptara & balija''.
Naravno da ce rec da nema dokaza o korumpiranosti arbitraze kad njihova vlada to nikad nije sluzbeno priznala a njihovi mediji forsiraju istu pricu. nasa vlada nije poduzela dovoljno preko EU - da se istina objavi i primjereno kazne svi umjesani u namjestanje arbitraze.
Degliorsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2023., 14:29   #8971
Prismišno je da se zbog spora koji je isto kao kad se dvojica braće ne znaju dogovoriti oko nasljedstva zanemaruje činjenica da su Hrvati i Slovenci doslovno kao Česi i Slovaci, dva naroda koja oduvik žive lip suživot, u istim državama, oduvik povezani.

A pogotovo zbog činjenice da su Slovenci narod s brojnim vrlinama, lipo je napokon biti spojen s njima i učiti od njih brojne korisne stvari, a za njih je lipo da uživaju na našem moru, suncu, u našoj glazbi, temperamentu, ležernosti kao što to i čine.
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2023., 15:28   #8972
Kopnena granica neće biti nikad riješena, a realno nije ni bitna osim u par slučaja gdje su kuće na samoj granici pa kome platiti komunalnu naknadu, struju i vodu. Ali i to je više-manje riješeno, osim toga neće HEP propasti zbog jedne vikendice.

Granica na moru je važnija i sve buduće dogovore treba fokusirati na nju.
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2023., 08:55   #8973
Quote:
penava kaže: Pogledaj post
Kopnena granica neće biti nikad riješena, a realno nije ni bitna osim u par slučaja gdje su kuće na samoj granici pa kome platiti komunalnu naknadu, struju i vodu. Ali i to je više-manje riješeno, osim toga neće HEP propasti zbog jedne vikendice.

Granica na moru je važnija i sve buduće dogovore treba fokusirati na nju.
Granica na moru je uvjetovana kopnenom granicom, a ta u Savudrijskoj vali nije riješena. Ona ide tokom rijeke Dragonje (Slovenci je zovu Stara Dragonja!), a ne kanalom Sv. Odorika (Slovenci ga zovu Dragonja!).
Taj su dio Slovenci uzurpirali, a naši znakoviti šute..
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2023., 22:17   #8974
pa kako ocekivat da se nasa diplomacija stavi oko tog pitanja, posebno tih na oko sitnih nerazrijesenih kopnenih djelova kad nisu nista poduzeli ni na namjestenu arbitrazu, da se imalo muda moglo se slovencima uvesti nesto tipa vinjeta ili posebnih viza dok se ne rijese granicna pitanja, spor oko ljubljanske banke je poso toliko daleko da vjerovatno nema vise niti jedan ziv direktor banke iz tog vremena.. mozda nasa diplomacija ceka da opet postanemo ista drzava pa to nece biti problem
Degliorsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2023., 22:30   #8975
Slovenski ribari traže pomoć suda u Strasbourgu: "Hrvati nam naplaćuju kazne"

Po riječima predstavnika ribara, od Europskog suda nije stigla nikakvu obavijest o tome hoće li se tužbe ribara uzeti u razmatranje. Izvori slovenskog Ministarstva vanjskih poslova ocjenjuju da, kad bi sud uvažio žalbe ribara, time bi na neki način legitimirao arbitražnu presudu, navodi STA.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/...e/2446472.aspx

dakle Slovenci ne odustaju
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2023., 18:28   #8976
Je i Slovenija im onda vraća koliko su platili za kazne. Isto i obratno, Slovenci pišu našima a Hrvatska vraća natrag. Mogli bi osnovati zajednički račun za međusobna prebijanja kazni.
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2023., 23:02   #8977
Quote:
penava kaže: Pogledaj post
Je i Slovenija im onda vraća koliko su platili za kazne. Isto i obratno, Slovenci pišu našima a Hrvatska vraća natrag. Mogli bi osnovati zajednički račun za međusobna prebijanja kazni.
ti si pročitao moj post?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 15:33   #8978
Pozdrav,
Prošlo je dosta vremena, nekakav politički stand bye, kako je tamo sa ribarima.? Jel se kazne naplaćuju...?
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.