Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2024., 11:08   #8581
Nazalost uglavnom se tu radi o inzenjerskim poslovima..
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 22:54   #8582
Ma Švabi i njihova kultura i zemlja su debelo precijenjeni.Oni su sami sebi hoch.
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 08:41   #8583
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ne pretjeruj.

Samo Njemacka je trziste od 84 miliona stanovnika, a gdje je jos Austrija i dio Svicarske koji prica njemacki, pa to je skoro 100 miliona koji pricaju Njemacki, ne racunajuci sve one koji gravitiraju tim drzavama, sto debelo prebacuje 100 miliona.

A koliko ono ima Nizozemaca??

Tako da si se gadno zajebo o superiornosti, Njemacka je superiorna Nizozemskoj, ne obrnuto.
Ma moze imati i 500 mil. kad su njesra. Preblagi su bili Amerikanci. Trebali su to kao Rusi sa druge strane zida, u skole engleski milom ili silom. Danas bi bili normalni kao sto su Belgijanci, Nizozemci i Skandinavske zemlje. Bili bi manje zaguljeni debili.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 14:00   #8584
Ti to pogresno percipiras, Nijemci itekako pricaju engleski, samo oni su u takvoj poziciji da mogu forsirat njihov jezik, pa i ti bi forsirao tvoj materinji jezik da mozes, posto ne mozes morao si se prilagoditi.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 16:20   #8585
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Ma moze imati i 500 mil. kad su njesra. Preblagi su bili Amerikanci. Trebali su to kao Rusi sa druge strane zida, u skole engleski milom ili silom. Danas bi bili normalni kao sto su Belgijanci, Nizozemci i Skandinavske zemlje. Bili bi manje zaguljeni debili.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 17:03   #8586
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ti to pogresno percipiras, Nijemci itekako pricaju engleski, samo oni su u takvoj poziciji da mogu forsirat njihov jezik, pa i ti bi forsirao tvoj materinji jezik da mozes, posto ne mozes morao si se prilagoditi.
Pricaju mladje generacije i to sa teskim naglaskom. U poziciji su i Nizozemci, Skandinavci i Belgijanci da govore samo svoj jezik ali engleski im je fakticno drugi jezik. Pa koji je razlog da oni mogu a ovi ne mogu?
Njemacka navodno trazi strucnu radnu snagu. Ona se ne trazi tako da si fleksibilan kao armaturna sipka. Da netko ne misli da imam nesto protiv Nijemaca, ima jos takvih u EU tipa onih jos zaguljenijih Francuza i Talijana.

X poslova mi je palo u vodu radi njemackog jezika, odbio sam kad sam skuzio da firma nema internacionalni modus. Jednostavno ne zelim tratiti vrijeme(i to ne malo vremena) da nakon posla idem u faking skolu jezika par godina. U Nizozemskoj gdje mahom radim to ne moram, ne moram niti u maticnoj firmi u Svedskoj. Po logici tih zaguljenih, trebao bi paralelno na tecaj svedskog i nizozemskog? How, yes, no.

Danas je kapital broj jedan i on cirkulira. I ti nikada ne znas gdje ces ici po bolju lovu, uvjete i slicno. Sad bih trebao u svakoj drzavi uciti njihov jezik jer cu se tu zadrzati niti sam ne znam koliko ali za stalno sigurno ne? Mos si mislit.
Ti jezici su glavni bullshit Europske unije i zato je mobilnost radne snage vrlo ogranicena. Svaka selendra ima neke svoje zvrljotine.
S engleskim baratam sasvim ok u govoru jer ga vec 10 godina koristim. Govorim sve varijante engleskog od gomile svih naroda koji imaju specificne naglaske. I da se u Hrvatskoj uvede kao sluzbeni jezik, skroz bih to podrzao. Od ovog beskorisnog jezika nemam nikakve koristi van Balkana koji je kompletan, jadni bananistan.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 17:30   #8587
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Pricaju mladje generacije i to sa teskim naglaskom. U poziciji su i Nizozemci, Skandinavci i Belgijanci da govore samo svoj jezik ali engleski im je fakticno drugi jezik. Pa koji je razlog da oni mogu a ovi ne mogu?
Njemacka navodno trazi strucnu radnu snagu. Ona se ne trazi tako da si fleksibilan kao armaturna sipka. Da netko ne misli da imam nesto protiv Nijemaca, ima jos takvih u EU tipa onih jos zaguljenijih Francuza i Talijana.

X poslova mi je palo u vodu radi njemackog jezika, odbio sam kad sam skuzio da firma nema internacionalni modus. Jednostavno ne zelim tratiti vrijeme(i to ne malo vremena) da nakon posla idem u faking skolu jezika par godina. U Nizozemskoj gdje mahom radim to ne moram, ne moram niti u maticnoj firmi u Svedskoj. Po logici tih zaguljenih, trebao bi paralelno na tecaj svedskog i nizozemskog? How, yes, no.

Danas je kapital broj jedan i on cirkulira. I ti nikada ne znas gdje ces ici po bolju lovu, uvjete i slicno. Sad bih trebao u svakoj drzavi uciti njihov jezik jer cu se tu zadrzati niti sam ne znam koliko ali za stalno sigurno ne? Mos si mislit.
Ti jezici su glavni bullshit Europske unije i zato je mobilnost radne snage vrlo ogranicena. Svaka selendra ima neke svoje zvrljotine.
S engleskim baratam sasvim ok u govoru jer ga vec 10 godina koristim. Govorim sve varijante engleskog od gomile svih naroda koji imaju specificne naglaske. I da se u Hrvatskoj uvede kao sluzbeni jezik, skroz bih to podrzao. Od ovog beskorisnog jezika nemam nikakve koristi van Balkana koji je kompletan, jadni bananistan.
Nemaju potrebe.
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 17:32   #8588
Quote:
sobotka kaže: Pogledaj post
Nemaju potrebe.
Neka im je sa srecom.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 23:07   #8589
a mi tražimo da Nepalci uče hrvatski. što će im, nek ostanu na engleskom
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 23:20   #8590
Bolje im je odmah Njemacki ucit,a serpe mogu biti i po Austrijama i Svicarskama
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2024., 00:23   #8591
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a mi tražimo da Nepalci uče hrvatski. što će im, nek ostanu na engleskom
Ja sa svima njima razgovaram na engleskom da im olaksam zivot. Iako, iskreno ne znam kojeg vraga rade u ovoj vukojebini. Zao mi je svakog covjeka kojega je zivot kaznio na takav nacin da ovdje mora zaradjivati za zivot.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2024., 09:27   #8592
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Ja sa svima njima razgovaram na engleskom da im olaksam zivot. Iako, iskreno ne znam kojeg vraga rade u ovoj vukojebini. Zao mi je svakog covjeka kojega je zivot kaznio na takav nacin da ovdje mora zaradjivati za zivot.
Ovo im je trenutno jedini ulaz u EU, radit ce pet godina do trajne EU dozvole, pa seliti dalje, gdje su standard i place visi.
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2024., 10:01   #8593
Grcka,Rumnjska i Bugarska im blize..
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 16:12   #8594
I kada ce uhicenje

Quote:
Part of the article:

Josip Strok (31) and his friend were attacked by four men as they walked through Clondalkin, in the west of the city, shortly after 10pm on Saturday, March 30. He died in hospital from head injuries on April 3

Before the attack, it is alleged a group of teenagers, who overheard the victim and his friend speaking Croatian, began to racially abuse them, shouting at them that they “should speak in English in this country”, and other taunts.

It is suspected the teens then put out a message, either on social media or a private messaging group, about their interaction with the Croatian men and their whereabouts.

It is understood that after this communication, a man who has already been identified by gardaí as a “far-right figure” arrived to the area with three other men.

Mr Strok and his friend were then viciously beaten, and Mr Strok was subsequently rushed to hospital with catastrophic head injuries.

A source said: “It is being investigated as a potential hate crime.
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.