Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2010., 10:33   #61
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
Pa predpostavljam da ce joj sada i ukljuciti neku terapiju kako vise nebi dolazilo do ovoga.. MA zao mi je, da mi je da se provuce bez operacije kako ovaj put, nema smisla vise....

@Ivanicapeca

Ti kazes da se sa terapijom pocinje onog trenutka kada se zeli zatrudnjeti..
To mi zvuci ok, ali sta do tada?
Jel treba svake godine pustati da naraste cista od 10 cm pa pod noz... ?

E sad opet, da li je stetno sa 14 god poceti koristiti te hormonske tablete i nastaviti cijeli zivot svaki dan.. To mi malo previse..

?
Terapijom se počinje odmah i s njom se prestaje kada će željeti zatrudnjeti.
Što se tiče hormonske terapije, a u to ulaze i anti bebi pilule, postoje mnoge kontraverze, ali na žalost, u slučaju tvoje curice nema drugog izbora nego riskirati ukoliko joj želite sačuvati plodnost.
Ipak, današnje pilule nisu više onakve kakve su prije bile. Puno su sofisticiranije i rizici su smanjeni na minimum. Dapače, kažu da u potpunosti smanjuju rizik na karcinom jajnika.

Tražite PHD nalaz vaše kćeri. Dužni su vam ga dati jer se radi pri svakoj operaciji kad se vade neke cistične ili tumorske tvorbe. To je medicinsko pravilo koje vrijedi svugdje na svijetu. PHD analiza, tj. tipizacija tkiva će reći o čemu se točno radi i što je činiti dalje.
Čudi me kako to niste dobili.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 12:30   #62
vjeruj da nam je plodnost na zadnjem mjestu trenutno.. najbitnije mi je da se sve ovo zavrsi i da dijete prestane zivjeti s tim smecem u organizmu..

Kontaktirao sam prijatelja u bolnici gdje je operirana pa ce u toku tjedna pokupiti sve njene podatke iz arhive i detaljno ih pregledati pa cemo vidjeti sta i kako dalje.

Taman bi u tom periodu i mi trebali uraditi nove pretrage pa cemo vidjeti
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 12:48   #63
I mozes li mi reci kakve rizike sa sobom nose anti-baby pilule ?

Hvala
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 19:05   #64
Patoloski nalaz kaze:

Particulae parietis cystae mesonephrogenes
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 20:01   #65
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
vjeruj da nam je plodnost na zadnjem mjestu trenutno.. najbitnije mi je da se sve ovo zavrsi i da dijete prestane zivjeti s tim smecem u organizmu..

Kontaktirao sam prijatelja u bolnici gdje je operirana pa ce u toku tjedna pokupiti sve njene podatke iz arhive i detaljno ih pregledati pa cemo vidjeti sta i kako dalje.

Taman bi u tom periodu i mi trebali uraditi nove pretrage pa cemo vidjeti
Vjerujem, samo jednom će to njoj biti od velike važnosti i može se vrlo lako dogoditi da vas osuđuje radi toga, ukoliko sada nešto "krivo" učinite.
O rizicima AB pilula piše detaljno u uputama koje se mogu naći u kutiji. E sad, dali će za nju biti dostatne AB pilule ili neki drugi vid hormonalne terapije je na liječniku da odredi.
Evo npr. pilule Yaz su nešto "najlakše" što se može naći među AB pilulama. Ja imam endometriozu i pijem Yasmine već 5 godina non stop i nemam nikakvih tegoba. Dapače, preporodila sam se. AB pilule se propisuju individualno.
Dijagnoza koju si napisao ne ukazuje na endometriozu...stvarno ne znam o čemu se tu radi i kako to prevesti na hrvatski. Guglala sam ali ništa nisam našla
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 20:43   #66
ja sam isto googlao i nisam nasao nista o ovoj cisti koja je navedena u patoloskom nalazu. od lijecnika smo samo dobili info da to nije nista, da je bezveze, bezopasno i to je to..

Sacekat cu par dana dok prijatelj prikupi sve podatke iz arhive te dok uradimo nove nalaze pa cemo vidjeti. Ne mora znaciti da se i ovaj put radi o istoj vrsti.

Mozda nam se posreci pa je vodena i pukne sama za vrijeme menustracije pa na sledecem pregledu ne bude nista.
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 19:53   #67
@Ivanicapeca

Jel' smije koristiti caj i hormonske tablete u isto vrijeme kao lijek..?

Htjeli smo uzeti caj protiv Cisti od doktora Milenka Curcica.. Imali smo jako pozitivna iskustva sa drugim cajevima od istog doktora.

Malo sam googlao i vidio sam da su mnogima prirodni lijekovi pomogli za jako kratko vrijeme, a jednoj djevojci je od caja za 8 dana cista spala sa 5 na 1 cm...
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 20:35   #68
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
@Ivanicapeca

Jel' smije koristiti caj i hormonske tablete u isto vrijeme kao lijek..?

Htjeli smo uzeti caj protiv Cisti od doktora Milenka Curcica.. Imali smo jako pozitivna iskustva sa drugim cajevima od istog doktora.

Malo sam googlao i vidio sam da su mnogima prirodni lijekovi pomogli za jako kratko vrijeme, a jednoj djevojci je od caja za 8 dana cista spala sa 5 na 1 cm...
To ćete morati pitati ginekologa. Npr. čaj od kantariona se nesmije piti paralelno sa kontraceptivnim pilulama jer pobija njihov učinak.
Tražite travara da vam napiše točan sastav biljki u mješavini.

Iz svog iskustva: nemojte se previše nadati da će čaj riješiti problem . Hormoni su zeznuta stvar.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 10:53   #69
Budući da je djevojčica još jako mlada, ne bi bilo zgoreg otići kod homeopate.
Na jajnicima hoće svašta i psihosomatski izlaziti. Ovo mi je rekao kirurg koji mi je uklonio cistu sa jajnika, kad sam pitala koje su šanse da se vrati (bila je paraovarijalna) i od čega to zavisi.
Tražite od ginekologa da protumači vrstu ciste koju dijete trenutno ima. Nije mi jasno kako vam to nije rekao.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 11:40   #70
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Budući da je djevojčica još jako mlada, ne bi bilo zgoreg otići kod homeopate.
Na jajnicima hoće svašta i psihosomatski izlaziti. Ovo mi je rekao kirurg koji mi je uklonio cistu sa jajnika, kad sam pitala koje su šanse da se vrati (bila je paraovarijalna) i od čega to zavisi.
Tražite od ginekologa da protumači vrstu ciste koju dijete trenutno ima. Nije mi jasno kako vam to nije rekao.
Dobro je znati: rađena je velika međunarodna studija o homeopatiji i zaključeno je da joj je efiektivnost kao i kod placeba, pa je s toga ukinuta s potpore socijalnog u V. Britaniji npr.

Napisao je dijagnozu, na latinskom. Nikad čula o tome.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 11:57   #71
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Dobro je znati: rađena je velika međunarodna studija o homeopatiji i zaključeno je da joj je efiektivnost kao i kod placeba, pa je s toga ukinuta s potpore socijalnog u V. Britaniji npr.

Napisao je dijagnozu, na latinskom. Nikad čula o tome.
Znam za to u Britaniji, a isto tako znam jako puno ljudi koji su riješili razne tegobe homeopatskim metodama. Možda jeste placebo, sve te granulice itd, al ako čovjek i na taj način osvjesti uzrok svog problema, napravio je puno.

Nahodala sam se po bolnicama pošteno, zadnjih godinu i pol, možda i više. Na kraju najviše vjerujem svom ajurvedskom liječniku, jer mi je za svaku i najsitniju tegobu (ili pojavu) znao reći uzrok. Zapadna medicina je fokusirana na posljedice. Naravno da postoje pojave koje se mogu samo kirurški riješiti ili farmaceutskim lijekovima, ali uvijek vrijedi prvo probati nešto blaže i prirodno.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 13:10   #72
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Znam za to u Britaniji, a isto tako znam jako puno ljudi koji su riješili razne tegobe homeopatskim metodama. Možda jeste placebo, sve te granulice itd, al ako čovjek i na taj način osvjesti uzrok svog problema, napravio je puno.

Nahodala sam se po bolnicama pošteno, zadnjih godinu i pol, možda i više. Na kraju najviše vjerujem svom ajurvedskom liječniku, jer mi je za svaku i najsitniju tegobu (ili pojavu) znao reći uzrok. Zapadna medicina je fokusirana na posljedice. Naravno da postoje pojave koje se mogu samo kirurški riješiti ili farmaceutskim lijekovima, ali uvijek vrijedi prvo probati nešto blaže i prirodno.
Na žalost, ja nisam imala takva pozitivna iskustva. Možda zato što sam dilala s ozbiljnijim boleštinama.
Mišljenja sam da se ovaj problem sa cistama neće moći riješiti drukčije osim hormonskom terapijom,.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 13:15   #73
Ajmo sad stat ovdje s raspravom o homeopatiji. Ukoliko postavljač teme bude imao pitanja, mislim da se to može riješiti pm-om.

Zahvaljujem
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 13:17   #74
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Tražite od ginekologa da protumači vrstu ciste koju dijete trenutno ima. Nije mi jasno kako vam to nije rekao.

nije bilo mogucnosti jer je trebala dobiti menustraciju. tek kad prodje, onda ponovo imamo pregled pa cemo vidjeti.
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 16:37   #75
Danas bili na pregledu. Na srecu, cista je pukla ... Nije se skroz ispraznila, ostalo je jos oko 2 cm, ali pukla je. Sada cekamo rezultate pretraga koji ce nam pokazati kolicinu hormona, pa cemo onda vidjeti sta dalje, kakvu terapiju ili nesto...

Zadnje uređivanje monster12 : 12.04.2010. at 16:42.
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 22:01   #76
Dižem temu jer je i kod moje curice pronađena cista na jajniku veličine 11 mm, no ona ima samo 20 mjeseci. Kad je u ožujku bila na UZV bubrega ciste nije bilo, znači narasla je u tom periodu od 4 mjeseca.
Ima tko ovdje kakvih sličnih iskustava i kako je to na kraju završilo? Sljedeći tjedan idemo opet na pregled, sada kod ginekologa.
dulcinea131 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.