Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2006., 23:48   #1
Studiranje u Sloveniji

Imate li kakvih iskustava kakvi su uvjeti u vezi studiranja u sloveniji??
Svaki info je dobrodosao... Kakva je procedura za prijamni itd
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 23:49   #2
Nick boklec je, ako se ne varam, studirao ili još studira u Ljubljani. Ali ga nisam dugo vidjela online...

Osobno, ne znam ništa
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 01:03   #3
prijemni si već fulao/la jer se prijave daju već u 3. mjesecu
a općenito, par frendov mi studira gore, svi su relativno zadovoljni, slovenski se polaže tek nakon prve godine na faxu, stanovi su nešto skuplji nego u hr....
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 01:12   #4
Quote:
raliSHA kaže:
prijemni si već fulao/la jer se prijave daju već u 3. mjesecu
a općenito, par frendov mi studira gore, svi su relativno zadovoljni, slovenski se polaže tek nakon prve godine na faxu, stanovi su nešto skuplji nego u hr....
aha fulala evo da uhvatim nekog tko ima nesto konkretnije informacije..kako ide placanje faxa i to? jel imaju prijemni ili to funkcionira po prijavama...?

znam da glupo zvuci ali eto u neznanju sam totalnom
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 13:47   #5
Quote:
raliSHA kaže: Pogledaj post
prijemni si već fulao/la jer se prijave daju već u 3. mjesecu
a općenito, par frendov mi studira gore, svi su relativno zadovoljni, slovenski se polaže tek nakon prve godine na faxu, stanovi su nešto skuplji nego u hr....
imam pitanje..upisala sam u ljubljani psihologiju i zanima me kako se mogu prebaciti nakon prve godine faksa tamo, u zagreb na drugu godinu???please helpppp

d_19olores is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 15:29   #6
Quote:
d_19olores kaže: Pogledaj post
imam pitanje..upisala sam u ljubljani psihologiju i zanima me kako se mogu prebaciti nakon prve godine faksa tamo, u zagreb na drugu godinu???please helpppp

a moze pitanje - zasto zelis u zg? ja se eto trudim bas u ljubljanu.
ella3008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 20:35   #7
Koliko se plaća faks u Sloveniji, ja sam čuo da je 2500 EUR po godini za strance, jel još tako ili su poskupili zbog krize?
mRaDjE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 17:04   #8
Kao Hrvatski državljanin si oslobođeni plaćanja školarine za studij u Sloveniji temeljem međunarodnog sporazuma između njih i nas! Evo ja sam prva godina na Pravnom fakultetu u Ljubljani i mogu reći da mi je super, potpuna suprotnost od studiranja u Hrvatskoj i bolja organiziranost.
__________________
I u najcrnijem mraku možeš naći sreću, ali samo ako se sjetiš upaliti svjetlo
nino1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 01:21   #9
fax se za studente iz hr ne plaća (zbog međudržavnog ugovora), a prijemni su za strance samo za razne umjetničke akademije, arhitekturu i sl.

Na prijavi se daju svi mogući podaci i 3 prva izbora fakulteta na koji se želiš upisati,(to preko neta do kraja 3. mj mislim), zatim nakon mature prevodiš sve moguće dokumente (svjedodžbe, matura, domovnica šta već treba) i kopije šalješ na nostrifikaciju mislim u njihovo ministarstvo školstva i onda ako je navala mala ili su ti ocjene dobre, upadaš u prvi izbor
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 01:27   #10
hvala ti puno
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 01:29   #11
no prob
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 11:16   #12
a bi neteko mogao dat link da bi se mogla malo bolje informirat o tom upisi na fakultet u ljubljani??
mee :pp is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 19:08   #13
Mene zanima izvanredni studij na filozofskom u ljubljani, ima li itko iskustva ili zna na kako, što treba, kad su prijave, cijena?
maura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 19:11   #14
Pa jesi gledala njihove web stranice?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 21:51   #15
Ne znam točno sve uvjete upisa u Sloveniji , ali znam da za redovne studije kao Hrvat ne plaćaš školarinu zbog međunarodne suradnje. Prijave su do 3. mj. Isto tako ne znam da li postoji mogućnost upisa izvaredno na Filozofski fakultet u Ljubljani, samo znam da prije upisa za Filozofski fakultet treba položiti jezik , što i baš nije neki veći problem. Moje preporuke su ti da se javiš njihovoj službi. Evo ti link : http://www.vpis.uni-lj.si/

Moje iskustvo s ljudima iz Univerze je odlično, oduševio me način pristupa i brzina obrade dokumenata. Sve u svemu , Ljubljana je odličan grad. Ljudi su i više nego pristupačni , miroljubivi. Sviđa mi se ta okolina. Za Ljubljanu se oduvijek znalo da je sasvim drugačija od ostatka Slovenije.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=niwRLcEApZE
taza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 22:56   #16
Vidjela sam da može kod njih izvanredno na fil. zato sam se i zainteresirala, e sad nigdje ne mogu doći do podataka o rasporedu predavanja, koliko se mora prisustvovati, što mi je važno s obzirom da bih i dalje stanovala u Ri. Ali, hvala za link, pitat ću valjda će mi netko odgovoriti...
maura is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 00:01   #17
Quote:
taza kaže: Pogledaj post
Ne znam točno sve uvjete upisa u Sloveniji , ali znam da za redovne studije kao Hrvat ne plaćaš školarinu zbog međunarodne suradnje. Prijave su do 3. mj. Isto tako ne znam da li postoji mogućnost upisa izvaredno na Filozofski fakultet u Ljubljani, samo znam da prije upisa za Filozofski fakultet treba položiti jezik , što i baš nije neki veći problem. Moje preporuke su ti da se javiš njihovoj službi. Evo ti link : http://www.vpis.uni-lj.si/

Moje iskustvo s ljudima iz Univerze je odlično, oduševio me način pristupa i brzina obrade dokumenata. Sve u svemu , Ljubljana je odličan grad. Ljudi su i više nego pristupačni , miroljubivi. Sviđa mi se ta okolina. Za Ljubljanu se oduvijek znalo da je sasvim drugačija od ostatka Slovenije.
Samo da napišem ispravak - prije upisa na filo faks u LJ NIJE potrebno polagati ispit iz slovenskog jezika, osim ako želiš studirati slovenistiku. Za sve ostalo ispit se polaže prije upisa u 2. godinu. I nije težak.
I d, postoji mogućnost upisa vanredno, a kako predavanja idu, ne bi znala. Možda da autorica pitanja ode na www.ff.uni-lj.si

Inače, moje iskustvo s filozofskim gore je super i profesori su u početku uglavnom imali razumijevanja za nas strance (oko seminara i takvbih stvari).
A i Ljubljana je predivan grad
-Andain- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 09:00   #18
Ja sam mislila da je za upisi na Filozofski potrebno znanje jezika prije upisa, a za tehničke i prirodne fakultet po zavrsetku drugog semestra. No , u svakom slučaju ipak je najbolje provjeriti informacije od strane ovlaštnih službi. Isto tako vjerujem da ćeš dobiti odgovor u najkraćem roku.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=niwRLcEApZE
taza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 10:35   #19
Quote:
taza kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da je za upisi na Filozofski potrebno znanje jezika prije upisa, a za tehničke i prirodne fakultet po zavrsetku drugog semestra. No , u svakom slučaju ipak je najbolje provjeriti informacije od strane ovlaštnih službi. Isto tako vjerujem da ćeš dobiti odgovor u najkraćem roku.
Ja znam da se jezik polaže nakon završene 1. godine svugdje osim ako želiš studirati slovenistiku. To su uveli one godine kad sam se upisivala, a prije toga je istina, trebalo polagati prije upisa u prvu.
Već sam 4 godine gore i nisam čula da su to promijenili.

Zapravo, znam ljude koji nikada i nisu otišli na taj ispit iako su već 3.,4. godina; postoje fakulteti koji ne obraćaju previše pažnje na to iako je jedan od uvijeta za upis u 2. godinu.
-Andain- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 13:48   #20
Quote:
-Andain- kaže: Pogledaj post
Samo da napišem ispravak - prije upisa na filo faks u LJ NIJE potrebno polagati ispit iz slovenskog jezika, osim ako želiš studirati slovenistiku. Za sve ostalo ispit se polaže prije upisa u 2. godinu. I nije težak.
I d, postoji mogućnost upisa vanredno, a kako predavanja idu, ne bi znala. Možda da autorica pitanja ode na www.ff.uni-lj.si

Inače, moje iskustvo s filozofskim gore je super i profesori su u početku uglavnom imali razumijevanja za nas strance (oko seminara i takvbih stvari).
A i Ljubljana je predivan grad
Nije istina; položit jezik moraš prije upisa na fakultet, tj prije upisa na prvu godinu.
ne plaća se jedino redovni studij, ali onda je obavezno da si na faksu od 8-8 svaki dan. Plus pisati seminarske, zadaće i slično, što u krajnjem možeš i u knjižnici u vrijeme rupa u rasporedu.

Cijene stanova - računaj 150€ plus troškovi ako si s nekim u sobi. Ako si sam, min. 200 € plus troškovi.

Studentski ručak košta cca- (ovisno gdje) 5 €. Piće (sokovi, kave i sl) ne spadaju pod ručak i dodatno se plaćaju. Voda je džabe
macorrrr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.