Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2017., 09:18   #721
Quote:
dfranc kaže: Pogledaj post
WANSCAM HW0045 WiFi 2MP IP Camera 1080P ONVIF Security Motion Detection - EU PLUG WHITE


Dali ide porez na ovu kupovinu, http://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_333277.html i ako je možda netko kupio dali ta kamera vredi uloženih eurića?
Ako roba ne dolazi iz EU skladišta (a ovdje nigdje to ne piše, dakle ide iz Kine), onda na tu cijenu ide PDV + administrativni troškovi carinarnice.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 23:15   #722
Quote:
dfranc kaže: Pogledaj post
Ili gdje ga potražit na netu?
ajde, kad baš nitko drugi nema volje pomoći ti.
ovdje
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 09:14   #723
Hvala.Dali sa ,Croatia Via Expedited Shipping,može ići bez carine?

http://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_333277.html
__________________
Daruvar
dfranc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 16:55   #724
Mislim da NE, prelazi 22 EUR. Pdv 25%+carinska davanja

Kova@Kc
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 17:57   #725
Quote:
kova11 kaže: Pogledaj post
Mislim da NE, prelazi 22 EUR. Pdv 25%+carinska davanja

Kova@Kc
Što se tiće konkretno GearBest-a, pošiljke iz EU skladišta polaze iz Engleske, a obzirom da je ista zemlja još uvijek u EU, pošiljke prolaze bez carinskog nadzora, odnosno otvaranja radi pregleda sadržaja radi utvrđivanja vrijednosti i obračuna PDV-a ili eventualno carine.Pošiljke iz Kine i HongKonga podložne su carinskoj kontroli i kod takvih se obračunava PDV od 25% na ukupan iznos/ vrijednost robe+shiping/.Obzirom da se kod GearBest-a ne plaća shiping PDV se obračunava na cijenu prozvoda.O sim PDV-a naplačuje se usluga otvaranja, pregleda i zatvaranja pošiljke+trošak slanja obavijesti i poštarina na uputnicu kojom im se uplaćuje PDV što zbrojeno iznosi uglavnom 50kn.Sve pošiljke čija je ukupna vrijednost manja od 160kn oslobođene su plaćanja PDV-a.
Pošiljke koje su bez broja za praćenje /obične ili nepreporučene/ također su podložne istom postupku kao i "R" /preporučene ili s brojem za pračenje/.Međutim, iz osobnog iskustva /dakle, nije pravilo!/ takve pošiljke, pogotovo manjeg formata prolaze bez pregleda.Upitno je dali će pošiljatelj naručenog predmeta pristati slati predmete veće vrijednosti bez broja za praćenje jer takvim pošiljkama nema traga tijekom prijenosa i onemogučeno je eventualno potraživanje u slućaju gubitka pošiljke.
Ako sam na nešto zaboravio, podsjetite me pa ću nastaviti...lp, za GearBest, frenklovor
__________________
Gearbest is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 19:02   #726
Zašto onda dosta pošiljki sa GB iz EU skladišta završavaju na carini i na njih se mora platiti PDV, osim ako se plati skuplja poštarina...?

sa mog XRN 4X
sappyka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:33   #727
...sponzorski profil???
može malo pojašnjenje o kome/čemu se tu radi?
franjo17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:33   #728
Gearbest plaća reklamu na forum.hr, a profil vodi naš čovjek
ovdje je i sponzorirana tema https://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 23:24   #729
Quote:
Gearbest kaže: Pogledaj post
Što se tiće konkretno GearBest-a, pošiljke iz EU skladišta polaze iz Engleske, a obzirom da je ista zemlja još uvijek u EU, pošiljke prolaze bez carinskog nadzora, odnosno otvaranja radi pregleda sadržaja radi utvrđivanja vrijednosti i obračuna PDV-a ili eventualno carine.Pošiljke iz Kine i HongKonga podložne su carinskoj kontroli i kod takvih se obračunava PDV od 25% na ukupan iznos/ vrijednost robe+shiping/.Obzirom da se kod GearBest-a ne plaća shiping PDV se obračunava na cijenu prozvoda.O sim PDV-a naplačuje se usluga otvaranja, pregleda i zatvaranja pošiljke+trošak slanja obavijesti i poštarina na uputnicu kojom im se uplaćuje PDV što zbrojeno iznosi uglavnom 50kn.Sve pošiljke čija je ukupna vrijednost manja od 160kn oslobođene su plaćanja PDV-a.
Pošiljke koje su bez broja za praćenje /obične ili nepreporučene/ također su podložne istom postupku kao i "R" /preporučene ili s brojem za pračenje/.Međutim, iz osobnog iskustva /dakle, nije pravilo!/ takve pošiljke, pogotovo manjeg formata prolaze bez pregleda.Upitno je dali će pošiljatelj naručenog predmeta pristati slati predmete veće vrijednosti bez broja za praćenje jer takvim pošiljkama nema traga tijekom prijenosa i onemogučeno je eventualno potraživanje u slućaju gubitka pošiljke.
Ako sam na nešto zaboravio, podsjetite me pa ću nastaviti...lp, za GearBest, frenklovor
znaci na ovaj http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_635898.html cu dobit samo 25% PDV, jesam dobro razumio? i tih 50-ak kn otvaranja i zatvaranja
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 12:16   #730
Zbog čega taj isti sponzorski nick ne odgovara na konkretno pitanje kolege @sappyka?
I @sappyka nije jedini koji je imao takav slučaj. I ja sam imao jednu takvu pošiljku na koju sam morao platiti PDV + fantomski uvedenih 55kn.
Pa lijepo molim tog sponzora da nam odgovori zašto je to tako? I neka nam se jave oni čije su pošiljke sa GB "EU" skladišta prošle bez ikakvih davanja...

Pretpostavljam da je taj sponzorski nick isti koji nas je zatrpaval ponudom sa GB prije nekog vremena...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 12:54   #731
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Zbog čega taj isti sponzorski nick ne odgovara na konkretno pitanje kolege @sappyka?
I @sappyka nije jedini koji je imao takav slučaj. I ja sam imao jednu takvu pošiljku na koju sam morao platiti PDV + fantomski uvedenih 55kn.
Pa lijepo molim tog sponzora da nam odgovori zašto je to tako? I neka nam se jave oni čije su pošiljke sa GB "EU" skladišta prošle bez ikakvih davanja...

Pretpostavljam da je taj sponzorski nick isti koji nas je zatrpaval ponudom sa GB prije nekog vremena...
ako misliš na mene. onda si potpuno u krivom. nema apsolutno nikakve veze s menom

drugo, meni je pošiljka iz EU skladišta došla bez ikakvih davanja, ali je poslana DHL-om.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 18:21   #732
Pa to sam i pitao zašto se mora doplatiti skuplje slanje da bi nešto došlo bez PDV-a...

sa mog XRN 4X
sappyka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 07:16   #733
Quote:
sappyka kaže: Pogledaj post
Pa to sam i pitao zašto se mora doplatiti skuplje slanje da bi nešto došlo bez PDV-a...

sa mog XRN 4X
na to pitanje ipak treba Gearbest odgovoriti
jer iskreno ne znam.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:35   #734
Quote:
sappyka kaže: Pogledaj post
Pa to sam i pitao zašto se mora doplatiti skuplje slanje da bi nešto došlo bez PDV-a...

sa mog XRN 4X
Ja , koji sam neki "fantom" jednostavno sam član ovog foruma kao i svi vi, kao i ti, lega Sappy/ka/, nick mi je "frenklovor", inaće sam dugogodišnji vanjski suradnik GerBesta i trenutno vodim njihovu sponzorsku stranicu.
Pitanje plaćanja PDV-a na pošiljke iz EU skladišta sam postavio voditeljici menangmenta i odgovor je bio koji sam već dao, dakle, pošiljke polaze iz Engleske i ne podliježu carinskoj kontroli jer su iz europske unije.
Moje osobno mišljenje je da je , obzirom da neki plate,neki ne plate PDV, problem u našoj carinskoj službi, koja je, iz vlastitog iskustva, vrlo čudna "biljka", konkretno, neki carinici smatraju Englesku članicom EU, neki ne i onda ovisi u čije ruke će stići naša pošiljka.Možda bi bilo dobro da je barem netko reklamirao, odnosno stavio primjedbu Čeonim ljudima, voditelju car.službe da bi se to pitanje kod njih raščistilo i postavilo jednoobrazno.
Tako da nisam niti ja netko tko može dati decidirano konkretan odgovor na ova pitanja.
Jedino što još mogu je da tražim da kompetentna osoba iz GB da svoje tumaćenje direktno na forum, lako ćemo prevesti/samo nek nije kineski , lp
__________________
Gearbest is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:38   #735
Nije, nego je problem u Gearbestu koji šverca to u EU i ne plaća porez i carinu ni u jednoj zemlji EU. Treba registritati podružnicu u nekoj zemlji EU i izdati uredno račun na kojem se vidi EU VAT ID i da je naplaćen PDV, onda će biti u redu.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 20:20   #736
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Nije, nego je problem u Gearbestu koji šverca to u EU i ne plaća porez i carinu ni u jednoj zemlji EU. Treba registritati podružnicu u nekoj zemlji EU i izdati uredno račun na kojem se vidi EU VAT ID i da je naplaćen PDV, onda će biti u redu.

"Podružnica" GearBest-a u EU:

http://www.gearbest.com/warehouse/?wid=3&odr=trending
__________________
Gearbest is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 20:28   #737
Ali treba biti baš firma u državi članici EU-a, s poreznim brojem iz te države (kao naš OIB). Taj broj mora biti istaknut na računu i mora se vidjeti da je plaćen porez u toj državi članici (mora biti posebno istaknuta stopa i iznos poreza na računu).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 22:47   #738
Pozdrav ekipa! Imam jedno pitanje.
Naručio sam mobitel (Vernee Thor E) sa GearBesta. Sve super stigao za 3 dana sa EU skladišta... Ali ne radi mu vibra i ne mogu napuniti bateriju više od 80%. Poslao sam i poruku GB.
Kako da tražim refund preko GB ili da otvorim slučaj preko pay pala?
Hoću li morati poslati mobitel u kinu ili UK odakle je stigao? Hoće li mi refundirati poštarina?
Ovo mi je prva kupnja preko GB. Svaki savjet dobrodošao.
boombe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 08:16   #739
Za početak probaj napravit fectory reset telefona pa vidi onda. Ako nema promjene, kontaktiraj GB.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 09:45   #740
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Za početak probaj napravit fectory reset telefona pa vidi onda. Ako nema promjene, kontaktiraj GB.
Napravio sam fectory reset ali čini se da je vibra mrtva. Još veći problem je baterija. Nakon što sam je ispraznio do kraja (trebalo mi 2 dana) 12 sati se punila do 100%, a prema specifikacijama trebala se napuniti za manje od 2h.
Nisam pronašao da je netko imao sličnih problema sa Vernee Thor E.

Kontaktirao sam GB, ali želim provjeriti koliko je sigurno dogovarati s njima transakcije. Ne želim ostati i bez mobitela i bez novaca.
Hoće li mi vratiti i novce za slanje pošiljke nazad. Mobitel je stigao neispravan a to sam i prijavio.
boombe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.