Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2015., 00:27   #841
Je li među romantičarima 18. i 19. st. bilo ateista?
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 20:24   #842
Byron, bilo ih je jos, sigurno

Kako se zovu price koje prate lika od rodenja do smrti, ili neki veci dio zivota do smrti?
Mislim da sam nedavno negdje procitao taj termin, ali ne mogu se sjetit ni di ni kako
Rocinante is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 13:28   #843
Question Koja je to knjiga

Da li mi možete pomoći?
Naime, pred dvije-tri godine pročitala sam jednu knjigu (fantasy) i to prvi dio. Međutim, kako u tim serijalima već ide, nastavci su tek trebali biti napisani.
U međuvremenu sam zaboravila i kako se knjiga zove i tko je to napisao
Čudno, ali eto istinito
Dakle, ja prepričam ono čega se sjećam, a vi mi otkrijete tko je autor i kak se knjiga zove.
Radi se o dječaku kojemu su ubijeni roditelji, putujući glumci, pobijena je cijela družina, a dječak je ostao živ. Probija se kroz šumu i svira mandolinu. Čudom preživi. Nađe se u nekom gradu i preživljava sitnim krađama. Kad malo poodraste dođe u neku školu, akademiju, koja je priznata i smatra se najboljom školom za čarobnjake. Iz povremenih digresija naslučuje se da će biti najveći čarobnjak svog doba. U toj akademiji stalno mu prijeti besparica i podmetanja bogatih kolega. Međutim, jako je dobar učenik.

Pomozite, o kojoj je knjizi riječ? Sad već sigurno ima i drugi dio, a ja ne znam što da tražim.
Zahvaljujem.
shorkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 14:44   #844
Quote:
shorkad kaže: Pogledaj post
Da li mi možete pomoći?
Naime, pred dvije-tri godine pročitala sam jednu knjigu (fantasy) i to prvi dio. Međutim, kako u tim serijalima već ide, nastavci su tek trebali biti napisani.
U međuvremenu sam zaboravila i kako se knjiga zove i tko je to napisao
Čudno, ali eto istinito
Dakle, ja prepričam ono čega se sjećam, a vi mi otkrijete tko je autor i kak se knjiga zove.
Radi se o dječaku kojemu su ubijeni roditelji, putujući glumci, pobijena je cijela družina, a dječak je ostao živ. Probija se kroz šumu i svira mandolinu. Čudom preživi. Nađe se u nekom gradu i preživljava sitnim krađama. Kad malo poodraste dođe u neku školu, akademiju, koja je priznata i smatra se najboljom školom za čarobnjake. Iz povremenih digresija naslučuje se da će biti najveći čarobnjak svog doba. U toj akademiji stalno mu prijeti besparica i podmetanja bogatih kolega. Međutim, jako je dobar učenik.

Pomozite, o kojoj je knjizi riječ? Sad već sigurno ima i drugi dio, a ja ne znam što da tražim.
Zahvaljujem.
Radnja podsjeća na knjigu Kalahad, ali Kalahadovi roditelji su bili seljaci. Osim toga, knjiga je loša.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 17:50   #845
Rekao bih da se radi o knjizi "Ime vjetra" Patricka Rothfussa.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 13:06   #846
Thumbs up

Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Rekao bih da se radi o knjizi "Ime vjetra" Patricka Rothfussa.
Je, to je ta knjiha!
Hvala
shorkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 13:12   #847
Algoritam ima u najavi drugi dio
Ali našla sam ovo:
http://www.superknjizara.hr/?page=kn...d_knjiga=97540
shorkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 13:14   #848
Ah, teh sada vidim da i tu nije na raspolaganju!
shorkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 16:55   #849
Lektira...

Zdravo, nova sam ovdje. Trebala bih analizu pjesme Iseljenik od Silvija Strahimira Kanjčevića. Pa možete li pomoć? ^^
Music45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 21:14   #850
W. Shakespeare-HAMLET

Pozz,
imam nekoliko pitanja vezano za navedenu knjigu, pa bih bio jako sretan i zahvalan kada bi mi netko pomogao i odgovori.
Unaprijed zahvaljujem.
1.)Muči li Hamleta više majčina udaja ili očeva smrt?
2.)U kojim se djelovima tragedije pojavljuju komični elementi?
looklo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 16:17   #851
Quote:
Questor kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Zna li tko kakav hrvatski roman čija je tema droga i rock'n'roll (nešto poput Tribusonove "Polagane predaje")?? Zahvaljujem
Igor Petrić: Zakon ulice (droga)
kybo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 16:19   #852
Quote:
Rocinante kaže: Pogledaj post
Byron, bilo ih je jos, sigurno

Kako se zovu price koje prate lika od rodenja do smrti, ili neki veci dio zivota do smrti?
Mislim da sam nedavno negdje procitao taj termin, ali ne mogu se sjetit ni di ni kako
Bildungsroman
kybo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 00:24   #853
Quote:
kybo kaže: Pogledaj post
Bildungsroman
Bildungsroman je roman o odrastanju, o formiranju ličnosti.

Cio život daju biografije.
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 00:11   #854
Poštovani, imam pitanje u vezi izdavanja knjiga. Moj dragi ima vec dugo godina zelju da izda roman (veoma zanimljive isjecke iz njegovog zivota). Obzirom da nikad nikoga nije upitao kako se to radi molicu nekoga da mi napise (a da zna) kako se to radi, koji su prvi koraci i kome se treba za pocetak obratiti i poslati dio knjige kako bi se provjerila vrijednost iste?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 01:02   #855
Imaš temu "Kako izdati knjigu" vjerojatno na prvoj ili drugoj stranici ovog foruma. Tamo imaš više informacija.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 02:39   #856
Imam jedno pitanje:
Davno sam citala knjigu od Colleen McCullough, ali sam zaboravila naslov.
U knjizi se radi o jednoj zeni cetrdesetih godina koja se vraca u svoj rodni gradic i tu upoznaje nekog momka, koji je odrastao kao divlji, pa ima neko pomalo agresivno ponasanje. Ona ga je, cini mi se, zaposlila kod sebe kao bastovana ili tako nesto...Tu je i neka mracna suma, cini mi se da je on tu zivio s nekim, stricem, ocem, ili ....? Na kraju se zaljubljuju i ostaju zajedno (kad ga je pripitomila ). Da li neko zna o kojoj knjizi se radi? Pozz.
La Viola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 16:02   #857
Rekao bih da se radi o njezinu romanu "Tim".
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 17:22   #858
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Rekao bih da se radi o njezinu romanu "Tim".
Citala sam Tim, slicne su, ali nije ta. Ovdje momak nije mentalno zaostao, vec je rastao u nekim teskim uslovima, izolovan od svijeta, pa je vise bio divlji, pomalo agresivan. Pamtim da ga je zaposlila kod sebe, da joj je jednom sve polupao po kuci, da je vozila u strahu kroz neku gustu sumu, gdje je zivio starac, koji ima neke veze s tim momkom..... Na kraju se momak "pripitomio".
La Viola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 21:18   #859
Bok, dal je netko možda (nedavnije) čitao Pjesme mrtvih klinaca i shvaća koje se od zadnja dva poglavlja zbilja dogodilo ?
oryx7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 23:44   #860
Jeste li primijetili osjetno manje izdanih naslova?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.