Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2007., 14:26   #1
Slanje paketa iz HR u inozemstvo

Poslao bih jedan dar prijatelju u SAD. Ako deklariram na paketu da je riječ isključivo o daru , kolike su šanse da paket zaista prođe bez ikakvh dodatnih plaćanja s njegove strane.

Glupo mi je slati nekome dar, a da onda ispadne da on mora platiti još neke poreze, carine....itd.... Ima li tko rješenje za ovo?
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 16:55   #2
Slanje paketa iz HR u inozemstvo

Odlučio sam postaviti pitanje ovdje jer sigurno imate najviše iskustva s ovim stvarima....

Kako je najlakše poslati omanji paket iz Hrvatske u inozemstvo
(SAD,Europa,Azija) ,a da sve troškove slanja snosim ja, kao pošiljatelj?
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 17:02   #3
odes u postu,predas paket,oni ga izvazu,naplate ti koliko je posto ovisi o kilazi,gramazi,platis...
ako nije prevelik,napisi da je GIFT pa onom tko prima nece naplatit carinu i to je to
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 17:08   #4
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
odes u postu,predas paket,oni ga izvazu,naplate ti koliko je posto ovisi o kilazi,gramazi,platis...
ako nije prevelik,napisi da je GIFT pa onom tko prima nece naplatit carinu i to je to
Da , znam u kako se šalje paket No najviše me zanimaju te deklaracije da je GIFT. Jel ima tu kakvih ograničenja? Jel glupo mi je npr da ja pošaljem dar nekoj osobi, a na kraju ispadne da ona mora platiti carine, PDV ili šta ja znam....
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 17:26   #5
Quote:
Randall Flagg kaže: Pogledaj post
Da , znam u kako se šalje paket No najviše me zanimaju te deklaracije da je GIFT. Jel ima tu kakvih ograničenja? Jel glupo mi je npr da ja pošaljem dar nekoj osobi, a na kraju ispadne da ona mora platiti carine, PDV ili šta ja znam....
pa treba ti znanje carinskih propisa,odnosno deklaracija što se u toj zemlji smatra robom koja će biti carinjena bez obzira označena kao dar ili ne.Takve deklaracije nisu u svim zemljama jednake.
Naša pošta će postupiti,kao opisano i nije dužna imati saznanja o carinskim propisima drugih zemalja,osim univerzalnih propisa:ne slanje opasnih,zapaljivih itd roba.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 19:09   #6
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
odes u postu,predas paket,oni ga izvazu,naplate ti koliko je posto ovisi o kilazi,gramazi,platis...
ako nije prevelik,napisi da je GIFT pa onom tko prima nece naplatit carinu i to je to
ja sam ogromne pakete slala ko gift i nikad nista...
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 01:04   #7
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
ja sam ogromne pakete slala ko gift i nikad nista...
To je dobro znati .Thanks!
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 12:37   #8
Pitanje je samo kolika je vrijednost toga što šalješ.
Mi smo slali par pozivnica za vjenčanje u inozemstvo ali kao paket (jer nisu bile baš klasične) i ljudi su ih uredno dobili bez ikakvog problema na carini. Isto smo naznačili da se radi o daru.
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 12:43   #9
Mislim da moraš navesti na pošti da je riječ o daru i ne smiješ navesti vrijednost veću od 60 kn (do te vrijednosti ne otvaraju pakete na carini).
__________________
Ha ha ha
Kumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 22:34   #10
Ja sam iz USA i primila sam darove od obitelji iz Hrvatske. Oni su uvijek pisali da je dar, minimalno vrijednost, i nisam nikada platila carinu. Americka carina stvarno ne izmislja gluposti oko darovne pakete kao tu u Hrvatskoj. Ja mislim da bi moralo biti neka tehnika ili slicno (vrijednost preko $150 da bi uopce razmisljali o naplatu carine)
ninaloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 11:48   #11
trebao bih vratiti predmet kupljen preko ebayja (vrijednosti 20ak dolara) u Kinu, jer ne radi.

već sam imao iskustva s ovim i prošli mi je put tip vratio lovu a predmet ostao tu, ali to je bilo davno.

zanima me je li se što promijenilo na tržištu i isplati li se sada slati pakete iz hr van?

postoji li koji davatelj usluge koji to slanje ne bi naplatio masno, ono par sto kuna?

paket je dimenzija cca 15x10x5 cm, težine možda 200-300g.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 16:56   #12
Quote:
Kumica kaže: Pogledaj post
Mislim da moraš navesti na pošti da je riječ o daru i ne smiješ navesti vrijednost veću od 60 kn (do te vrijednosti ne otvaraju pakete na carini).
to ovisi od zemlje do zemlje, sta ce hrvatski carinici otvarat paket ak ide van. svasta
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 18:54   #13
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
trebao bih vratiti predmet kupljen preko ebayja (vrijednosti 20ak dolara) u Kinu, jer ne radi.

već sam imao iskustva s ovim i prošli mi je put tip vratio lovu a predmet ostao tu, ali to je bilo davno.

zanima me je li se što promijenilo na tržištu i isplati li se sada slati pakete iz hr van?

postoji li koji davatelj usluge koji to slanje ne bi naplatio masno, ono par sto kuna?

paket je dimenzija cca 15x10x5 cm, težine možda 200-300g.
Malo se prepiri sa sellerom da ces mu dati negativnu ocjenu i traziti da ti refundiraju $$ ako ti ne posalje novi bez vracanja ovog jer nije tvoja krivica kaj ne radi pa budes bezveze platio postarinu a to ti se definitivno ne isplati.
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 12:53   #14
pozdrav ljudi

zanima me koja je procedura slanja paketa u inozemstvo
(točnije UK)

trebao bih vratiti krivo poslani paket kupljen preko ebaya pa me zanima postoji li kakva posebna procedura ili toobavim normalno na pošti
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 20:09   #15
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi

zanima me koja je procedura slanja paketa u inozemstvo
(točnije UK)

trebao bih vratiti krivo poslani paket kupljen preko ebaya pa me zanima postoji li kakva posebna procedura ili toobavim normalno na pošti
Staviš kuvertu, uzmeš onu deklaraciju, napišeš što je gore, ispuniš papirić za preporučeno slanje da imaš potvrdu i to je to.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 09:39   #16
Darujem odjecu koja mi vise ne treba i javila se neka zena iz Novog Travnika da bi uzela, ali toga stvarno ima puno (puna vreca). Ima li sanse da to posaljem besplatno? Ima li neko iskustva s takvim velikim slanjima?
Swampthing is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 13:47   #17
Mislim da ti je slanje autobusom ("bosanski DHL" ) zgodno. Zapakiras u vrecu i predas vozacu na kolodvoru, das mu 20-30 kn i tamo to netko doceka i preuzme. Nisam sigurna da ce pristati na opciju da novce dobije na odredistu, ali pokusaj ispregovarati tako da nista ne platis.

Moguce je da bi te slanje postom doslo jeftinije od tih 30-ak kuna, to ovisi o kolicini. Bus se isplati ako je vreca ogromna i teska, i ako ti komplicirano pakirati to kao paket.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 14:50   #18
Meni isto treba pomoć!
Naime, planiram prijatelju u Francuskoj poslati poklon za rođendan. Kupit ću paket u pošti, mislim da će težiti oko 2-2,5 kg. Ono slatkiši, čokolade ... sve originalno zapakirano.
E sad, znači ja to doma ne pakiram nego odnesem na poštu i tamo oni to pregledaju, zamotaju i naplate. Zanima me hoće li primatelj te pošiljke morat platit carinu ? Pročitala sam sad na netu da se znalo dogoditi da primateljima naplate carinu, a ovo je poklon...
__________________
"I run around with scissors... It makes me feel dangerous"
Jabuka_Ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 17:06   #19
nema veze, ovisno o iznosu moguće je da mu naplate i carinu

jer carina ide i na poklone,a to ovisi o carini u francuskoj da li će proći ili ne

inače pazi s bombonjerama, jer kao trebaš neke posebne regulative (bar ak ide u ukrajnu ) ak šalješ preporučene, meni je teta izašla u susret,rekla da pošaljem normalnom poštom jer onda ona netreba pogledati što je u paketu

i za čudo, paket je za 4 dana stigao (mislio da će se možda "izgubiti" u ukrajni jer je ipak obična pošta)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 20:50   #20
Quote:
Jabuka_Ja kaže: Pogledaj post
Meni isto treba pomoć!
Naime, planiram prijatelju u Francuskoj poslati poklon za rođendan. Kupit ću paket u pošti, mislim da će težiti oko 2-2,5 kg. Ono slatkiši, čokolade ... sve originalno zapakirano.
E sad, znači ja to doma ne pakiram nego odnesem na poštu i tamo oni to pregledaju, zamotaju i naplate. Zanima me hoće li primatelj te pošiljke morat platit carinu ? Pročitala sam sad na netu da se znalo dogoditi da primateljima naplate carinu, a ovo je poklon...
Meni je nevjerojatno kako se i nakon svih ovih godina ljudi puzdaju da kad je nesto "poklon" da je to ultimativan spell protiv carine U bilo kojoj drzavi svijeta da doista pocnu tako trenirati poklone slobodno bi mogli zatvoriti carine i poslati ljude na burzu jer bi sve posiljke imale tu carobnu GIFT oznaku

Daklem - ako roba ulazi u drzavu i skuplja je od minimalnih granica carinjenja potpuno je svejedno jel je ona kupljena/nazicana/poklonjena ili ukradena, na nju se placaju nameti i kad unutra nema racuna to je samo losije po primatelja jer onda carina moze odredivati vrijednost po svojim vizijama.

Sto se tice tvog pitanja, nas carinski pravilnik je prepisan EU izvornik i velika vecina vrijednosti je samo pretovrena iz EUR u kune i koliko se sjecam razlika je samo u nesto visoj granici gdje se placa carina dok je s PDV-om isto kao i kod nas. Posto je za ocekivati da 3 kilograma slatkisa s postarinom vrijedi vise od 160/300 kn lako je moguce da ce EU carinici odvaliti namete ako im se pozeli.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.