Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2010., 06:59   #841
Hej, ljudi...u drugom tjednu korištenja pilula, jedan dan odmah nakon popijene tablete sam dobila proljev i mislila sam da se tableta nije apsorbirala pa sam popila drugu. Po tome ispada da sam u 7.mjesecu popila 20 pilula, a ne 21. Da li je to u redu, postoji li mogućnost da sam trudna?
elly_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 07:30   #842
Danas mi je onaj dan kad trebam počet odgađat mengu znači jučer mi je bila zadnja tableta popijena i sad trebam produžiti sa novom tablom za jedno 16-tak dana, ali me strah, zanima me dali postoji mogućnost da iako nastavljam sa tim tabletama tj.pijem novu tablu da ipak dođe menstruacija ?
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 12:35   #843
Quote:
dianna kaže: Pogledaj post
Danas mi je onaj dan kad trebam počet odgađat mengu znači jučer mi je bila zadnja tableta popijena i sad trebam produžiti sa novom tablom za jedno 16-tak dana, ali me strah, zanima me dali postoji mogućnost da iako nastavljam sa tim tabletama tj.pijem novu tablu da ipak dođe menstruacija ?
Kada sam ih prije pila, doktor mi rekao da je moguce prokrvariti na kratko, ali da to bude u rijetkim slucajevima. Savjetovao mi je i da je bolje da nastavim cijelu karticu nego pola ili koliko mi vec treba Ne mogu reci da sam imala ikakvih problema zbog toga.

Jos jednom pitam, mozda netko zna - mogu li se Diane kupiti na onaj papiric od privatnog ginekologa ili bas mora biti recept?
pollyanna~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 12:41   #844
Quote:
pollyanna~ kaže: Pogledaj post
Kada sam ih prije pila, doktor mi rekao da je moguce prokrvariti na kratko, ali da to bude u rijetkim slucajevima. Savjetovao mi je i da je bolje da nastavim cijelu karticu nego pola ili koliko mi vec treba Ne mogu reci da sam imala ikakvih problema zbog toga.

Jos jednom pitam, mozda netko zna - mogu li se Diane kupiti na onaj papiric od privatnog ginekologa ili bas mora biti recept?
e hvala ti...upravo sam popila prvu iz nove table..nadam se da neće bit krvarenja jer idem na more uskoro

ja mislim da moraš imat recept, nisam sigurna
ali svaki put kad trebam nove tablete moram ić kod gin.ili svoje doktorice da mi da recept
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 12:41   #845
Mogu se kupiti na taj papirić od privatnog ginekologa. Na recept ti je besplatno, a ovo ćeš morati platiti.
elly_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 12:42   #846
Quote:
elly_00 kaže: Pogledaj post
Mogu se kupiti na taj papirić od privatnog ginekologa. Na recept ti je besplatno, a ovo ćeš morati platiti.
ups..evo netko tko zna točno

e da, i koliko inače dođu diane ako se kupuju?
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 13:19   #847
Quote:
elly_00 kaže: Pogledaj post
Mogu se kupiti na taj papirić od privatnog ginekologa. Na recept ti je besplatno, a ovo ćeš morati platiti.
Hvala ti na odgovoru

Quote:
dianna kaže: Pogledaj post
ups..evo netko tko zna točno

e da, i koliko inače dođu diane ako se kupuju?
Pred dvije godine je kutija bila nekih stotinjak kuna, ne znam kolika im je sada cijena
pollyanna~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 13:28   #848
Između 115 i 130 kuna.
elly_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 16:03   #849
Ei cure....Nisam čitala sve što ste pisale jer ima poviše toga,zanima me jedna stvar. ja pijem diane mjesec i pol i nemam nekih većih nuspojava,al sam primjetila neke smeđe mrlje po tijelu,ko modrice,al ne bole me i pojavile su se ispod pazuha i na leđima pa me zanima da li to može bit od tableta i jel to opasno? malo me strah :/
zhozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 10:57   #850
Quote:
zhozy kaže: Pogledaj post
Ei cure....Nisam čitala sve što ste pisale jer ima poviše toga,zanima me jedna stvar. ja pijem diane mjesec i pol i nemam nekih većih nuspojava,al sam primjetila neke smeđe mrlje po tijelu,ko modrice,al ne bole me i pojavile su se ispod pazuha i na leđima pa me zanima da li to može bit od tableta i jel to opasno? malo me strah :/
Ako se dobro sjecam, na uputama prilozenim u kutiji te mrlje su navedene kao moguca nuspojava.
pollyanna~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 12:56   #851
počela sam piti diane prije 7 dana, znači na prvi dan ciklusa. Od tada mi menstruacija nije prestala, a inače mi nikad nije trajala dulje od 5 dana. Nisam nikad bila neki paničar, ali čitajući sve ovo počenjem se brinuti....... Inače, diane sam dobila zbog policističnih jajnika...
Sutra mislim zvati doktoricu da pitam o čem se radi, jer idem na more za koji dan i nadam se da će mi menga stat.

Da li je netko imao sličnu situaciju??
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 14:46   #852
oooo da... nemoraš se brinuti , ja sam prošli mjesec nakon menge još par dana krvarila, sveukupno 9 dana, nekad zna biti i više između menstruacija..

nemoraš se sekirat, puno cura se to događa
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 19:42   #853
Quote:
pollyanna~ kaže: Pogledaj post
Ako se dobro sjecam, na uputama prilozenim u kutiji te mrlje su navedene kao moguca nuspojava.

naveden je osip (urtikarija),al ovo su baš ko modrice... nije da paničarim,al neka cura je spomenula da joj je prijateljica koja je navodno umrla zbog Diane-a imala tijelo puno modrica
zhozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 16:26   #854
ovako: popila sam danas tabletu normalno kao što i pijem ( samo što sad odgađam mengu ovaj mj. zbog putovanja) i u roku od 2 -2,5 sata sam 2 puta imala stolicu i to onako "mekšu" kako da kažem...

pa me zanima jel se ne moram brinuti da je tableta izašla van možda? kak da znam da nije ?

ako se to npr. desi, što onda napraviti?
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 21:01   #855
pa ak nije jaki proljev, ne vjerujem da je diana mogla u roku 2 sata stici u debelo crijevo.
ja bi za svaki slucaj nazvala bolnicu koja je dezurna, trazila ginekologiju da me spoje i pitala dezurnog ginekologa.mislim, s obzirom da je neradni dan.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 21:46   #856
ma ne, nije to ni bio klasičan proljev već onako ajmo reć mekša stolica, inače imam problema sa stolicom jer je tvrda a danas je baš bilo suprotno, uvijek mi je tako poslije nedjeljnog ručka znači nema brige
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 12:20   #857
Ispricavam se ako je ovo pitanje vec bilo. Da li postoji takozvani "trajni" recept za diane? Stvarno me nervira sto svaka 3 mjeseca moram ici po recept i doktorica je sad na godisnjem pa cu ih vjerojatno morat sama kupit .
SekaSis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 12:28   #858
Svojevremeno su mi u jednoj ljekarni rekli da to postoji, ali me doktorica blijedo pogledala kada sam je zamolila za takav recept
Inace, kupnja bez recepta ili barem one preporuke lijeka od privatnog doktora je totalna gnjavaza - svaki 'savjesni' ljekarnik ce te otpiliti da ti to ne smije prodati bez recepta
pollyanna~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 13:47   #859
Quote:
pollyanna~ kaže: Pogledaj post
Svojevremeno su mi u jednoj ljekarni rekli da to postoji, ali me doktorica blijedo pogledala kada sam je zamolila za takav recept
Inace, kupnja bez recepta ili barem one preporuke lijeka od privatnog doktora je totalna gnjavaza - svaki 'savjesni' ljekarnik ce te otpiliti da ti to ne smije prodati bez recepta
Briga me, pokazat cu im povijest bolesti u ljekarni pa nek se uvjere da mi ih je dr. dala. Zvala sam bolnicu da se narucim i kazem im da mi treba samo recept, a sestra me pita sto vam doktorica nije dala onaj trajni ? Sljedeci put cu je definitivno pitat za to. Svejedno, thx na odgovoru.
SekaSis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 13:54   #860
Quote:
dianna kaže: Pogledaj post
Danas mi je onaj dan kad trebam počet odgađat mengu znači jučer mi je bila zadnja tableta popijena i sad trebam produžiti sa novom tablom za jedno 16-tak dana, ali me strah, zanima me dali postoji mogućnost da iako nastavljam sa tim tabletama tj.pijem novu tablu da ipak dođe menstruacija ?
Ja sam to napravila par put u životu, spojila po dvije pločice da izbjegnem krvarenje u razdoblju mora. Uvijek sam popila obje do kraja. I baš svaki put sam negdje nakon 10-te tablete druge poločice dobila točkasto krvarenje. I tako sveeeeeeeeee do kraja pločice i redovnog krvarenja, tako da sam si napravila medvjeđu uslugu. Tako da očito ta pojava nije rijetka, ja bi čak rekla da je češći ovaj slučaj, nego onaj da je sve bez mrljanja do kraja druge pločice.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.