Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2004., 14:37   #21
zato kaj je lud! to sam citao samo i SAMo za lektiru i nikad vise
markom18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2004., 01:14   #22
Hajde, već kad je mali digao temu, da postavim i ja pitanje.
Zanima me - koliko je ljudi pročitalo cijeli ciklus?
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 01:20   #23
Quote:
stitch kaže:
Hajde, već kad je mali digao temu, da postavim i ja pitanje.
Zanima me - koliko je ljudi pročitalo cijeli ciklus?
Evo ja.
__________________
U Švedskoj - problemi.
domagoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 01:27   #24
Ajme, Combray :OKOOKO:

Možda Će mi bit Zanimljiv Za 30-ak godina
__________________
Mrzim te, glup si :(
dukat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 01:51   #25
Quote:
stitch kaže:
Hajde, već kad je mali digao temu, da postavim i ja pitanje.
Zanima me - koliko je ljudi pročitalo cijeli ciklus?
Ljetovao ja jedne godine na Silbi. Tamo je pun kura[b]c osa. I sad, dođe neki tip sa dvoje svoje djece, jedno ima 11 godina, a drugo 14. I veli otac: Reci im, Ivane (mlađe dijete), koliko je tebe osa piknulo. Kaže Ivan: 13. A reci im ti, Miro, koliko ih je tebe upiklo. A Miro će ponosno: 16.
A tko je sve pročitao cijeli ciklus?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 02:02   #26
Re: Proust - zasto ne?

Quote:
Penny Lane kaže:
Zasto je Proust los? Sto ga cini dosadnim?
ajmo ovako: zasto Proust nije loš te sto ga ne čini dosadnim?

jao, jedva sam ga pročitala iz desetak pokušaja valjda. gadno je dosadan.jebali ga kolačići i čaj.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 02:05   #27
Pitam zato što je pri kraju mnogo zanimljiviji. Koga uopće zanimaju kolači i lipov čaj, bitna je aristokracija.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 02:07   #28
Re: Re: Proust - zasto ne?

Quote:
NoWa kaže:
jebali ga kolačići i čaj.
Kad si me već stigla preduhitriti?

Baš to objašnjavam Walteru.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 02:14   #29
Hej, kolačići i čaj su još jedini Zanimljivi dio, Reprezentativni dio Cijelog djela...

Mah, Proust je Gay.
__________________
Mrzim te, glup si :(
dukat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 02:21   #30
Ne meni, ja sam borac za prava puka, plebejaca, ljudi domnestica vulgaris.

Pederi su plemići.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 02:57   #31
Re: Re: Proust - zasto ne?

I kakvo je to uopće pitanje: Zašto je Proust dosadan? Pa zato što je dosadan. Zato što čovjek ima tendenciju sklapanja kapaka kad ga čita. Drka drka đon drka drka d đon, to je Proustov opus. Inače, ja nisam nikad ni slova od Prousta pročitao.
Nit budem dok sam živ!
Dolje Proust! Dolje dosada!
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 03:38   #32
Ja ljetos na Silbi čitao Prousta Osa nije bilo ove godine pa sam se morao snaći.

Ma Proust je kao da iz rečenice izbaciš glagole, a nakrcaš pridjeve. Čisti osjećaji, kao ekspresionizam u slikarstvu. I ima sjajnih trenutaka. Ali da je na trenutke ubitačno dosadno, je.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 11:51   #33
Proust je meditacija. Citam njegove opise i nisu mi ni najmanje dosadni, dapace. Uzivam.

Procitala sam nazalost samo Combray i Put k Swannu, od cega mi je Combray daleko bolji, upravo radi te meditativnosti i introspekcija.

Jel netko citao (bila je tema i o tome) ''Kako vam Proust moze promijeniti zivot'' ?
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 11:55   #34
Lightbulb

kaj cital, cak sam i pisal tam!
kolko je proust koma.. naricanje, jad, cemer...woah.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 12:03   #35
zanimljivo je ali da Kerouaca smatram genijem..a on je cini mi se navodil Prousta kao utjecaj, cak ga i spominjal vishe puta u knjigi..
valjda ga je kuzil slicno ko i ti..to je ta crta.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 15:01   #36
I čekaj, jel na kraju Prosut našao izgubljene godine ili ne?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 15:08   #37
Ja sam jednom na plazi čuo kako je zivopisna žena vikala: "Omereee, dodji da te maaajka naulji". Toliko o Proustu!
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 15:15   #38
Quote:
walter kaže:
I čekaj, jel na kraju Prosut našao izgubljene godine ili ne?
Našao ih je. Iako ti smatraš da je samo gubio vrijeme.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 15:18   #39
Quote:
stitch kaže:
Našao ih je. Iako ti smatraš da je samo gubio vrijeme.
Kak me zna...
Pa daj pričaj malo, gdje su bile, šta veli? Jel u kolačiću?
Ja nekak mislim da taman kad je našao izgubljene godine, onda je skužio da je izgubio godine koje je posvetio potrazi za izgubljenim godinama. I onda je krenuo ispočetka. Ma mislim, on mi djeluje kao neki cmizdrav. Buuuu izgubio sam vrijeme. I mean, really?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 16:22   #40
pretenciozan osvrt

Pa kad je sušićav bio, rođen koliko se sjećam prerano, sav neki emocionalan i introspektivan. Pričao je damama u društvu svoje pričice zbog kojih su ga sve dame volile. Ali nemoš ga gledat takvog jadnog, samo žmiriš i slušaš I onda je on takav očajan i hipersenzibilan odlučio sve to napisati, svoj unutarnji život i razmišljanja od početka do kraja, jer on je u svom životu vidio puno više od drugih. Tako ti je to, što manje radiš to više vidiš. Što više šutiš to više čuješ. (Ne možeš u isto vrijeme mjeriti brzinu i položaj čestice serem) To je otprilike moja slika o njemu, ne sjećam se baš biografije.

Nedavno sam pročitao Combray, i on nevjerojatno poetično opiše te ljude, njegovu baku koja je samo sjedila u krevetu zadnjih godina i koja je imala život pun rituala svakodnevice, pa kako je bio očajan i histeričan kad ne bi dobio poljubac od mame.. Ili najbolje, onaj čovjek koji je samohrano podizao kćer. Ono kako je, kad bi dolazili gosti, pažljivo sa klavira spremao note glazbe koju je sam komponirao kako ne bi mislili da je on to namjerno ostavio na vidjelo da se vidi kako on komponira (kako bi to naglasio Swan, on nije volio arty-farty spiku ) A jesam zakomplicirao rečenicu. On bi to bolje i duže
Ili legendarne šetnje po okolici.. Na trenutke bih osjećao težak miris prašine i peluda u nosu dok bi čitao te opise šetnji. Dobro, počinjem pretjerivati Ali moraš biti u pravom moodu za to čitati, inače je teško. To nema smisla čitati samo da bi pročitao. Kad bi čitao dok sam živčan išao bi mi užasno na živce. Pročitam četiri stranice i ne sjećam se kaj je pisao. Znam da je neko cvijeće, ali što je mogao 4 stranice o njima pisat?! I onda opet.. Aha, okej, cvijeće ga podsjeća na babu, ima pčela nekih, sunce se presijava, dobro.. Plave je boje.. Aha, aha.. Intenzivno je plave boje, okej.. Najljepša plava koju je vidio, kužim, kužim.. Di je poanta..
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.