Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2009., 23:26   #61
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Osim one šokantne scene između Billa i Sookie u 3. knjizi postoji još jedna stvar koja me zatekla a tiče se Erica i njegove prošlosti SPOJLER : iznenadilo me što je C.H. opisala odnos između Erica i njegovog makera kao seksualan, nisam računala na tako nešto s obzirom na to kako je opisivala njegov lik - čak bih ga prije zamislila kao homofoba kao je već pomalo šovinist, a dano je naslutiti da se Ericu to sviđalo, barem u početku.
Ne, zar nije rekao da mu se nije sviđalo? Da mu je trebalo vremena da se na to "navikne"? I rekao je da mu je općenito trebalo dugo vremena da se pomiri s tim da je postao vampir.
Ja sam shvatila da su odnosi između mejkera i "djeteta" većinom seksualne.

I kako možeš misliti da je Eric homofob.
Sjeti se scene s lateks hlačicama. Sjeti se i scene u kući kralja Mississipija i onog dečka kome je morao odvući pažnju.
Nekak mi se čini da Eric baš i nema previše inhibicija.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico

Zadnje uređivanje robot jura : 14.08.2009. at 23:52.
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 23:33   #62
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Bit će mi glupo ako ispadne da Eric nije došao spasiti Sookie zbog svog makera - tu kartu su već ispucali na Billu!
ne bi me niš čudilo, harrisica voli stoput ponavljat iste stvari

ovo za erica, rekla je pam da je mladim vampirima sve seksualno privlačno i da sve isprobavaju. možda je i on tak
selma21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 10:57   #63
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
I kako možeš misliti da je Eric homofob.
Sjeti se scene s lateks hlačicama. Sjeti se i scene u kući kralja Mississipija i onog dečka kome je morao odvući pažnju.
Nekak mi se čini da Eric baš i nema previše inhibicija.
Nisam zaboravila scenu s lateks hlačama , a za ovog dečka u kući kralja sam zaboravila ( mea culpa )
Inhibicija definitivno nema, ali nadam se da ne ćemo vidjeti Erica u klinču s osobom istog spola ( možda sam ja homofob? ), ovakve suptilne naznake su mi o.k. ali moje srce ne bi podnjelo više...
Možemo zaključiti da je Eric metroseksualac i pomalo bi, ali istodobno je pravi rasni muškarac i nemilosrdni borac - pravi razvoj kroz stoljeća!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:47   #64
citkam 3. knjigu i skuzim da sookie jos ne zna tko je stvorio Billa, tko ga je pretvorio u vampira..dok u seriji je to saznala sad u 8. epizodi, druge sezone...
dosta su oni promijenili stavri za seriju..
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 12:28   #65
Quote:
Poluplave okice kaže: Pogledaj post
citkam 3. knjigu i skuzim da sookie jos ne zna tko je stvorio Billa, tko ga je pretvorio u vampira..dok u seriji je to saznala sad u 8. epizodi, druge sezone...
dosta su oni promijenili stavri za seriju..
Promijenili su previše stvari
Jesi skužila da je Tara u knjigama sporedni lik i da nema Lafayettea?
Prporučujem da pročitas prve dvije knjige jer ima još hrpa promijenjenih stvari.
Iako, u seriji mi se sviđa Jessica!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 12:43   #66
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Promijenili su previše stvari
Jesi skužila da je Tara u knjigama sporedni lik i da nema Lafayettea?
Prporučujem da pročitas prve dvije knjige jer ima još hrpa promijenjenih stvari.
Iako, u seriji mi se sviđa Jessica!
skuzila sam da Taru jako malo spominje a lafayetta uopce ne a on mi je pregenijalan u seriji, odlicno glumi tu ulogu...
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 13:32   #67
Cijelo se vrijeme pitam tko su taj Lafayette i ta Jessica o kojima pričate....

Pa i u knjigama mi je smiješno kako Tara tek nakon treće čini mi se iznenada bude okarakterizirana kao super frendica od Sookie. A do tad je i nije bilo previše.

A šta je od Arlene postalo?!
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 16:02   #68
Arlene ti je konobarica, frendica od Sookie u seriji. Ima je u skoro svakoj epizodi. Sporedni lik ipak.
__________________
2007 - 2017
Halloween is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 16:25   #69
Quote:
Poluplave okice kaže: Pogledaj post
skuzila sam da Taru jako malo spominje a lafayetta uopce ne a on mi je pregenijalan u seriji, odlicno glumi tu ulogu...
Pročitaj prvi i drugi dio pa ćeš shvatiti zašto se Lafayette ne spominje!
@robot jura
Jessica je potpuno novi lik kojeg nema u knjigama - Bill ju je morao stvoriti za kaznu jer je ubio vampira da pomogne Sookie, inače je baš zanimljiv lik - razmažena tinejđerica koja je u vezi s Hoytom.
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 17:46   #70
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Jessica je potpuno novi lik kojeg nema u knjigama - Bill ju je morao stvoriti za kaznu jer je ubio vampira da pomogne Sookie, inače je baš zanimljiv lik - razmažena tinejđerica koja je u vezi s Hoytom.
Pod stvaranjem misliš ona je vampir? U seriji ih moraš nadomjestiti?
U je... te, onda će ih biti još.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 18:28   #71
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Pod stvaranjem misliš ona je vampir? U seriji ih moraš nadomjestiti?
U je... te, onda će ih biti još.
obavezno pogledaj seriju zbog jessice i lafayetta jer ces se nasmijati do suza...
lafayette je pregenijalan lik u seriji....
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 19:13   #72
Quote:
Poluplave okice kaže: Pogledaj post
obavezno pogledaj seriju zbog jessice i lafayetta jer ces se nasmijati do suza...
lafayette je pregenijalan lik u seriji....
Potpis, zbog njih dvoje i Erica ( ofkors ) i gledam seriju, svi drugi su bzvz ( pogotovo Tara )!

Zadnje uređivanje Merry Gentry : 15.08.2009. at 19:49.
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 13:39   #73
Quote:
Halliwell kaže: Pogledaj post
Arlene ti je konobarica, frendica od Sookie u seriji. Ima je u skoro svakoj epizodi. Sporedni lik ipak.
Znam, ali u knjigama će ispasti teška gadura.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 18:47   #74
Što više razmišljam o tome na koga je Niall mislio kada je rekao da je vampir dobar čovjek i da ju voli ( Sookie ), to sam sve uvjerenija da je mislio na Erica.
Mislim da je Eric očito napravio nešto jako važno čime je impresionirao Nialla kada je ovaj nešto tako izjavio, to se sigurno događalo za vrijeme Sookine otmice i zbog toga Eric niti nije mogao doći spasiti ju.
Mislite da je to moguće?
Stvarno želim da ispadne da je Eric imao dobar razlog za svoj nedolazak. CH je izjavila da ćemo u sljedećem dijelu knjige saznati što je Eric mislio pod onim "You're killing me" i zašto nije došao!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 19:22   #75
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Što više razmišljam o tome na koga je Niall mislio kada je rekao da je vampir dobar čovjek i da ju voli ( Sookie ), to sam sve uvjerenija da je mislio na Erica.
Hoćeš reći da si makar u jednom trenutku sumnjala? Sram te bilo.
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Mislim da je Eric očito napravio nešto jako važno čime je impresionirao Nialla kada je ovaj nešto tako izjavio, to se sigurno događalo za vrijeme Sookine otmice i zbog toga Eric niti nije mogao doći spasiti ju.
Mislite da je to moguće?
Stvarno želim da ispadne da je Eric imao dobar razlog za svoj nedolazak. CH je izjavila da ćemo u sljedećem dijelu knjige saznati što je Eric mislio pod onim "You're killing me" i zašto nije došao!
Moguće je. Poznavajući Erica iz dosadašnjih knjiga, rekla bih da je imao dobar razlog. Ne bi provalio "you're killing me" da nije osjećao grižnju savjesti. Pa to je ipak Eric, opaki vikinški vampir koji nikad nije imao problema reći bilo kome što misli.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 20:43   #76
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da si makar u jednom trenutku sumnjala? Sram te bilo.
Ja nisam nikada sumnjala u to da je dobar i da ju voli!
Problem je u tome što nikako njoj da to dođe iz guzice u glavu !
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 12:50   #77
cure moje drage, nije iz knjige nego iz serije, ali....

pasite okice

http://www.youtube.com/watch?v=3YABH0WJhA4

selma21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 14:15   #78
Malo upadam u razgovor, ali tek sam počela s čitanjem, a pročitala sam dosta spojlera , pa me sad zanimaju još dva. Pa ako bi mi itko, molim vas, mogao odgovoriti.

Što se desilo kad se Eric sjetio da je bio u vezi sa Sookie, točnije, što joj je rekao?
I na što se odnosi taj quote koji spominjete, "You're killing me", na što je mislio kad je to rekao?

I da, Eric Northman FTW. Odličan izbor Skarsgarda za njega.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 14:24   #79
Jeee! netko novi na našem forumu - i uz to čita knjge!
Ne ću ti odgovoriti na 1. spojler jer je punooo zanimljivije da sama pročitaš u knjizi!
Što se tiče drugog pitanja - ne znamo što je Eric želio reći s "You're killing me" i to nas baš ljuti , ali CH je obećala da ćemo saznati u sljedećem nastavku!
Samo ti uživaj dalje u čitanju knjiga i javi se da raspravljamo o njima...
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 14:23   #80
Pošto sam dobila upozorenje moda zbog postanih linkova za knjige ( bilo je jučer upita o tome ), tko želi neka se obrati na PM pa mogu poslati link tamo ili na mail!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.