Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2012., 14:42   #81
Teško da bi i jedan vladar uspio bez blagoslova makar neke podružnice masonerije ali da je Tito bio 33...jedno veliko
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Old 19.08.2012., 10:59   #82
Zašto misliš da ne? Misliš da je bio samo njihov potrčko?
Alsam Lud is offline  
Old 21.08.2012., 00:05   #83
Ma, da je bio masonsko-illuminatski alien shapeshifter 666 stupnja xD il koja pizda materina, bio je dobar. U njegovo vrijeme skoro svi su dobro zivjeli i sigurno nije bilo preko 50% nezaposlenosti. U to vrijeme je moj djed od 1 vojne mirovine njih ukupno 7 komada izdrzavao, jos im mogao priustiti svima svake godine odlazak na more po 15-20 dana. Ko sve danas to moze od mizerne mirovine? Moja mama i nakon 30god rada za tu mirovinu, sa tim primanjem jedva racune poplaca. Da, bio je los pohlepnoj gamadi kojoj nikad nista nije bilo dosta. Nisu bez razloga bili na Golom Otoku. Eto, svi su dobili 'svoje' drzave i nacionalni ponos, bas divno zivimo od toga.
Lilith666 is offline  
Old 21.08.2012., 00:55   #84
Quote:
Alsam Lud kaže: Pogledaj post
Ma te makivelijanske ideje meni ništa ne znače. Iako tito možda nije bio rus, niti židov niti što sve ne što sam napisao u prvih nekoliko postova, ja znam da je sigurno mason 33. stupnja i da je bio član Elite.
Vjerojatno je bio, odlično je surađivao sa svim predsjednicima za koje se sigurno zna da su bili masoni. Ono što također treba istaknuti, da niti jedan predsjednik poslije njega, pa tako i u neovisnoj Hrvatskoj nebi mogli doći na vlast, a da nisu imali nekakvu podršku Elite.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 21.08.2012., 18:02   #85
Tito je prčija Elizabeth Taylor dok je Richard Burton pijan spava u drugoj sobi. Bi li Josipović uspija okinit Angelinu dok je Brad iza zida? Sve jasno...
strange quark is offline  
Old 23.08.2012., 02:04   #86
Quote:
Alsam Lud kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da ne? Misliš da je bio samo njihov potrčko?
Mesić je potrčko Tito je bio plaćeni glumac.

Quote:
Lilith666 kaže: Pogledaj post
Ma, da je bio masonsko-illuminatski alien shapeshifter 666 stupnja xD il koja pizda materina, bio je dobar. U njegovo vrijeme skoro svi su dobro zivjeli i sigurno nije bilo preko 50% nezaposlenosti. U to vrijeme je moj djed od 1 vojne mirovine njih ukupno 7 komada izdrzavao, jos im mogao priustiti svima svake godine odlazak na more po 15-20 dana. Ko sve danas to moze od mizerne mirovine? Moja mama i nakon 30god rada za tu mirovinu, sa tim primanjem jedva racune poplaca. Da, bio je los pohlepnoj gamadi kojoj nikad nista nije bilo dosta. Nisu bez razloga bili na Golom Otoku. Eto, svi su dobili 'svoje' drzave i nacionalni ponos, bas divno zivimo od toga.
Naravno, od nacionalnog ponosa se lijepo može živjeti, ako si Thompson ili netko iz HDZ-a. Sve jaki Hrvati u 3pm koji su '90 zamijenili partijsku za stranačku iskaznicu.

Nego, ide mi lagano nakurac to kukanje za lijepom prošlosti, a nitko se nije usudio izaći na ulicu dok su nas krali i još uvijek nas kradu.
Na zapadu kada gorivo skoči 50c na ulicama imaš milijune bijesnih ljudi i vlada čisto iz straha od rušenja spušta cijene.
Ovdje je obratno, ovdje se svi boje vlasti i to je mentalitet stvoren u staroj Yugi. To je još jedna zamjerka tom sistemu što se masa ljudi nalazi u zavjeri i danas.
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Old 23.08.2012., 09:43   #87
Quote:
LaserCut kaže: Pogledaj post
Nego, ide mi lagano nakurac to kukanje za lijepom prošlosti, a nitko se nije usudio izaći na ulicu dok su nas krali i još uvijek nas kradu.
Na zapadu kada gorivo skoči 50c na ulicama imaš milijune bijesnih ljudi i vlada čisto iz straha od rušenja spušta cijene.
Ovdje je obratno, ovdje se svi boje vlasti i to je mentalitet stvoren u staroj Yugi. To je još jedna zamjerka tom sistemu što se masa ljudi nalazi u zavjeri i danas.
Ovo si odlično rekao. Upravo ta "lepa juga" je stvorila u ovim narodima osjećaj straha od države. A ustvari bi se države trebale bojati svojih naroda, a ne obratno.
Alsam Lud is offline  
Old 23.08.2012., 12:37   #88
Quote:
Alsam Lud kaže: Pogledaj post
Ovo si odlično rekao. Upravo ta "lepa juga" je stvorila u ovim narodima osjećaj straha od države. A ustvari bi se države trebale bojati svojih naroda, a ne obratno.
Prije ili kasnije, ja se nadam vec najesen, doci ce do te "kriticne mase" od 400.000 nezaposlenih, pa cemo valjda u vecem broju izaci na ulice.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Old 23.08.2012., 18:29   #89
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Prije ili kasnije, ja se nadam vec najesen, doci ce do te "kriticne mase" od 400.000 nezaposlenih, pa cemo valjda u vecem broju izaci na ulice.
Iz tvojih usta u Božje uši, ali nažalost, mislim da se to neće dogoditi. Naš narod puno kritizira a malo njih ima volju izaći i protestirati.
awesome43 is offline  
Old 23.08.2012., 18:38   #90
Quote:
Alsam Lud kaže: Pogledaj post
No doduše, svi se možemo složiti u sljedećem - mi ustvari neznamo mnogo o njegovom djelovanju prije drugog svjetskog rata.
Pero Simić je napisao odličnu biografiju Tita "Tito: fenomen stoljeća" i piše i o njegovom životu prije 2.svj.rata. Dakle ako te zanimaju činjenice, a ne teorije zavjere, pročitaj ju.

Quote:
Tito je bio vanbračno dijete rođeno iz ''velike ljubavi' 'ugledne poljske grofice Marije koja je udajom dobila latifundiju blizu Segedina i upravitelja njenog imanja Franca Ambroza, koja je čuvajući čast udovice osigurala djetetu izuzetno školovanje i liječenje. Otac će mladog inteligentnog sina konačno priznati kada isti doraste za vojnu.

Zamjena identiteta Josipa Ambroza, kasnije alijas Tita, odigrala se u ožujku 1913. godine kada Josip Broz umire, a njegovu životnu biografiju preuzima vitalni Josip Ambroz, kolega iz vojnoobaveštajnog školskog sektora garnizona u Pečuhu Austrougarske monarhije. Josip Broz će svojom smrću (rođen u Beču, istinski Hrvat), bez svoje volje i znanja, na prijedlog načelnika škole štancera ''oživjeti'' ponovo u Josip Ambroz, alijas Titu!
Ajme gluposti
Ima neki povijesni izvor za to? Ne? I mislio sam...
zami98 is offline  
Old 26.08.2012., 16:55   #91
ja sam Titova pionirka
pa odmah možete reći da sam indoktrinirana

i, uopće me ne zanima tko je bio Tito, njegovo podrijetlo, jer Tito koji je bio na čelu jugoslavije stvarno Josip broz ili netko drugi. Nemam pojma a čak me i ne zanima, ali ja pišem o o osobi koja "vladala" Jugoslavijom.

Jel bio zločinac? da, može se reći da su pod njegovim patronatom po, logici zapovjedne odgovornosti, vršeni zločini. Jel sve bilo njegova naredba ili je to išlo "Tito je rekao" - nemam pojma.

ali, po toj logici na svijetu ne postoji predsjednik, premijer, kralj, vođa plemena koji nije zločinac

kako god okreneš Tito je bio čovjek velike karizme. 30 godina ga nema a još se spominje , u ovom ili onom kontekstu. Nikada prije i nikada poslije više neće biti takav ispraćaj. Vjerojatno postoji dobar razlog zašto se toliko okrunjenih glava i šefova država pojavilo na njegovom sprovodu. neki zbog istinskog ispraćaja, neki vjerojatno da se uvjere da ga više nema ).
Malo za promjenu od današnjih političara, imao je viziju i imao je dovoljno muda. Jel se samo igrao pa je ispalo dobro?

A to kad pišem dobro, ispalo je dobro.
naime, ne može se gledati jugoslavija kako je bilo iz današnjeg vremena. U jednom tekstu prije nekoliko godina latinka perović je lijepo rekla - Morate to staviti u kontekst tadašnjeg vremena. Tko od nickova je svjedočio razdoblju 1945-1965?
za mlađe - Latinka Perović je bila perspektivna mlada nada, skojevka, za koju se pričalo da ju je Tito maknuo, ali ona nikada niti jednu ružnu riječ nije rekla protiv njega pa ni nakon njegove smrti.

kako je Jugoslavija izgledala nakon rata? nemam pojma.
Ali po pričanju mojih roditelja nisu imali ničega. čak ni osnovnih stvari. Živjelo se od UNRA-inih paketa i bonova i točkica - zaposleni jedan broj točkica, djeca drugi broj, nezaposleni reći broj točkica itd, itd... sa kojima se išlo po osnovne namirnice. Pa dva puta tako , po petogodišnji plan , kako napredovati. uvjetno rečeno "živjeti" se počelo tek tamo negdje od 1965-te. Do tada je sve bilo siromaštvo.

Ako se vratimo u rat, dobro, ja sam indoktrinirana raznim filmovima ali činjenica je, ipak, da je imao neuobičajene planove i razmišljanja i načine kako se izvući i u kojem smjeru.
Da je balansirao između istoka i zapada, je.
Da je sa još dvojicom osnovao nesvrstane, je.

Ali nesvrstani su bili tržište za jugoslaviju - tamo se prodavalo pola toga što je ovdje proizvedeno

volim reći da sam odrastala u zlatno doba jugoslavije. Jel i jesam .
U to vrijeme nitko nije imao puno, ali imali smo dovoljno. Svi smo jednako ne-imali. I nitko nije bio nesretan i živčan. Ljudi su živjeli (za razliku od danas). i išlo je sve na bolje
ono što se pričalo - komunizam kakav smo imali nije imao na svijetu napola komunizam napola kapitalizam - nemam puno, ali imamo što na treba i radnici zaštićeni a nema represije.

Njegova izreka je - živjeti znači kreativno se uklopiti u vrijeme i prostor u kojem jesi.

bio je bonvivan? zato jer je uživao u društvu lijepih žena? ma dajte
koristio je državne rezidencije? pa za koga one jesu postojale? Tko danas ide u državne rezidencije? radnici?
osim toga ništa nije ostalo njemu ili njegovoj obitelji - za razliku od današnjih - i sadašnjih i prošlih i budućih , bojim se.

bio je ruski špijun? da, da, eto smo mi ruska kolonija

Tito je bio zagorac ili Rus, ili Iluminat - ma zabole me podrijetlo, pišem o stvarnom čovjeku koji je bio na čelu države i koji je razmišljao o napretku te države a ne da uhljebi svoju obitelj ili svoju i sve naše guze da nekoj svjetskoj sili.

Edit:
tekst iz prvog posta naravno da nisam pročitala jer nema linka na njega
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 27.08.2012., 10:42   #92
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
j
Edit:
tekst iz prvog posta naravno da nisam pročitala jer nema linka na njega
Što ti treba link na to, kad sam prenio cijeli tekst s te stranice? Nije valjda da misliš da sam sam to napisao? haha
Alsam Lud is offline  
Old 27.08.2012., 14:35   #93
Quote:
Alsam Lud kaže: Pogledaj post
Što ti treba link na to, kad sam prenio cijeli tekst s te stranice? Nije valjda da misliš da sam sam to napisao? haha
a pogledaj si uvodni post
editiran je
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 27.08.2012., 17:41   #94
Neznam kad je to editirano, ali ako je tako, evo linka: http://www.val-znanje.com/index.php/...gma-zvana-tito
Alsam Lud is offline  
Old 02.09.2012., 02:21   #95
http://www.youtube.com/watch?v=gMBKgN-p68M


Tu se svede sva povijest Jugoslavije u 1:20min
SinnFein is offline  
Old 02.09.2012., 13:04   #96
Jasno je da oni koji su u YU imali vojne mirovine plaču za tim dobom, i danas neki isto imaju odlične mirovine, vojne i civilne iako je većina umirovljenika u banani. hoće li njihovi unuki za 40 godina isto negdio tvrdoti kako je sad bilo krasno - vjerojatno hoće, ljudi su takvi. No da je pod tiom bila represija, da te milicija prvo isprebijala pa onda pitala, da su se izvodila politička ubojstva - a da ne spominjemo II s.r. - to su sve činjenice. Zapad je financirao tita jer se odmetnuo od Staljina. To mu je bila dobra ideja, ali zato se potrudio zamijeniti staljinov kult ličnosti vlastitim.
Caligula Caesar is offline  
Old 03.09.2012., 08:41   #97
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
Jasno je da oni koji su u YU imali vojne mirovine plaču za tim dobom, i danas neki isto imaju odlične mirovine, vojne i civilne iako je većina umirovljenika u banani. hoće li njihovi unuki za 40 godina isto negdio tvrdoti kako je sad bilo krasno - vjerojatno hoće, ljudi su takvi. No da je pod tiom bila represija, da te milicija prvo isprebijala pa onda pitala, da su se izvodila politička ubojstva - a da ne spominjemo II s.r. - to su sve činjenice. Zapad je financirao tita jer se odmetnuo od Staljina. To mu je bila dobra ideja, ali zato se potrudio zamijeniti staljinov kult ličnosti vlastitim.
twistdrum ne prica o tome. Nego prica o slijedecem:

Za vrijeme YU, moj otac je od 6 svojih placa kupio auto, sto danas zvuci nevjerojatno. Jer to danas ne mozes niti od 60 placa.
Dalje, kad bi isli na godisnji boravili bi u djedovoj kuci, znaci smjestaj je bio besplatan, ali smo i rucali i vecerali u restoranima i tako 2 tjedna, i vratili bi se doma sa jos pola novaca koje smo uzeli za godisnji. Da je bilo bolje, bilo je, i odmah bi se mijenjao da mi netko ponudi.
Tko god je bio Tito, za mene je bio i ostao legenda.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Old 04.09.2012., 10:49   #98
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Prije ili kasnije, ja se nadam vec najesen, doci ce do te "kriticne mase" od 400.000 nezaposlenih, pa cemo valjda u vecem broju izaci na ulice.
Ma da je i 700 000 nezaposlenih, ništa od toga sve dok imaš sindikate koji se uvlače svakome tko dođe na vlast.

Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
twistdrum ne prica o tome. Nego prica o slijedecem:

Za vrijeme YU, moj otac je od 6 svojih placa kupio auto, sto danas zvuci nevjerojatno. Jer to danas ne mozes niti od 60 placa.
Dalje, kad bi isli na godisnji boravili bi u djedovoj kuci, znaci smjestaj je bio besplatan, ali smo i rucali i vecerali u restoranima i tako 2 tjedna, i vratili bi se doma sa jos pola novaca koje smo uzeli za godisnji. Da je bilo bolje, bilo je, i odmah bi se mijenjao da mi netko ponudi.
Tko god je bio Tito, za mene je bio i ostao legenda.
Da je Einstein živ, sada bi izumio neki vremeplov da se svi vratimo nazad.
Promjena svijesti 2012.

Naravno da je bilo OK ali nema toga više, vi ste ljudi duboko zaglibili u toj besmislenoj nostalgiji. Nema od toga kruha.
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Old 05.09.2012., 17:09   #99
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
twistdrum ne prica o tome. Nego prica o slijedecem:

Za vrijeme YU, moj otac je od 6 svojih placa kupio auto.
koji?
Boki000 is offline  
Old 06.09.2012., 00:42   #100
Quote:
boki000 kaže: Pogledaj post
koji?
Sasvim nebitno, kupi sad od 6 prosjecnih placa najgori novi auto koji mozes pronaci, da te vidim? Kupit ces drek na shibitzi.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.