Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2013., 19:26   #581
Bok svima, evo tražim, čitam, vidim da se spominje self-employment kao opcija, meni je rečeno da je to moguće i prije ulaska Lijepe naše u EU, ako netko zna više detalja i nije mu teško odgovoriti na par pitanja i pomoći mi, nek mi se javi na PM, što prije - to bolje! Ajmo ljudi dobre volje! Ja sam već u UK
kat11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 19:30   #582
Quote:
kat11 kaže: Pogledaj post
Bok svima, evo tražim, čitam, vidim da se spominje self-employment kao opcija, meni je rečeno da je to moguće i prije ulaska Lijepe naše u EU, ako netko zna više detalja i nije mu teško odgovoriti na par pitanja i pomoći mi, nek mi se javi na PM, što prije - to bolje! Ajmo ljudi dobre volje! Ja sam već u UK
ne mozes to u UK jer si na turistickoj vizi, a kad si na turistickoj nemas pravo da radis, ni da pokrenes svoj biznis.ako imas £1milion onda T1 vizu sutra dobijes.
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 01:11   #583
Zaista, uvijek mi je bilo drago što će Hrvatska ući u EU, najviše zbog toga što se pruža mogućnost zaposlenja u nekoj od zapadnoeuropskih zemalja i života koji se zasniva na visokim civilizacijskim normama. Sviđala mi se i ideja europskog jedinstva i europske civilizacije u nastajanju, kulturnog i umjetničkog giganta na kojem sam i sam izgradio osobni identitet.

Pogledajte ovaj članak. Je li to Europa u koju mi idemo? Zbog čega uopće ulaziti u EU kad će za nekoliko godina praviti istu kampanju i protiv hrvatskih građana?
__________________
Bitak
Davy Crockett is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 04:17   #584
ima tko kakve informacije o Luksemburgu ili Lihtenštajnu za posao tamo? hoće li nam uvest zabranu il ne?
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 14:36   #585
Quote:
Davy Crockett kaže: Pogledaj post
Z

Pogledajte ovaj članak. Je li to Europa u koju mi idemo? Zbog čega uopće ulaziti u EU kad će za nekoliko godina praviti istu kampanju i protiv hrvatskih građana?
Neće. Garantiram. Ima nas premalo, nitko se neće uzbuđivati zbog nas. Nemremo preplavit ničije tržište ni da hoćemo. A Rumunja i Bugara 30 milijuna. Tak da, niš se ti ne sekiraj.
Souvlaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 17:41   #586
Quote:
Davy Crockett kaže: Pogledaj post
Zaista, uvijek mi je bilo drago što će Hrvatska ući u EU, najviše zbog toga što se pruža mogućnost zaposlenja u nekoj od zapadnoeuropskih zemalja i života koji se zasniva na visokim civilizacijskim normama. Sviđala mi se i ideja europskog jedinstva i europske civilizacije u nastajanju, kulturnog i umjetničkog giganta na kojem sam i sam izgradio osobni identitet.

Pogledajte ovaj članak. Je li to Europa u koju mi idemo? Zbog čega uopće ulaziti u EU kad će za nekoliko godina praviti istu kampanju i protiv hrvatskih građana?
Zaista, nikad nisam nešto previše pažnje pridavao toj tvorevini zvanoj EU i bio sam u najvećoj mjeri ravnodušan prema ulasku Lijepe Naše Hrvatske u tu istu tvorevinu. Što se zaposlenja u toj istoj EU tiče, i bez da sam o tom bio mislio, odabrao sam školovanje za zanimanje s kojim bih mogao dobiti posao u jednoj takvoj državi i bez da je Hrvatska dio te neke velike EU pa meni osobno nekakvo olakšanje oko zapošljavanja u istoj nije predstavljalo neki veliki pomak. Ideja jedinstva (i bratstva) mi se valjda zbog urođenih obilježja nimalo ne sviđa, pa ni EU nisam nikad bio promatrao kao nekakvo jedinstvo, a još manje kao kulturnog i umjetničkog giganta na kojem bih mogao izgraditi svoj osobni identitet. Za (iz)gradnju svog osobnog identiteta mi je bila više nego dovoljna Lijepa Moja Hrvatska, ne treba mi i EU da bih imao svoj identitet.

Pogledao sam članak. Ne, to nije Europa u koju mi idemo, to je samo jedna od 27 zemalja članica EU u koju mi možemo otići i sada. Švedska, Finska, Estonija, Letonija, Litva, Češka, Slovačka i Portugal su već rekli da ne će uvoditi nikakve odgode oko zapošljavanja Hrvata u tim državama. Ili oni nisu dio EU u koji "mi" idemo?

Kako možeš biti siguran da ova kampanja nije predviđena i za građane Hrvatske bez obzira na to što je u članku navedeno da se odnosi samo na Bugare i Rumunje? Imaš matricu, samo dodaš još jedan narod u dio promotivnog videa i to je to.
Uostalom, sam kraj članka iz tvoje poveznice kaže:
Quote:
Ovo nije prva kampanja ovakve vrste. Grad Leicester je imao istu takvu kampanju 1970-ih, kada su htjeli spriječiti priliv imigranata iz Ugande, no nije imala znatnog efekta.
Stoga, oko čega se trebamo brinuti? Ako nisu zaustavili Uganđane, ne će ni nas, a ni Bugare, ni Rumunje.

Nisam protiv ulaska republike Hrvatske u EU i smatram ulazak u istu pozitivnim, također sam svjestan da članstvo u EU trenutačno ne će svakom donijeti ništa dobro, na kraće staze će nekom biti bolje, nekom lošije, no dugoročno mislim da je dobar pomak naprijed. A u vel'ku britaniju ionako nemam namjeru ići raditi dok se ne uspostavim kao relativno dobar stručnjak u svom užem poslu, što god da moj uži posao jednog dana bio. I to prvenstveno jer se sada tamo - navodno - u mojoj struci može zaraditi veća količina novaca u kraćem vremenskom razdoblju.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 19:42   #587
Sve atraktivne zemlje su lupile zabrane.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 21:57   #588
Prvo: Naravno da je dobro da Hrvatska udje u EU-u bez obzira kakva god ona danas bila. Pridruzimo se starijima, iskusnijima, pa ako hocete priznajmo i boljima od nas, pa ce i nama biti dobro. Kako stoje stvari Hrvatskoj je potrebno jako puno godina da bi dostigla neku zapadno evropsku zemju, pa i danas. Pa kad vec nismo takvi budimo barem dio njih.

Drugo: Za ljude koji zive i rade vec u EU-i na ovaj ili onaj nacin, naravno da je dobro da Hrvatska udje u EU-i. Vrata su Vam svugdje otvorena ako ste drzavljanin neke zemje EU-e. Gdje god da idete sa svojom putrovnicom i zatrazite nesto, pitaju vas : "Da li je vasa zemja u EU-i ?" U protivnom nemate pravo ni bicikl voziti.

Eto toliko za sada, srdacan pozdrav svima !
merakljija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 22:40   #589
Htjela bih samo napomenuti, da je Njemacka dozvolila zaposljavanje hrvatskih med. sestara/tehnicara u Njemackoj, mada mi jos nismo u EU. Mi smo jedina drzava u Europi, koja nije clanica EU a ima taj sporazum sa Njemcima. Ipak Njemci imaju poseban odnos sa Hrvatima, od priznanja pa do danas...
poslodavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 22:52   #590
Quote:
poslodavac kaže: Pogledaj post
Htjela bih samo napomenuti, da je Njemacka dozvolila zaposljavanje hrvatskih med. sestara/tehnicara u Njemackoj, mada mi jos nismo u EU. Mi smo jedina drzava u Europi, koja nije clanica EU a ima taj sporazum sa Njemcima. Ipak Njemci imaju poseban odnos sa Hrvatima, od priznanja pa do danas...
Slazem se ali mogli su i bez zabrane rada na 2g. A to isto su i sada dobili i susjedi Srbi.Njemci su Njemci i oni gledaju sebe najvise.
binkyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 01:30   #591
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Sve atraktivne zemlje su lupile zabrane.
A koje su to atraktivne zemlje?

I zabrana se u doslovnom smislu odnosi samo na one koji ni u RH baš ne bi lako došli do posla. Ne na sve koji traže posao.


Quote:
poslodavac kaže: Pogledaj post
Htjela bih samo napomenuti, da je Njemacka dozvolila zaposljavanje hrvatskih med. sestara/tehnicara u Njemackoj, mada mi jos nismo u EU. Mi smo jedina drzava u Europi, koja nije clanica EU a ima taj sporazum sa Njemcima. Ipak Njemci imaju poseban odnos sa Hrvatima, od priznanja pa do danas...
Vezano uz to, nešto slično ovom što je binkyy napisao/la
Quote:
binkyy kaže: Pogledaj post
Slazem se ali mogli su i bez zabrane rada na 2g. A to isto su i sada dobili i susjedi Srbi.Njemci su Njemci i oni gledaju sebe najvise.
sam i ja bio čuo i to još 2011. Ne doduše za medicinske sestre/tehničare, već za liječnike, barem kada je nama susjedna država, njezini državljani i njihovo zapošljavanje u Njemačkoj u pitanju. U smislu da im je dosta olakšano u Njemačkoj doći do zaposlenja. Ne mislim da nas Njemačka ne podržava u određenom broju stvari i da nam je na određen način prijateljska zemlja, ali sam skloniji to protumačiti na način da im nedostaje radne snage i da posežu za najjednostavnijim (i najjeftinijim?) rješenjima.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 04:36   #592
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
A koje su to atraktivne zemlje?
NO, NL, CH
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 08:32   #593
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
NO, NL, CH
Kakve veze imaju NO i CH za zapošljavanjem u EU????
Mupovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 16:07   #594
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
NO, NL, CH
__________________
dulce et decorum est pro patria mori
Brainfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 16:32   #595
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
NO, NL, CH
a gdje piše to molim lijepo?
parademann is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 16:39   #596
Ovako pitanje za one koji su sigurni u odgovor, koliko vremenski će jednom Hrvatu biti dozvoljeno boraviti u nekoj državi članici EU nakon 1.7.2013. koja neće uvoditi restrikcije, bio on zaposlen ili ne u toj državi?
zoki-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 19:15   #597
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Zaista, nikad nisam nešto previše pažnje pridavao toj tvorevini zvanoj EU i bio sam u najvećoj mjeri ravnodušan prema ulasku Lijepe Naše Hrvatske u tu istu tvorevinu. Što se zaposlenja u toj istoj EU tiče, i bez da sam o tom bio mislio, odabrao sam školovanje za zanimanje s kojim bih mogao dobiti posao u jednoj takvoj državi i bez da je Hrvatska dio te neke velike EU pa meni osobno nekakvo olakšanje oko zapošljavanja u istoj nije predstavljalo neki veliki pomak. Ideja jedinstva (i bratstva) mi se valjda zbog urođenih obilježja nimalo ne sviđa, pa ni EU nisam nikad bio promatrao kao nekakvo jedinstvo, a još manje kao kulturnog i umjetničkog giganta na kojem bih mogao izgraditi svoj osobni identitet. Za (iz)gradnju svog osobnog identiteta mi je bila više nego dovoljna Lijepa Moja Hrvatska, ne treba mi i EU da bih imao svoj identitet.
Ulazak Hrvatske u EU je civilizacijski iskorak za hrvatski narod. Može se EU dati mnogo kritika, ali Hrvati kao narod nisu sposobni sami izgraditi normalno i funkcionalono društvo - to je pokazala cijela naša povijest. Pitanje je hoće li to moći i tada? Naravno, mnogima se ova tvrdnja neće svidjeti, emocionalno će reagirati na nju, ali kad se odmaknete od nacionalnog identiteta i uslovljenog ponašanja neke ćete stvari sagledavati na drugi način.
__________________
Bitak
Davy Crockett is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 20:47   #598
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Zaista, nikad nisam nešto previše pažnje pridavao toj tvorevini zvanoj EU i bio sam u najvećoj mjeri ravnodušan prema ulasku Lijepe Naše Hrvatske u tu istu tvorevinu. Što se zaposlenja u toj istoj EU tiče, i bez da sam o tom bio mislio, odabrao sam školovanje za zanimanje s kojim bih mogao dobiti posao u jednoj takvoj državi i bez da je Hrvatska dio te neke velike EU pa meni osobno nekakvo olakšanje oko zapošljavanja u istoj nije predstavljalo neki veliki pomak. Ideja jedinstva (i bratstva) mi se valjda zbog urođenih obilježja nimalo ne sviđa, pa ni EU nisam nikad bio promatrao kao nekakvo jedinstvo, a još manje kao kulturnog i umjetničkog giganta na kojem bih mogao izgraditi svoj osobni identitet. Za (iz)gradnju svog osobnog identiteta mi je bila više nego dovoljna Lijepa Moja Hrvatska, ne treba mi i EU da bih imao svoj identitet.
Znači pri odabiru fakulteta si birao onaj koji će ti omogućiti najveće šanse za zapošljavanjem u toj istoj tvorevini za koju uopće ne mariš
zanimljivo
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 21:27   #599
Quote:
zoki-25 kaže: Pogledaj post
Ovako pitanje za one koji su sigurni u odgovor, koliko vremenski će jednom Hrvatu biti dozvoljeno boraviti u nekoj državi članici EU nakon 1.7.2013. koja neće uvoditi restrikcije, bio on zaposlen ili ne u toj državi?
Mozes boraviti koliko hoces, putovati kada hoces i to sve s HR osobnom iskaznicom. Ukoliko ne bude restrikcija jos ces i moci legalno raditi, kao da si u svojoj zemji, ali ovog puta u malo vecoj zemji, u zajednici EU-e.
merakljija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 21:31   #600
Ne mogu docekati da vise ne moram stajati u redu za stoku na granici. U nekim zemljama te bas tretiraju kao gradjane drugog reda.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.