Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2007., 20:56   #41
[/QUOTE] zanima me koliko je to opasno? [QUOTE]


moze biti jako opasno jer u biti imunitet ti je oslabljen i podlozan si razno raznim infekcijama koje uzrokuju bakterije i virusi,recimo i najmanja posjekotina se vrlo lako inficira i puno teze prolazi,cesti herpesi po usnoj supljini i to ako imas srece,jer herpes moze vrlo lako izbit i na plucima a to moze biti puno opasnije
maša&maša is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 10:35   #42
Krvna slika se poboljšala, leukociti su sa 3.0 narasli na 3.2

Međutim, ostali nalazi su pokazali da se radi o osteopeniji, a krivulja pokazuje zasad lagani ulazak u osteoporozu. Kralježnica je oštećena, a prisutni su i bolovi u koljenima. Kukovi na sreću nisu "oštećeni".


Hvala svima na savjetima!
__________________
WINNERS NEVER QUIT, QUITERS NEVER WIN!
panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 10:38   #43
Quote:
panthera kaže: Pogledaj post
Krvna slika se poboljšala, leukociti su sa 3.0 narasli na 3.2

Međutim, ostali nalazi su pokazali da se radi o osteopeniji, a krivulja pokazuje zasad lagani ulazak u osteoporozu. Kralježnica je oštećena, a prisutni su i bolovi u koljenima. Kukovi na sreću nisu "oštećeni".


Hvala svima na savjetima!
Da li uzima što od antioksidansa za dizanje imuniteta?
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 11:11   #44
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Da li uzima što od antioksidansa za dizanje imuniteta?
Jela je dosta voća, LGG jogurta, pila sok od borovnice, Kalcij, kojekakve šumeće vitaminske tablete....
__________________
WINNERS NEVER QUIT, QUITERS NEVER WIN!
panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 13:34   #45
povećani leukociti

ja sam u srijedu bila na sistematskom
i otkrili su da imam duplo više leukocita od normale, a kao željezo mi je 5 a normalno je 8
pa me sad zanima kako smanjiti te leukocite
fashion guru is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 00:37   #46
Quote:
fashion guru kaže: Pogledaj post
ja sam u srijedu bila na sistematskom
i otkrili su da imam duplo više leukocita od normale, a kao željezo mi je 5 a normalno je 8
pa me sad zanima kako smanjiti te leukocite
Kolika je točna vrijednost leukocita?
Leukociti će se smanjiti kad ti prođe upala koju imaš. Kakve imaš tegobe?

Koje lijekove uzimaš?
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 00:40   #47
Slučajno sam naišla na ovu temu i vidim da ima spomenut i moj problem.

I ja imam povišene leukocite 13.37 (ref.vrijed. 3.4 - 9.7)!!! Nikakve tegobe nemam, išla sam na kontrolno vađenje krvi, zbog nikakvog posebnog razloga.

Od lijekova ne pijem ništa, jedino pijem kontracepciju.

Što može biti razlog za povišene leukocite? Jesu li moji puno povišeni?
Aviss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 11:30   #48
nisu, al prije nego pročitah da koristiš kontracepcijske tbl. mislio sam napisat da trudnoća je jedno od stanja kada su leukociti povišeni a nema patologije........
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 16:50   #49
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
nisu, al prije nego pročitah da koristiš kontracepcijske tbl. mislio sam napisat da trudnoća je jedno od stanja kada su leukociti povišeni a nema patologije........
Osim trudnoće?
Aviss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 13:25   #50
Ja isto imam stalno povišene leukocite,vec godinama,kad god radim neku pretragu...
Uglavnom,uvijek mi kažu da je to zbog upale koju možda i upravo imam...prehlada,problemi sa želucom,ili kad sam imala probleme sa zubom itd.
Uglavnom zbog upale.No mene isto to zabrinjava,mislim da sam vadila krv i da mi je sve bilo u redu pa sam opet imala povišene leukocite pa me zanima dal netko zna dali to može bit pokazatelj nekog drugom problema u organizmu?
PlesCvijetova is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 20:05   #51
nakon 6 god, al malo guglam neke teme pa sam nabasal ovdje.
pročital sam da kamilica utrostrucuje broj leukocita.. čisto ko informacija... a sad...
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 15:18   #52
POVISENI LEUKOCITI

ej ljudi molim vas kazite mi kako da smanjim povisene leukocite imam i tumor na plucamo ali neznam kako da smanjim leukocite ako neko zna neka mi kaze.U
napred hvala .
desanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 13:14   #53
....

Poštovanje..nisam htio otvarati drugu temu pa da se nadovežem na ovu...ovako danas sam radio nalaze (krv ,mokrača) i svi su mi u referentnim granicama....i upoređujući ih sa nalazima iz 2 mjeseca ove godine vidim da su mi se leukociti snizili u 2 mjesecu su bili 9,5 *10na9, a sad su 4,78 *10na9 referentne vrijednosti na nalazu se od 4-10...dakle oba puta je u granicama normale...zanima me jel ovo normalno ili se trebam zabrinuti napominjem da su mi ostali nalazi svi ok (recimo kod DKS(difer.krvna slika) mi stoji Lymfo 42 (a norm.vrij. su od 20-40%)..trebam li se zabrinuti???
mali18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 12:12   #54
Leukopenija - manjak leukocita

Šta je leukopenija? Kako se ona liječi? Dali postoje neke tablete za podizanje leukocita?
mbzg555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 13:54   #55
Leukopenija ti je manjak leukocita u krvi.

Evo par linkova:

http://www.krenizdravo.com/zdravlje/...vi-leukopenija
http://www.medicinabih.info/2011/10/21/leukopenija/

Ja znam da je moja frendica dobivala nekakve injekcije, al nemam blage kako se zovu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 16:18   #56
Definiciju imaš.

Napomena: leukopenija je znak koji treba istražiti, a ne bolest koju treba liječiti.
Inače Neupogen (G-CSF) se daje kod izrazito niskih neutrofila, ali mora se utvrditi razlog zbog čega su niski.

Ako pod niski misliš na graničan nalaz, to najčešće ne bude ništa, na sljedećoj kontroli obično budu normalni.
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 21:19   #57
Quote:
mbzg555 kaže: Pogledaj post
Šta je leukopenija? Kako se ona liječi? Dali postoje neke tablete za podizanje leukocita?
Samo ću se nadovezati na predhodne odg,
Da se iz obrade i nalaza izvodi dijagnoza a iz dijagnoze terapija liječenje.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 14:27   #58
Pozdrav! Mama mi ide na kemo, zadnji put je bila u utorak, skoro prije nepunih tjedan dana je bila na dugoj kemo (5 h)... Danas je vadila krv, leukociti su joj 2.8. Stalno imamo problema sa njima pa dolazi do odgađanja kemo cca 2 tjedna dok se oni ne vrate u normalu. Od svih pripravaka koristimo Beta glukan, Aroniju, kupinovo vino, obozava jesti ceklu, ponekad ju izvedemo van malo na zrak (ponekad jer je teži bolesnik- ima meta na kostima pa ne moze hodati bas)... ne znamo ni sami više kako da ih vratimo u normalu. Inače ne prima nikako kemo, 2 mj joj treba za jedan ciklus. Što savjetujete? Da li ima nešto još što bi joj mogli kupiti ili nabaviti da joj se krvna slika (leukociti) poprave? Kakvo e Vaše mišljenje, da li će moći primiti kratku kemo od 1 h sutra sa takvim leukoctima? Hvala!
azaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 01:09   #59
Postoje injekcije koje potiču koštanu srž da stvara leukocite. Guglala sam, mislim da je to ovo: http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-06-01-519.pdf, ali nisam sigurna, laik sam.

Znam da postoje i da se daju jer znam neke ljude koji su ih dobivali za vrijeme kemoterapija, e sada jel to ovo s linka ili nešto drugo ne bih znala reći. Probajte se raspitati kod doktora, iako kako se štedi na sve strane ne bih se čudila da ovo ne daju samo zato da uštede na lijekovima (ili ih uopće nemaju).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 17:44   #60
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Postoje injekcije koje potiču koštanu srž da stvara leukocite. Guglala sam, mislim da je to ovo: http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-06-01-519.pdf, ali nisam sigurna, laik sam.

Znam da postoje i da se daju jer znam neke ljude koji su ih dobivali za vrijeme kemoterapija, e sada jel to ovo s linka ili nešto drugo ne bih znala reći. Probajte se raspitati kod doktora, iako kako se štedi na sve strane ne bih se čudila da ovo ne daju samo zato da uštede na lijekovima (ili ih uopće nemaju).
Evo vratili smo se iz bolnice, mami je odgođena kemo zbog niskih leukocita. Primila je Dexamethasone injekciju za dizanje leukocita i Peptoran za želudac. To je slična injekcija ovoj koju si ti spominjala ... vidjet ćemo u utorak koliko će pomoći. Hvala
azaba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.