Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2015., 08:54   #21
Što danas,pola godine nakon teme, možemo reći o tome.

http://www.jutarnji.hr/ozbiljna-upoz...krot-/1350588/

pogotovo da se ovo dogodi,paše i Dodiku,a Čović bi prodao sve za koji miijun...

http://www.24sata.hr/svijet/alarm-iz...bu-rata-419622


Iskreno,kao mlad čovjek,nisam siguran što za 10 god, znači 2025. uopće možemo očekivati ovdje?

Odlazak bilo gdje da ne budmeo gladni?
slavišab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 10:05   #22
vrlo moguć scenario ponovnog manjeg rata ili povremenih kratkih obračuna na balkanku kako ameri i predviđaju...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 10:13   #23
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
vrlo moguć scenario ponovnog manjeg rata ili povremenih kratkih obračuna na balkanku kako ameri i predviđaju...
mene više brine kaj bi jedan dobar političar,Dodik,mogao to okrenuti na svoju stranu i doći ovamo...

ne treba zaboraviti da su Srbi na Uni i da je tu Hrvatska "najtanja"....Karlovac,Zagreb, kolika je zračna udaljenost???
slavišab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 10:36   #24
de dobro je, Dodika ameri maknu kad se sjete...
ipak je HR u Nato savezu tako da te priče o kakvim vojnim djelovanjima vojnika iz te kvazi republike srpske su priče za malu djecu i bake... ako ikad i bude išta tada ta mala tvorevina tu na našoj granici će nestati preko noći
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:16   #25
ama o čem vi, jeb... led za prijelaz Une i Save im treba bar bratu 100-200 tisuća dobro obučenih vojnika, plus još jedno 100000-200000 koji bi pokrili ostale granice plus oprema, a da to skupe i plate nema šanse, još bi budala mogli i naći ali dobro obučenih malo morgen
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:47   #26
Quote:
slavišab kaže: Pogledaj post
mene više brine kaj bi jedan dobar političar,Dodik,mogao to okrenuti na svoju stranu i doći ovamo...

ne treba zaboraviti da su Srbi na Uni i da je tu Hrvatska "najtanja"....Karlovac,Zagreb, kolika je zračna udaljenost???
Haha, ja mislim da bi ih se barem pola utopilo u forsiranju Une bez da itko zapuca na njih
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:52   #27
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
ama o čem vi, jeb... led za prijelaz Une i Save im treba bar bratu 100-200 tisuća dobro obučenih vojnika, plus još jedno 100000-200000 koji bi pokrili ostale granice plus oprema, a da to skupe i plate nema šanse, još bi budala mogli i naći ali dobro obučenih malo morgen
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
Haha, ja mislim da bi ih se barem pola utopilo u forsiranju Une bez da itko zapuca na njih

Dobro,sad sam i sam malo prošao predaleko,iako je i to sve može biti dio rušenja i osiromašavanja ove države....

pa tko kaže recimo da nebi dobio potporu Srbije?

no,idemo na čiste ekonomksa pitanja.... što kolaps (bankrot) znači,jer će nas zadužiti do besvijesti...
slavišab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 14:54   #28
Quote:
slavišab kaže: Pogledaj post

pa tko kaže recimo da nebi dobio potporu Srbije?
Ah, poznati plivači iz Srbije. Ne bi se Ada Ciganlija vidjela od njihovih nasukanih tijela

Quote:
slavišab kaže: Pogledaj post
no,idemo na čiste ekonomksa pitanja.... što kolaps (bankrot) znači,jer će nas zadužiti do besvijesti...
Bankrot (kolaps) će prvo pogoditi ove koji su se prištekali na državnu sisu. Neki otkaz, neki smanjenje plaće. Slično kao i penzići. Uzročno-posljedično vjerojatno će biti gore i nama ostalima ali ne u tolikoj mjeri.

Ova država je postala kolonija velikih. Ako te zanima kako izgledaju bivše kolonije velikih (Francuska, Engleska ...) odleti 2-3.000 km južnije pa ćeš vidjeti.
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 16:31   #29
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
Ah, poznati plivači iz Srbije. Ne bi se Ada Ciganlija vidjela od njihovih nasukanih tijela



Bankrot (kolaps) će prvo pogoditi ove koji su se prištekali na državnu sisu. Neki otkaz, neki smanjenje plaće. Slično kao i penzići. Uzročno-posljedično vjerojatno će biti gore i nama ostalima ali ne u tolikoj mjeri.

Ova država je postala kolonija velikih. Ako te zanima kako izgledaju bivše kolonije velikih (Francuska, Engleska ...) odleti 2-3.000 km južnije pa ćeš vidjeti.
Ok,iskreno,već mi je puna kapa od toga gnjušanja prema uhljebima-svatko tko radi za državu,no dobro-bojim se da je to isključivo ljubomora.

Ali,zato sam rekao da bi volio vidjeti malo stanje Grčke....

npr. ljudi misle da je Briesel neki ideal...čitao sam neki članak gdje je Grčkoj poručeno da skreše ljude na aparatu...

i napravili su...

i ono priča...imam 55 godina,bila sam čistačica u ministarstvu,više me nitko ne želi,a nemam uvjete za penziju...

to je problem,kaj takvi slučajevi na kraju ispadnu,a oni koji su glavni krivci,opet se dobro uvale..

isto tako...kad država bude imala još manje novca,boliti će i meni koji nisu na državnoj sisi...

biti će pdv i razni porezi veći,biti će davanja za radnika veća,biti će gorivo veće isl

tako da je kolektino svima teško i to je ono najgore...
slavišab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 16:51   #30
Quote:
slavišab kaže: Pogledaj post
isto tako...kad država bude imala još manje novca,boliti će i meni koji nisu na državnoj sisi...

biti će pdv i razni porezi veći,biti će davanja za radnika veća,biti će gorivo veće isl

tako da je kolektino svima teško i to je ono najgore...
Hoćeta da vam ja kažem kako će biti od slova do slova.
hrvatska nije u eurozoni i ECB neće spašavati hrvatske poslovne banke koje su izložene ogromno većinom prema državnim nenaplativim obveznicama i kreditima

-hrvatske banke pošto ne bi naplatile obveznice RH bi prestale isplaćivati ---štedne račune svojih klijenata.(grčke banke su napumpala ECB sa šleperima eura u papiru,hrvatsko to ne može to očekivati)
Strani kreditori bi sjeli na devizne rezerve.
aktivirale bi se garancije raznoraznim državnim tvrtkama.
aktivirali bi se mnogobrojni krediti koje su uzele privatne kompanije,banke i država.
HNB bi iz očaja morala početi štampati kune
dalje nitko ne zna šta bi bilo jer nema plana jer su izbori svako 4 godine a dobijaju se bez ikakvog plana.

HRK bi nakon nekog vremena prestala vrijediti i neki tip bi na TV mahao sa novom hrvatskom valutom hrvatska marka štampana u australiji i novćanice su plastićne.
tećaj bi bio 1 hrmarka - 1€
a državni proračun bi te godine premašio astronomskih 3 miljarde hrvatskih maraka.
a penzije bi napokon dostigle vrijednost od 100 HRM.
broj stanovnika u HR bi se stabilizirao na 3 miljona
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 17:13   #31
Quote:
slavišab kaže: Pogledaj post
isto tako...kad država bude imala još manje novca,boliti će i meni koji nisu na državnoj sisi...

biti će pdv i razni porezi veći,biti će davanja za radnika veća,biti će gorivo veće isl
Sve je to iscrpljeno, porezi ne mogu biti veći, kao ni davanja za radnika. Bogami i trošarine na gorivo su skandalozno visoke. Ostaje samo rezanje plaće ljudima na državnoj plaći, otpuštanje istih i srezavanje mirovina.
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 20:18   #32
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
Sve je to iscrpljeno, porezi ne mogu biti veći, kao ni davanja za radnika. Bogami i trošarine na gorivo su skandalozno visoke. Ostaje samo rezanje plaće ljudima na državnoj plaći, otpuštanje istih i srezavanje mirovina.
hihi

može može....

još ima toliko stvari gdje se može uzeti,a i sada je već previše...
slavišab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 11:46   #33
Sve je isto ..

Evo,2,5 godine od pokretanja teme,spominjanje Grčke.

Malo su nas mediji podsjetili,ljudi se nekako naviknu živjeti-većina se valjda pomiri.

Ali to mučenje ljudi je strašno,malo po malo,neki i zbog mrvica su prodali cijelu zemlju.

Ali,mi izlazimo iz prekomjernog deficita
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 16:55   #34
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post

Ali,mi izlazimo iz prekomjernog deficita
šta bi reka moj kum, knjigovođa: "ja skupo naplaćujen svoje usluge jer san stručnjak za kreativno knjigovodstvo"
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.