Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2017., 11:53   #1
Kupnja ili posuđivanje knjiga

Pozdrav svima.

Zanima me da li knjige posuđujete u knjižnicama, pročitate i vratite, ili ih kupujete pa slažete vlastitu biblioteku?
__________________
Impossible is nothing!
Alias89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 12:29   #2
Oboje.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 12:35   #3
Uglavnom kupujem, unatoč zabrani koju mi je izrekla supruga.

SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 21:54   #4
Meni osobno draze imat vlastitu biblioteku.
__________________
Suna ye sunnabe!
I think your microwave is just pissed cause you don't grats it everytime it dings.
Lord777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 12:11   #5
Oboje, uvijek treba imati drugi izvor dobre robe.
__________________
Ja koji sam samo putnik u vremenu, shvatio sam na putovanjima da se život ne sastoji od svojih pojavnosti, nego od onoga što se ne vidi.
Sav vidljivi svijet sadržan je u svojim suštinama a ne u izmaglicama jutra i ljepotama dana,
birger brossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 16:20   #6
Oboje. Imam dosta knjiga koje sam kupila, ali i posuđujem.
__________________
“You can’t make the same mistake twice. The second time you make it, it’s no longer a mistake – it’s a choice.” ... Dust in the Wind
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 21:24   #7
Kupujem. Ali to su sve knjige par desetaka kn preko oglasnika.
rossonero is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 21:53   #8
Sumanuto kupovanje knjiga, i to vrijednih svezaka - nema druge! Šoping!!

Interliber, oglasnici, antikvarijati, galerije knjiga, knjiški deponiji...

Posebno se na njuškalima može svašta nać (često neotvarane za par desetaka kunskih dukata), samo treba pogodit pravu priliku i brzo djelovati.

i to tvrdo-uvezane, tvrdo-ukoričene knjige, takve su najbolje.

mada treba biti pošten i odmah primjetiti kako kvaliteta, a ni sama estetika tih modernih "tvrdih uveza" nije ni približno divna i krasna kao što je nekad bila. danas je sve to neki post-industrijski new-age idimi/dođimi plastik-kartoon fantastik, osim ako se ne radi o "premium" klasi s nekim (umjetno) kožnim koricama..

drugim riječima: ni knjige nisu (barem onako izvanjski gledano) što su nekad bile..
atutto_gas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 01:42   #9
Uglavnom skidam s interneta.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 18:46   #10
Knjižnica + kupujem za svoju kolekciju samo najdraže.
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 20:19   #11
Posuđujem samo, ne vidim svrhu kupovati, da doma skuplja prašinu. I one što su skupljale sam poklonio. Meni je to bezveze kad ljudi imaju hrpetine knjiga koje skupljaju prašinu. Pa nećeš istu knjigu čitati svaki dan, tako da..

Ajde stručna literatura koja ti treba u radu češće ili nešto. Ali ostalo ne vidim smisao.
enduring is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 18:26   #12
Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Uglavnom kupujem, unatoč zabrani koju mi je izrekla supruga.

SF
+1

Kupujem ,ostavljam knjige na poslu pa malo po malo stavljam na police da se ne skuži :-)
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 19:27   #13
Quote:
Alias89 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Zanima me da li knjige posuđujete u knjižnicama, pročitate i vratite, ili ih kupujete pa slažete vlastitu biblioteku?
kupujem ebook za kindle, sa amazona. obzirom da obožavam biografije, non fiction, memoare, u knjižnicama sam pročitala sve što su imali, iz tih sfera a i imam mali stan pa ne želim si buksati ništa što ne koristim svaki dan. a kad idem na more, toplice ponesem kindle, i sa mnom 200 knjiga
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 10:12   #14
Oboje, iako vise posudujem, kupim 1-3 mjesecno. Volim bas knjige, ne volim citati sa ekrana iako su mi prednosti jasne.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 18:19   #15
Kupujem, inače volim dobru knjigu pročitati nekoliko puta. Ali s obzirom da već imam gro nepročitanih knjiga, sam malo stao na loptu. Tako da trenutno-ni jedno ni drugo
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 23:17   #16
Posudjujem...ponekad kupim, ali dosta rijetko. Kao sto netko vec rece, ne vidim svrhu da gomilam sve sto sam ikada procitala. A i s financijske strane mi je puno prihvatljivije. E-knjige ne volim. Puno mi je draze listati pod svijetlom lampe
dare to imagine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 09:30   #17
Posuđujem u knjižnici, ali i kupujem knjige već imam poveću biblioteku i uživam u pogledu na sve te knjige na svohim policama... Jedino mi je krivo ako kupim neku koja mi se na kraju ne svidi i sigurno je neću više nikada čitati
__________________
Ono što je iza nas i ono što je ispred nas, sitnica je u odnosu prema onome što je unutar nas.
memory keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:47   #18
Vrlo rijetko kupujem. U zadnje vrijeme isključivo stručnu literaturu ako nađem nešto povoljno. Inače ne zbog financija i organičenog prostora. Često i skidam s neta i isprintam, draže mi je nego preko ekrana.
__________________
Nisam stručnjak
pomraku is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 12:26   #19
Kupujem, posuđujem i skidam. Ali više posuđujem nego što kupujem. Kao i mnogi ovdje, ne želim gomilati, no ipak imam svoju kućnu knjižnicu, a nove knjige kupujem samo ako ih ne mogu posuditi ili su mi toliko drage da ih želim na polici.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 23:23   #20
Posuđujem, ali i kupujem.
Ne smatram to gomilanjem već... udomljavanjem. Male sirote knjižice traže dom, a kod mene ima mjesta.
Blue Betty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.