Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 23:24   #3061
Je li ta fiskalizacija koja je obvezna od 1.7 obvezna i za pausalce kod bezgotovinskih uplata?
Ostaje li sve s komorskim doprinosom isto kao i u 2016.?

HVALA
__________________
Quid quid latinae dictum set, altrum sonar
Nadbiskup is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 08:09   #3062
Quote:
Nadbiskup kaže: Pogledaj post
Je li ta fiskalizacija koja je obvezna od 1.7 obvezna i za pausalce kod bezgotovinskih uplata?
Ostaje li sve s komorskim doprinosom isto kao i u 2016.?
Fiskalizacija je obvezna samo za gotovinske racune. Provjerila sam u poreznoj nakon sto je komora poslala zbunjujuci mail.
Kaj se doprinosa tice, za sad je sve ostalo isto.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 09:18   #3063
Koristi li se netko aplikacijom Moja Tvrtka? Za sada sam se registrirala na Solo i htjela sam preko njih slati račune i ponude, čini mi se baš ok kao servis. Ali sada sam mailom dobila ponudu za ovo, pa me zanimaju iskustva
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 09:39   #3064
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Fiskalizacija je obvezna samo za gotovinske racune. Provjerila sam u poreznoj nakon sto je komora poslala zbunjujuci mail.
Kaj se doprinosa tice, za sad je sve ostalo isto.
HVala na odgovoru.A da li za bezgotovinsko mozemo jos izdati one blokiće?Ili se oni u potpunosti ukidaju?
__________________
Quid quid latinae dictum set, altrum sonar
Nadbiskup is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 10:04   #3065
Quote:
Nadbiskup kaže: Pogledaj post
HVala na odgovoru.A da li za bezgotovinsko mozemo jos izdati one blokiće?Ili se oni u potpunosti ukidaju?
Pa zar nisu blokići (ako misliš na onu uvezanu knjigu koja se potvrđuje u poreznoj) samo za gotovinske račune?
Koliko sam shvatila, oni ostaju samo za slučaj da se ne može uspostaviti veza sa serverom, odn. kad fiskalizacija ne prolazi.

Bezgotovinske račune možeš složiti sam u Wordu i isprintati normalno, na A4 papiru. Moraš samo paziti da račun ima sve zakonom propisane elemente (špranci ima dosta po internetu za skinuti).
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 10:08   #3066
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
Koristi li se netko aplikacijom Moja Tvrtka? Za sada sam se registrirala na Solo i htjela sam preko njih slati račune i ponude, čini mi se baš ok kao servis. Ali sada sam mailom dobila ponudu za ovo, pa me zanimaju iskustva
Prekomplicirano za paušalce...po meni onda bolje solo ili e-racuni, no uskoro će biti nešto specijalizirano za paušalce...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 10:47   #3067
Thanks Nastavit ću onda sa solom, pa dok ne dođe nešto bolje
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 11:31   #3068
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
e sad, kad sam ispunjavala online, kao početak rada navela sam da želim 16.1. , al očito niš od toga, još mi nije stigla obrtnica, a kamoli da do tad stignem pečat izradit i otvorit račun
Naravno da ne stigneš ipak to traje 2 sata...
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 11:38   #3069
Quote:
Gr3mlin kaže: Pogledaj post
Da li ova kalkulacija još stoji ili ima izmjena još u njoj?
Navedeni iznosi su točni i konačni, a odnose se na paušalce koji nisu drugdje zaposleni.
łvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 11:40   #3070
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Pa zar nisu blokići (ako misliš na onu uvezanu knjigu koja se potvrđuje u poreznoj) samo za gotovinske račune?
Koliko sam shvatila, oni ostaju samo za slučaj da se ne može uspostaviti veza sa serverom, odn. kad fiskalizacija ne prolazi.

Bezgotovinske račune možeš složiti sam u Wordu i isprintati normalno, na A4 papiru. Moraš samo paziti da račun ima sve zakonom propisane elemente (špranci ima dosta po internetu za skinuti).
Rekli su da ako zelim mogu posati i blokice. Kako onda taj racun u wordu jednu kopiju ostavim sebi? imas link na primjer za pausalce?
__________________
Quid quid latinae dictum set, altrum sonar
Nadbiskup is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 11:41   #3071
molim vas, treba mi za prijateljicu: bilo se spominjalo zatvaranje obrta u slucaju prelaska pausala, pa otvaranje novog. jel to moguce i kako?
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 11:42   #3072
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
Thanks Nastavit ću onda sa solom, pa dok ne dođe nešto bolje
Definitivno se drži Sola jer je to baš za mikro poduzetnike i paušalce i obrtnike.

Veselim se novim rješenjima, ali uvijek dajem prednost nečemu što posluje godinama nego novotarijama bar dok se ne uhodaju, jer nikad ne znaš kad će se netko sjetiti da mu se za par mjeseci više neda razvijat softver..

Tak je nedavno jedan sstavio ključ u bravu, a korisnici nek se snalaze..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 11:44   #3073
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
molim vas, treba mi za prijateljicu: bilo se spominjalo zatvaranje obrta u slucaju prelaska pausala, pa otvaranje novog. jel to moguce i kako?
Moguće je u smislu da se može probati i nadati se da porezni referent koji te obrađuje to pusti. Zatvoriš stari, otvoriš novi, predaš zahtjev za paušalno oporezivanje i čekaš riješenje. Mislim da mora proći tipa 3-4 dana između.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 11:44   #3074
Quote:
łvek kaže: Pogledaj post
Navedeni iznosi su točni i konačni, a odnose se na paušalce koji nisu drugdje zaposleni.
a postoji li koji izračun za one koji su već zaposleni? po kojoj osnovi se na njih plačaju doprinosi i koliko?
lvugrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 12:29   #3075
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
no uskoro će biti nešto specijalizirano za paušalce...
Kao da smo djeca u vrtiću pa se igraš skrivača. Ako ne možeš ništa reći onda nemoj ni spominjati.
Sad svi čekamo to nešto specijalno, a tko zna što i kako će biti, je li na tabletu ili je rješenje s nekim cloudom na webu, možeš bar nešto reći
HighMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 12:46   #3076
Quote:
Nadbiskup kaže: Pogledaj post
Rekli su da ako zelim mogu posati i blokice. Kako onda taj racun u wordu jednu kopiju ostavim sebi? imas link na primjer za pausalce?
Evo linka koji ti može pomoći, jedino dolje još moraš dodatni napomenu o oslobođenju od PDV-a (piše sastrane).
Jednu kopiju pošalješ kupcu (ako mu šalješ mailom, šalji u pdf-u), jednu kopiju zadrži kod sebe.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 14:37   #3077
Quote:
HighMoon kaže: Pogledaj post
Kao da smo djeca u vrtiću pa se igraš skrivača. Ako ne možeš ništa reći onda nemoj ni spominjati.
Sad svi čekamo to nešto specijalno, a tko zna što i kako će biti, je li na tabletu ili je rješenje s nekim cloudom na webu, možeš bar nešto reći
Sorry, ali ti sa svojih 26 postova na forumu ne ulijevaš neko povjerenje baš, program je u izradi, šta bi htio da napišem koje će sve opcije imati, jasno ti je da to ne mogu napisati u ovoj fazi.
Kad se dođe do faze testiranja inicijalne verzije onda će se objaviti link i predbilježbe za one koji su zainteresirani...onaj tko se bavi programiranjem zna o čemu govorim.

Ja samo napominjem ljudima da se ne zalijeću da ne bi uzeli nešto što će ih koštati 5x skuplje, da pričekaju, bit će sigurno još nekih ponuda na tržištu vjerujem pa svatko neka vidi što mu odgovara i izabere najbolje za sebe.

Cloud će biti u startu, no razvoj će ići i dalje...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 14:56   #3078
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Sorry, ali ti sa svojih 26 postova na forumu ne ulijevaš neko povjerenje baš, program je u izradi, šta bi htio da napišem koje će sve opcije imati, jasno ti je da to ne mogu napisati u ovoj fazi.
Kad se dođe do faze testiranja inicijalne verzije onda će se objaviti link i predbilježbe za one koji su zainteresirani...onaj tko se bavi programiranjem zna o čemu govorim.
Fiskalizacija u hrvata je već pune 4 godine, a oni tek sad izrađuju program za fiskalizaciju i tek su u fazi inicijalnog testiranja.
Jesu to neki mladi programeri kad se dosad nisu uključili u tržište programa za fiskalizaciju?
Nekako više vjerujem programima koji već godinama postoje na tržištu.
HighMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:04   #3079
Ak je Solo 49 kn mjesečno teško da će to biti 5x skuplje od novih
Ma ja sam već napisala, dok se to sve iztestira, dok se vidi jesu pouzdani ili ne.. ne bude to tako brzo, a ljudi trebaju raditi..
Osim ako je neka velika firma iza toga koja ima usput onda i neki renome..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 16:42   #3080
Quote:
HighMoon kaže: Pogledaj post
Fiskalizacija u hrvata je već pune 4 godine, a oni tek sad izrađuju program za fiskalizaciju i tek su u fazi inicijalnog testiranja.
Jesu to neki mladi programeri kad se dosad nisu uključili u tržište programa za fiskalizaciju?
Nekako više vjerujem programima koji već godinama postoje na tržištu.
Stvarno rijetko ulazim u rasprave na forumu, no moram reći da si lik koji ne čita sa razumijevanjem najblaže rečeno, u cijeloj priči fiskalizacija je nebitna odnosno manje bitan dio svega, drugim riječima radi se nešto što trenutno ne postoji.

Hard Candy@

5x je okvirno naspram operatera koje je High Moon spominjao kao pouzdane, no proguglajte malo kakvih su ljudi imali problema sa skladištima na fiskalnim kasama operatera...i pitajte knjigovođe koji su u struci što misle o fiskalnim kasama teleoperatera...

Solo i e-računi su jedno ok rješenje, nemam ništa protiv tih programa, s time da bih tu prednost dala ipak e-računima.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.